Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Šta se tiče ATPL slažem se ali …..

Flota uglavnom napravljena u aziji a da je baš i mlada nije……..vidit ćemo za 5-6 godina kada cijena održavanja broda poraste jer ipak koliko god mi šutijeli o tome kvaliteta je uvijek pratila cijenu….
koliko para toliko muzike……
Pa sad tko voli neka izvoli……..
moj bir je JDPL i ja znam da ću u budućnosti ovdije sigurno zaraditi…..

lp

Azija nije baš mala, pa je ogromna razlika u novogradnjama iz Južne Koreje i Japana od drugih (uključujući i brodogradilišta u RH nažalost), uostalom najbolje se to vidi na second hand marketu.

U slučaju privatizacije obvezno treba biti in JDPL, no bit će vremena za ukrcaj, neće se to baš realizirati "preko noći". Držim da su trenutačno i JDPL i ATPL podcijenjene prilično.


akumulacija VABE, do Nove će iznimno zanimljive vijesti.

vidim, krenuo si s iskrcajem… [wink]

sve što pišem je osobno mišljenje te nije investicijski savjet niti poziv na kupoprodaju dionica!

e što se tiče brodara tu sam u največoj dilemi……imam ih (atpl i jdpl) i ovo njihovo cmoljenje kao i cijele burze pomalo umara…….i tu kreče moja dilema……buduči de se ovoj situaciji ne nazire kraj i velika je mogučnost da če se dosta vremena kretati po tim "povoljnim cijenama" postavljam si pitanje: da li malo po malo dokupljivati cijelo to vrijeme dok traje to cmoljenje i čekati veliki rast koji če se prije ili kasnije dogoditi te tada debelo kapitalizirati dobit ili sve prodati "odmah" i u "ladovini" čekati priliku za ulazak od jedanput kada procjenim da bi tu mogao iči neki duži up trend i na taj se način spasiti od gledanja ovakve burze…….pri tome vrijeme ni u jednom ni u drugom slučaju ne predstavlja problem jer ti su novčeki namjenjeni za burzu i ne svrbe me…….



akumulacija VABE, do Nove će iznimno zanimljive vijesti.

– ovako nešto napisati je očito drukanje.
– tu nedostaje zašto, kada, kako…..
– uvjerite me imam ja love, nije mi problem kupiti, ali ne znam odgovore na gornja pitanja.
– i još jedno pitanje koliki je tu dividendni prinos.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

-Validus zakonski bi trebao biti već u stečaju, no Uprava se oglušuje
-Validus posjeduje 29% VABe koje su založene pri HNB-u uslijed duga
-od 2005 i odbijenog revizorskog bilanca potpuno očišćena i divan stalan rast aktive, EPS zasad oko 4% s lijepim forwardom
-nominala 100kn
-kupac Validusovih dionica dobiva odmah i obvezu preuzimanja čime je otvoren put za većinsko vlasništvo
-OTP cilja na preuzimanje manjih regionalnih banaka, VABA spominjana kao idealna više navrata ali tek nakon rješavanja zavrzlame s Validusom i Fimom
-kako bi se namirili dugovi jedino moguća je prodaja VABE, ostala poduzeća su u lošoj situaciji
-dividenda? polako, godinama se čekalo i na ZABU i ostale gulikože da daju i jednu lipu dioničarima
-ovdje je ipak risk/reward za mene jako interesantan, zaboravite fondove, godinama će rasti štednja u bankama, ljudima je jednom u desetljeću dosta slomova
-FF razmjerno visok, ali mala likvidnost, čvrste pozicije. u slučaju preuzimanja jako jako mali broj trejdera
-šesto čulo plus par malih tipova sa strane iz bankarskog sektora
-pozdrav!

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Ivana,

Kupi si "Tkanje života" od Mirjane Krizmanić (Putovi i staze do životnog zadovoljstva i sreće).

To će ti biti najbolja investicija ove godine:)
A i ne košta puno.

evo ekskluzivno, samo na Poslovnom.

– iz pouzdanih izvora sam doznala kako naš omiljeni forumaš Splićo intenzivno radi na jednoj knjizi.
– on trenutno još piše tu knjigu,
– a knjiga ima i zanimljivi radni naslov "Kako sam bankrotirao na burzi".
– evo nakon više promjena nickova i svekolikog drukanja naš Splićo se posvetio književnosti.

– samo ne kužim kako će vam ta knjiga pomoći pri investiranju na burzi.
– jer većina vas pravi greške kako bi iste mogli ponoviti.

– a one koje to zanima, koji su bankrotirali isto kao naš gospon Splićo, pa ti bi to pročitali ali neće imati love za knjigu.
– nisam baš sigurna da će zaraditi na toj knjizi, ali nikad se ne zna.
– po meni puno bolje bi mu bilo da sada intenzivno skuplja prazne boce pa onda s lovom ući u agresivno investiranje.

– Splićo, ma gdje bio puno pozdrava od Ivane !!!!!!

– I love this game.
Pozdrav !


Zahvaljujem vam na puno jedinica.

– I love this game.
Pozdrav !

Silne jedinice se dijele, meni posebno, zbog izuzetne nervoze trejdera, a sve što nemogu reči na burzi govore ovdje, ali preko ocjena naravno.
Dobro zamišljeno, kolege s više nickova obvezno drukaju na pad i sami sebi dijele 6 pa i 7 stotki, ali isto toliko na sve optimistične poruke jedinice.
Psihologija je zabrinjavajuća jer moderator dopušta vrlo jasnu manipulaciju na "trečoj razini", a kao argument navodi nezanjem tko koga i koliko ocjenjuje.
Da moderator ima volje predmetu stati na kraj jednostavno bi maknuo ocjene zajednice ili bi ih prikazao tek nakon desetak ocjena ili više i time uskratio psihološku mogućnost manipulacije na ostale.
Međutim svaka akcija izaziva reakciju, a za početak i mali dioničari su prepoznali signale velikih trejdera odnosno njihovo nasilno ocjenjivanje bez fine i pomne analize napisanog, a što samo ocjenjivanje gubi na značaju. Ovo je samo početak istine.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


– svi brodari, banke, mnoge dioninice su i više nego potcjenjene.
– puno toga je trenutno i više nego jeftino.

Zasto ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

ivana7, što mislite o kupnji MGMA-R-A? ova dionica dugo se vrti oko 50 kn, čini se da je brani neki od mirovinaca? S druge strane čitamo da Fižuliću baš ne cvatu ruže? [undecid]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

ovi ameri su zakom……jedan dan jako padnu a drugi dan narastu više nego što su prethodni dan pali, dok mi jadan dan padnemo jako a drugi dan još više…….zbog toga je teško reči što je kod nas best buy več je više pitanje tajminga uči u dionice prije nekog jačeg up trenda…..a kad če on tko zna….

Hugh je točno rekao. Nije problem koju dionicu uzeti nego kada ju uzeti. Tajming je na zse-u daleko najbitniji.


ivana7, što mislite o kupnji MGMA-R-A? ova dionica dugo se vrti oko 50 kn, čini se da je brani neki od mirovinaca? S druge strane čitamo da Fižuliću baš ne cvatu ruže? [undecid]

MGMA-R-A je jedna od najgorih dionica i kompanija na ZSE, stavrno treba suicidalan i kupit to.
To je moje stručno mišljenje, psihijatar sam po struci.
Pozdrav. [smiley]



– svi brodari, banke, mnoge dioninice su i više nego potcjenjene.
– puno toga je trenutno i više nego jeftino.

Zasto ?
[/quote]

– svi brodari, banke, mnoge dionice su i više nego precjenjene.
– puno toga je trenutno i više nego skupo.

– gospon Twixer, može i ovako ako vam više odgovara.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close