Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Informanka.

– odavno nije bilo informanke, pa evo kako stoji moj fondić.

– i dalje sam previše disperzirana, nekada od straha prodam jeftino te ne kapitalziram dobit np. ingra.
– pa glupi ulazak u vart, pa ulazak u nelikvidne koje poslije ne mogu ni prodati ni darovati.
– i kada cijene neke dionice dođe na vrh, a ja toga krcata na ovoj nelikvidnoj burzi je to nemoguće prodati.
– evo neke dionice kupujem cijeli mjesec, i ništa da mi uleti.
– skinu mi zabu na relativno jeftinoj cijeni.
– puno grešaka radim, ali sam u pozitivi, a to je ono najvažnije.
– prinos mi je u ovoj godini +4.65% , kada gledam fondove i otp indeksni mogu ipak biti zadovoljna.
– znam kako bi većina vas bila sretna da radim minuse.

– a evo kako je radila fondovska industrija.
– u plusu je 21 dionički fond, a to je porast od prošlog tjedna +5.
– samo je još uvijek 26 fondova u minusu.
– čak 10 fondova ima bolje rezultate nego ja, ali većina njih radi na nekim normalnim tržištima.
– ali ni oni nemaju neke rezultate.
– najbolji je i dalje mena +16.78%, ulaže kod arapa.
– zatim 2 fonda ilirike, prinosi cca 13.3%, ulažu u aziju i bric.
– aureus kojega također pratim, od +30%, do -10% i sada su +0.8%, a rade u americi, pa tu se da više zaraditi i manje je stresno.
– otp indeksni -3.11%, e taj fond vam je najvažniji za usporedbu vaših prinosa.
– znaći ako vam je minus i 3% o.k. ste radili i pratili ste tržište.

– e sada kada čitate gospon Lopinu svi ovi prinosi će vam se činiti smiješnim.
– samo on može ući u žitnjak s 2.000kn izlaziti na +30% i kupovati na -20%.
– kad bih ja tu ušla s 1.000.000kn tada bi se cijena dionice digla na 300kn.
– a da nezamijećeno ulazim trebalo bi mi 2 godine.
– i na kraju kada bih to i kupila tko bi to od mene kupio, kome bih prodala toliko dionica ??????

– I love this game.
Pozdrav !


HT pupmpaju mirovinci po nalogu gazde, te opet nam država naokolo uzima novac.

HT.

– mjesecima ste mogli čitati na temi HT-a što sve pišu gospon Loris i gospon Antiša.
– neko vrijeme mi se činilo kako samo njih dvoje pišu o HT-u, i to svakodnevno.

– i nakon nekog vremena pogledajmo što se dogodilo s drukanjima te gospode.
– DKVS je s 20kn došla do 7kn i potpune nelikvidnosti, te se čeka okončanje stečaja.
– INGR s 40kn na 20kn, ali tu barem imamo likvidnosti, ali i mogućnost stečaja.
– a telefon gospon Antiše OPTE s 40kn na 26kn, i tu ekipa čeka i filozofira tko će im skinuti nalog od 30kn kako bi oni to mogli prodavati po 40kn, a što je s preko 1.000.000.000,ookn duga, joj da je taj novac upucati na burzu koliko bi se samo podigao crobex.

– a taj HT koji ništa ne valja, evo cijena raste, zahebalo i gospona zvanog Brutalni kapital a kako neće jednog Antišu.

– i da ne zaboravim, do godine za cca 7mj. vam ide cca 25kn dividende.
– a za 18mj vam ide dividenda cca 20kn.
– kako će ići dalje nemam pojma, ali će nešto dividende sigurno biti.

– ali zato to zna gospon Antiša, HT će bankrotirati, a OPTE će dijeliti dividendu od 1.000kn po dionici.
– je li tako to nekako ide gospon Antiša ???????

– I love this game.
Pozdrav !


Zaba
4% dividende dobivaju mali dioničari_ukupno nešto preko 50 mil kn
sve ostalo izvlače okupatori
i to u trenutku kada smo gladni novaca
neće platiti 6% kriznog poreza
neće platiti ni porez na dividendu kojim prijeti oporba
o.k.neće ni Ivana platiti porez
strane banke ,strani interesi.

gospon Lopina.

– to nisu okupatori, to su inozemni investitori.
– tko nam je kriv da nemamo znanja u RH za voditi jednu jedinu banku.
– to je prodano, novci su pojedeni i nema ih više.

– a ova država se je u zadnjih 7 godina zadužila samo za vrijednosti:
– jednog auto puta Zagreb – Split.
– INE i JNAF-a., sve to zajedno u paketu s autoputem da ne bi bilo neke zabune.
– cijena ili dug sitnica.

– da smo stvorili toliko novonastale vrijednosti sigurno nam ne bi bio problem kupiti banku Unikredit koja je vlasnik Zabe.
– i da smo kupili bilo koju banku u EU nitko ne bi mislio da smo okupatori već bi nas nazivali investitori.
– evo u ovom tjednu su vam Arapi ušli u jednu srpsku banku.

– kako ne kužite, pa neće te poreze plaćati banke, te poreze će te plaćati svi vi ili mi.

– zašto ova država ne otvori jednu banku i daje kredite s 2% kta., time bi zahebali sve ove strane banke, ali i sami kužite zašto to neće ići.

– a možda u tim stranim bankama nema mita i korupcije,
– možda netko iz vana sve to i kontrolira.
– zapošljava se preko veze, ali se tamo sigurno i radi, nema besposličarenja.

– puno bolje bi bilo da nam ti vode ovu zemlju nego neki HDZ ili SDP.
– a bilo bi puno jeftinije i učinkovitije.
– ali vi volite bitrati, pa birajte na izborima i dallje, ali je ponuda na tim izborima ispod svake razine.
– znaći ovako ili onako opet će tu doći MMF, a to su vam opet strani okupatori.
– jer to vam ide ovako nekako, glupi birači će uvijek izabrati neku glupu vladu iliti stranku.

– I love this game.
Pozdrav !

mirovnicni znaju nekada pomrsiti planove Brutalnog Kapitala,
ali garantirano ce na kraju Brutalni Kapital izaci kao brutalni pobjednik…

kao i uvijek, to smo vec naucili.
zar ne?

jedini istinski mag financijskih trzista kapitala je Brutalni Kapital.
[smiley]

Kupio VIX na 18.54. S&P se muci probiti 1110.

Ive, ima li po tebi smisla kupovati osiguranje u ovom trenutku ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Informanka.

– e sada kada čitate gospon Lopinu svi ovi prinosi će vam se činiti smiješnim.
– samo on može ući u žitnjak s 2.000kn izlaziti na +30% i kupovati na -20%.
– kad bih ja tu ušla s 1.000.000kn tada bi se cijena dionice digla na 300kn.
– a da nezamijećeno ulazim trebalo bi mi 2 godine.
– i na kraju kada bih to i kupila tko bi to od mene kupio, kome bih prodala toliko dionica ??????

– I love this game.
Pozdrav !


Nakon kolovoza na pozitivnoj 0 ,u ovih desetak dana mi je portfelj skočio više nego Ivani u cijeloj
godini.A ona je s obzirom na pad crobeksa izvrsna.
Lopina najkonservative najviše zarađuje upravo zbog ovakvih uboda:
ZTNJ,ELPR,DKVS,LPLH,LCDS-to su moji ubodi/prosječno cca 50% jer ja počimam
polako kupovati u padu_
ZNTJ od 85 prema 76 i dokup u rastu do 100-prosjek 83
ELPR ulaz od 80 prema 15 -prosjek 24 ilaz na 37 i ponovni ulaz na 40
DKVS ulaz od 38 do 8,5 prosjek 12 ,izlaz na 25 i niže kasnije jedan jaki pušing sa ulazon na 22 i izlaskom na 17
LCDS od 15 do 17 je bio jako jeftin,ali u igri najbrži prst se moraš naguravati
i što je interesantno_skinuo sam dobar zub u trejdanju i vratio se nazad
Zašto?Pa to su i dalje odlične investicije,naravno osim DKVS u stečaju
Ivana je potpuno u pravu,jer moje dionice su super za burek investitore,ali ima mjesta i za dugoročne.a mislim da je tu Žitnjak nevjerojatno interesantan
A za Žitnjak za skok na 200 ne treba više od 100.000 kn i još toliko za obranu cijene.Tko to shvati
mogao bi zaraditi relativno lako 50%.I što se prije pojavi takav investitor za mene povoljnija situacija
da se lova vrti jer ja 300 neću dočekati.Meni dosta 50%.Ja nisam ingorad,jer to je grijeh. To bi mi bilo previše iako nikada nije dosta.Što veća vrtnja veća zarada.Šteta je što sam zapeka u ELPR i LVCV i VLDS koji nisu odradili pa sam uletija u Žitnjak sa samo desetak posto mog burek kapitala.
Lijepo je gledati kako je taj burek sve veći jer ako skineš 60% na 10% onda je to 6% na 100% i to
ne na glavnicu od početka godine,već na već uvečano stanje./tih 6% je cca 9% na start/To se zove geometrijska progresija.Što li će tek biti kada uđemo u bul.
A tada će krenuti tehničari i pokupovati svo moje blago skuplje.Logično.Oni su ziheraši.
A postali su ziheraši zbog pušike 2008.i 2009.I opet će imati pušiku jer neće zaraditi
prvi veliki zub od 30%.Propuštena dobit je gubitak.
Preporuka:Ne kupujujte kada je najjeftinije jer uvijek može biti niže,već kada je jeftino.
I dalje sam gotovo 100% u dionicama.
Na Zse teče med i punomasno mlijeko!


Cinjenica je da se kriza sa trzista nekretnina prije ili kasnije prelije na banke. Sada u kojoj mjeri i koliko ce to nanjeti stete bankama je pitanje. Bilo kakakv rast prihoda u ovoj situaciji je malo vjerojatan. Zbog toga i izvlace novce.

– vi naše banke uspoređujete s US bankama.
– isto tako i krizu tržišta nekretnina uspoređujete s tržištem nekretnina u US.
– cijene nekretnina (kod nas) su pale, ali ne dovoljno da bi bile jeftina kupnja.
– a prodavaći znaju da kroz par godina ulazimo u EU, za razliku od US, te im se niti ne žuri s prodajama, zbog toga su cijene još i dalje napuhane.
– pa čitala sam Libija traži tko će im graditi stanove po 150 – 200 eura po metru.
– zašto naša država ne ide s jednom takvom ponudom zbilja nemam pojma.
– jer kod nas interesa ima, ali ne za tako skupe i precijenjene nekretnine.

– a sada banke.
– pa ove naše su se za razliku od US banaka i više nego dobro osigurale.
– np. u US vam daju kredit 100% bez vašeg učešća, znaći sva lova za kupnju je bančina.
– vi otplatite cca 10% – 20% nekretninu, a cijena na tržištu padne np. 50% ili više.
– tada je najpametnije prestati otplaćivati kredit i vratiti nekretninu banci.
– eto to se je desilo u Americi.

– ove naše banke nisu toliko glupe kao US banke koje su zbog velike konkurentnosti jako povoljno davale te kredite.
– kod nas vam najprije ide učešće cca 20 – 30%, pa zatim 101 osiguranje banke.
– te ako ste vi otplatili samo 20% kredita banka tu više ne može igubiti, jer je ona upisana na nekretninu.

– isto vam je i s lizing kreditom za auto.
– učešće 30%, a onih 70% kredita boli glava koliko vas tu opljačkaju.
– i sada se to otplaćuje, kod nas najčešće u švicarcima, jer su na te kredite bile najmanje kta.
– i sada na pola otplaćenog kredita kužite da ste otplatili cijelo auto.
– a autu na tržištu cijena pala cca 30%, mislim na nova auta u salonima.
– i sada naš investitor kuži kako se je zahebao u svakom pogledu.
– može se odustati od kredita, ali se tada gubi i auto.
– ali i dalje otplaćuju jer ako im uzmu auto tek tada su popušili svu lovu koju su uplatili.

– kod nas se ljudi zadužuju isto kao i država, jer ne shvaćaju koliko love trebaju vratiti.
– a zadužuju se kako bi se vidjelo da i oni imaju dobar auto i da se vidi kako i oni dobro žive.
– isto kao i ova država, zadužuju se kako bi penzići i sva državna uprava mogli i dalje lijepo živjeti.
– samo i to su sve krediti koje daju banke, pa i ove naše.

– možete sada vi proglasiti i bankrot.
– ali to samo odgađa otplatu.
– sve će se to morati platiti i to s dobrim kta.
– tako dok god je u ovoj državi glupana koji dižu ove glupe kredite i rastrošne države bankama će biti dobro.
– a ima ih, jer u ovoj državi glupani vladaju i nalaze se u velikoj većini tako da na svim izborima pobjeđuju, ovaj put će birati SDP.

– I love this game.
Pozdrav !


Kupio VIX na 18.54. S&P se muci probiti 1110.
Ive, ima li po tebi smisla kupovati osiguranje u ovom trenutku ?

– nemam pojma, to mi je strani pojam, te se time ne bavim jer toga kod nas niti nema.

– evo dosta vas je išlo trgovati u US.
– tamo trguje i fond AureusUS kojega i pratim.
– u ovoj godini je jedno vrijeme bio najbolji fond s prinosom preko +30% .
– pa je uslijedio pad od preko 40% i došli su na -10% .
– sada se polako oporavljaju i trenutno su na +0.8% .

– ipak tamo rade neki koji su i stručni za to što rade.
– a sada da ste svi vi koji tamo trgujete bolji od tog AureusaUS ne vjerujem.

– kod nas je ipak puno manje stresno.
– tržište je dosta jeftino, ali može biti i jeftinije.
– tko god sada kupi dionicu, ali koja pozitivno posluje, nema šanse da ne bude u plusu za cca 3g. ako istu dionicu ne proda, ipak će naš ulazak u EU podići cijene nekim kvalitetnim dionicama.
– nije sada to da se kod nas nešto pametno radi ili da svijet bez nas ne može.
– ulaskom u EU po automatizmu kod nas će doći neki strani fondovi koji će kupiti dionice.
– a ta kupnja će dići cijene nekih dionica.

– I love this game.
Pozdrav !


– kod nas vam najprije ide učešće cca 20 – 30%, pa zatim 101 osiguranje banke.
– te ako ste vi otplatili samo 20% kredita banka tu više ne može igubiti, jer je ona upisana na nekretninu.

isto su mislili za obveznice i forex prije nego su probali.

@ivana7

– tko god sada kupi dionicu, ali koja pozitivno posluje, nema šanse da ne bude u plusu za cca 3g. ako istu dionicu ne proda, ipak će naš ulazak u EU podići cijene nekim kvalitetnim dionicama.
– nije sada to da se kod nas nešto pametno radi ili da svijet bez nas ne može.
– ulaskom u EU po automatizmu kod nas će doći neki strani fondovi koji će kupiti dionice.
– a ta kupnja će dići cijene nekih dionica.

Sad kad točno znamo što će biti kad uđemo u EU sad bi ja molio da mi još natukneš što će biti 2041g….što preciznije [pray]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!



Kupio VIX na 18.54. S&P se muci probiti 1110.
Ive, ima li po tebi smisla kupovati osiguranje u ovom trenutku ?

– nemam pojma, to mi je strani pojam, te se time ne bavim jer toga kod nas niti nema.

– evo dosta vas je išlo trgovati u US.
– tamo trguje i fond AureusUS kojega i pratim.
– u ovoj godini je jedno vrijeme bio najbolji fond s prinosom preko +30% .
– pa je uslijedio pad od preko 40% i došli su na -10% .
– sada se polako oporavljaju i trenutno su na +0.8% .

– ipak tamo rade neki koji su i stručni za to što rade.
– a sada da ste svi vi koji tamo trgujete bolji od tog AureusaUS ne vjerujem.

– kod nas je ipak puno manje stresno.
– tržište je dosta jeftino, ali može biti i jeftinije.
– tko god sada kupi dionicu, ali koja pozitivno posluje, nema šanse da ne bude u plusu za cca 3g. ako istu dionicu ne proda, ipak će naš ulazak u EU podići cijene nekim kvalitetnim dionicama.
– nije sada to da se kod nas nešto pametno radi ili da svijet bez nas ne može.
– ulaskom u EU po automatizmu kod nas će doći neki strani fondovi koji će kupiti dionice.
– a ta kupnja će dići cijene nekih dionica.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
prema ovim postocima koje navodis za aureus….oni su kupili i sad ih trziste vozi…ne treba bit previse strucan za to [sad] takvih ulagaca ima na crobiju i previse….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Cinjenica je da se kriza sa trzista nekretnina prije ili kasnije prelije na banke. Sada u kojoj mjeri i koliko ce to nanjeti stete bankama je pitanje. Bilo kakakv rast prihoda u ovoj situaciji je malo vjerojatan. Zbog toga i izvlace novce.

– vi naše banke uspoređujete s US bankama.
– isto tako i krizu tržišta nekretnina uspoređujete s tržištem nekretnina u US.
– cijene nekretnina (kod nas) su pale, ali ne dovoljno da bi bile jeftina kupnja.
– a prodavaći znaju da kroz par godina ulazimo u EU, za razliku od US, te im se niti ne žuri s prodajama, zbog toga su cijene još i dalje napuhane.
– pa čitala sam Libija traži tko će im graditi stanove po 150 – 200 eura po metru.
– zašto naša država ne ide s jednom takvom ponudom zbilja nemam pojma.
– jer kod nas interesa ima, ali ne za tako skupe i precijenjene nekretnine.

[/quote]

Gdje si ti procitala da ja usporedujem Hrvatske i US banke ? Ja sam rekao da banke financiraju kupovinu nekretnina i da normalno pad cijena nekretnina utice negativno na poslovanje banka. Banke su izuzetno osjetljive na promjene na trzistu nakretnina, kako u Hrvatskoj, tako u US i tako svugdje u svijetu. Ja ne kazem da se banke propasti, ne kazem ni da ce poslovati sa gubitkom, samo tvrdim da ce kriza na trzistu nekretnina negativno utjecati na dobit banaka. U kojoj mjeri ostaje da vidimo.

To sto ulazimo u EU ne znaci puno za trziste nekretnina. Pogotovo ne u kontinentalnom dijelu zemlje. Populacija u Hrvatskoj se smanjuje, a smanjivat ce se jos vise kada mladi budu mogli bez viza raditi u EU. S druge strane populacija US se povecava po stopi od 1% godisnje. Da te podsjetim, stanovi i kuce se kupuju da bi ljudi zivjeli u njima. Vise ljudi znaci vecu potrebu za nekretninama, a manje ljudi znaci manju potrebu za nekretninama.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close