Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Aaaa lopina lopina….da ovaj forum čita Jaca mislim da bi te angažirala za predstojeće izbore. Bio bi pravi adut.

du du du .. nema nam pomoći


Meni su recimo komicne kuknjave o nefunkcioniranju pravnog sustava. U ovoj zemlji ljudi masovno kradu na porezu, masovno kradu na subvencijama, masovno tuku zene, masovno grade bez dozvole, masovno kupuju invealidske mirovine, masovno voze u pijanom stanju, masovno ne placaju potrazivanja, masovno ne prijavljuju podstanare itd, itd. Pa svima njima ne odgovara da sudstvo profunkcionira jer bi bili sankcionirani. Da su u vecini oni kojima odgovara efikasno sudstvo, ono bi odavno bilo efikasno. Hrvatska je demokratska drzava i vlast dolazi od naroda, a njene institucije i njeni politicari su samo slika tog naroda.

ovo ste 200% u pravu


Aaaa lopina lopina….da ovaj forum čita Jaca mislim da bi te angažirala za predstojeće izbore. Bio bi pravi adut.

Ak nest konkretno ne napravi ni svi drukeri ovog foruma joj ne mogu pomoci.

Nije bolest sve što boli

@Twixer – Slažem se.
Ajmo onda nešto promijeniti!
Jer kad bi se svi porezi plaćali prema važećim zakonima, bilo bi para i država se ne bi trebala zaduživati.
Ili još bolje – mogli bi smanjiti stopu PDV-a i poreza na plaće pa bi bili puuuunooo interesantniji stranim investitorima!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Aaaa lopina lopina….da ovaj forum čita Jaca mislim da bi te angažirala za predstojeće izbore. Bio bi pravi adut.

Realno sagledavanje stvari me uvijek svrstava u podanika stranke na vlasti.
Sada sam HDZeovac,sutra ću biti SDpeovac.Malo morgen,ovaj drugi nikada.
Smatram da Jaca dobro radi i drugog izbora nema.Jedno mi nije jasno.Kako je Jaca ovako hrabra ili možda nepromišljena.Ova radi jako težak i opasan posao,a stalno se smijulji a trebala bi plakati.
Iskreno,volio bih da postane nacionalni junak i uspije.
Ima nade i za Jacu i za Hrvatsku.Optimizam donosi nadu u bolje sutra.Pesimisti žure da postanu
bivši pesimisti jer kraće žive.A ja želim živjeti što duže.Vječno,teško.

Kad bi Jaca nasavila mesti podobne (nedodirljive) poslala bi poruku nema onoga koga neće stići ruka pravde. Dogovorili su sa sindikatima da nema božićnice idućih 3 godine, smanjili su poticaje seljacima.
Nešto se zbiva doduše stvari idu dosta teško i uz ogromne otpore ali ipak stvari se miču sa mrtve točke.
Kad bi se nastavilo sa promjenama u nešto bržem ritmu bio bi sretniji al bolje išta nego ništa.



Meni su recimo komicne kuknjave o nefunkcioniranju pravnog sustava. U ovoj zemlji ljudi masovno kradu na porezu, masovno kradu na subvencijama, masovno tuku zene, masovno grade bez dozvole, masovno kupuju invealidske mirovine, masovno voze u pijanom stanju, masovno ne placaju potrazivanja, masovno ne prijavljuju podstanare itd, itd. Pa svima njima ne odgovara da sudstvo profunkcionira jer bi bili sankcionirani. Da su u vecini oni kojima odgovara efikasno sudstvo, ono bi odavno bilo efikasno. Hrvatska je demokratska drzava i vlast dolazi od naroda, a njene institucije i njeni politicari su samo slika tog naroda.

ovo ste 200% u pravu

[/quote]

Naravno da nije upravu.
Twixer se bavi posljedicama, a ne uzrokom.
Smanji porezna opterečenja i namate i da vidiš da više nema pravila masovne prijevare nego izdovjene primjerke .
Tko je sve ove koje nabrajaš naučio da kradu, lažu i mute ? Ja, ti ? Neće biti , već država koja svim mogućim i apsurdnim zakonima dovodi porezne obveznike u bezizlazne situacije kao u kameno doba, a time ujedno i šalje poruku da kradeš, lažeš i mutiš što više i unosnije.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




Meni su recimo komicne kuknjave o nefunkcioniranju pravnog sustava. U ovoj zemlji ljudi masovno kradu na porezu, masovno kradu na subvencijama, masovno tuku zene, masovno grade bez dozvole, masovno kupuju invealidske mirovine, masovno voze u pijanom stanju, masovno ne placaju potrazivanja, masovno ne prijavljuju podstanare itd, itd. Pa svima njima ne odgovara da sudstvo profunkcionira jer bi bili sankcionirani. Da su u vecini oni kojima odgovara efikasno sudstvo, ono bi odavno bilo efikasno. Hrvatska je demokratska drzava i vlast dolazi od naroda, a njene institucije i njeni politicari su samo slika tog naroda.

ovo ste 200% u pravu

[/quote]

Naravno da nije upravu.
Twixer se bavi posljedicama, a ne uzrokom.
Smanji porezna opterečenja i namate i da vidiš da više nema pravila masovne prijevare nego izdovjene primjerke .
Tko je sve ove koje nabrajaš naučio da kradu, lažu i mute ? Ja, ti ? Neće biti , već država koja svim mogućim i apsurdnim zakonima dovodi porezne obveznike u bezizlazne situacije kao u kameno doba, a time ujedno i šalje poruku da kradeš, lažeš i mutiš što više i unosnije.
[/quote]

upravo to loris…..
s naglaskom na apsurdne zakone i politiku koja viče samo, daj,daj,daj,daj kako bi oni mogli međusobno djeliti sebi i onima koji ih drže na vlasti…..a sve dok je to glavna poanta i glavni cilj nema boljitka……dakle s krivim ciljem nema pravih dosega i tu priča počinje i završava……

Apleiram na forumaše da uoče da kod nas djeluju – dvije – različite – pravne države;

jedna koja sankcionira građane (u korist raznoraznih povlaštenih struktura,monopolista i sl)i ta radi savršeno
i druga koja uopće ne funkcionira a tiče se ostvarivanja prava građana

trenutno gradjanin grada Zagreba ne moze dobiti parkirnu kartu ako radi u poduzecu (na korist jebene zajednice) dislociranom od mjesta stanovanja, što je čisto krsenje Ustava i nitko se ne sekira zbog toga

jedino što me čvrsto veže uz tk je ova špagica od vodokotlića

Zakon o osobnoj odgovornosti je spas i temelj svih Zakona RH.
Problem je jedino što taj Zakon ne postoji.

Umijesto toga imamo tisuće isprepletenih Zakona, a koji svi završavaju točkama koji se odnose na prijetnje i kazne umijesto stimulacije i/ili nagrađivanja .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Kad bi Jaca nasavila mesti podobne (nedodirljive) poslala bi poruku nema onoga koga neće stići ruka pravde. Dogovorili su sa sindikatima da nema božićnice idućih 3 godine, smanjili su poticaje seljacima.
Nešto se zbiva doduše stvari idu dosta teško i uz ogromne otpore ali ipak stvari se miču sa mrtve točke.
Kad bi se nastavilo sa promjenama u nešto bržem ritmu bio bi sretniji al bolje išta nego ništa.

da, no ipak reforme trebaju biti brže,izvedene u optimalnom roku,izvršavati se tamo gdje i kada je to potrebno jer cilj inače neče biti postignut……jer vrijeme je nezaustavljivo,svaki mjesec kašnjenja je godina unatrag…..onaj tko čeka se i načeka a kada i dočeka, vrlo često več prođe voz…

@ loris
Netko ko nema namjeru plaćat porez taj ga neće plaćat ma kako on mal bio. Doduše velik broj ljudi bi vjerojatno prihvatio niže poreze i mirnu savjest. Sad mi reci kako smanjit porezne namete kad je umirovljenika 1 000 000 nezaposlenih 300 000 i već sad ogromna rupa u proračunu. Naglo smanjenje poreza izazvalo bi još veće proračunske nebuloze nema tu instant rješenja. Da bi se smanjili porezni nameti naprosto moraš otvarati nova radna mjesta, investicije i rezanje socijalnih davanja (koja opet vode padu BDP-a)
Za bilo kakvu stranu investiciju odmah se dižu lokalni nemiri, otpori tako da je tu isto dosta teško nešto ozbiljnije napravit. Dugoročno treba se borit za svaku kunu investicije za svako novootvoreno radno mjesto tek tada može se pričat o smanjenju porezne presije.

New Report

Close