Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Iza INGRE stoji pet šewst godina odličnog poslovanja,a onda se dogodila ARENA.Veliki zalogaj koji ju je skoro zagušio.I mislim da su nešto naučili i da će stabilno napredovati.Posla će biti nakon
popravljanja bilance sa dokapitalizacijama,a to mkože biti vrlo skoro jer se vidi svjetlo na kraju tunela.
Normalno da svaki posao predstavlja rizik,ali to je jedina šansa za zaradu.
Tekuće troškovi kamata po kreditima će se višestruko smanjiti te bi samo iznajmljivanje Arene bilo
dostatno da se ti troškovi kamata i amortizacija pokriju.
Dakle,dobit će se ostvarivati iz budućih poslova.Ili možda gubitak kao što kaže mrPerfect.
Svatko ima pravo na kocku.Ja tipujem na dobit u budućem poslovanju.

Na INGRI će teči med i mlijeko!




1.Kupujte podcijenjene firme koje imaju budućnost:INGRA,BADEL,VUPIK itd.

2.Tako radi mudar investitor,jer će više zaraditi.

3.Na ZSE će teći med i mlijeko!

1. hahahahaha

2. hahahahaha

3. na ZSE će teći umjetna sladila i kiselo mlijeko

“A man's got to do what a man's got to do”

Nadam se da kolegica Ivana i moderatori neće zamjeriti slijedeću objavu, jer mislim da ovo zaista zaslužuje epitet "best buy":
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/dBd2L0f93CSZLdVM3zqBpQ==.pdf

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.



što se tiče Đakovštine, slažem se s Lopinom, tamo su se godinama lažirala izvješća. predsjednik uprave je umro u zatvoru i imaju Pedra za optužiti, a svi koji su ulagali u đakovštinu su dobro popušili

da, samo treba nadodati da je barem 50% ulagača bilo navučeno u Đakovštinu drukanjem lopine koji je tamo pisao 10 postova na dan, a kad je vidio da sve ide u mp3 brzo je prodao i nestao s teme, za razliku od naših kolega koji nisu bili te sreće pa još uvijek imaju u portfeljima hrpu bezvrijednih papira oznake DKVS-R-A [bye]
[/quote]

50% zbog drukanja lopine??? ako je tako, tj ako su toliko pametni ljudi oko nas, i to oni koji se služe internetom i modernim tehnologijama koji bi trebali po svemu biti iznad nekog prosjeka pameti…. onda se mi još svi skupa i super držimo… ipak se nadam da nije tako.
zar je moguće da i 0,0001% ulagača uđe u bilo što zbog drukanja nekog nicka na nekom forumu?
a ako ipak postoje oni koji su ušli u nešto zbog bilo čijeg drukanja i piskaranja po forumu, onda se ja iskreno radujem tome da takvi popuse svu lovu i to čim prije… da ne smetaju više.


KODT je već dosta skup i tu sigurno nema brzih 100%.

Prićice iz povijesti, posvećene svima onima koji nisu više s nama na burzi.

– gospon Lopina piše tu kako nema sigurnih i brzih 100%.
– pa zar još ima naivnih na ovoj burzi koji u to vjeruju ????????
– previše brzo je gospon Lopina zaboravio kako je bio u minusu od cca 90%.

– a kako to izgleda, istinita prićica br.1 .
– nedavno sam susrela par bivših investitora s naše burze.
– tip me pita, što još pišeš na onom forumu ????, i čudi se.
– kaže mi, kako on to više ne prati i ne čita, a niti ne trguje dionicama jer nema love.
– a nekada je radio u fondovskoj industriji,
– besplatan telefon, imao desetak nickova na ovom forumu, dnevno pisao po 50 postova, pusta dopisivanja p.p. i bezbrojni telefonski razgovori.
– znao je sve o dionicama, bio moj najbolji dojavljivać.
– a zadužio se, pa margin i ostali krediti.
– kad je pisao na ovom forumu, to je bilo i više nego stručno, a ostavljao je dojam milijunera i velikog investitora.
– ma znao je on i za stop loss, kao naš Splićo na puno dionica skidao po par posto dobitka.
– trejdao kao nitko, u dionici nikad duže od tjedan dana.
– ali u tim zlatnim vremenima nikada nije znao kao ja skinuti 100% .
– njemu je 5% bilo zakon.
– danas je oženjen, ima dijete, rješio kod roditelja stambeno pitanje.
– sretan je što je uspio vratiti kredite i dugove.
– a zadada, e to je ono što je izostalo.
– ali kaže kako će jednog dana kada bude imao love ponovno investirati, a da bi danas bilo dobro uložiti u taj HT, kada je bio na burzi, osim IPA, nikada nije ulagao u taj HT.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ne ulaže više na burzu,ali se pokušava čupati na kladionici….želim mu puno sreće ali mislim da bi trebalo s njim malo porazgovarat u dobroj namjeri…


Kupvanje Optima obveznice je rizicno, ali manje rizicno nego kupnja dionica. U slucaju da kompanija prezivi prinos je ogroman, moguce cak i veci nego aprecijacija dionice.

Ovdje su dugovi za cca 400 mil kn veći od imovine pa u slučaju likvidacijskog postupka samo bi Zaba koja je hipotekarno osigurala kredite nešto izvukla. Imovina je cca 600 mil kn ali teško da bi uspjeli izvući više od 400 mil i to je možda previše.

U drugom slučaju da Optima uspije do 2014g zaraditi za iskupiti pola obveznica (125 mil) to je 40 mil kn godišnje do 2014 i uz p/e 10 daje cijenu dionice od cca 150 kn što je znatno veći prinos na ovu cijenu nego kod obveznice.

Rizik obveznice i dionice je gotovo isti dok je potencijalna zarada u slučaju pozitivnog ishoda puno veća kod dionice!

sve znalac do znalca…ovdje nema sto…. [tongue] barata se ciframa -žonglira bolje receno….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

VB smart, prvi fond s jamstvom.

– tu je bilo par upita za ovaj fond, evo imam slobodnog vremena pa ću odgovoriti o čemu se tu radi.

– tu banka daje garanciju da vaša investicija neće poći u veći minus od 20%.

– o čemu se tu radi.
– np. imovina fonda je cca 10 milijuna kuna.
– 8 milijuna kuna se oroči na najveće kta., a to mogu jer ulažu veće uloge.
– znaći 80% imovine je uloženo u novac na oročenju što daje sigurnost preko 99.99%.
– ostalih 20% imovine ili u ovom slućaju 2 milijuna kuna se ulaže u dionice.
– sada ako imate neku disperziju kod tih dionica stvarno su male šanse da taj dionički kapital dođe na nulu, a može i to kada bi kupili 10 dionica tipa Zdenka ili Đakovštine….

– sada tu mogu postojati razne varijacije ulog u keš 60 – 70% kako bi bio oslobođen veći postotak novca za dionice, jer ako taj fond ne bude imao neki prinos veći od kta. neće biti zanimljiv.

– ali stvarno nema problema banci dati jamstvo da taj fond neće pasti preko 80% svoje vrijednosti.
– oni će na kta zarađivati cca 7%, naknada ili zarada će im biti cca 2%, ako pametno rade sigurno mogu zaraditi i na tim dionicama koje im čine min. 20%.
– sve u svemu za investitore će biti prinos 5%, ali ako budu uspješni i kod dionica, prinos se penje na 7%, više od oročenje, ali za mene je malo preglupo ulagati u takav tip fonda.
– ali 95% investitora ulaže lovu u banku, a ovo je možda za 1-2% bolje od bankarskog depozita.

– I love this game.
Pozdrav !

Svako malo mi zakuca neki jehovin svjedok i pokusava mi prodati fond s jamstvom. Sad mi je jasno zasto su im i prinosi uvijek mali. Odlican post, zahvaljujem.

Krepat ma ne molat.


VB smart, prvi fond s jamstvom.

– tu je bilo par upita za ovaj fond, evo imam slobodnog vremena pa ću odgovoriti o čemu se tu radi.

– tu banka daje garanciju da vaša investicija neće poći u veći minus od 20%.

– o čemu se tu radi.
– np. imovina fonda je cca 10 milijuna kuna.
– 8 milijuna kuna se oroči na najveće kta., a to mogu jer ulažu veće uloge.
– znaći 80% imovine je uloženo u novac na oročenju što daje sigurnost preko 99.99%.



VB smart, prvi fond s jamstvom.

– tu je bilo par upita za ovaj fond, evo imam slobodnog vremena pa ću odgovoriti o čemu se tu radi.

– tu banka daje garanciju da vaša investicija neće poći u veći minus od 20%.

– o čemu se tu radi.
– np. imovina fonda je cca 10 milijuna kuna.
– 8 milijuna kuna se oroči na najveće kta., a to mogu jer ulažu veće uloge.
– znaći 80% imovine je uloženo u novac na oročenju što daje sigurnost preko 99.99%.
– ostalih 20% imovine ili u ovom slućaju 2 milijuna kuna se ulaže u dionice….

koliko vidim u njihovom prospektu oni mogu oročiti samo do 30% sredstava, ostalo ulažu u fondove s tim da cijeli taj ostatak mogu uložiti u novčane fondove ili u nekim omjerima i u druge vrste fondova…
Čini mi se da će tu prinos biti i manji nego na obično oročenje. jedino da se poklopi da ulože maksimalno dopušteni dio u dioničke fondove a tržište dionica doživi boom ili da se novčanim fondovima ponovno dogodi 2009. godina s jako viskokim prinosima. ali sve je to ako…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

sto ce vam prospekti i cudesa. orocite 80 % gotovine. 10% u ht i 10% u jadroplov i zaboravite na burzu.

Svakim danom na Zagrebačkoj burzi ima sve manje kapitala, i ovi koji su dosad ostali lagano dižu sidro i idu preko velike vode.Po mojoj procjeni malih ulagača nema više od 100.Oporavak će biti dug i spor, zato ima pravih bombona na tržištu.
Po meni postoje dvije varijante za ulaganje u današnja doba:

1. Prioritet je sigurnost kapitala,povrat na isti u % većem od bankarskog depozita. U toj varijanti jedina opcija su HT,ERNT,JDGT,JDOS. Jake bilance, sigurna divindenda,dobar cash flow.

2. Dionice firmi za koje smo sigurne da će preživjeti krizu,daju malu ili nikakvu divindendu,a fundamentalno su jako primamljive: FRNK,KODT,KRAS,JNAF,

3. Meni trenutno najoptimalnija opcija, dionice firmi kojima se u budućnosti može očekivati prinos i od nekoliko 100 %,a čije poslovanje nije ugroženo, istina one u ovakva vremena mogu se još korigirati i prema dolje: ULPL, THNK, JDPL,BELJE,LPLH,LRH-ovdje tko bi ulazio na ovim razinama,nema straha od minusa s obzirom na ponudu Ostoje,ali možda sam ja subjektivan s obzirom da sam pun iste

4. Svakako bi preporučio da se padajući noževi zaobilaze u širokom luku:MAGM.VLDS,INGR,HGSS,OPTE

Pa ako netko može odvojiti novac i ne dirati ga nekoliko godina,svakako bi preporučio kombinirano ulaganje između grupe 2 i 3. Time ipak se ostvaruje povrat na kapital [ koliko god on mali bio], ali mogućnost multipliciranja kroz narednih 3-4 godine je velika.

New Report

Close