Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jesam, samo sam preletio ove popularnije. Može i CKML.


Jesam, samo sam preletio ove popularnije. Može i CKML.

Meni je 50% portfelja u nadam se uskoro uzburkanim lukama, a umjesto zahebavanja sa jeftinim polustečajnim dionicama radije bacim 100 kn na Barcu ili M.U., opet dođe burek, a i zanimljivije je.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

pošto na ovoj temi ima najviše stručnjaka htio bi postaviti pitanje i nadam se odgovorima s obrazloženjima……

kako bi eventualni dolazak MMF-a utjecao na našu burzu?……..

pozdrav


pošto na ovoj temi ima najviše stručnjaka htio bi postaviti pitanje i nadam se odgovorima s obrazloženjima……

kako bi eventualni dolazak MMF-a utjecao na našu burzu?……..

pozdrav


Pozitivno!
To je najbolje što bi nam se moglo desiti,nesamo za burzu,nego za Hrvatsku.



pošto na ovoj temi ima najviše stručnjaka htio bi postaviti pitanje i nadam se odgovorima s obrazloženjima……

kako bi eventualni dolazak MMF-a utjecao na našu burzu?……..

pozdrav


Pozitivno!
To je najbolje što bi nam se moglo desiti,nesamo za burzu,nego za Hrvatsku.

[/quote]
Apsolutno netočno.MMF je nepotreban Hrvatskoj.Donio bi samo nesigurnost i socijalne nemire.

MMF je nužan za Hrvatsku i to samo zato zato jer hrvatska vlada NIJE sposobna sama provesti nužne reformske zahvate, smanjenje deficita, rezanje rashoda, smanjenje državne uprave, rezanje astronomskih subvencija brodogradnji i poljoprivredi itd.
Sami se ne usudimo iako jako dobro znamo što treba napraviti, ali se "rebalansom" kupuju birači za izbore iduće godine.
Zato nam je MMF nužan da nas prisili napraviti ono što sami odgađamo iz godine u godinu!
Živimo suludo povećavajući rashode, a istovremeno krpamo prihode skupim inozemnim kreditima!

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


MMF je nužan za Hrvatsku i to samo zato zato jer hrvatska vlada NIJE sposobna sama provesti nužne reformske zahvate, smanjenje deficita, rezanje rashoda, smanjenje državne uprave, rezanje astronomskih subvencija brodogradnji i poljoprivredi itd.
Sami se ne usudimo iako jako dobro znamo što treba napraviti, ali se "rebalansom" kupuju birači za izbore iduće godine.
Zato nam je MMF nužan da nas prisili napraviti ono što sami odgađamo iz godine u godinu!
Živimo suludo povećavajući rashode, a istovremeno krpamo prihode skupim inozemnim kreditima!

MIslim da je Vlada sposobna učiniti sve što je nužno i da provodi reforme u skladu s mogućnostima.
Nerealno je očekivati radikalne poteze u predizbornoj godini po "naruđbi oporbe i sindikata" koji
deklaratorno traže "rezove",a realno ih opstruiraju i napadaju.
Mislim da se ova Vlada ponaša razumno.
Pozdrav



MMF je nužan za Hrvatsku i to samo zato zato jer hrvatska vlada NIJE sposobna sama provesti nužne reformske zahvate, smanjenje deficita, rezanje rashoda, smanjenje državne uprave, rezanje astronomskih subvencija brodogradnji i poljoprivredi itd.
Sami se ne usudimo iako jako dobro znamo što treba napraviti, ali se "rebalansom" kupuju birači za izbore iduće godine.
Zato nam je MMF nužan da nas prisili napraviti ono što sami odgađamo iz godine u godinu!
Živimo suludo povećavajući rashode, a istovremeno krpamo prihode skupim inozemnim kreditima!

MIslim da je Vlada sposobna učiniti sve što je nužno i da provodi reforme u skladu s mogućnostima.
Nerealno je očekivati radikalne poteze u predizbornoj godini po "naruđbi oporbe i sindikata" koji
deklaratorno traže "rezove",a realno ih opstruiraju i napadaju.
Mislim da se ova Vlada ponaša razumno.
Pozdrav

[/quote]
Braniš li ga braniš Jadranku, a šta se može i ona je slavonka 🙂



MMF je nužan za Hrvatsku i to samo zato zato jer hrvatska vlada NIJE sposobna sama provesti nužne reformske zahvate, smanjenje deficita, rezanje rashoda, smanjenje državne uprave, rezanje astronomskih subvencija brodogradnji i poljoprivredi itd.
Sami se ne usudimo iako jako dobro znamo što treba napraviti, ali se "rebalansom" kupuju birači za izbore iduće godine.
Zato nam je MMF nužan da nas prisili napraviti ono što sami odgađamo iz godine u godinu!
Živimo suludo povećavajući rashode, a istovremeno krpamo prihode skupim inozemnim kreditima!

MIslim da je Vlada sposobna učiniti sve što je nužno i da provodi reforme u skladu s mogućnostima.
Nerealno je očekivati radikalne poteze u predizbornoj godini po "naruđbi oporbe i sindikata" koji
deklaratorno traže "rezove",a realno ih opstruiraju i napadaju.
Mislim da se ova Vlada ponaša razumno.
Pozdrav

[/quote]

ova "vlada" i "razumno" u istoj rečenici?!?! pa jeste li vi svjesni da je ovo nagora hrvatska vlada od kad postoji država? Ovo je vlada kojoj ne vjeruje 75% njenih glasača jer smatraju da HR ide u krivom smjeru!!
ova vlada da je sposobna??? a po čemu to? jer su u najgoroj godini krize napravili deficit od 15 milijaradi kuna, nisu proveli nikakve reforme, izgubili su enorman broj radnih mjesta itd.!!! zagarantirali su zbog izbora plaće u državnim i javnim služabama u ovom iznosu u sljedeće 2 godine bez obzira koliko će prihodi padati!
ne znam što je gore, ovo katastrofalno vođenje države ili što još ima ovakvih kao vi koji ne vide kraj zdravih očiju i slijepo/poslušno plješću vladi! v ste očito u onih 25% birača HDZ-a koji i dlaje vjeruju jaci [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

@ šanto
Žalosno je to što on ne da brani Jadranku, već on nerazumije problem.
Dižemo kredite … i tako kupujemo mir…Tko će to vračati; iz čega kad malo i ništa ne proizvodimo.Treba omogučiti poduzetnim ljudima da otvaraju male tvornice (pogone) gdje se nešto proizvodi, i tako otvarati radna mjesta, a ne zapošljavati po babi i stričevima i po stranačkoj vezi.
Koliko mi još imamo Buljubašića po državnoj upravi ?! (to je retoričko pitanje)
Jednog dana kad čemo htjeti prodati obveznice nitko nam to smeće neće kupiti. A to nije daleko.
Pozdrav

du du du .. nema nam pomoći




MMF je nužan za Hrvatsku i to samo zato zato jer hrvatska vlada NIJE sposobna sama provesti nužne reformske zahvate, smanjenje deficita, rezanje rashoda, smanjenje državne uprave, rezanje astronomskih subvencija brodogradnji i poljoprivredi itd.
Sami se ne usudimo iako jako dobro znamo što treba napraviti, ali se "rebalansom" kupuju birači za izbore iduće godine.
Zato nam je MMF nužan da nas prisili napraviti ono što sami odgađamo iz godine u godinu!
Živimo suludo povećavajući rashode, a istovremeno krpamo prihode skupim inozemnim kreditima!

MIslim da je Vlada sposobna učiniti sve što je nužno i da provodi reforme u skladu s mogućnostima.
Nerealno je očekivati radikalne poteze u predizbornoj godini po "naruđbi oporbe i sindikata" koji
deklaratorno traže "rezove",a realno ih opstruiraju i napadaju.
Mislim da se ova Vlada ponaša razumno.
Pozdrav

[/quote]
Braniš li ga braniš Jadranku, a šta se može i ona je slavonka 🙂
[/quote]
Jadranku ne treba braniti.Ona je nešto najbolje što se moglo dogoditi Hrvatskoj.Ogolila je naš
politički vrh,prikazala pravo stanje stvari,otvorila Pandorinu kutiju korupcije.Ali i to je netko trebao napraviti.A Nju su stavili na mjesto predsjednice vlade ,upravo zbog toga jer je većina
korumpiranih stranačkih vođa smatrala da ona za to neće imati habrosti.I zato je treba poštivati.
A sa malo pozitivnih pomaka u ekonomiji ponovno će Jadranka postati populara i omiljena.
Možda već treći kvartal bude pokazatelj izlaska iz recesije.Sve ukazuje na to.
A ova novinarska gamad i mediji stvaraju goru sliku od stvarne.Sve je u glavama.
A što mislite da ovoj patki o naplačivanju poreza na aktivu banaka.To je samo pokušaj da se ovim
strane banke,koje čuvaju samo interese svojih vlasnika,prisile na nove investicije.
Naša vlada nema moć.Novac je u rukama stranaca i njih treba zaplašivati sa porezom.Pametno.
BADEL-denominacija,državni dug u vlasništvo ….pametno
VART_ne žele državu u vlasništvu,skrivaju se iza skrbničkih računa,ako ne pokleknu kao i vlasnici
Badela mogli bi u stečaj,kada stisne i oni će pokleknuti-država /vlada čeka/
DKVS_bolje stečaj nego dugoročna agonija
U turizmu očekujem slično kao i kod Badela.Druge nema.Ali sadašnje loše vlasnike treba razvlastiti kao npr.Fima u Faros Starigrad ili VIS.Fimašoma treba odnijeti sve.Nadam se da će to vlada odraditi na dobrobit poreznih obveznika.
Pozitivnih pomaka ima i to je bitno.Država je malo pametnija,ali obveze se moraju izvršavati.
Penzije i plaće u prvom redu.Drugačije ne može.


@ šanto
Žalosno je to što on ne da brani Jadranku, već on nerazumije problem.
Dižemo kredite … i tako kupujemo mir…Tko će to vračati; iz čega kad malo i ništa ne proizvodimo.Treba omogučiti poduzetnim ljudima da otvaraju male tvornice (pogone) gdje se nešto proizvodi, i tako otvarati radna mjesta, a ne zapošljavati po babi i stričevima i po stranačkoj vezi.
Koliko mi još imamo Buljubašića po državnoj upravi ?! (to je retoričko pitanje)
Jednog dana kad čemo htjeti prodati obveznice nitko nam to smeće neće kupiti. A to nije daleko.
Pozdrav

Obveznice se neće prodavati već konvertirati.Stari dug za novi veći.Samo je pitanje po kojoj kamati.Za sada izgleda po večoj od sadašnjih.Dug će i dalje rasti,a što bude BDP veći dug će biti veći.Ova kriza je napravila svoje.Smanjeni prihodi,većići rashodi.Zapad je to nadoknadi štampanjem
novaca.Roha to nije dozvolio i mi imamo smanjenje potražnje.Logično.U krizi bi država trebala
najviše trošiti.Ameri izmisle svakih pet šest godina neki rat da bi potaknuli gospodarstvo.A naša
država bi trebala dati nove poslove.Graditi i samo graditi infrastrukturu
Prihodi manji,rashodi veći.Ali i to će se okreniti.Ne možeš stalno tonuti.

New Report

Close