Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tko je pametan i hrabar kupujući sada može zaraditi pravo bogatstvo u par godina a na HT-u, ATGR i INA će se uzeti tek mrvice!

gospom Antiša.

– je li vi to ozbiljno, mislim na temelju osobnog iskustva.
– pitam toliko da vidim da nije neka zahebancija.

I love this game.
Pozdrav !




Best Buy ? Kome ?

– LVCV, građevinar, uskoro ide dividenda 6.25%., samo toga ne puno kupiti.

– I love this game.
Pozdrav !


U ponedjeljak ulazi u redovno trgovanje.
Dividenda od 15 kn po dionici se dijeli cijeli listopad.
I najvažnije:jedini građevinar koji ima Z sqore iznad 1,23 .

LVCV 1,65
DLKV 1,19
HDEL 1,20

Svi ostali ,a naročito Ingra,za plakanje.

[/quote]
Prvo pa muško.
Izašlo prvo
III kvartalno izvječe:HDEL
dobit uobičajena,rade uglavnom za ništa,ali nisu ni u gubitku
ugodno iznenađenje je porast prihoda u odnosu na drugi kvartal za velikih 23%
ukoliko ovako nastave može se očekivati da će ove godine ostvariti oko 545 mil prihoda i kada bi radili sa maržom od 4 % tada bi dionica vrijedila barem
bv 312 kn
a za to bi se moglo i pričekati godina dvije,toliko u HT i ATGR nečete skinuti
tragično je da tržište tj. investitori uopće ne reagiraju na izvješće

s obzirom na porast prihoda i Z"sqore je probio granicu od 1,23 što za HDEL znaći da ima stabilno poslovanje i pruža garanciju da će i ovu krizu prebroditi,jer idu na bolje

Ipak,pored LVCV koji daje dividendu od 15 kn po dionici i ima bolje fundamentalne pokazatelje
Lopina najkonservative neće kupovati HDEL.Radije LVCV po 250 nego HDEL po 150,što naravno ne
mora biti ispravno.
VDKT je danas posrnija,ali je neuporedivo skuplji i od HDEL i LVCV jer mu prijeti
stečaj s obzirom na niski Z"sqore.Ingru neka kupuju kamikaze.Z"sqore za plakanje.

Preporuka:izbjegavati dionice sa niskim Z"sqorom /sve ispod 1,23 nije dobro/jer vrijeme stečaja
dolazi,a Z"sqore neka vam bude važan alat,a ne da vas muljaju drukerski sindikati.

Na ZSE teće med i punomasno mlijeko.

Većina emigranata sa ZSE koji su prešli na američko tržište loše prolazi.Dolar pada ko stina,a njihova
imovina u dolarima, ne može gore.Ako su se kladili na rast,slabo.A ako su se kladili na pad još i gore.
A možda je i to dobro da se shvati da je ovo naše sunce toplije.I možda nam se vrate,pa im prodamo
skuplje mi koji smo 100% u dionicama na ZSE.
Petak je bio najveće ugodno iznenađenje.S obzirom na povratak Sanadera i lošu političku situaciju
očekivao sam da ćemo se strmopizditi,ali sam ipak odlučio da ništa neću prodavati.
i dalje 101% u dionicama.
Kada ono natašte rast,umjesto pada.i tako cijeli petak,a petak je inaće dobar za strašenje.
Dakle,krupni kapital je odlučio da će braniti Crobex i to po nalogu poslodavaca,stranih okupatora.Ne žele pgoršavati situaciju.Stranci su se opredjelili.
Nema rušenja.
Ali duga su tri dana.Možda su se u međuvremenu predomislili.U svakom slučaju vrlo interesantno
razdoblje pred nama.
A počela i FI izvješća.
Na ZSE teće med i mlijeko!

http://seebiz.eu/hr/fondovi/imovina-investicijskih-fondova-u-rujnu-povecana-479-mil.-kuna,95453.html

zb bric kao uvjerljivo najlošiji bric fond skupi 10 mili eura bez problema samo jer zaba stoji za njega s druge strane mp i ilirika s daleko boljim proizvodima muku muče jer nitko ne stoji iza nih i ne trpa


Na ZSE teće med i mlijeko!

– a gdje mi je Splićo kad je tako dobro na našoj burzi ??????
– da nije možda bankrotirao ?????????
– ipak su sve njegove investicije pale 50%, i još se malo zadužite i to bi bilo to.
– šteta, a bio mi je zanimljiv lik.
– i tako svaki dan na ovoj temi sve manje i manje neinteligentnih investitora.

– I love this game.
Pozdrav !

dioki

Dividendne dionice.

– evo što se tiće toga problema danas zadnji dan za 2 dionice i više toga nema u ovoj godini.
– vidim da mi je danas na otvaranju upalo nešto zabe.
– samo ni na toj trgovini mi neće biti ne znam koja zarada, prije ću ostvariti gubitak jer sutra cijena te dionice drastično pada.
– a taj mi nalog stajao na burzi tri tjedna.

– I love this game.
Pozdrav !

– vidm kako se je drastično smanjilo pisanje na ovom forumu.
– a nema se o čemu ni pisati, država u banani, burza u banani, očito je da nam ne ide jer smo u banani.

– ali vidim da se čita, jer čim nešto napišem jedinica je već tu.
– znam da je većina vas pogubila novce na burzi.
– znam da vam je zbog toga teško, jer izgubili ste novac koji ste teškom mukom zaradili.
– pa naš Splićo je morao skupiti 40.000 praznih boca da bi mogao imati portfelj od 20.000kn.
– i sada sve to ode u propast.
– mislite da je lako skupiti 40.000 praznih boca,

– a mogli ste biti barem u plusu kao i ja, ali većina nije.
– a čarobna formula je i više nego jednostavna jnaf plus dividendne plus malo nelikvidnih.

– a gdje su mi oni što su se mislili obogatiti na dolarima ?????
– joj kako su se krcali dolarima prije mjesec dana i pisali kako je keš zakon.
– a oni koji su u američkim dionicama napravili i neki plus opet ubio tečaj.

– i tako to ide, tražimo i dalje pravu investiciju.
– a znamo kako ništa ne valja.
– i u što sada ulagati ????????

I love this game.
Pozdrav !


Dividendne dionice.

– evo što se tiće toga problema danas zadnji dan za 2 dionice i više toga nema u ovoj godini.
– vidim da mi je danas na otvaranju upalo nešto zabe.
– samo ni na toj trgovini mi neće biti ne znam koja zarada, prije ću ostvariti gubitak jer sutra cijena te dionice drastično pada.
– a taj mi nalog stajao na burzi tri tjedna.

– I love this game.
Pozdrav !


S obzirom da sa sutašnjim danom BV zabe pada za dividendu bilo bi logično da cijena toliko i
padne.
Sa isplatom dividende smanjuje se i adekvatnost kapitala i sužava prostor za povečanje plasmana
tako da bi i to mogao biti razlog pada dionice, jer bez povečanja plasmana nebi bilo realno očekivati povečanje dobiti u slijedečim razdobljima.
Ali ovo vrijedi za pametne burze,tako da to ne mora biti i razlog pada.Ali u igri najbrži prst sutra u
10,00 bi bilo interesantno biti nisko.možda i udre iako ne vjerujem da će ispod 220.Današnja kupnja po 230 bi trebala donijeti dobit od 4%.A to je super,jer i nula% je super jer gotovo pa sve tone.Bitno da ne bude gubitkas.
Od dividendnih dionica sutra još jedino Lavčević donosi dividendu.Svatko tko zna za još koju
dividendnu neka pridoda.


– vidm kako se je drastično smanjilo pisanje na ovom forumu.
– a nema se o čemu ni pisati, država u banani, burza u banani, očito je da nam ne ide jer smo u banani.

– ali vidim da se čita, jer čim nešto napišem jedinica je već tu.
– znam da je većina vas pogubila novce na burzi.
– znam da vam je zbog toga teško, jer izgubili ste novac koji ste teškom mukom zaradili.
– pa naš Splićo je morao skupiti 40.000 praznih boca da bi mogao imati portfelj od 20.000kn.
– i sada sve to ode u propast.
– mislite da je lako skupiti 40.000 praznih boca,

– a mogli ste biti barem u plusu kao i ja, ali većina nije.
– a čarobna formula je i više nego jednostavna jnaf plus dividendne plus malo nelikvidnih.

– a gdje su mi oni što su se mislili obogatiti na dolarima ?????
– joj kako su se krcali dolarima prije mjesec dana i pisali kako je keš zakon.
– a oni koji su u američkim dionicama napravili i neki plus opet ubio tečaj.

– i tako to ide, tražimo i dalje pravu investiciju.
– a znamo kako ništa ne valja.
– i u što sada ulagati ????????

I love this game.
Pozdrav !


u sta ulagati????
mozda ja znam …..imam neki predosjecaj za 2 ili 3 fudbalske utakmice pa ako ste voljni riskirati mozemo u talu na 2 para opljackati kladionice….kvote su iznad 2 i radi se o evropskim indeksima
to Vam nudim zato sto vidim da ste kao i ja gladni love ali za razliku od mene ste žena i trezveno razmisljate jer je zenski mozak puno racionalniji od muskog pa mi treba netko iskusan sta se tice para i investiranja u pare da mi kaze da li bi sjutra mogli ti parovi proci…..mozde imam i za dana sjedan ali moram nazvati sekretaricu jer se ona ipak malo bolja razumije u fudbal od mene
pofuk


Dividendne dionice.

– evo što se tiće toga problema danas zadnji dan za 2 dionice i više toga nema u ovoj godini.
Pozdrav !

ima LVCV, 15 kn za vlasnike na 4.11.2010

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


dioki

– ovo nije tema za drukanje za dionice koje imate u portfelju.

– ali kada već pišete, probajte mi odgovoriti na par pitanja.

DIOKI.

– je li tu direktor ili vlasnik jedna poštena osoba ili mafijozo.
– što mislite bi li i on trebao ići u onu akademiju na Remetincu ?????
– ako ta firma i napravi neku dobit, hoće li te novce gazda podjeliti s vama jer ste i vi dioničar i ujedno suvlasnik te firme ili će ta neka buduća dobit na neke čudne naćine završiti u džepu od gazde te firme, a vama u tom slučaju ide šipak.

– probajte odgovoriti na neka od ovih pitanja i uvjerite me kako je to dobra investicija.

– ali sve ovo ne znaći da cijena dionice neće ići gore ili dolje, ako nekome to bude u interesu.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close