Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Najbolje izvješće bez premca na burzi:

http://www.zse.hr/UserDoc…in2010-3Q-NotREV-N-HR.pdf

S P E K T A K L ! ! !

Skoro 5 puta veća dobit, kvartalno.
Skoro 5 puta veća dobit godišnje.

Koeficijent tekuće likvidnosti, pazite sada … 8,26!
Za one koji ne znaju zadovoljavajuće je sve preko 1, bolje firme, čitaj Adris HT i sl imaju taj koeficijent između 2-3.

Zaduženosti gotovo i nema, što samo znači da je puno prostora za daljnju expanziju
( što se i očekuje )

BRAVO BRAVO ! ! !


Smiriti tenzije!
P/E 18 uz ovoliko povečanje dobiti je samo dobar rezultat.
ULPL sa P/E 3,5 i P/BV o,55 je neuporedivo najbolja.
Ipak možemo za LKPC možemo reći samo dobro.
Vrlo dobro bi bila prevelika ocijena.Naravno da se to ne odnosi na analizu bilance već samo na
ostvarenu dobit.
ERNT ima jaču bilancu ali i manju kvartalnu dobit nego lani ,a i gubitak od početka godine zbog
otpisa potraživanja u Kazahstanu.I bez Kazahsstana ERNT nebi zaslužio dobru ocijenu.I tada bi Imao
bolji koeficijent od LKPV.
Ako Luka Ploče na sadašnju solidnu dobit to dogodine značajno poveča otvorio bi se prostor za
jači rast ove dionice sa fudamentalnim pokrićem.
Ovako je sve samo špekulacija i lov naivnih,kojih je sve manje.Poginuli su.
[/quote]
jel ti znaš kaj je peer grupa? očito da ne..upiši to u google (peer group) pa onda nađi peer od lkpc pa onda uspoređuj…špekulacija i lov naivnih!?wtf? tvoj portfelj je dkvs, vart , punt i ingr…ak su ovi s lkpcom u portfelju naivni i špekulanti e onda su ovi s tvojim dionicama bez imalo mozga [lol] [lol]
[/quote]
Falili ste ceo fudbal.
Ali svi dolaze u obzir osim dkvs.
Peer group je valjda branša ili grana.
Ali P/E je broj godina potreban za povrat kapitala.
P/E 18 je 18 godina,previše i za LKPC/ako četvrti kvartal bude isti kao i dobar treći kvartal/
Zašto vi smatrate da će peer LKPC ima bolju pespektivu od recimo peer ULPL koji ima P/E
3,5 i BV o,55.
Ako ULPL posklizne u dobiti i tri puta u slijedećem razdoblju imao bi P/E 10,5.
Za takav P/E LKPC treba zarađivati 65% više nego ove godine.
Sve je usporedivo,kruške i jabuke,jabuke i čelik,čelik i kruh
Tome služi koeficijenti.
Možda niste išli za tim da je u tim koeficijentina i brojnik i nazivnik istih vrijednost i ostaje goli broj
za usporedbu.Upravo za različite firme iz različitih peer grupa.
O očekivanjima pojedinih peer grupa normalno da treba uzimati u obzir,ali treba dobro analizirati
prošlost da bi utvrdili budućnost.A P/E je bliska prošlost.
Koliko će taj vaš peer dati dividende.Kao i do sada LKPC 0 kuna.
A ULPL sa ostvarenom dobiti od 129 kn u tri kvartala,potencijalno cca 170 ako nastavi istim tempom do kraja godine, će dati 50 kn dividende ,možda i više.ULPL je razmazila svoje dioničare sa pristojnim dividendama.
Nažalost,nemam dionice ULPL najugodnije iznenađenje FI3Q 2011.
ATPL ima P/E 16,7 uz iste predpostavke kao i ULPl.A nalaze se u istom peeru.
16,7:3,5= 4,77
Dakle,prezadužena ULPL po ovoj cijeni je podcijenjena u odnosu na ATPL za 4,77 puta.
Ili ATPL je precijenjena u odnosu na ULPL 4,77 puta po rentabilnosti na naš ulog.
Istina ovo se odnosi na 2010,a po jutru se dan poznaje.Tko vam garantira da će ATPL uskoro
stići i prestići ULPL.ULPL bi trebala duplo manje zarađivati,a ATPL duplo više zarađivati u istome
piru-
Svi na seminar kod Pavletića da nauče posao.
Nemam ni ATPL,što ne dolazi u obzir pored ostalih brodara.

Na ZSE teče med i mlijeko za dioničare ULPL!

Evo i Hotela EXcelzior.Prema bilanci ,dobiti,zaduženju,koeficijentu nelikvidnosti jer o likvidnosti
nema ni govora ne može gore.
Sve pokazuje da je Štrok u bankrotu. Preuzimanje sigurno,prijateljsko ili neprijateljsko,ali postojeći
vlasnici i kreditori bi mogli dobro spušiti.

I RIVP znaćajno lošija nego lani.Prošlogodišnja dobit 50 nil kn,ove godine bi i 30 bilo dobro.
Dakle,puno lošije nego lani zbog loše prve polovine godine.

EXcelza ili ATLN počela zarađivati,dobit od 5 mil kn u trećem kvartalu je gotovo pet puta više nego
lani,a žićara vozi i zimi.Izvrstan rezultat.
Imam nešto ove dionice .Nije vrijedno spomena.

Sve u svemu turisti ne baš dobro,osim ATLN.
Zločesti će reći jer sam ja u njoj i da sam druker.A ja sam samo lobista za svoje dionice.
Na ZSE teće med i mlijeko light.

lopina,
ATLN ima 7,5 milja dobiti a ne 5.Skoro 70% više nego lani.A tek se zagrijavaju.BV-48 Kn.Rijetko koja tvrtka može očekivati ovako značajne i kontinuirane prihode.Žičara radi tek nekoliko mjeseci.Situacija vrlo dobra.

klodovik


lopina,
ATLN ima 7,5 milja dobiti a ne 5.Skoro 70% više nego lani.A tek se zagrijavaju.BV-48 Kn.Rijetko koja tvrtka može očekivati ovako značajne i kontinuirane prihode.Žičara radi tek nekoliko mjeseci.Situacija vrlo dobra.

Hvala,prihvača se sve na bolje jer imam ovu dionicu.
Očito sam uzeo nekonsolidirano izvješće.
Puno uspjeha!
na zse teće med i mlijeko za vlasnike ATLN

Zaboravio sam reći da raduje ovoliki broj dobrih izvještaja,to budi nadu u oporavak unatoč pesimističnih izjava mnogih analitičara.

klodovik



lopina,
ATLN ima 7,5 milja dobiti a ne 5.Skoro 70% više nego lani.A tek se zagrijavaju.BV-48 Kn.Rijetko koja tvrtka može očekivati ovako značajne i kontinuirane prihode.Žičara radi tek nekoliko mjeseci.Situacija vrlo dobra.

Hvala,prihvača se sve na bolje jer imam ovu dionicu.
Očito sam uzeo nekonsolidirano izvješće.
Puno uspjeha!
na zse teće med i mlijeko za vlasnike ATLN
[/quote]
Uz ove iznimne rezultate devetomjesečna dobit je tek nešto više od 1 kune po dionici!
Dakle ima puno boljih i potcjenjenijih dionica na burzi!
Pozdrav

A što reći o ELPRE,ljubavi moja
promet po dionici 34 kn u tri kvatrala,dakle 45 godišnje očekivanje

P/S=40 :45=o,89
još samo da počnu zarađivati

BV 390,96
P/BV=40/390,96=o,10 ,trži se na destinu vrijednosti netto kapitala

gubitak 8.804 ove godine,lani 15.985 pad gubitaka 46,18 % u odnosu na prošlu godinu,ide na bolje
nelikvidnost i dalje
dugovi neznatno rastu,situacija financijski lošija nego lani
eventualna prodaja neke nekretnine/ima ih/i servisiranje tekućih obveza bi moglo lansirati ovu dionicu teško prema BV od 400 kn,to bi bilo preoptimistično,ali 200 bi trebao biti realan cilj
u slijedečih nekoliko godina.
Oprez:Elektropromet je bio u stečaju,ali je stečajni upravitelj obustavi stečaj uz obrazloženje
da se vjerovnici vrlo lako mogu podmiriti prodajom nekretnina.

Račun je i dalje u blokadi što otežava poslovanje kojeg i nema jer su gotovo svi radnici dobili
otkaz i u slučaju da se podmire dugovi ELPR bi se mogao promatrati kao nekretninski fond.

Najveći oprez:
Za menađment se priča da sve želi sebi ,a dioničarima ništa.
Večinski vlasnik bi morao dati obvezujuću ponudu po 400 kn ili gubi pravo glasa/već ga je izgubio kao i Perković u Badelu/.Većinski vlasnik bez prava glasa=gosp.Ljubas.

Na ZSE teće mlijeko light,a možda bude i gore!

bisakovi,projicirajte budučnost kod ATLN,žičara radi tek tri mjeseca,što znači da su vezano s njom prvih šest mjeseci imali samo troškove .Kad ste tako pametni nađite vi projekt koji će vratiti novce u 4 godine.

klodovik





Najbolje izvješće bez premca na burzi:

http://www.zse.hr/UserDoc…in2010-3Q-NotREV-N-HR.pdf

S P E K T A K L ! ! !

Skoro 5 puta veća dobit, kvartalno.
Skoro 5 puta veća dobit godišnje.

Koeficijent tekuće likvidnosti, pazite sada … 8,26!
Za one koji ne znaju zadovoljavajuće je sve preko 1, bolje firme, čitaj Adris HT i sl imaju taj koeficijent između 2-3.

Zaduženosti gotovo i nema, što samo znači da je puno prostora za daljnju expanziju
( što se i očekuje )

BRAVO BRAVO ! ! !


Smiriti tenzije!
P/E 18 uz ovoliko povečanje dobiti je samo dobar rezultat.
ULPL sa P/E 3,5 i P/BV o,55 je neuporedivo najbolja.
Ipak možemo za LKPC možemo reći samo dobro.
Vrlo dobro bi bila prevelika ocijena.Naravno da se to ne odnosi na analizu bilance već samo na
ostvarenu dobit.
ERNT ima jaču bilancu ali i manju kvartalnu dobit nego lani ,a i gubitak od početka godine zbog
otpisa potraživanja u Kazahstanu.I bez Kazahsstana ERNT nebi zaslužio dobru ocijenu.I tada bi Imao
bolji koeficijent od LKPV.
Ako Luka Ploče na sadašnju solidnu dobit to dogodine značajno poveča otvorio bi se prostor za
jači rast ove dionice sa fudamentalnim pokrićem.
Ovako je sve samo špekulacija i lov naivnih,kojih je sve manje.Poginuli su.
[/quote]
jel ti znaš kaj je peer grupa? očito da ne..upiši to u google (peer group) pa onda nađi peer od lkpc pa onda uspoređuj…špekulacija i lov naivnih!?wtf? tvoj portfelj je dkvs, vart , punt i ingr…ak su ovi s lkpcom u portfelju naivni i špekulanti e onda su ovi s tvojim dionicama bez imalo mozga [lol] [lol]
[/quote]
Falili ste ceo fudbal.
Ali svi dolaze u obzir osim dkvs.
Peer group je valjda branša ili grana.
Ali P/E je broj godina potreban za povrat kapitala.
P/E 18 je 18 godina,previše i za LKPC/ako četvrti kvartal bude isti kao i dobar treći kvartal/
Zašto vi smatrate da će peer LKPC ima bolju pespektivu od recimo peer ULPL koji ima P/E
3,5 i BV o,55.
Ako ULPL posklizne u dobiti i tri puta u slijedećem razdoblju imao bi P/E 10,5.
Za takav P/E LKPC treba zarađivati 65% više nego ove godine.
Sve je usporedivo,kruške i jabuke,jabuke i čelik,čelik i kruh
Tome služi koeficijenti.
Možda niste išli za tim da je u tim koeficijentina i brojnik i nazivnik istih vrijednost i ostaje goli broj
za usporedbu.Upravo za različite firme iz različitih peer grupa.
O očekivanjima pojedinih peer grupa normalno da treba uzimati u obzir,ali treba dobro analizirati
prošlost da bi utvrdili budućnost.A P/E je bliska prošlost.
Koliko će taj vaš peer dati dividende.Kao i do sada LKPC 0 kuna.
[/quote]

Lopina, simpatičan si mi, ali ovakvim postovima diskreditiraš samog sebe.
Odi na bilo koju stranicu gdje su fundamentalne usporedbe, pa ćeš vidjeti o ćemu ti ja i lanica govorimo.
Joj,joj,joj..

unatoč tome, lp i sretno!

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

HT ipak ostaje fokus velikih ulagača, jer ce dividenda opet izgleda bit 30+ kn …


HT ipak ostaje fokus velikih ulagača, jer ce dividenda opet izgleda bit 30+ kn …

od kud ti to? sam si došao do tog zaključka ili ti je netko rekao?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Bravo HT.Nakon pada prihoda šest kvartala za redom u odnosu na raniju godinu evo dogodilo se
ćudo.Povečanje dobiti u odnosu na prošlogodišnji treći kvartal.
Sa ovogodišnjim zaradama osigurana dividenda od cca 30 kn.
Da li će dati kao i lani i malo smanjiti rezerve.Mogu ako žele jer imaju dovoljno likvidnih sredstava.
Tko slijedi Ivanu sedmu ne može puno pogriješiti.Bravo Ivana!
Tko zna zna.
HT ugodno iznenađenje/mislim da će ići prema 300/
JANAF sa rastom dobiti od gotovo 40% u odnosu prema prošlogodišnjem trečem kvarrtalu najugodnije iznenađenje.
Naravno da ja neću skinuti tih desetak posto u HT ili Janafu.Sve ispod 50% potencijalne zarade mi
je u ovom trenu premalo,a to ću vjerovatno prije zaraditi u biserima kao što je HDEL.
ViADUKT i ne baš jer se trži blizu BV,a INGRU promatram i njuškam radi podcijenjenog BV kao i HDEL.
Ali bojim se stečaja.HDEL je zeru stabilnija,a LVCV najstabilniji ali dionica ne radi.Ali izdržati ću još danas
u LVCV jer je danas zadnji dan za ostvariti dividendu,ali ako se pojavi nemoralna kupnja možda
izađem i danas.

Na zse teče med od lavande i punomasno mlijeko!
Naročito za vlasnike HT i ULPL.

New Report

Close