Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ima li u cijeloj priči oko Hidroelektre elementa kaznenog djela?

Pa čuj, znanac, i Pliva je zatvorena na sličan način, samo je bila
veća lova u još kraće vrijeme. Da tebe ne smeta što ti nisi uljetio??[smiley2]

Znanac jedno govori, drugo radi, treće piše.

Što se tiče zatvaranja Hidroielektre imaće Fudo vremena u miru o tome razmišljati. ( 3-5 godina )

Taj predmet je otišao iz Hanfe u odvjetništvo i USKOK. Rekao mi je Ivica iz moje grupe.

A kod nas uvijek traže žrtvenog janjca ( ili vukodlaka ) !!!

[color=blue][i]NA STRANI ISTINE !!![/i][/color]

Pratim ovaj forum izvjesno vrijeme i po mom mišljenju neki ga koriste za osobne interese.Ako je ovo mjesto za razmjenu mišljenja, onda je navijanje ljudska osobina koja je prihvatljiva, ali izjavama tipa iz pouzdanih izvora znam,čuo sam u povjerenju……ovdje nije mjesto.
Ako netko želi, volio bih da mi objasni zašto nitko ovdje ne piše o dionicama firmi za koje se zna da idu u privatizaciju, a kao što je ISTT.Da li mislite da se na 362,00 isplati ulaziti u to ili ne.Cijenim mišljenje svakog forumaša, a najviše me se dojmio netstrider čije sam postove komentirao i vrlo rado pročitao i u nekim forumima koji se odnose na regionalnu burzu.[smiley2]

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

Ajmo probati ponovno :

Radujte se narodi.
Zadnjih nekoliko ca. dana ,/ tjedana radio sam analize FA građevinara.

Evo do kojih sam podataka došao.
Kao što čete vidjeti u tabeli su i targeti u koje sam stavio i računao na slijedeće načine:

50 % cijene u ponderu na P/BV , 35 % cijene u ponderu na P/ E i 15 % cijene u ponderu na P/S.

Svi komentari dobrodošli / na eventualna pitanja unaprijed odgovor – naravno da imam ” najpodcjenjeniju – INGR
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Inace fenomenalna procijena, doista sam osupnut nacinom procjenjivanja targeta prema kojem je onaj INGR na 20000 kuna (zbog kv), odlicno, SAMO STO INGR TEK TREBA OPRAVDATI OVU CIJENU U KVARTALIMA KOJI DOLAZE… jos bolje zvuci target VDKT -173 hehe, mislim da ti je bolje drzat se banaka njih puno bolje promoviras hehe

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

A kako ti je target na INDG -1360? Znači onaj tko će mi prodati dionice, da mi dionice i još 1360 kn..?[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Kolega nathančetrdesetsedam gubitaši su isplai tako kako su ispali – jer nemaju fundamenata.
Što se tiće INGR , izračun nije proizvoljan već je sve objašnjeno u tabeli : 50 % cijene u ponderu na P/BV , 35 % cijene u ponderu na P/ E i 15 % cijene u ponderu na P/S.

Ne vidim u čemu je problem , a posebno mi žao što ti možeš , a ja ne otvoriti datoteku.
[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


A kako ti je target na INDG -1360? Znači onaj tko će mi prodati dionice, da mi dionice i još 1360 kn..?[smiley2]

Upravo tako, hehe, INDG nema fundamente, vidi gornji mail.
Po FA su takve dionice uvijek precijenjene.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kolega plavi nemojte govoriti o fundamentima naseg najveceg niskograditelja, pa vi nemate pojma o gradjevini… nije dovoljno tek buljiti u izvjestaje i zato jer je kompanija ostvarila dobit u omjeru p/e 12 na sadasnjoj cijeni vjerovati kako ce se taj trend nastaviti… valja vidjeti mogucnost buducih prihoda i vaznije ulagatelja, po mom skromnom misljenju ukoliko INGR umanji iskazanu dobit iz treceg kvartala u godisnjem izvjetaju ide to dolje – galopirajucim ritmom!

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


mmstanic: ” A kako ti je target na INDG -1360? Znači onaj tko će mi prodati dionice, da mi dionice i još 1360 kn..?[smiley2] ” Upravo tako, hehe, INDG nema fundamente, vidi gornji mail. Po FA su takve dionice uvijek precijenjene.

Firme koje posluju sa gubicima nemaju zarade ali imaju imovinu, dakle, imaju fundamente. Kako objašnjavaš da se firme da dobrim zaradama prodaju odokativno po 2-3 BV a firme koje posluju sa gubicima po 0.3-0.7 BV? Trebaš malo redefinirati formule.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

E hvala zanalcu iz građevine a i ostalih sektora ( dokazao se u prošlosti ).
[smiley1]

PA analiza je rađena sa sadašnjim stanjem a što se tiće previda budučnosti evo Vama za informaciju :

http://limun.hr/main.aspx?id=64793

Dakle plan je samo u Alžiru do 2010. 200 milijuna EURA , dakle nekakvih 1,5 milijardi kuna .
INGRA je imala ukupne prihode u 3Q 285 miliona kuna, Vama kao znalcu neće biti teško staviti samo ove pretpostavljene brojke iz Alžira u neku od svojih analiza i izračunati kakvo je to povečanje i kako će se reflektirati na dobit – ako se nastave ovakve profitabilne marže.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close