Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Firme koje posluju sa gubicima nemaju zarade ali imaju imovinu, dakle, imaju fundamente. Kako objašnjavaš da se firme da dobrim zaradama prodaju odokativno po 2-3 BV a firme koje osluju sa gubicima po 0.3-0.7 BV? Trebaš malo redefinirati formule.

Ništa ne treba redefinirati , imovina je uključena u booku kolega , zar ne?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

od građevinara jedan je od 1.1. nositelj POSa za RH
nagradno pitanje: koji?
[smiley1]

Ma samo se ti dokazuj… po meni samo totalni amateri kupuju INGR na 12000 u ovom trenutku, a imat ces prilike dokazivati i ocajne pokazatelje svojih perjanica iz bankarskog sektora nakon dokapitalizacije… tada ces vjerojatno svoje tablice prilagoditi tako da najvecim omjerom ovise o ‘napumpanom’ BV-u… bumo vidjeli, hehe ugl. sretno!

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Meni dionice iz ove analize izgledaju malo precijenjene ( osim Lvcv ). Naročito Viadukt i Ingra. No tržište će reći svoje.

[b]Ima li tko ovaki Kawasaki?[/b]

Ne dokazujem se , evo napiši što po tebi nije realno u tabeli pa da vidimo , brojke su takve kakve jesu- egzaktne.
A sa dokapitalizacijom , joj molim te , natrag u školske klupe kolega.[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ma samo se ti dokazuj… po meni samo totalni amateri kupuju INGR na 12000 u ovom trenutku, a imat ces prilike dokazivati i ocajne pokazatelje svojih perjanica iz bankarskog sektora nakon dokapitalizacije… tada ces vjerojatno svoje tablice prilagoditi tako da najvecim omjerom ovise o ‘napumpanom’ BV-u… bumo vidjeli, hehe ugl. sretno!

dokapitalizacije su već provedene kolega [smiley1] i jedino se još čeka da HFP proda one svoje sitne udjele i onda više nema kočnica na cijeni…
btw, jel znanetko jeli je i tko je kupio paket RIBA od HFP?? (navodno je išao po 509 kn)

Sta nije realno?! Ajmo radije sto je realno – NISTA hehe

pa po kojoj si to formuli racunao target, da je nisi usnuo…, bilo bi ti pametnije da si proucavao novcani tijek nego sto si se igrao zbrajanja i oduzimanja postotaka hehe

ko sto rekoh, drz se radje banaka, daleko si ti dragi kolega od analiticara pogotovo za gradjevince

p.s. vise o dokapitalizaciji mozes citati na temi ZABA, samo naivni i oni sa manjkom ekonomskog obrazovanja diskriminirajucu dokapitalizaciju uz blagoslov HNB-ovih restrikcija mogu gledati kao pozitivnu stvar

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Kao što sam i mislio ništa od konkretnog odgovora.
Jedini upit o targetu sam već napisao pa ču ti ponoviti :

Postotno u 100 % cijene je uračunato 50 % pondera booka , 35 % podera P/E i 15% pondera P/S-a.

Što tu nije jasno?

Book je dalje razrađen prema zaslugama / profitnim maržama i drugim pokazateljima.

Što se tiće dokapitalizacije – natrag u školske klupe kolega.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

kolega ako ZABA i PBZ u idućoj godini ostvare 12% rasta plasmana (privatnom sektoru) to će za njih biti SUPER rezultat…rast aktive barem 6-7 mlrd kn je u ovom trenutku za njih ipak preoptimistično…problem će biti sa malim bankama željnim brzog rasta!! ZABA i PBZ plješću na ove monitarne mjere


jedino se još čeka da HFP proda one svoje sitne udjele i onda više nema kočnica na cijeni… btw, jel znanetko jeli je i tko je kupio paket RIBA od HFP?? (navodno je išao po 509 kn)

A sto se ceka? treca sreca? Pa zar ne vidite da je taj paket preskup po ovim cijenama… ah, slijepi pored zdravih ociju

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


quark: ” Firme koje posluju sa gubicima nemaju zarade ali imaju imovinu, dakle, imaju fundamente. Kako objašnjavaš da se firme da dobrim zaradama prodaju odokativno po 2-3 BV a firme koje osluju sa gubicima po 0.3-0.7 BV? Trebaš malo redefinirati formule. ” Ništa ne treba redefinirati , imovina je uključena u booku kolega , zar ne?

Kako ne. Čim si dobio negativne rezultate a na tržištu dionice imaju svoju vrijednost nešto ti ne štima sa forumalama. Zašto ne koristiš neku od provjerenih medoda za određivanje FMV (fair market value).

Tako je, SunTzu, za LVCV jedino smatram da će uskoro vrijediti više a čak i po ovoj polu analizi ispada tako.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Kao što sam i mislio ništa od konkretnog odgovora. Jedini upit o targetu sam već napisao pa ču ti ponoviti : Postotno u 100 % cijene je uračunato 50 % pondera booka , 35 % podera P/E i 15% pondera P/S-a. Što tu nije jasno? Book je dalje razrađen prema zaslugama / profitnim maržama i drugim pokazateljima. Što se tiće dokapitalizacije – natrag u školske klupe kolega.

50% pondera booka? jel ti uopce znas prema kojem p/e si racunao svoje targete? Za izracun p/e ti je posluzio izvjestaj iz treceg kvartala, pa to od tebe doista nisam ocekivao, di je nestala metodicnost, nije valjda da su te navukli oni skokovi ingre po 10% pa si uso na all time high?!

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

New Report

Close