Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svi kratkoročno pušimo.Uglavnom.
Toda zato zarađuje.Nakon plakanja diničara da počne kupovati Žitnjak,kojeg su branitelji dobili besplatno,Toda se smilovao i ponudio 120 kn.
I za svaku dionicu koju Konzum kupi po toj cijeni kupuje protuvrijednost od BV 880 kn.
Kako se na sadašnju cijenu od 176 kn Konzum trži na 2,256 Bv ispada da
120 vrijedi 880X2,56=2.253 2.253:120=18,75
Dakle u mjesec dana zarada ne 19% nego 19 puta.
Ja bih bio zadvoljan i sa zaradom od devetnaest puta na 1% cijeloga portfelja,jer bi mi to donijelu
zaradu od 19% na cijeli portfelj.
Ne piše li u Svetom pismu:Tko ima dat će mu se.
Dakle,što veća kriza veća i zarada.Ali samo nekima.


Za prisutne koji pate od opsesivno-kompulzivnog bullishisma i pod svaku cijenu moraju bit u dionicama makar znaju da je trend padajući, best buy dionice su: ATGR, ADPL i KOEI.
Te tri nisu u padajućem trendu i nije glupo pokušat zaradit s njima u ovakvom tržištu.

[wink]



Za prisutne koji pate od opsesivno-kompulzivnog bullishisma i pod svaku cijenu moraju bit u dionicama makar znaju da je trend padajući, best buy dionice su: ATGR, ADPL i KOEI.
Te tri nisu u padajućem trendu i nije glupo pokušat zaradit s njima u ovakvom tržištu.

[wink]
[/quote]
Taj sam_mislim 100% u dionicama.
Kocka je bačena:
ELPR imam već nekoliko mjeseci i dokupljujem i branim posljednjim stotinama kuna
BDEL_imam
ZTNJ_
MAGMA_nemam hrabrosti,i po jednu kunu mi izgleda skupo

Zašto baš ove četiri dionice:radi obveze preuzimanja ili gubitka glasova/najinteresantnija Magma jer ako Fižulići izgore jedna dionica vrijedi tri glasa i za upravljanje Magmom treba samo 15% vlasništva,ali i tih 15% lako postaje o% uz ovakvo poslovanje/
ELPR po 400,zaradio bi deset puta Slučajno i BV je 400
BABEL,Perković bi morao platiti po 300,zarada 4vputa BV preko 250 kn
Žitnjak pod specijalnom prismotrom Hanfe,da li će torbar Toda morati platiti puno više od 120
Magma,nema se a i tu bi uletija u lagani rizik pa makar spušija,Goranko bi mora kupovati tj dati
ponudu na 240/nisam siguran_tko zna točno neka popravi/
A I Varteks je interersantan,tu još nije riješena vlasnička struktura,core biznis_bilo bi bolje da ga nema,ali poslovni prostori vrijede višestruko više od sadašnje cijene od 17

Bilo bi dostatno da jedna od ovih dionica odradi svoje i pokrila bi cjelokupni ulog.

ADPL je odletila:može još radi Fiata I Kragujevca
ARGR je skupa i preskupa
KOEI.može stati ali tu je država većinski vlasnik,ne mogu se oslanjati na državu

Radije bi ADRS iako ga ivana ne voli,ali tu je sigurnost najveća


ivana7, što mislite o kupnji MGMA-R-A? ova dionica dugo se vrti oko 50 kn, čini se da je brani neki od mirovinaca? S druge strane čitamo da Fižuliću baš ne cvatu ruže? [undecid]

Kolega, procitaj ovu vijest, mozda ce ti biti nesto jasnije, a imas i na forumu vise.
http://www.poslovni.hr/vijesti/fizulici-odlucio-sud-moraju-dati-ponudu-za-preuzimanje—161418.aspx

Magma je jos uvijek na cijenama blizu all time low. Nakon ove odluke suda ako Fizulic ne da ponudu gubi pravo glasa na skupstini. To znaci da ce instucionalni investitori odlucivati.
Vrlo dobra procjena kolega Lopina. Sa 15% glasova moci ce kontrolirati firmu. Kako se ocekuje bolje poslovanje u Q4 i povecana kupovna moc, posebno u predblagdanskim vremenima samim time i cijena dionice treba imati pozitivne pomake. Jucer je velikm nalozima na asku bila rusena te je kupljena odredena kolicina na ATL. Vec danas je 10% vise. Bilo tko hoce uzeti vecu kolicinu dionica/glasova morati ce podici cijenu dionice. A dionicu kontroliraju mirovinci, RBA, to je opcepoznato
Prije samo 2 mjeseca cijena je na par dana bila na 65-70 kuna. U odnosu na sadasnju cijenu od 50+ to je rast od 30%. U padajucem trendu svaki postotak je dobar a kamoli 30%.

Rizik od stecaja kod Magme ne postoji. Za stecaj se trebaju ispuniti drugi preduvijeti. Na primjer blokada racuna. A do toga smo daleko. Primjer je Validus, racun mu je blokiran vise od 6 mjeseci a od stecaja nista, vjerojatno ga nece ni biti jer su igraci unutra previse jaki i povezani s politikom. Isto tako je i sa Magmom odnosno Fizulicem. A ponavljam, nigdje se ne spominje blokada racuna. Magma sve svoje obaveze jos uvijek redovito izvrsuje. Osim sto imaju problema s obrtnim kapitalom pa im je likvidnost smanjena. Sve ostalo je u granicama normalnog poslovanja, posebno u Hrvatskoj gdje se naplata vrsi nakon 6-12 mjeseci ili u robnoj kompenzaciji. (ne smijem reci o kome se ovo potonje radi da me ne bi tuzili, ali to se zna)

Kolega Lopina, nista osobno, ali ne bi volio da udete u Magmu. Vas izrazito trejderski stil trgovanja moze prebrzo otjerati dionicu u pozitivnu blokadu. NHF

Ovo nije poziv na kupnju ili prodaju dionice.

Lp

FI 3Q2010 Hotel Medena,lani loše,ove godine još lošije,zreli za stečaj ako država ne skine gaće



Za prisutne koji pate od opsesivno-kompulzivnog bullishisma i pod svaku cijenu moraju bit u dionicama makar znaju da je trend padajući, best buy dionice su: ATGR, ADPL i KOEI.
Te tri nisu u padajućem trendu i nije glupo pokušat zaradit s njima u ovakvom tržištu.

[wink]
[/quote]
Pa barem je James Knox simpatičan i korektan i jasko koristan.Ali većina misli drukčije.
Na moju stotku tri asa.Kolektivno ludilo vlada na ZSE.Nadam se da ja ne pripadam toj grupi.



Za prisutne koji pate od opsesivno-kompulzivnog bullishisma i pod svaku cijenu moraju bit u dionicama makar znaju da je trend padajući, best buy dionice su: ATGR, ADPL i KOEI.
Te tri nisu u padajućem trendu i nije glupo pokušat zaradit s njima u ovakvom tržištu.

[wink]

Jos da nisi opsjednut sexom, burzom i kladionicom, gdje bi ti bio kraj.
[/quote]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Za prisutne koji pate od opsesivno-kompulzivnog bullishisma i pod svaku cijenu moraju bit u dionicama makar znaju da je trend padajući, best buy dionice su: ATGR, ADPL i KOEI.
Te tri nisu u padajućem trendu i nije glupo pokušat zaradit s njima u ovakvom tržištu.

[wink]
Jos da nisi opsjednut sexom, burzom i kladionicom, gdje bi ti bio kraj.
[/quote]
kraj bi mi bio odmah na početku bez tih strasti.

http://www.businessinsider.com/october-earnings-revisions-2010-10
toliko o korisnosti forecast-a.

Hamilton Croatia – Toronto Croatia 2 (4,15) [thumbsup]

FI 3Q2010
Građevinari:
HDEL,solidno stabilno poslovanje.P/BV ispod o,50,gubitaka nema

DLKV,posluje sa dobiti i dalje,stabilno poslovanje

LVCV,poslovanje na pozitivnoj nuli/nekonsolidirano/,dividenda 15 kn,cijena ispod o,5 BV

Z sqore za DLKV i HDEL iznad 1,20, LVCV iznad 1,60

Tko bude kupovao ove građevinare ne može pogriješiti jer imaju stabilno poslovanje i zagarantiranu budućnost bez obzira na trenutne probleme.Građevinari koji se održe će biti
budući hit tržišta.
ATGR,HT,ERNT su daleko lošiji izbor od ovih građevinara.A fondovi rađe kupuju to smeće od
Dalekovoda.HDEL i LVCV i ne mogu kupovati jer ne ispunjavaju kriterij minimalnog Mcap od 350 mil.
kn.
INGRAako ne padne će donijeti puno,ali rizik stečaja je tu jako visok.Tko voli rizik neka kupuje INGRU.Tu će biti ili opa ili tropa.
Ja rađe tri gore navedene.

Tko slijedi Ivanu ne može puno pogriješiti.
KODT-najbolje izvješće,povečanje prodaje,izvoznik 84%,likvidnost super,sve super jedino cijena dionica na 2.100 P/BV 1,35 P/E 8 P/E x P/BV=11
Teorija kaže da se može tolerirati 22,5
22,5:11=2,04
Pošto se u ovoj formuli P pojavljuje dva puta kao umnožak
znaći da ovih 2,04 treba korjenovati
pa je drugi korijen 2,04 = 1,428
dakle rast od 42,8% u sliječih godinu dvije je zaista dobar zub
za mene premalo,ja njušim samo gdje imam realne šanse barem za 100% u tom razdoblju
To nisu ni HT,ni ATPL,ni DLKV,ni bože me sačuvaj ATGR po ovoj cijeni, zna se što kupuje
Lopina fond najkovnzervative:HDEL,LVCV,LCDS,ZNTJ_ubio me torbar Toda sa ponudom od 120,ELPR
Badel,a i Varteks i Validus mjerkam i kratkoročno što naleti ako se ima keša.
A odavno sam suh,zapeka u nelikvidnim i postajem dugoročni.
Najveći promašaj mi je što nisam kupovao JAKT po 18 kada se prodavalo jer sam bio dekintiran.
Ali tada sam shvati da i malo veći investitori pojma nemaju kada nisu skinuli desetak dvadeset tisuća komada po toj cijeni.Svi izgubljeni u bari zvanoj ZSE.
Na ZSE teće samo mlijeko,meda slabo!

New Report

Close