Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tek sam sada vidio ovu analizu , pridružujem se čestitkama , svaka čast.
ali………….zar nije bio plan dokupiti još po 12 000 ?????
čemu sad analiza , baš sada?![smiley6][smiley5][smiley6]

ma kakve cestitke. ovo nema smisla matematicki, a uz to je i puno rupa.

1. BVPS (red 10, 34 i 58)
– nije tocan!!!
– za 25.12.06 to je bilo:
thnk: 1714
vdkt: 601
igh: 2375
izvor: http://www2.fima.com/pdf/fondovi/200612/20061228_dionice_report.pdf%5B/i%5D

kod tebe te vrijednosti iznose.
thnk: 1577
vdkt 480
igh 1882

2. P/Bv (red 20, 44 i 68)
izracunat je kao P/Bv = (pokazatelj uspjesnosti ) * (BVPS danas)

Dakle, ako danas tehnika ima P/Bv=2, po tebi bi to na kraju projeciranog razdoblja iznosilo 3*2=6
IGH – 3*1,6= 4.8
vdkt – 1*2=2

jest da je u hrvatskoj sve moguce, ali ovo je stvarno sirok raspon unutar jedne djelatnosti!

ova greska vaze 50% projicirane cijene

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]

Primjetio sam grešku u iskazivanju brojki kod ROA i ROE za INGR, LVCV i THNK ( krivo numeriranje ), pa dostavljam ispravak tabele.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Malo grafova za razmišljanje !

Eh, zaboravio sam dodatke.

U svakom slučaju:

Prvi pick:
FNVC target price 1500 kuna
HIMR target price poslije privatizacije 1800 kuna
INDG target price XXXX ( vidjet ćemo kako će se Aureus s njom nositi, ali oni nikak ne ulaze napamet )
MAIS target price 450 kuna ( velika ulaganja, ADRIS u back up-u )
TNSA target price XXXX ( za sada teško procijeniti ali………….. )

To bi bili recimo moji favoriti 2007 godine naravno uz još par dionica ( recimo MMTZ, PZC, LRH… )

Mislim da ovakav portfelj može slijedeće godine donijeti prinos veći od 50%.

Jao znanac pa sta cinis?! Pa sulude si sate potratio uvjeravajuci korisnike foruma da INDG ide u stecaj a sada je preporucujes kao jednu od osnovica portfelja kojji ce donijeti 50% dobiti?! Strasno je to, svaka ti cast, ali mene bi bilo sram ovako nesto pisati… da tako nesto gorljivo gazim i onda promijenim misljenje za 180 stupnjeva… katastrofa[smiley13]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Posudit ću temu kolege znanca, nadam se da se neće ljutiti 🙂

Neke od dionica u mom fokusu. Ukratko ovaj tjedan ponovno ušle u fokus INDG i MMTZ. FNVC trenutno na laganom hlađenju. BLJE, PTKM, VART na hold. LVCV, teško prognozirati, očekujem skori ulazak u fokus.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Jao znanac pa sta cinis?! Pa sulude si sate potratio uvjeravajuci korisnike foruma da INDG ide u stecaj a sada je preporucujes kao jednu od osnovica portfelja kojji ce donijeti 50% dobiti?! Strasno je to, svaka ti cast, ali mene bi bilo sram ovako nesto pisati… da tako nesto gorljivo gazim i onda promijenim misljenje za 180 stupnjeva… katastrofa[smiley13]

Kolega Nathan točno je da sam često govorio da će INDG u stečaj ili bar u stečaj sa preustrojem. Vidiš
nitko nije nepogrešiv i tako ovim putem priznajem javno da sam vjerovatno bio u krivu što se stečaja tiče.

Naime imao sam prilike vidjeti studiju Auresa o isplativosti ulaganja u INDG i moram priznati
da je na cca 70 stranica detaljno analizirana situacija u INDG. Iapk je tu analizu radio jedan od
naših najvećih analitičara ( neću navesti ime da ga sad ne reklamiram ) i zaključio da je INDG
isplativo ulaganje bez obzira na trenutnu loše poslovanje INDG. U mojim analizama
( naročito što se tiče nekretnina INDG i brojnih sudskih sporova ) zaključio sam ispravno
da je INDG zrela za stečaj. Naravno te podatke sam crpio sa raznih strana i foruma i na
temelju toga donosio zaključke. Naravno uzeo sam u obzir penale, loše izgrađene stanove,
reklamacije, gubitak POS-a u Sesvetama itd… No naravno svi moji podaci ( ponavljam
riječ je o nekretninama u vlasništvu, hipotekama ) nisu bili točni u što sam se imao prilike
uvjeriti te sam tek sad imao uvid u pravu sliku stanja INDG. Naime činjenica je da INDG
posluje loše, no međutim činjenica je također da nekretnine u vlasništvu INDG imaju znatnu
vrijednost. Čak i po cijenu otpuštanja većine radnika i podjele tvrtke cijena po dionici
bila bi znatno veća od trenutne cijene.

Na sreću meni ni dosad nije bilo teško priznati neke svoje pogreške koje svi mi radimo
pri analizama nekih dionica.

E sad ako je ovo bila moja pogreška ja je bar priznajem i objašnjavam.
Mene nikad nije sram priznati da sam bio u krivu.

Ako ćete prihvatiti objašnjenje dobro ako ne……..nemojte.

Srdačan pozdrav !

Erare humanum est, ili tako nekako… Kolega znanac, ne dajte se uvrijediti, Vaša promišljanja su nam zanimljiva i korisna.

[color=black][/color]

E dečki dragi ako vi vjerujete u inustrogradnju to je vaše pravo, ja sam jedno vrijeme vjerovao u vuka i tri prašćića, samo to je bilo jako davno. koliko ja znam, a i činjenice tako govore, indg kontinuirano smanjuje book i za godinu dana ( dosadašnjim tempom smanjivanja ) ga neće ni imati. ne ulazim u mogućnost da Aureus i Galinac izvuku za sebe jackpot, no ne znam kako će to pomoći vama ostalima. pogotovo ovima što ulaze maltene na ATH.
NHF
NR

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]

Ja sam još uvijek protiv INDGa…za nekretnine u njihovom vlasništvu znam i sam…od istre preko gospića do zagreba (kapitalne su mi u zagrebu skroz poznate, svojevremeno sam im čisto vlasništvo nad savskom…doduše ne znam kakva je situacija za zemljištima po trešnjevci…tu se je dugo šuškalo da INDGo ima puno parcela tamo)
ali
poznam ja i ljude što tamo rade ili su radili…možemo mi pričati o nekretninama i golemom potencijalu, kad je kadar u toj tvrtki takav da bi svima trebalo dati otkaz i ponovno zaposliti nove ljude…
o managementu da ni ne govorim[smiley16]

po mom sudu INDG je špekulativna bila i špekulativna ostala…
btw. ako cartman može u PTKM zašto znanac ne bi mogao u INDG [smiley1]

Znanac može li malo objašnjenje ? HIMR je i meni zanimljiv, ali zašto ga kupiti sada ? Krivulja Bollingera je u padu i još dosta od donje strane da bi se odbila, MACD je u padu presjekao krivulju , a RSI je u padu na 50. To za mene nisu signali za kupnju.

New Report

Close