Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ivanica zakaj seruckaš stalno?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

HT.

– država prodaje to sitno što joj je ostalo.
– treba im love za neke penziće, a nemaju dovoljno tih dionica te iste planiraju prodati po malo većoj cijeni.
– hoće li im plan uspjeti, vidjeti ćemo.
– ali je lijepo vidjeti da i taj HT raste.

– nije stresan kao np. Žitnjak jedan dan +30%, drugi -25% .
– a i dogodine će dati lijepu dividendu.

– I love this game.
Pozdrav !


ivanica zakaj seruckaš stalno?

– a da vi zatražite psihološku pomoć kod našeg pofuka ???????????

– I love this game.
Pozdrav !


… i ovdje se miješaju kruške i jabuke …

– tu se ne miješaju kruške i jabuke.
– ova tema je namijenjena za neuke investitore i drukanje na dionice u posebnom režimu.
– TA tema je namjenjena za one u naprednom režimu trgovanja.
– ali kako kaže naš stručnjak TA analiza gospon Loris.
– ako dionica neće rasti onda će sigurno padati, vrijedi i obrnuto.
– i tu se moram složiti s gospon Lorisom jer je to jednostavno tako.

– I love this game.
Pozdrav !


HT.

– država prodaje to sitno što joj je ostalo.
– treba im love za neke penziće, a nemaju dovoljno tih dionica te iste planiraju prodati po malo većoj cijeni.
– hoće li im plan uspjeti, vidjeti ćemo.
– ali je lijepo vidjeti da i taj HT raste.

– nije stresan kao np. Žitnjak jedan dan +30%, drugi -25% .
– a i dogodine će dati lijepu dividendu.

– I love this game.
Pozdrav !

Nek daju penzićima dionice HT-a mjesto keša, usput neka ih upute da si otvore račun kod brokera a
svakako moraju imati i otvoren žiro u Hrvatskoj poštanskoj banci ako misle dobit pare.

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]


Nek daju penzićima dionice HT-a mjesto keša, usput neka ih upute da si otvore račun kod brokera a
svakako moraju imati i otvoren žiro u Hrvatskoj poštanskoj banci ako misle dobit pare.

odličan prijedlog, to se zove dodana vrijednost.
al šta bi hrvati znali o tome, izvoze hrastove pa kupujemo talijanska hrastova vrata.
mogu i u croatia banki, obje su državne, jer jedna je ko nijedna.


– greškom kliknula tekst gospon Lopine, greška ne serveru i nisam ga mogla izbrisati.

ZABA.

– je li skupa ili nije skupa ?????????????
– na ovoj zaključnoj cijeno dividendni prinos 7.87% .
– a to je ipak više nego na oročenu štednu.
– a to mi pak kaže kako je dionica potcijenjena.

– a nešto mi govori kako je ipak bolje kupiti banku koja daje toliku dividendu nego oročiti novac u toj istoj banci.
– a sada je li povoljno ili nije to sami morate odlučiti.
– ja sam se toga nakrcala na dividendnom prinosu preko 8% .

– I love this game.
Pozdrav !

Cinjenica je da se kriza sa trzista nekretnina prije ili kasnije prelije na banke. Sada u kojoj mjeri i koliko ce to nanjeti stete bankama je pitanje. U svakom slucaju HT je defanzivniji od financijskog sektora i pod pretpostavkom da ce dati dividendu od 20 kuna po dionici (otprilike isti yield) meni izgleda kao bolja prilika. Bilo kakakv rast prihoda u ovoj situaciji je malo vjerojatan. Zbog toga i izvlace novce.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



– greškom kliknula tekst gospon Lopine, greška ne serveru i nisam ga mogla izbrisati.

ZABA.

– je li skupa ili nije skupa ?????????????
– na ovoj zaključnoj cijeno dividendni prinos 7.87% .
– a to je ipak više nego na oročenu štednu.
– a to mi pak kaže kako je dionica potcijenjena.

– a nešto mi govori kako je ipak bolje kupiti banku koja daje toliku dividendu nego oročiti novac u toj istoj banci.
– a sada je li povoljno ili nije to sami morate odlučiti.
– ja sam se toga nakrcala na dividendnom prinosu preko 8% .

– I love this game.
Pozdrav !

Cinjenica je da se kriza sa trzista nekretnina prije ili kasnije prelije na banke. Sada u kojoj mjeri i koliko ce to nanjeti stete bankama je pitanje. U svakom slucaju HT je defanzivniji od financijskog sektora i pod pretpostavkom da ce dati dividendu od 20 kuna po dionici (otprilike isti yield) meni izgleda kao bolja prilika. Bilo kakakv rast prihoda u ovoj situaciji je malo vjerojatan. Zbog toga i izvlace novce.
[/quote]
Zaba
4% dividende dobivaju mali dioničari_ukupno nešto preko 50 mil kn
sve ostalo izvlače okupatori
i to u trenutku kada smo gladni novaca
neće platiti 6% kriznog poreza
neće platiti ni porez na dividendu kojim prijeti oporba
o.k.neće ni Ivana platiti porez
strane banke ,strani interesi
Hrvatska i Hrvati su za njih krave muzare,a kapital duše nema,a nama nažalost fali ono najvažnije-
pameti
u biti imaju pravo jer Šuki samo razmišlja od kuda će isisati lovu i uložiti u hrvatske guzice
a stranci odlučili da nas potaknu na dijetu ili su bacili oko na ostatak vrijedne imovine u rukama
hrvatske države i stiskaju
zašto ova naša glupa država ne potiče državna poduzeća na isplatu dividendi koje bi ostale u hrvatskoj jer su vlasnici država i uglavnom Hrvati,a time bi i cijelo tržište poboljšalo likvidnost pa bi se cijene
dionica povečale,a država bi najviše profitirala jer je i najveći dioničar u hrvatskim firmama
još kada bi donijeli zakon da se cijelokupna dividenda mora vratiti realnoj ekonomiji i to pametno
i pošteno
pametno i pošteno i od države,nerealna očekivanja,pričam piz….

Ipak očekujem i dalje rastz crobexa,Riba otpremnine donose malo keša.

Super!

glede ispadanja nekih dionica (ovdje pominjanih) iz sastava crobex – dodatni komentar:

crobex je administrativni pokazatelj/index koji obuhvaća 25 likvidnijih izdanja uvrštenih u sastav zse (preko stotinu), dok je crobex10 index najlikvidnijih izdanja.
logično je da se revizijom proteklog perioda (6 mj) sastav oba indexa mijenja … pa tako za pomenutu dionicu vdkt-r-a piše: …. nije zadovoljen kombinirani uvjet prometa i free float tržišne kapitalizacije …

službenica u viaduktu zadužena za odnos s javnošću glede dionica kaže da od zse nisu primili nikakvu obavijest, a i da je nisu očekivali – zse ima svoja pravila po kojima uvrštava pojedine dionce u neki od navedenih indexa …. nadalje, kaže da ne očekuje da bi nastala situacija imala neki utjecaj na cijenu dionice, a nadalje u općenitom razgovoru da viadukt ima poslova i da očekuje i veće – uključujući i one u bih te libiji (usput zanimljivost da na libijskom tržištu pored naših zapošljavaju radnike iz tajlanda …. ovo na račun komentara iz novinskih članaka kako je naš radnik u takvim uvjetima i do 10x skuplji … itd).
brokerica iz pbz-a (čije dionice također ispadaju iz crobex-a) veli da se ispadanje pojedine dionice iz tog sastava može odraziti na cijenu iste ako pojedini investitor ocijeni da je pao rejting firme, likvidnost i sl, ili da npr pojedini fondovi "moraju" u takvom slučaju rasprodati dionicu jer im tako nalaže statut itd …. međutim da to u uvjetima domaćeg tržišta s izrazitom nelikvidnošću nema toliko koleracije niti da se zbog toga očekuje pad cijene … uostalom, pbz je jedna od vodećih banaka u regiji i nerelano je očekivati da bi joj cijena dionice pala zato što je izašla iz sastava crobex …

na kraju, mene je interesiralo (s tehničke strane) hoće li ispadanje iz crobex-a imati utjecaja na pristup trgovanju preko, npr pbz investora … dakako da neće, jer netreba brkati sastav dionica koje su uvrštene na zse sa samim dioničkim indexima …

pozz zajednici

– Sličan komentar napisan je i na DLKV i na ULPL.
– DLKV je potpisao vrijedan ugovor sa Norvežanima. Cijena pada
– ULPL daje drugi dio dividende i gradi još dva broda. Cijena nit gore nit dole. Kao da se ništa nije dogodilo ili da se neće dogoditi.
– Da se na VLDS ili na INGR dođe neprovjerena vijest. Mislim da bi cijene skočile u nebo.
– Na ove prve dvije nitko ne druka.
– A mislim da netreba jer su dovolje (a izgleda da su nedovoljne) činjenice.
– Na kraju mislim za dobrobit ove dvije dionice treba nagovoriti lopinu i Ivanu za ulazak. [smiley]

du du du .. nema nam pomoći


– Sličan komentar napisan je i na DLKV i na ULPL.
– DLKV je potpisao vrijedan ugovor sa Norvežanima. Cijena pada
– ULPL daje drugi dio dividende i gradi još dva broda. Cijena nit gore nit dole. Kao da se ništa nije dogodilo ili da se neće dogoditi.
– Da se na VLDS ili na INGR dođe neprovjerena vijest. Mislim da bi cijene skočile u nebo.
– Na ove prve dvije nitko ne druka.
– A mislim da netreba jer su dovolje (a izgleda da su nedovoljne) činjenice.
– Na kraju mislim za dobrobit ove dvije dionice treba nagovoriti lopinu i Ivanu za ulazak. [smiley]

DLKV je precijenjen u odnosu na LVCV koji daje 15 kn dividende:ne kupujem DLKV već LVCV
koji će ući u redovno trgovanje za nepuni mjesec dana.
ULPL ne kupujem jer su dužni ko Grčka,a da ova dva broda dobijaju na poklon možda bi došli u obzir.
jer LPLH i TNPL su daleko bolje prilike/fundamentalno/a sam bog zna di će cijene dionica

Jučer i danas HT luduje.
Ivana došla sa odmora i rastura_kupuje.
A ako počme kupovati ZNTJ ,kako li će to ludovati.Ali za napucati Žitnjak treba jedan malo jači
burek investitor.Malo jači od mene.

Iako se nismo konzulitirali i Ivana i ja smo na ZABA-i.
HT pupmpaju mirovinci po nalogu gazde, te opet nam država naokolo uzima novac.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close