Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

INA.

– malo i toga kupiti.
– nije nešto naročito, nema dividende.
– ali ima akumulacije i tu možemo očekivati porast cijene.

– I love this game.
Pozdrav !

JMNC.

– dobra dionica, ali i jako skupa.
– može se kupiti jedino ako se skine s prodaje.
– tu ne valja to što nema likvidnosti, a i dividenda je jako mala.
– ali od izbora Todorić zbilja najbolja firma.

– I love this game.
Pozdrav !


ZABA.

– evo pala je za dividendu.
– ali opet ovisi po kojoj cijeni se je kupovala.
– kod mene mali plus, evo ono jučer što sam kupovala plus cca 5kn.
– tu zbilja ništa ne očekujem, ali fondovi ju očito brane.
– a i dobra je to banka.

– uz ZABU dobro je imati i PBZ, trenutno su obje dosta jeftine, a za desert može malo koje male banćice np. CEBA ali p zbog fiksne dividende.

– I love this game.
Pozdrav !


kad pogledamo pbz sa ostalim bankama onda je sad vrijeme za šoping jer ovakva cijena neće još potrajat.pbz je trenutno najpodcijenjeniji…

BRODARI.

– što vam piše gospon Ivano sve je točno.
– ja nemam JDPL, prodala ga.
– imam TNPL, neloša dionica, ali loša uprava i mala ili nikakva dividenda.
– puno bolja je opcija ATPL, nemam ju, prodala, čekam nisku cijenu za ulaz.
– ipak je ATPL likvidna i dijeli solidne dividende.
– ne kupovati onu LPLH koju reklamira gospon lopina, jer u svakom slučaju kupnja ATPL, TNPL i JDPL je puno bolja opcija, a ULPL uvijek nekako izbjegavam kupiti.

– I love this game.
Pozdrav !

Zahvaljujem vam na puno jedinica.

– ali to gore je onaj glavni dio mojega portfelja.
– i zbog toga moj portfelj niti nije u minusu.

– pored tih dionica imam i preko desetak drugih pretežno nelikvidnih dionica,
– ali u portfelju trebate imati koju luku, neke hotele, poželjno dividendne, a nije loša ni LURA, ima dosta zanimljivih dionica.
– može se zaraditi i na smeću, prije mjesec dana upalo mi jeftinog slpf, evo prošli tjedan sam se rješila toga smeća i lijepo zaradila, ali postoje i zahebi tipa VART, jedino je tu dobro što je cijena na najnižoj cijeni u povijesti te firme, jedna dobra vijest i diže se cijena, ali jedna loša i imate prestanak trgovanja, samo opet je dobro to što malo tko želi prodati s velikim gubitkim tako da i nema prodaje na nekim još jeftinijim cijenama.
– ali to je sudbina nelikvidnih dionica i zbog toga ih je bolje niti ne reklamirati.
– ali opet na onoj prezaduženoj OPTE sam u tri navrata zaradila lijepe novce.
– zahebane su te investicije, može se lijepo zaraditi np. INGRA ali i pogubiti velika lova.
– najgore je kada nema nikakvog prometa.

– I love this game.
Pozdrav !

Šta se tiče ATPL slažem se ali …..

Flota uglavnom napravljena u aziji a da je baš i mlada nije……..vidit ćemo za 5-6 godina kada cijena održavanja broda poraste jer ipak koliko god mi šutijeli o tome kvaliteta je uvijek pratila cijenu….
koliko para toliko muzike……
što nije slučaj sa jdpl……možda jesu skupo platili ova dva zadnja broda ali to su bile mućke i višak love je sigurno raspodjeljen na ekipu koja je to potpisala…..

šta se tiče fundamenata cijene pa i žive love na računu puno bolje stoji JDPL………
a JDPL još mora u privatizaciju,,,,,,,,
book 0,30 je neusporedivo bolji od ATPL……..
Prednost Atpl su jedino fondovi koji su u nutra i ništa više…….

tržišna kapitalizacija JDPL je 230 000 000 mil. kuna a toliko nije koštalani zadnja novogradnja sv. Dujam…..

E sad ako znamo da jdpl ima 7, od kojih 3 potpuno nova broda od kojih niti jedan nije stariji od 5 god i svi su napravljeni u europi uzmimo da samo brodovi vrijede po sadašnjem prosijeku na tržištu
cca. 7 x 28 000 000 eura= 196 000 000 eura ili u prevodu 1 430 000 000 ( miliardu i četritsto trideset miliona kuna) s tim da sam stavio najmanju moguću cijenu i prosijek svih brodova bilo novih bilo starih 3-5 god….

plus nekretnina na najatraktivnijoj i najskupljoj mogućoj lokaciji u splitu cca. 8-11 mil. eura ili ti srednja cijena 70 mil. kuna

dolazimo do vrijednosti firme od 1 500 000 000 kuna……..s tim da bi tu još trebalo stavit neke stavke ali da se ne zaplićem i ne preseravam u grubo ova dionica je podcijenjena 7 puta……

A znamo svi da se država koja ima ( agencija za zaštitu od štednih uloga) ima cca.63% udjela mora se riješiti do ulaska u europsku uniju firmi koje nemaju javni značaj i koje nisu od javnog interesa….

Pa sad tko voli neka izvoli……..
moj bir je JDPL i ja znam da ću u budućnosti ovdije sigurno zaraditi…..

lp

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

ERNT.

– i to vam je dobra investicija.
– trenutno nemam ERNT, prodala ga kad je cijena bila puno veće.
– ali ta dionica mi je često u portfelju.
– isto kao i ATPL, čekam neki pad da bih ju kupila.

– I love this game.
Pozdrav !

VART -ra …umjesto dividende dijeli suknjice

..mjere su uzeli od Šukija ,..može 300 kila maslina stati …best buy [thumbsup]


moj bir je JDPL i ja znam da ću u budućnosti ovdije sigurno zaraditi…..

– cjenim vas kao investitaora isto kao i gospon Antišu koji vjeruje u svoju OPTE.
– ali morate znati kako ništa nije sigurno.

– svi brodari, banke, mnoge dioninice su i više nego potcjenjene.
– puno toga je trenutno i više nego jeftino.
– ali morate imati neku disperziju rizika.

– evo u HT, JNAF ili KODT možete slobodno ući s cca 25% portfelja.
– ali u JDPL ili np. OPTE ući s 100% portfelja ma kako vam se to dobro činilo nikako nemojte ulaziti, jednostavno nije pametno.
– ako toliko vjerujete u tu investiciju o.k. je cca 20% portfelja nikako preko toga.

– evo negdje sam čitala ili čula, nemam pojma gdje, ali ostalo mi u glavi.
– taj JDPL su opljačkali s milijardu kuna, a on toliko danas i vrijedi.
– ipak ti brodari ovise o svjetskim tržištima i sve je moguće.
– a ne sviđa mi se jer ne dijele dividendu.
– ali je o.k. za imati ga u portfelju, i većinu toga što ste napisali stoji.

– ali vi ulažite po svom nahođenju.
– ovo su samo moja razmišljanja koja i ne moraju biti točna.
– samo razmislite o ovome što sam napisala, jer sam napisala dobronamjerno, bez zle namjere.
– ja sam pak puno novaca zaradila na burzi, pa razmislite jesu li moji savjeti o.k. ili nisu.

– slobodno kritizirajte i moj tip ulaganja.
– napišite gdje vidite greške, što nije dobro, što vam se ne sviđa.
– zbog toga i služi ovaj forum.
– a većina vas pogubila lovu i sada mi iz očaja dijelite jedinice.
– znam kako je uvijek većini na ovom forumu moje investiranje bilo na granici s glupim ulaganjem.
– ali ja prošla i preživjela ovu krizu, a jeste li i vi ?????
– samo još uvijek smo u velikoj krizi tržišta kapitala, još uvjek je potreban veliki oprez.

– I love this game.
Pozdrav !


moj bir je JDPL i ja znam da ću u budućnosti ovdije sigurno zaraditi…..

jesu li to oni što petljaju sa CO

disperzija svakako……….
ali i u jdpl više od 30-40%……….
ipak je moj portfelj lagano prelali u agresive…….
disperziran i keš sam bio prije dvije godine…….

vama ivana svaka čast jer da ja raspolažem tolikim portfeljem također bih napravio isto ali moj portfelj ne prelazim 100 000 eura………barem ne još…..

lp

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

New Report

Close