Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ZABA.

– evo na toj dionici mi TA ukazuje na pad od 10% za cca 2 tjedna, možda i koji dan prije.
– ipak su moje TA analize najtočije.
– a ovaj put mi iste negativne rezultate daju moji kristali i tarot metodologija.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana !! Nisam (nismo) navikli da pišeš takve bedastoće ili možda nisu !?

du du du .. nema nam pomoći


– evo vam još jedna zanimljivost, JNAF, dosta toga sam prodala na cca 2.700kn, zbog mene vam nije ni rastao, a sada ću ga opet kupovati, a imam ga još dosta, ali sam isprodavala sve ono što sam kupovala na 2.550 – 2.630kn, nije neka zadada, ali lova mi treba zbog likvidnosti.

Zbog cega mislis da je ovo zanimljivost ?

Ova da ti lova treba zbog likvidnosti znaci da ti je nestalo pelinkovca ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

[/quote]
Vi pričate o KODT kao da vrijedi 5000kn, ne vrijedi kolegice niti 1500kn.
[/quote]

Ajde molim te objasni zašto po tebi KODT ne vrijedi niti 1500 kn?

"Only dead fish swim with the stream"


Ivana !! Nisam (nismo) navikli da pišeš takve bedastoće ili možda nisu !?

– zašto bedastoća.
– hoćemo li se kladiti je li moja analiza o.k. ili nije.

– I love this game.
Pozdrav !


Ova da ti lova treba zbog likvidnosti znaci da ti je nestalo pelinkovca ?

– koja pivica ili čaša dobrog vina o.k.
– žestoka alkoholna pića ne pijem.
– i kakve veze ima ovaj pelinkovac s tržištem kapitala ??????

– I love this game.
Pozdrav !



Ova da ti lova treba zbog likvidnosti znaci da ti je nestalo pelinkovca ?

– koja pivica ili čaša dobrog vina o.k.
– žestoka alkoholna pića ne pijem.
– i kakve veze ima ovaj pelinkovac s tržištem kapitala ??????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Nisam rekao da ima veze sa trzistem kapitala, nego sa nedostatkom likvidnosti. Pojam likvidnosti nije striktno vezan za trziste kapitala. Pelinkovac mozda nije best buy, ali je sigurno better buy u odnosu na mnoge dionice.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



@ hugh
Kolko se sjećam ista vlast i isti likovi su vladali i prije 5-6 godina pa su cijene dionica rasle. Ne treba sve svaljivat na razno razne lopove. Problem je što smo prije par godina trošili ko pijani milijarderi i sve se činilo OK. Svjetska banka (ili već netko ) svrstavao nas je u europske tigrove i slične stvari.

Citav rast Hrvatske ekonomije temelji se na kreditnoj ekspanziji drzave. Drzava jede 48% GDP-a i 2/3 stanovnistva ovisi direktno o drzavnom novcu. Svi ostali indirektno. Dok god drzava ne bude u mogucnosti da se znacajnije zaduzi nece biti ni znacajnog rasta ekonomije ni znacajnog rasta burze.

Nije problem u politicarima, oni su jako zamjenjivi. Problem je u onima koji biraju te politicare, oni ne zele da se promjene.

Meni su recimo komicne kuknjave o nefunkcioniranju pravnog sustava. U ovoj zemlji ljudi masovno kradu na porezu, masovno kradu na subvencijama, masovno tuku zene, masovno grade bez dozvole, masovno kupuju invealidske mirovine, masovno voze u pijanom stanju, masovno ne placaju potrazivanja, masovno ne prijavljuju podstanare itd, itd. Pa svima njima ne odgovara da sudstvo profunkcionira jer bi bili sankcionirani. Da su u vecini oni kojima odgovara efikasno sudstvo, ono bi odavno bilo efikasno. Hrvatska je demokratska drzava i vlast dolazi od naroda, a njene institucije i njeni politicari su samo slika tog naroda.
[/quote]
Nije baš sve tako kako ti kažeš velika većina građana plaća sve što mora platiti jer naprosto žive od svog rada. Ima tu isplata plaća na crno na ovo i ono ja sam udarim pokoju faturetu i ne platim porez državi. Da otvorim obrt na tih par tisuća kuna prihoda moro bi puno više platit mirovinskom osiguranju. Netko je nedavno dao dobar prijedlog uvest paušal za faturetaše. Svake godine platiš fiksni porez a poslije koliko zaradiš zaradiš.

S obzirom na razne navedene probleme dobro nam sudstvo i funkcionira na potencijalni broj prijestupa.
Što se tiče političara oni su kvarljiva roba vrlo skoro nakon dolaska na vlast zaborave svoje kampanje i obećanja zbog razno raznih interesa i dogovora koji su im donijeli pobjedu na izborima.
Država nam se godinama zaduživala pa nije dovela auto-cestu do Dubrovnika. Evo Šuker nam se opet nije zadužio da refinancira dugove. U škverove je ulupano u zadnjih 20 godina skoro isto toliko i milijardi kuna. Građevinari su isto zadnjih 10 godina uživali u državnoj sisi pa sad su na rubu likvidnosti. Građevinari su ispustili zlatni dukat iz ruku a mogli su i nabavit odličnu opremu i steći reference za inozemna tržišta a oni danas opasno žive.

Do sada se izgleda taj model nije pokazao najuspješnijim zašto ga forsirat kad se ne postižu željeni efekti?

Što je sad ostalo narodu? Snađi se prijatelju kako znaš i umiješ.
Za vrijeme Juge milicajac je bio sudac i porota i nikome se nije padalo na pamet sprdati sa drugom Radisavljvićem. Nakon rata same vlasti su kumovale sumnjivim poslovima sa svojim privatizacijama.
Nakon toga naprosto se otvorila pandorina kutija te vrana vrani ne kopa oči.

Nedavno sam izašao sa posla i šef me uhvatio i krenuo držat bukvicu ja sam mu samo odgovrio a kad vi dolazite i odlazite sa posla tu je bio početak i kraj priče.

– a lijepo sam zaradila na OPTE

Vidim da ste me konačno počeli slušati! [wink]

Ovo već postaje ozbiljno.
Nakon žestokog rasta truli kapitalisti se i dalje odlično drže,a kvartalna izvješća tek dolaze.
Sve izgleda odlično.
Šuker bez problema skupio 700 mil.EUR.Kredite prebio sa kreditom i odgodio plačanje..A svi kukaju da se zadužuje.
Nije problem u dugu već je problem kako se troši.
A ova kriza i državu prisiljava na rezove i racionalnije trošenje,što i nije loše.
Kešoljupci!Ponedjeljak je dakeko i keš svrbi.
Mene ne.Logoično da sam 101% u dionicama.Sve je jeftino.
Mući me što moji bedaci kada padaju padaju kao stina,a ja nemam para za dokup.Stisla me nelikvidnost,a kao posljedica ulaganja u nelikvdne dionice u nelikvidnom tržištu.
To se zove nelikvidnost na kvadrat.
Ipak!
Na ZSE teče med i mlijeko.Kratkoročno mlijeko light.



problm naše burze je ova banda lopovska koja je na vlasti i ova banda lopovska koja vladari na zse….

– mnogi su tu izgubili živce.
– ali zar ne vidite kako se je i danas naša vlada uspješno zadužila za novih 750.000.000,oo e sada nemam pojma jesu li to dolari ili euri, ali to niti nije važno.

– probajte vi pitati toliki kredit za sebe,
– proglasiti će vas ludim i neozbiljnim.
– a vidite, naši sposobni političari bez problema dobijaju tu lovu.

– i velika većina njih ima u svojim kućnim sefovima milijune kuna, dolara, eura…
– a vi isto kao i ja nemate više od 1.000kn u tom tvz. trezoru pa ste sada ljuti.
– budite realni.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

ivana molim da ne cezuriraš poptuno ispravnu sliku hugh-a, trejderi su jednostvno pretjerali i ono malo ulagatelja time potjerali s burze.
Problem je što neće stati dokle ih doslovno sve ne protjeraju .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

da se nadovežem na svoj nekoliko stranica prije objavljen post…….

država od početka krize nije napravila gotovo ništa da zemlja izađe iz krize…..dokaz tome je činjenica da smo još uvijek u recesiji……iz recesije bi prema prognozama trabali izači tek šljedeće gonine…..puno prekasno ako se mene pita…..več sam zaboravio te davne dane kada smo uopče ušli u recesiju a kraja još nigdje na vidiku……pričam o onom "pravom", "realnom" izlasu iz recesije, ne o onoj definiciji : dva uzastopna pozitivna kvartala = izlazak iz recesije…….
put oporavka je dug a ja uopče nisam siguran da smo ni na pravom putu…….političari i dalje koriste one iste fraze u koje više ni sami ne vjeruju……sastali se oni s ovima, pa s onima a što nam je to konkretno donjelo…..bili oni u americi i javili nam da se amerima sviđa naša obala i da bi oni ulagali u turizam….ljepo…..nego ajmo mi nači neki način da osim u turizam uložimo malo love i na kontinent i podignemo razinu ulaganja i u druge krajeve hrvatske o kojima se samo priča da je potencijal velik a od konkretnih poteza nema ni "p"………samo se vi manite naše obale, za ta ulaganja čemo mi i sami nači novac…….a mi njih još i molimo da dođu na našu obalu i vječno iskorištavaju njena turistička dobra…..
cijeđenje se nastavlja i dalje….glavna briga vlade je i dalje kako što više opteretiti građane nametima i ikako ih što više unazaditi i opljačkati……naravno, iscjediti ga što više da propadne i prije nego je uopče i pokrenio posao…….
uglavnom priča se svodi samo na: porez, prirezi, davanja, uzimanja, opterečenja, reketarenje,veze,kumstva,članske,iskaznice……..itd.itd.itd……..cijedi,stišči,upropasti ga odmah…..a nebi se sjetili kako bi to isto mogli osvariti da taj isti uspije, zaposli ljude, uspješno posluje i da onda od njga koristi i maju i država i zaposlenici i zajednica…..ali ipak kog briga za te zaposlenike, što če njima plača za kruh, neka jedu kolače, ne……oni jednostavno svojim duhom ne žive u ovoj državi, doslovno kao da su pali s marsa……
uglavnom sve je i dalje začarani krug koji nikako da se prekine osim u priči naših "krojača života i smrti"………….
lejpo je več se dvije godine obračunavati s korupcjom i naravno da onima koji su krivi treba osuda i oduzimanje imovine, no to je samo dio problema koji se zbio u prošlosti i koji opet ponavljam treba riješiti, na kada budemo mi malo i o budučnosti?……..
začarani krug i dalje se ne prekida………fotelja i guzica i dalje su najbitniji……..pa ajmo opet u krug…….

nego šta reči: "investitori dođite i podignite našu burzu i gospodrstvo"…….mi vas čekamo ali nemamo baš puno vremena…..malo smo u banani…….đast najn mans as a primeminister and 20 yrs on d bord of disaster…….


da se nadovežem na svoj nekoliko stranica prije objavljen post…….

država od početka krize nije napravila gotovo ništa da zemlja izađe iz krize…..dokaz tome je činjenica da smo još uvijek u recesiji……iz recesije bi prema prognozama trabali izači tek šljedeće gonine…..puno prekasno ako se mene pita…..več sam zaboravio te davne dane kada smo uopče ušli u recesiju a kraja još nigdje na vidiku……pričam o onom "pravom", "realnom" izlasu iz recesije, ne o onoj definiciji : dva uzastopna pozitivna kvartala = izlazak iz recesije…….
put oporavka je dug a ja uopče nisam siguran da smo ni na pravom putu…….političari i dalje koriste one iste fraze u koje više ni sami ne vjeruju……sastali se oni s ovima, pa s onima a što nam je to konkretno donjelo…..bili oni u americi i javili nam da se amerima sviđa naša obala i da bi oni ulagali u turizam….ljepo…..nego ajmo mi nači neki način da osim u turizam uložimo malo love i na kontinent i podignemo razinu ulaganja i u druge krajeve hrvatske o kojima se samo priča da je potencijal velik a od konkretnih poteza nema ni "p"………samo se vi manite naše obale, za ta ulaganja čemo mi i sami nači novac…….a mi njih još i molimo da dođu na našu obalu i vječno iskorištavaju njena turistička dobra…..
cijeđenje se nastavlja i dalje….glavna briga vlade je i dalje kako što više opteretiti građane nametima i ikako ih što više unazaditi i opljačkati……naravno, iscjediti ga što više da propadne i prije nego je uopče i pokrenio posao…….
uglavnom priča se svodi samo na: porez, prirezi, davanja, uzimanja, opterečenja, reketarenje,veze,kumstva,članske,iskaznice……..itd.itd.itd……..cijedi,stišči,upropasti ga odmah…..a nebi se sjetili kako bi to isto mogli osvariti da taj isti uspije, zaposli ljude, uspješno posluje i da onda od njga koristi i maju i država i zaposlenici i zajednica…..ali ipak kog briga za te zaposlenike, što če njima plača za kruh, neka jedu kolače, ne……oni jednostavno svojim duhom ne žive u ovoj državi, doslovno kao da su pali s marsa……
uglavnom sve je i dalje začarani krug koji nikako da se prekine osim u priči naših "krojača života i smrti"………….
lejpo je več se dvije godine obračunavati s korupcjom i naravno da onima koji su krivi treba osuda i oduzimanje imovine, no to je samo dio problema koji se zbio u prošlosti i koji opet ponavljam treba riješiti, na kada budemo mi malo i o budučnosti?……..
začarani krug i dalje se ne prekida………fotelja i guzica i dalje su najbitniji……..pa ajmo opet u krug…….

nego šta reči: "investitori dođite i podignite našu burzu i gospodrstvo"…….mi vas čekamo ali nemamo baš puno vremena…..malo smo u banani…….đast najn mans as a primeminister and 20 yrs on d bord of disaster…….


Bože, koja depra.
Država kao glavni poduzetnik je oslabila.Manje troši u investicije,a dijeli i dalje i to mora.
Sada bi hrvatsku poduzetnici trebali krenuti u ofanzivu ali cvikaju.Puno poduzetnika koji su
živili na državnim jaslama su izgubili najjačeg,ponekad i jedinog dobavljača,državu.I propadaju ,jer su se naučili živjeti bez rada i to je prilika da dobri poduzetnici isplivaju.
Samo malo hrabrosti i kriza prolazi.
Smatram da smo dotakli dno i da slijedi lagani oporavak ekonomije i veliki rast cijena dionica i da
se treba krcati.Ful u papirima ,pa makar poskliznuli i malo niže-Puno gore ne može.
A puno bolje može.
U Hrvatskoj će poteči med i punomasno mlijeko!

New Report

Close