Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


MMF je nužan za Hrvatsku i to samo zato zato jer hrvatska vlada NIJE sposobna sama provesti nužne reformske zahvate, smanjenje deficita, rezanje rashoda, smanjenje državne uprave, rezanje astronomskih subvencija brodogradnji i poljoprivredi itd.
Sami se ne usudimo iako jako dobro znamo što treba napraviti, ali se "rebalansom" kupuju birači za izbore iduće godine.
Zato nam je MMF nužan da nas prisili napraviti ono što sami odgađamo iz godine u godinu!
Živimo suludo povećavajući rashode, a istovremeno krpamo prihode skupim inozemnim kreditima!

Slažem se u potpunosti kolega.

Osim toga, kreditiranje od MMF-a bi bilo po povoljnijim uvjetima nego sadašnji krediti i ono što je još bitnije -> ti krediti bi završili za poticanje privatnog sektora – investicija i proizvodnje, a ne za pokrivanje rashoda države kao do sada!

A oni koji misle da bi došlo do socijalnih nemira… neka ovi koji sada rade u državnoj i javnoj upravi pređu u privatni sektor pa da onda vide zaštitu sindikata. Mogu biti sretni za posao koji imaju i da ga zadrže s obzirom na plan smanjivanja od 5% u 2011., sve osim toga će biti nerealno još godinama…



MMF je nužan za Hrvatsku i to samo zato zato jer hrvatska vlada NIJE sposobna sama provesti nužne reformske zahvate, smanjenje deficita, rezanje rashoda, smanjenje državne uprave, rezanje astronomskih subvencija brodogradnji i poljoprivredi itd.
Sami se ne usudimo iako jako dobro znamo što treba napraviti, ali se "rebalansom" kupuju birači za izbore iduće godine.
Zato nam je MMF nužan da nas prisili napraviti ono što sami odgađamo iz godine u godinu!
Živimo suludo povećavajući rashode, a istovremeno krpamo prihode skupim inozemnim kreditima!

Slažem se u potpunosti kolega.

Osim toga, kreditiranje od MMF-a bi bilo po povoljnijim uvjetima nego sadašnji krediti i ono što je još bitnije -> ti krediti bi završili za poticanje privatnog sektora – investicija i proizvodnje, a ne za pokrivanje rashoda države kao do sada!

A oni koji misle da bi došlo do socijalnih nemira… neka ovi koji sada rade u državnoj i javnoj upravi pređu u privatni sektor pa da onda vide zaštitu sindikata. Mogu biti sretni za posao koji imaju i da ga zadrže s obzirom na plan smanjivanja od 5% u 2011., sve osim toga će biti nerealno još godinama…
[/quote]
Bolje grob,nego rob.
Rađe rat,nego pakt.
Sve dam ,slobodu ne dam.
Odupiremo se do posljednje kapi krvi.Pravilno!
Treba se zadužiti što više,jer tek tada postaješ partner i vjerovnici razmišljaju kako će te pomoći
da bi im mogao vratiti dug.Ako si malo dužan onda si dužan i tužan,a ako si prezadužen postaješ
partner.Recimo kao Grčka EU.

Dobro jutro,kešoljupci.
Da li je došlo vrijeme za šoping.Pa možda je i vrijeme.Već su cijene dosta skočile.
Ja uobičajeno 100% u dionicama.Ma nisam baš,samo 97% jer sam nešto prodao.
A kako bi sa ovim mojim bogatstvom od dvadesetak tisuća EUR mogao biti u kešu:
BDEL na 60,a ja para nemam za više od 100 kom_kupio
KNZM 630 kom na ASK na 147_potrošio do posljednje kune
VART na 16_potrošio do kn
VLDS na 12,50 ,a ja najčešće dekintiran
ZTNJ ispod 80,za burek investitore dovoljne količine
VUPIK na 75,BZJK na 100
ADPL na 88,LCDS na 16
Puno toga prodao radi toga da i brokeri nešto zarade.

Pa kako sam mogao biti u kešu pored takvog jeftinog blaga na prodaji.


Dobro jutro,kešoljupci.
Da li je došlo vrijeme za šoping.Pa možda je i vrijeme.Već su cijene dosta skočile.
Ja uobičajeno 100% u dionicama.Ma nisam baš,samo 97% jer sam nešto prodao.
A kako bi sa ovim mojim bogatstvom od dvadesetak tisuća EUR mogao biti u kešu:
BDEL na 60,a ja para nemam za više od 100 kom_kupio
KNZM 630 kom na ASK na 147_potrošio do posljednje kune
VART na 16_potrošio do kn
VLDS na 12,50 ,a ja najčešće dekintiran
ZTNJ ispod 80,za burek investitore dovoljne količine
VUPIK na 75,BZJK na 100
ADPL na 88,LCDS na 16
Puno toga prodao radi toga da i brokeri nešto zarade.

Pa kako sam mogao biti u kešu pored takvog jeftinog blaga na prodaji.

Vi se malo zaigrali!? Pa diverzifikacija vam je kao u omanjem fondu, previse dionica… Moje pravilo – nikada vise od 4-5… Ipak treba to sve i pratit…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

kolegice Ivana7

danas je dan za prodaju INGR-R-A
ja sam danas na prosjecno 21,50kn prodao masu ingre kolegama koji misle da je ingra perspektivna dionica.
kupio sam onaj dan kada sam vam namignuo na 20kn.

[smiley]

@tigrus

Ne bi bilo loše da napišete kada nešto kupite a ne da poslije kenjate bez veze.



Dobro jutro,kešoljupci.
Da li je došlo vrijeme za šoping.Pa možda je i vrijeme.Već su cijene dosta skočile.
Ja uobičajeno 100% u dionicama.Ma nisam baš,samo 97% jer sam nešto prodao.
A kako bi sa ovim mojim bogatstvom od dvadesetak tisuća EUR mogao biti u kešu:
BDEL na 60,a ja para nemam za više od 100 kom_kupio
KNZM 630 kom na ASK na 147_potrošio do posljednje kune
VART na 16_potrošio do kn
VLDS na 12,50 ,a ja najčešće dekintiran
ZTNJ ispod 80,za burek investitore dovoljne količine
VUPIK na 75,BZJK na 100
ADPL na 88,LCDS na 16
Puno toga prodao radi toga da i brokeri nešto zarade.

Pa kako sam mogao biti u kešu pored takvog jeftinog blaga na prodaji.

Vi se malo zaigrali!? Pa diverzifikacija vam je kao u omanjem fondu, previse dionica… Moje pravilo – nikada vise od 4-5… Ipak treba to sve i pratit…
[/quote]
Stalno se nešto kupuje i prodaje.
Bio i u SNHO dva puta,i VLHO i još puno toga.Nisam samo kuzpovao.Nešto moram prodati da bi kupio.
Ali ne volim reći da sam prodao,jer bi možda netko mogao smatrati da sam prodao lošu dionicu.
Prodam dionicu koja je pala 10% i kupujem neku za koju smatram da će rasti.I tu se da nešto
ušičariti.Ali u kolovozu i ne baš.Što više transakcija veća pušiona.To mi je iskustvo ranijih godina
kada likvidnost nije bila ovako loša.Nikad nelikvidnijeg kolovoza.Žali bože sati koje provodim pred kompičem.Ali smanjeni gubitak je ipak dobitak.
Bit će bolje,netko viče..pjeva Bajaga.
Želim vam puno uspjeha u ovoj našoj baretini.


Stalno se nešto kupuje i prodaje.
Bio i u SNHO dva puta,i VLHO i još puno toga.Nisam samo kuzpovao.Nešto moram prodati da bi kupio.
Ali ne volim reći da sam prodao,jer bi možda netko mogao smatrati da sam prodao lošu dionicu.
Prodam dionicu koja je pala 10% i kupujem neku za koju smatram da će rasti.I tu se da nešto
ušičariti.Ali u kolovozu i ne baš.Što više transakcija veća pušiona.To mi je iskustvo ranijih godina
kada likvidnost nije bila ovako loša.Nikad nelikvidnijeg kolovoza.Žali bože sati koje provodim pred kompičem.Ali smanjeni gubitak je ipak dobitak.
Bit će bolje,netko viče..pjeva Bajaga.
Želim vam puno uspjeha u ovoj našoj baretini.

Pardon na ispravku…to pjeva Bora Čorba [thumbsup] [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa



INGR.

– evo jedva se izvukla iz te dionice.
– kratko je trajalo, a bilo je i više nego uzbudljivo.
– ali malo dionica sam i zadržala, kocke radi.
– stvarno se divim tim dioničarima Ingre.
– i još kad mi tu pišete da HT ili JNAF ne vrijede.

– I love this game.
Pozdrav !

[wink]
[/quote]

evo kolege, dokaz da je Brutalni Kapital usao u ingru.
dodatne potvrde explicitene prirode su na temi ingra.

ht, lura, frnk, jdpl..vrlo jednostavno i ocito sto su trenutno najbolje kupnje. ima toga jos zasigurno. ajmo sad malu posalicu: na novoj tv sasa lugonjic cita novcane iznose transfera nogometasa…hm..transfer jednog klasnog nogometasa ravan je trzisnoj vrijednosti jadroplova recimo
🙂

Ivana7 , gdje si?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Klovoz,pozitivna 0.Super.
Rujan ludilo.
Kapitalizirao dio portfelja na 30%,nešto i LCDS na 37%.
Kupio Badel na -5%.Dobar posao.lopina konservative luduje.A i ATLS na -25.Malo za dušu.
Ipak moje miljenice:
ELPR,LVCV,KOES,VPIK,BZJK se teško kupuju po bidu.I tako moj kapital leži mrtav.Ali treba biti
strpljiv jer ako udre skinija sam dvadesetak posto.I za tri mjeseca dosta.A ako počmem tući po asku sa ovim jadom
tukao bi po sebi.Mogu reći da sam market maker na tih nekliko dionica.Katastrofa za tržište. Za mene odlično.Samo da potraje.

Spread 20% i više.

ZNTJ,jedini radi ko urica.22ica svaki dan udre dva tri puta.Idealno za burek investitore.Ako me
bude pratila srića/srića prati hrabre/otvorit ću pečenjarnicu.
Sindikat na TA počeo kampnju na pojedinim dionicama.ATGR,PTKM
Tko je slijedeći:
TISK,ADPL,ili ovi jad od luka koje ne zarađuju ni za papar.
ili Badel,Varteks,Validus.
Svi će doći na red i treba imati sreće.Sindikat zna redoslijed,a ja nisam član sindikata.
Ipak,strategija 95-100% u dionicama se pokazala izvrsnom.Od početka godine skakajući sa cvijeta na cvijet skinuo blizu 50%.Odlično!
Na ZSE teče med i punomasno mlijeko!

New Report

Close