Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

teče med i punomasn0 2,8% mlijeko dragi presevative

Ostali končari isto solidni,Koei solidan ali preskup
ATPL gori kvartal nego lani,NAV/BV/ pada radi lošijeg US$,moglo bi to i jeftinije.
HUP Zagreb solidan ali loš P/E,neka to kupuje RBA i Anđelko,meni je to skupo,tu nikada nećeš
skinuti 200%


Ostali končari isto solidni,Koei solidan ali preskup
ATPL gori kvartal nego lani,NAV/BV/ pada radi lošijeg US$,moglo bi to i jeftinije.
HUP Zagreb solidan ali loš P/E,neka to kupuje RBA i Anđelko,meni je to skupo,tu nikada nećeš
skinuti 200%

kolega Lopina vidim da ste našli vremena analizirati "loše "izvješće Atlantske,pa vas molim da analizirate i Lavčevićevo koje je vidim "fenomenalno"

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Kasmikaze imate priliku.
HGSP pred stečajem.Po bilanci ako kupite po 20 u slućaju stečaja dobiti ćete zagarantirano 0.
A ako ne bude stečaja možda dođe i na 25.Ovo je skupo i na 1 kn,ali mislim da će ekipa koja je unutra dokupljivati i da bi 15 bio dobar ulaz.
Nemojte me prokljinjati ako sam vas natenta na kupnju HGšita i spušite sve.
Jer HGspot je bio zreo za stečaj i lani i što vrijeme više teće sve je zreliji.Pitanje je samo da li su
vjerovnici spremni i dalje pušiti ili odsjeći.
Knjigu u ruke da u buduće ne kupujete ovakvo smeće gdje bilance nisu bile toliko falsificirane kao
kod DKVS.Tu sam i sam izgorija i neke upropastija.
Moj grijeh,moj preveliki grijeh.
Namjerna prevara mi nije bila cilj ni tada,ni sada,a to neće biti ni ubuduće.

Slijedite Ivanu,ako ste ziheraši,a Lopinu ako ste kockari.
Na zse teće sve manje meda i mlijeka.
DKVS,ZNTJ,HGSPOT-nije dobro



Ostali končari isto solidni,Koei solidan ali preskup
ATPL gori kvartal nego lani,NAV/BV/ pada radi lošijeg US$,moglo bi to i jeftinije.
HUP Zagreb solidan ali loš P/E,neka to kupuje RBA i Anđelko,meni je to skupo,tu nikada nećeš
skinuti 200%

kolega Lopina vidim da ste našli vremena analizirati "loše "izvješće Atlantske,pa vas molim da analizirate i Lavčevićevo koje je vidim "fenomenalno"
[/quote]
Svaki građevinar koji posluje na pozitivnoj nuli ,a ne prijeti mu stečaj što pokazuje veliki Z"sqore za Lava preko 1,60 a za HDEL oko 1,2/limit je 1,23 / dobra kupnja,neki i odlična ako se trže ispod o,50 BV.Na ZSE to su LVCV i HDEL.
LVCV je ipak puno povoljnija kupnja po 230 od HDEL na 150 jer daje dividendu od 15 kn što ćini 6,5% na naš ulog i to se može ostvariti još dva tri dana/zadnji dan 1.11.
ATPL -gora nego lani ,radi lošije dobiti ,a četvrti kvartal nebi trebao biti bolji
LVCV dividenda 15 6,5% lani 25,50 11%
ATPL 20 2,5% ove godine,lani slično kao i LVCV
Dakle,i po toj osnovi LVCV bolji.
Mislim da je kupnja ATPL po 800 solidna kupnja,ali lošija od LVCV na 230.Naravno da LVCV dolazi
u obzir samo za burek investitore kojima i ja pripadam radi loše likvidnosti.Tu se ne ulazi sa više od
stotinjak komada.Alki ako krene likvidnost raste.

Evo izašlo i kvartalno izvješće ATGR.Dobit u trećem kvartalu manja za 17,5% nego lani,a broj dionica
za 35% veći nego lani.
A dionica raste.Ne razumijem jer se cijela strategija ATGR zasniva na povećanju dobiti i oni bi trebali imati P/E ispod 10 odnosno barem bi to u budućnosti trebali ostvariti.Kako će se to dogoditi
ako dobit pada.To "znaju" fond menađeri koji ovo kupuju jer ne ulažu svoje nego naše.
DLKV,ATPL,TNPL su daleko povoljnije kupnje i dugoročno daleko profitabilnije firme od ATGR.
A tu mogu ulagati radi velikog MCAP i slobodnih dionica,u TNPL na granici ali mogu.

Dobit po dionici iz dosadašnjeg poslovanja cca 30 kn po dionici,ako se dobit održi na nivou
trečeg kvartala
800:30=27
A Droga Kolinska može biti stvarna droga.Da li će i u tom segmentu zarada po dionici trebala biti
viša od toga te bi se taj koeficijent mogao smanjiti.Mislim da se to neće dogoditi i da će ovo
ostati i dalje loša kupovina.Povrat kapitala za 27 godina.To je katastrofalno loša kupnja.
Ali tko zna što mogu odlučiti fondovi.Oni mogu stvarati i balončine kao što je sada ATGR.

Kako vas nije sramota davati mi ovoliko aseva.A samo sam objektivan.
Za trud bi mi trebali dati prolaznu ocijenu.

Evo i Viadukta sa FI.
Kvartal super,ali ja sam očekivao daleko više s obzirom na 50 mil kn gubitka.Mislio sam da je gubitak
u prvom kvartalu knjigovodstvena statistika,ali izgleda da nije.Dobit od 2,5 mil kn u kvartalu je odlično
da nije onog sra…iz prvog kvartala.Ipak ima nade da bi se u četvrtom kvartalu ovaj veliki gubitak pokriti,ako nije stvaran.Ovako nije dobro.
Svi problemi kojei su poistojali ostaju i dalje a najgore je što kratkoročne obveze su veće od kratkoročne imovine.
Stečaj i dalje prijeti zbog lošeg Z"sqora.

Ali zato Tekstilpromet iako u neprofitnoj branši rastura.
Kvartalna dobit veća nego lani tri puta.Ima neke zavrzlame sa porezima,ali ovo je izvrsno.Bravo!
Mogla bi biti dobra dividenda.Ovo je dionica za Ivanu.
Tko je zainteresiran neka dobro izanalizira.Ovo može biti velika prilika.

Na ZSE teće med i mlijeko.

ULPL FI 3Q 2010.apsolutno najugodnije iznenađenje.
70 mil kn dobiti ,treći kvartal 32 mil kn.Fantastiučno-
Čestitam vlasnicima.Dividenda bi mogla biti ogromna.
Ako četrvrti kvartal odrade i bez dobiti dobit po dionici će biti 112 kn/kolika bi mogla biti dividenda/
BV 950
P/e X P/BV=570/112 x 570/950=5Xo,6 =3
Kažu da ovaj umnožak ne smije biti veći 22,5
22,5:3=7,5 podcijenjenost 2,7 puta ,fair cijena 1.500
ali sve ispod 1.000 je jeftino
Sve ovo bez četvrtog kvartala!
A danas su mudraci pričali da je ULPL u lošoj situaciji zbog niskih vozarina/i TNPL/
Patuljci/divovi/pojma nemaju.
Nemam ULPL ali lijepo je vidjeti da i ovakve firme postoje na ZSE.
Bravo ULPL.
Čak i likvidnost ide na bolje.Svi na naukovanje kod Pavletića.
Jasno je da nemam dionicu ULPL.Nažalost patim od slijepila!

Izvješća bolja od očekivanja.
Na ZSE teče sve više punomasnog mlijeka.


ULPL FI 3Q 2010.apsolutno najugodnije iznenađenje.
70 mil kn dobiti ,treći kvartal 32 mil kn.Fantastiučno-
Čestitam vlasnicima.Dividenda bi mogla biti ogromna.
Ako četrvrti kvartal odrade i bez dobiti dobit po dionici će biti 112 kn/kolika bi mogla biti dividenda/
BV 950
P/e X P/BV=570/112 x 570/950=5Xo,6 =3
Kažu da ovaj umnožak ne smije biti veći 22,5
22,5:3=7,5 podcijenjenost 2,7 puta ,fair cijena 1.500
ali sve ispod 1.000 je jeftino
Sve ovo bez četvrtog kvartala!
A danas su mudraci pričali da je ULPL u lošoj situaciji zbog niskih vozarina/i TNPL/
Patuljci/divovi/pojma nemaju.

Nemam ULPL ali lijepo je vidjeti da i ovakve firme postoje na ZSE.
Bravo ULPL.
Čak i likvidnost ide na bolje.Svi na naukovanje kod Pavletića.
Jasno je da nemam dionicu ULPL.Nažalost patim od slijepila!

Izvješća bolja od očekivanja.
Na ZSE teče sve više punomasnog mlijeka.


trenutno su vozarine za tankere loše,predviđa se rast vozarina za 20-30% u 2011.g.,na ovom linku na drugoj stanici imate tabelu sa vozarinama za pojedini tip broda i rutu,kliknite na oznaku(TD1,TD2,TD3…itd.)

http://download.hellenicshippingnews.com/pdf/WeberWeekly42-10.pdf

Evo i jedno tjedno izvješće za Wet i Dry sektor sa vozarinama

http://download.hellenicshippingnews.com/pdf/Intermodal%20Report%20Week%2042%202010.pdf

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


ULPL FI 3Q 2010.apsolutno najugodnije iznenađenje.
70 mil kn dobiti ,treći kvartal 32 mil kn.Fantastiučno-
Čestitam vlasnicima.Dividenda bi mogla biti ogromna.
Ako četrvrti kvartal odrade i bez dobiti dobit po dionici će biti 112 kn/kolika bi mogla biti dividenda/
BV 950
P/e X P/BV=570/112 x 570/950=5Xo,6 =3
Kažu da ovaj umnožak ne smije biti veći 22,5
22,5:3=7,5 podcijenjenost 2,7 puta ,fair cijena 1.500
ali sve ispod 1.000 je jeftino
Sve ovo bez četvrtog kvartala!
A danas su mudraci pričali da je ULPL u lošoj situaciji zbog niskih vozarina/i TNPL/
Patuljci/divovi/pojma nemaju.
Nemam ULPL ali lijepo je vidjeti da i ovakve firme postoje na ZSE.
Bravo ULPL.
Čak i likvidnost ide na bolje.Svi na naukovanje kod Pavletića.
Jasno je da nemam dionicu ULPL.Nažalost patim od slijepila!

Izvješća bolja od očekivanja.
Na ZSE teče sve više punomasnog mlijeka.


Računao na brzinu i pogriješio.
Vjerovali ili ne:
BV=1030 /vlastite dionice 38.000 kom nisu odbijene od ukupnog broja dionica tj 580.000

P/E=129,28
ovo je dobit ostvarena za devet mjeseci/broj dionica smanjen za vlastite
ako nastave isto i u četvrtom kvartalu to bi bilo 129,28:3X4=172,37
P/E 570:172,37=3,30
P/BV=570:1030=570:1030=0,55
P/E x P/BV=3,30×0,55= 1,81
22,5:1,81=12,43
drugi korijen iz 12,43=3,52
Dakle,prema ovim pokazateljima dionica je podcijenjena ,cijena bi trebala biti 3,52 puta veća
tj.570 x 3,52=2.000/cca/
Iako je prije godinu dvije bila na toj cijeni nakon zadnje dokapitalizacije,da li to znaći da onaj
koji je kupovao fundamentalno nije griješio
ipak sve ispod 1.000 kn je bagatela.
Napomena:ULPL je najzaduženija od svih brodara i to stalno.
Ali izgleda da im krediti služe kao dobra poluga.I što su dužniji bolje im ide.A novi brodovi dolaze.
Radi Z"sqora izbjegavam ULPL.Knjiški moljac .Nemam ovu dionicu.

Na zse teče med od levande i punomasno alpsko mlijeko!

New Report

Close