Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kolega ako ZABA i PBZ u idućoj godini ostvare 12% rasta plasmana (privatnom sektoru) to će za njih biti SUPER rezultat…rast aktive barem 6-7 mlrd kn je u ovom trenutku za njih ipak preoptimistično…problem će biti sa malim bankama željnim brzog rasta!! ZABA i PBZ plješću na ove monitarne mjere

Kazes ako ostvare samo 12% rasta plasmana privatnom sektoru, pa ljudi vi se tu nabacujete potencijalnim rastom ko da je rijec o setnji u parku… zar ne vidite da su dosegnute granice profitabilnosti kod puka od 4 milijuna stanovnika sa 85% zaduzenosti u odnosu na BDP?!


@plavi
Nemoj ti meni o skolskim klupama, ti koji procijenis VDKT na -136, pa to moja prababa sa 4 razreda osnovne ne bi izracunala tako, a kamoli jos digla na net drugima da gledaju na moju sramotu

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


50% pondera booka? jel ti uopce znas prema kojem p/e si racunao svoje targete? Za izracun p/e ti je posluzio izvjestaj iz treceg kvartala, pa to od tebe doista nisam ocekivao, di je nestala metodicnost, nije valjda da su te navukli oni skokovi ingre po 10% pa si uso na all time high?!

Kolega , vidim da niste nikada radili ovako nešto pa ste totalno izgubljeni .
P/E je rađen po pretpostavljenog godišnjoj razini za 2007. godinu, odnosno , na izvješća je rađena ekstrapolacija prihoda i dobiti na godišnju razinu.
Što nije jasno u 50 % pondera booka ( ili ne znaš što to znaći ? )?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Kolega , vidim da niste nikada radili ovako nešto pa ste totalno izgubljeni . P/E je rađen po pretpostavljenog godišnjoj razini za 2007. godinu, odnosno , na izvješća je rađena ekstrapolacija prihoda i dobiti na godišnju razinu. Što nije jasno u 50 % pondera booka ( ili ne znaš što to znaći ? )?

sto bih ja to radio kad imam prijatelje analiticare koji to cine umjesto mene, samo sto umjesto metoda ‘sad cu staviti pondere koji mi najvise pasu’, koriste dskontirajuce novcane tijekove, analizu buducih prihoda prema vec potpisanim ugovorima i mogucim novim projektima, analizu prema stranim trzistima, onima koja su bliska nasoj makroekonomskoj situaciji i politickim okolnostima… ali sta sve to znaci kada, pazite sad ovo – imamo 50% ponder buka prema ‘projiciranoj’ dobiti za 2007 izvucenoj macku ispod repa, ekstrapolaciju prihoda (moram priznati da ce onim manje vicnim ovo jako dobro zvucati, bravo plavi) na godisnjoj razini i last but not least – ponder omjera p/e, pa makar bio i negativan hahahahaha

Moram priznati plavi malo tko mi moze uljepsati dan poput tebe, a ovaj put si uspio u nemogucem – sam sebe si nadmasio i od srca me nasmijao, hvala

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Kolega nathanpeti , kada nema argumenata- trabunjanje .
Nije izvučeno mački ispode repa , ali vidim da ti je cilj samo diskreditacija i trabunjanje , a o burzi si dokazao par puta da – pojma nemaš, a posebno o nekim analizama fundamentalne prirode. Sječaš se zar ne – Profesora Plavog?
Odi se ti sebi lijepo bavi Adrisom , Terra firmom i Transadrijom. Bit će da je jedina dionica koju si u životu pogodio bila MMTZ.

Što si se na meni našao iskaljivati ne rušim ja Adris ili držim Terra firmu 3 godine na istoj razini, a lijepo sam ti govorio.

Zbog ovakvih isfrustriranih exibicionista čovjek stvarno izgubi volju za forum , a posebno za nešto konstruktivno.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Otvorio sam bez problema rad Plavog i čestitam kolegi na uloženom trudu. Imao sam sličnu procjenu za Tehniku i prodao sam je ,ali po stanju na burzi izgleda da sam požurio.

Naj se nervirat plavi, pa ne iskaljujem se ja na tebe, pa smijem te zekati ako nesto napravis kronicno amaterski zar ne? inace samoprozvani ‘profesore’ plavi, nemoras se ti brinuti za mene i to sto sam pogodio na burzi, hvala lijepo na pitanju ostvario sam odlicne prinose sa cijelim svojim portfeljom od ADRS-a kojeg sam pogadjao jos dok ti nisi znao niti sto je burza do MMTZ za koju si ti na sva zvona vristao da nista ne valja i TNSA di mi je prosjecni ulazak ispod 4000 kuna… nema veze, bu sve doslo na svoje, nemoj se uzbudjivati da te srceko ne dekne, ne vjerujem da bih se s tim mogao pomiriti…

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Daj molim te, na koliko si ušao i kada na ADRS?
Kada sam ja pisao da MMTZ ne valja, samo sam napisao da ne volim dionice gdje nemam cjelovit uvid u stanje stvari.

A što se tiće amaterskog rada , odnesi ove projekcije / ako budeš dobar možda ti pošaljem i tabelu sa formulama, nekom od fond analitičara, pa da vidimo što će reči.
Ne sumnjam da češ biti toliko iskren pa napisati točne opservacije ( moš mislit ).

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Možda samo mali nedostatak, u tabeli nisam napisao :

na izvješća je rađena ekstrapolacija prihoda i dobiti na godišnju razinu.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Onaj koji je nositelj POS-a za RH mora imati više veza nego što si možeš i zamisliti.Po ovim uvjetima koji su dati za nosioca posla može odnijet samo gaće na štapu iz tog posla, ako nema skrivene adute tamo gdje je blagajna i naročito tamo gdje je kontrola kvalitete i količine ugrađenog materijala.Ako će ti stanovi biti kao većina do sada sagrađenih, onda ja ne bih živio u njima niti besplatno,a ako će raditi po izračunima i propisima, onda mu ne gine šešir i harmonika.

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]


Daj molim te, na koliko si ušao i kada na ADRS? Kada sam ja pisao da MMTZ ne valja, samo sam napisao da ne volim dionice gdje nemam cjelovit uvid u stanje stvari. A što se tiće amaterskog rada , odnesi ove projekcije / ako budeš dobar možda ti pošaljem i tabelu sa formulama, nekom od fond analitičara, pa da vidimo što će reči. Ne sumnjam da češ biti toliko iskren pa napisati točne opservacije ( moš mislit ).

to sam te htio pitat prijatelju, što ne pošalje formule.Mislio sam da si grunto na papiru pa samo upisivao u tabelu. Pa nemamo mi forumaši valjda neke tajne među sobom

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


to sam te htio pitat prijatelju, što ne pošalje formule.Mislio sam da si grunto na papiru pa samo upisivao u tabelu. Pa nemamo mi forumaši valjda neke tajne među sobom

Naravno da nemamo / 100 kuna češ mi već nekako dostaviti.
Evo je sa formulama.
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

kolega plavi čestitam na tablicama![smiley11]

New Report

Close