Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hop-hop, sta je sad ovo?! Sta gospodin Mis vise ne kupuje? Jel krenuo drugi krug navlacenja? Halo Bing… NHF
N47

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

[center] I NOGOM U GUZICU JE KORAK NAPRIJED !!!![/center]

Gledajući ne baš tako dugo u povijest ” veliki vođa ” Mao Ce Tung izrekao je ovu fascinantnu rečenicu.
Neki suje shvatili, neki nisu ni danas. No čitajući ovih dana Lider i Buisnes ne mogu se oteti dojmu da
mnogima našim “brokerima ” nije još došlo iz guzice u glavu “. Čak se da izvući zaključak da na forumima
ima daleko više boljih komenatara o dionicama i manje navlačenja od navednih časopisa. Naravno
teško se oteti prekrasnom članku na temi osiguranja ” Hrvoja Vojkovića ” koji je tako dobro obradio temu
“tržišta osiguranja”. Rekli bismo riječ je o najvećem stručnjaku, zatim ” dragog nam T.Dragičevića i sličnih
likova. Mislim da je nedostajao jedino članak o europoskim intergracijama a bilo je toliko kandidata
( recimo Ljubomir Čučić ) onda recimo na temi Končar nedostajao mi je gdin M.Granić, na temi
” ne mogu ni ja sve sam” recimo Polanačec….

Pogotovo se ne mogu oteti priči o navlačenju na TNSA. Naravno opet su brokeri bili puno
argumenata kao i obično. Pa dobro zar nitko nije argumentirano reći :
Fer cijena TNSA iznosi ….. kuna !!!
pa da vidimo da li je to navlačenje, uvlačenje ili nešto treće. Ni tema dionica tjedna nije ništa zanimljivija.
Teško je samo odrediti po čemu je neka dionica dionica tjedna.

Ukratko na kraju me fascinirala činjenica da jedna investicijska banka daje bonus u
iznosu cca 656.000 $ po zaposleniku ili da dobit iste banke iznosi 9.5 mlrd $.

Ukratko poanta je da je danas teško čitati poslovne časopise i ostati miran.

No vratimo se svjetlijim temama, za početak ću reći da danas prodajem još dio TNPL
( pa me razapnite ili bacite kamen prvi ) a vjerovatno ću dokupljivati ću FNVC i još neke
“Flokijeve” uzdanice uz poslovicu: Ako ih ne možeš pobijediti pridruži im se !!!

Dakle gric,gric…..[smiley2]

Koliko sam primjetio do sada se pisalo tko je sta kupio ili prodao,moram priznati da mi je malo neobicna
ova taktika od Znanca u svakom slucaju SRETNO

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

Kad prodaješ TNPL, znači da isto savjetuješ i ostalima? Zar nisi imao puno višji target? Ili si izgubio povjerenje u vodstvo firme? Kolik % imaš TNPL v portfelju?


… a vjerovatno ću dokupljivati ću FNVC i još neke
“Flokijeve” uzdanice uz poslovicu: Ako ih ne možeš pobijediti pridruži im se !!!
Dakle gric,gric…..[smiley2]

Ako “oni” počnu prodavati ne buš mogel spriječiti pad.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Kolega Znanac, nadam se da ste dobro umreženi sa tom “četveročlanom bandom” u protivnom imam i ja jednu za vas: “Tko sa vragom tikve sadi…ne sjećam se što mu se desi ali sigurno ništa dobro” [smiley2]

Kaj se tu ima spriječavati, rušiš i ti kao i “oni”, a onda se istovremeno staviš na obje strane ( kao naš legendarni ulagač Elvar – Old Shatterhand ), hi,hi,hi[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Kaj se tu ima spriječavati, rušiš i ti kao i “oni”, a onda se
istovremeno staviš na obje strane ( kao naš legendarni ulagač Elvar –
Old Shatterhand ), hi,hi,hi[smiley2]

Nije to TNSA, ali bi mogao biti.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

kupovina fnvc na ovim razinama mi djeluje malo
neozbiljna, pogotovo za jednog znanca…..
…možda griješim……

Da, slažem se s Vama kolegice jer je book tvrtke preko 1000 kuna. Realna bi bilo negdje oko 0.2 booka.[smiley2]

Treba samo igrati brzopotezno! [smiley2] lupiti po kupnji

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Hi,hi,hi, lupili bi vi da imate čime[smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

New Report

Close