Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mudri čovječe, hvala na savjetima. Ako mogu doprinjeti vasoj mudrosti, savjetujem Vam da zauvijek iz svog mozga izbacite pojam "najoptimalnije". To, naime ne postoji.

Portfelj.

– gospodin Mr.Wiseguy je po mom ukusu napisao i više nego dobar post.
– tržište kapitala kao da gleda mojim očima.
– on je napisao ulaganje u grupe.

– nešto slićno sam ja radila prije par dana.
– to bi bilo nešto kao kada vlada radi proračun za sljedeću godinu.
– tako i ja radim taj proračun ili bolje reći simulacija portfelja za iduću godinu.
– tu je jakooooo važan postotak određene dionice u portfelju.

– tako sam ja učinila nešto slićno, ali grupirano po postotku zastupljenosti u portfelju.

1. grupa, dionice koje čine 10 – 20% portfelja.
– ht, jnaf i kodt.

2. grupa, dionice koje čine 3 – 5% portfelja.
– tnpl, zaba, ina, pbz, jdpl, ernt.

3. grupa, dionice koje čine 2 – 3% portfelja.
– atpl, adpl, lvcv, crll, ceba.

4. grupa, dionice koje čine cca 1% portfelja.
– kras, jdba, jmnc, chag, smns, ulpl, jdos, plag, jdra, jdag, pikr, tuho, lura, auhr.

5. grupa, paniram imati u investicijskim fondovima cca 5% .

6. grupa, keš na brokerskom i euri u banci, e tu trenutno najgore stojim, ali kreće nabolje.

plan br.7. 10% računati na margin kredite ili nenamjenske kredite.
– sada tu stavku planirati max do 15%, eventualno u slućaju nekog ludog rasta, kojeg trenutno ne vidim ni u rubrici pod razno, tada max 30%, ali to je za mene i više nego rizično tako da od svega toga vjerojatno neće biti ništa.

plan br.8, dividende, e toga će biti, 50% reinvestirati a s 50% ću najprije naplatiti sebe osobno, i taj dio se sigurno neće vratiti na TK.

– od gore navedenih dionica neke nemam, a neke koje nisam niti spomenula a imam ih, te ću prodati.
– na nekim dionicama ću skratiti poziciju, neke nadokupiti, a neke kupiti po prvi put.
– eto to je neki plan, tu će sigurno doći i do nekih promjena ovisno o TK.
– sigurno ću se nekih dionica nakrcati i preko ovoga plana.

– ali plan je tu.
– sve kritike su i više nego dobrodošle.
– normalno je da ću ići i u investicije tipa ingra, vart, magm, hgss. opte….
– ali kada ulazim u takve investicije to su ulazi do 0.5% portfelja, max 1% i ne duže od dva dana.
– kada takve dionice i kupim, to odmah ide na prodaju.

– I love this game.
Pozdrav !

da postoje opcije na crobexu, "najoptimalnije" bi bilo rasprodati cijeli portfellj, većinu skloniti na sigurno, a sa ostatkom nakupovati call opcije na izdanja koja smatrate da imaju najveći potencijal rasta u slijedećem periodu i penis bonus-pax in domus..ali kako je domaća financ.industrija jako kreativna i prati trendove sa delayem od 20 godina, uvešće i takve instrumente negdje cca 2065.-te…lakše je kukati da im ulagači bježe ko lastavice u jesen.. [bye]

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]


Portfelj.

– gospodin Mr.Wiseguy je po mom ukusu napisao i više nego dobar post.
– tržište kapitala kao da gleda mojim očima.
– on je napisao ulaganje u grupe.

– nešto slićno sam ja radila prije par dana.
– to bi bilo nešto kao kada vlada radi proračun za sljedeću godinu.
– tako i ja radim taj proračun ili bolje reći simulacija portfelja za iduću godinu.
– tu je jakooooo važan postotak određene dionice u portfelju.

– tako sam ja učinila nešto slićno, ali grupirano po postotku zastupljenosti u portfelju.

1. grupa, dionice koje čine 10 – 20% portfelja.
– ht, jnaf i kodt.

2. grupa, dionice koje čine 3 – 5% portfelja.
– tnpl, zaba, ina, pbz, jdpl, ernt.

3. grupa, dionice koje čine 2 – 3% portfelja.
– atpl, adpl, lvcv, crll, ceba.

4. grupa, dionice koje čine cca 1% portfelja.
– kras, jdba, jmnc, chag, smns, ulpl, jdos, plag, jdra, jdag, pikr, tuho, lura, auhr.

5. grupa, paniram imati u investicijskim fondovima cca 5% .

6. grupa, keš na brokerskom i euri u banci, e tu trenutno najgore stojim, ali kreće nabolje.

plan br.7. 10% računati na margin kredite ili nenamjenske kredite.
– sada tu stavku planirati max do 15%, eventualno u slućaju nekog ludog rasta, kojeg trenutno ne vidim ni u rubrici pod razno, tada max 30%, ali to je za mene i više nego rizično tako da od svega toga vjerojatno neće biti ništa.

plan br.8, dividende, e toga će biti, 50% reinvestirati a s 50% ću najprije naplatiti sebe osobno, i taj dio se sigurno neće vratiti na TK.

– od gore navedenih dionica neke nemam, a neke koje nisam niti spomenula a imam ih, te ću prodati.
– na nekim dionicama ću skratiti poziciju, neke nadokupiti, a neke kupiti po prvi put.
– eto to je neki plan, tu će sigurno doći i do nekih promjena ovisno o TK.
– sigurno ću se nekih dionica nakrcati i preko ovoga plana.

– ali plan je tu.
– sve kritike su i više nego dobrodošle.
– normalno je da ću ići i u investicije tipa ingra, vart, magm, hgss. opte….
– ali kada ulazim u takve investicije to su ulazi do 0.5% portfelja, max 1% i ne duže od dva dana.
– kada takve dionice i kupim, to odmah ide na prodaju.

– I love this game.
Pozdrav !

Ovo je previse dionica i za nekoga ko ulaze na NYSE, a ne na ZSE. Toliko banaka ne prati ni Meredith Whitney.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Portfelj.

– gospodin Mr.Wiseguy je po mom ukusu napisao i više nego dobar post.
– tržište kapitala kao da gleda mojim očima.
– on je napisao ulaganje u grupe.

– nešto slićno sam ja radila prije par dana.
– to bi bilo nešto kao kada vlada radi proračun za sljedeću godinu.
– tako i ja radim taj proračun ili bolje reći simulacija portfelja za iduću godinu.
– tu je jakooooo važan postotak određene dionice u portfelju.

– tako sam ja učinila nešto slićno, ali grupirano po postotku zastupljenosti u portfelju.

1. grupa, dionice koje čine 10 – 20% portfelja.
– ht, jnaf i kodt.

2. grupa, dionice koje čine 3 – 5% portfelja.
– tnpl, zaba, ina, pbz, jdpl, ernt.

3. grupa, dionice koje čine 2 – 3% portfelja.
– atpl, adpl, lvcv, crll, ceba.

4. grupa, dionice koje čine cca 1% portfelja.
– kras, jdba, jmnc, chag, smns, ulpl, jdos, plag, jdra, jdag, pikr, tuho, lura, auhr.

5. grupa, paniram imati u investicijskim fondovima cca 5% .

6. grupa, keš na brokerskom i euri u banci, e tu trenutno najgore stojim, ali kreće nabolje.

plan br.7. 10% računati na margin kredite ili nenamjenske kredite.
– sada tu stavku planirati max do 15%, eventualno u slućaju nekog ludog rasta, kojeg trenutno ne vidim ni u rubrici pod razno, tada max 30%, ali to je za mene i više nego rizično tako da od svega toga vjerojatno neće biti ništa.

plan br.8, dividende, e toga će biti, 50% reinvestirati a s 50% ću najprije naplatiti sebe osobno, i taj dio se sigurno neće vratiti na TK.

– od gore navedenih dionica neke nemam, a neke koje nisam niti spomenula a imam ih, te ću prodati.
– na nekim dionicama ću skratiti poziciju, neke nadokupiti, a neke kupiti po prvi put.
– eto to je neki plan, tu će sigurno doći i do nekih promjena ovisno o TK.
– sigurno ću se nekih dionica nakrcati i preko ovoga plana.

– ali plan je tu.
– sve kritike su i više nego dobrodošle.
– normalno je da ću ići i u investicije tipa ingra, vart, magm, hgss. opte….
– ali kada ulazim u takve investicije to su ulazi do 0.5% portfelja, max 1% i ne duže od dva dana.
– kada takve dionice i kupim, to odmah ide na prodaju.

– I love this game.
Pozdrav !

Isuse Bože,nisam ni znal da imamo tolko dionica… [huh]…kaj to su sve naše??? [huh]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


sto ce vam prospekti i cudesa. orocite 80 % gotovine. 10% u ht i 10% u jadroplov i zaboravite na burzu.

Nisam za tako konzervativan portfelj. Možda bih to preporučio nekom umirovljeniku.

Svakim danom na Zagrebačkoj burzi ima sve manje kapitala, i ovi koji su dosad ostali lagano dižu sidro i idu preko velike vode.Po mojoj procjeni malih ulagača nema više od 100.Oporavak će biti dug i spor, zato ima pravih bombona na tržištu.

Slažem se sa vama tj.smatram da su mali ulagači odustali od burze, propali, uložili veći dio portfelja u svoje odabrane i ostaje vrlo malo cash za trgovanje ili vrlo male preinake portfelja poput mene. Novi cash tek dio plasiram na burzu.
Inače portfelj i podjela u grupe je dobro zamišljena.

Štednja je mudrost trošenja.

Is, Ivana jesi analna. Šta će ti 3 banke, 4 brodara, sve sastavnice Crobexa i onda još fondovi?
Euri kao hedž za kunu? Mislim nije poanta samo ispunit formu mentalnih mastrubacija tipa portfolio teorije, treba tu bit i malo sadržaja da bi funkcioniralo.

Dionice s udjelom u portfelju do 100% – ATGR, ADPL, KOEI.
(disclaimer: trenutno nije nijedna).


Portfelj.

– gospodin Mr.Wiseguy je po mom ukusu napisao i više nego dobar post.
– tržište kapitala kao da gleda mojim očima.
– on je napisao ulaganje u grupe.


Svaka čast na strategiji i ulaganju. Dosta velik broj dionica. Imam iz svake grupe po nešto.
1. grupa, dionice koje čine HT-r-a
2. grupa, dionice koje čine TNPl-r-a i INA-r-a
3.grupa koju čine ADPL-r-a
4.grupa koju čine Chag-r-a(dominira,dugoročan ulaz) i još neke navedene u tvom popisu za trgovanje
5.grupa koju čine nekoliko polica ž.o.(obitelj) i nekoliko ugovora o stambenoj štednji na 5 godina, 2 ugovora o DMF(3.stup)
6.grupa koju čine cash u kunama, nešto eura na banci oročenih
7.grupa koju čine obiteljska kuća, zemljište i poslovni prostor u kojem se radi(d.o.o.) koji ipak nose 80% portfelja po nekoj mojoj procjeni
8.grupa koju čine dugovi i krediti te će biti riješeni u roku 6 mjeseci.

Lijep pozdrav, ivana7 dobro to izgleda kod vas što se tiče portfelja i strategije.

Štednja je mudrost trošenja.


Ovo je previse dionica i za nekoga ko ulaze na NYSE, a ne na ZSE. Toliko banaka ne prati ni Meredith Whitney.

[lol]

best buy može bit nešto što je tehnički trenutno oversold pa bi bilo pametno uletit i prodat za 2 dana a može bit i fundamentalno jeftina firma s dobrom perspektivom…

da sad slažem portfelj od recimo 10 dionica kupio bi: HT, ADRS-P, INA, ULPL, DLKV, KODT-R, ADPL, BLJE, FRNK i BCIN.. i TISK je zanimljiv sa svojim padom koji prkosi svim zakonima fizike

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

sve ovo što ste napisali osim par sitnica sa kojima se ne slažem.ipak moje skromno mišljenje da kroz godinu ili najviše godinu i pol pričat ćemo o ovako niskim ciframa i sa žaljenjem komentirat kako tad nismo ušli u dionice…l.p.

Vidim ovdje je pesimizam na 90%, svi odustaju, još će i čistaćice ulagati pare preko bare i u zlato.
Koliko se sjećam, kako ide ono jaje, kad svi puknu i pokleknu ide oporavak.
Po jajetu, znači oporavak je tu za par mjeseci, rekla bi jaca :))

Vidim da forumaši koji su po meni najbolji: Twixer, James, Conan djeluju dosta neodlučno na ovako niskom crobexu sa dosta defanzivnim dionicama, što me dovodi do toga da se crobex vrlo lako može spustiti još niže, stoga cemu ulaganje na ZSE?

Moje skromno mišljenje je da treba ući u nekog kvalitetnijeg brodara na NYSE jer ne vjerujem da će BDI ići još niže, a to isto tako znači da JDPL (kojeg imam) usprkos rastu BDI-ja može na 50.
[bye]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close