Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Tigrus

Bob je u plusu nekih 5% na ulozeno u dionice. Boba ne brine ni plus ni minus jer ulaze svoje i ulaze iskljucivo visak novaca. Bob ne trguje derivatima i polugama i trguje iskljucivo na ZSE gdje poznaje sitaciju.
A da se nebi smijao zasto samo 5%, bob je imao veliki pusing 2008 i dio 2009 kad je ucio na vlastitim greskama.

Nije bolest sve što boli

ja sam savjestovao kupnju FAZa na 12,50$, i gle vraga – FAZ nece i nece ispod 12,50$,
znas, faz je pao s 19$ na 12,5$

Kolega dionice na zse su na otprilike 10 – 30% od ATH. Vratit ce se one kad tad, a neke su jos uvijek na 0,3 BV. Takvo stanje je neodrzivo.
Amerika je tehnicki u bakrotu koliko god mi sutjeli o tome. Nemojte se cudit da dolara kroz neko vrijeme ni nebude.

Nije bolest sve što boli

ja sam savjestovao kupnju FAZa na 12,50$, i gle vraga – FAZ nece i nece ispod 12,50$,
znas, faz je pao s 19$ na 12,5$

Kolega dionice na zse su na otprilike 10 – 30% od ATH. Vratit ce se one kad tad, a neke su jos uvijek na 0,3 BV. Takvo stanje je neodrzivo.
Amerika je tehnicki u bakrotu koliko god mi sutjeli o tome. Nemojte se cudit da dolara kroz neko vrijeme ni nebude.
[/quote]

kolega BOb,

svi govore o ATH cijenama, kao da je ATH relevantan,
zasto ne pogledate ATL i usporedite poslovanje kad je bilo ATL i danas.
mozda se iznenadite?
[wink]

FAZ je BEARish derivat Americkih Banaka.
znaci ako banke bankrotiraju, FAZ ce rasti jako.
[smiley]

Kolega nitko ne veli da ce banke bankrotirati, bankrotirati ce drzava.

Nije bolest sve što boli

kolege, sastavljam si listu za šoping do kraja godine pa me zanima koje sve firme imaju P/E ispod 3, ako pod P uzmemo današnji dan a pod E najuspješniju godinu. i da li možda ima neka s takvim P/E manjim od 1? unaprijed zahvaljujem na svim sugestijama.


ja sam savjestovao kupnju FAZa na 12,50$, i gle vraga – FAZ nece i nece ispod 12,50$,
znas, faz je pao s 19$ na 12,5$

Kolega dionice na zse su na otprilike 10 – 30% od ATH. Vratit ce se one kad tad, a neke su jos uvijek na 0,3 BV. Takvo stanje je neodrzivo.
Amerika je tehnicki u bakrotu koliko god mi sutjeli o tome. Nemojte se cudit da dolara kroz neko vrijeme ni nebude.
[/quote]

kolega BOb,

svi govore o ATH cijenama, kao da je ATH relevantan,
zasto ne pogledate ATL i usporedite poslovanje kad je bilo ATL i danas.
mozda se iznenadite?
[wink]

FAZ je BEARish derivat Americkih Banaka.
znaci ako banke bankrotiraju, FAZ ce rasti jako.
[smiley]
[/quote]

Kupi put opcije na te banke ako vjerujes da ce im cijena padati i proci ces puno jeftinije. Dok banke bankrotiraju (ako bankrotiraju) FAZ ce se rebalansirati 1000 puta, a ti ces platiti sva ta rebalansiranja. Svi ti Inverzni ETF-ovi, 2x, 3x i slicno imaju smisla jedino ako dode do velike promjene cijene u jako kratkom periodu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


kolege, sastavljam si listu za šoping do kraja godine pa me zanima koje sve firme imaju P/E ispod 3, ako pod P uzmemo današnji dan a pod E najuspješniju godinu. i da li možda ima neka s takvim P/E manjim od 1? unaprijed zahvaljujem na svim sugestijama.

DKVS, HGSP, INGR…

Ja sam birao firme kojima su prihodi najmanje pali i cjene puno pale. Izvuče li se neka od Jamesovih zvijezda (padalica) potencijalni rast će se mjeriti u 2-3X u odnosu na trentne cijene ali nude i gubitak od 100% u slučaju ateriranja. Mislim da još nije vrijeme za all-in rađe neki miks uspješnih i pred stečajnih firmi.



@ tigrus bob vrlo vrlo razumno rezonira za stan od 40-ak kvadrata može izgradit kuću puno veće kvadrature. Sad mi reci kako će bob poušit ako ide graditi kuću za sebe ?

Tigre zadnjih dana brutalno griješiš, ajde dajte više srušite te dionice pobogu brutalno ako može.
Nikson bi opet dočekao babu sa kolačima [tongue]

niksone,

Bob ce popusiti jer on jednostavno "mora" popusiti lovu.
ON mora kupovati dionice jer ga svrbi prst…

evo, pitaj ga koliko je u pusingu do sada.
na mene se ljuti pa mi nece reci…

ja sam savjestovao kupnju FAZa na 12,50$, i gle vraga – FAZ nece i nece ispod 12,50$,
znas, faz je pao s 19$ na 12,5$
[/quote]
I ja "moram" da kupujem dionice samo biram vrijeme kad ću da ih kupim.


Izvuče li se neka od Jamesovih zvijezda (padalica)

ma to je samo trebalo ilustrirat koliko su mu kriteriji promašeni.
prošlo je vrijeme junk dionica, ko želi bit unutra nek kupuje blue chip ili ciljane sektore.

Ma skonta sam ja tebe [thumbsup] samo sam iznio svoju filozofiju. Premda ni ove velike firme nije bilo lako kupovat početkom prošle godine imaš pušing na dionici a ostao sam na krajnjim rezervama gotovine. Skoro sam puko ko kokica i da je opsada trajala koji tjedan duže ko zna šta bi napravio.
Bio sam na rubu da sve prodam a onda u 7 radnih dana ispeglani svi minusi i sjećam ko sada petak bull je već bio posustao europa u crvenom crobex lagana korekcija a ameri +1,5% na otvaranju fiju koja luđa.
Usput zahvala deimosu za te dane.

Vrijeme je pokazalo da se isplatilo kupovat dionice sa dividendom 10 % i plus PE-ovima 3-4 NPM-ovima iznad 5% te visokim ROE-ima.

sve pet, kolege, lijepo zvuči ta vaša filozofija, ali ako neka firma sad ima cijenu manju od 2 x E koji je postigla prije koju godinu onda znači da će ako ne završi u stečaju nego se jednom počne vraćati makar i blizu toj dobiti vrijediti bar 5-6 puta više nego danas.

New Report

Close