Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Naša Ivana ima svega i svačega a nigdje turizma, a to je jedino što nas izvlači… Kolegice pazite da ne postanete ovćica [thumbsup]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Naša Ivana ima svega i svačega a nigdje turizma, a to je jedino što nas izvlači… Kolegice pazite da ne postanete ovćica [thumbsup]

– ma imam i od toga dvije dionice, disperzije radi, nelikvidne, ali barem im cijena ne pada.
– o nekim stvarima niti ne pišem jer nisu zanimljive investitorima.

– evo nemam više inge, prodala i zadnju dionicu.
– mislila sam se hoću neću raditi stop loss zbog minusa a ispalo super.
– sve ono kupljeno na cca 20kn je i dalo neki plus, samo bilo je toga kupljenog i na 20,8 i 20,5 .

– I love this game.
Pozdrav !

moglo je biti sve plus ali,ali


INGR.

– evo jedva se izvukla iz te dionice.
– kratko je trajalo, a bilo je i više nego uzbudljivo.
– ali malo dionica sam i zadržala, kocke radi.
– stvarno se divim tim dioničarima Ingre.
– i još kad mi tu pišete da HT ili JNAF ne vrijede.

– I love this game.
Pozdrav !

[wink]


INGR.

– evo jedva se izvukla iz te dionice.
– kratko je trajalo, a bilo je i više nego uzbudljivo.
– ali malo dionica sam i zadržala, kocke radi.
– stvarno se divim tim dioničarima Ingre.
– i još kad mi tu pišete da HT ili JNAF ne vrijede.

– I love this game.
Pozdrav !


Pametno.
Obečao sam da ću vam izbaciti Z"sqore za građevinare.
kritična točka je 1,23,što je više to bolje

—————-0,717X1——-0,847X2——-3,107X3——–0,42X4——0,998X5——-Z"————–P/BV

DLKV————-0,13————-0,20———–0,04————-0,46——–o,62———–1,19————–0,93

HDEL———-/-0,02/————0,19———–0,06————-0,21———0,76———–1,20————–0,48

IGH————-0,06—————0,19———–0,04————0,30———-0,29———–0,74————–0,68

VDKT———-/-0,12/————–/-0,00/—–/0,00/———-0,25———0,59———0,58————–0,72

INGR————0,01—————0,01————/-0,01/——-0,32———0,14———-0,27————–0,37

LVCV————0,18—————0,25————0,01———–2,04———-0,44———1,68————–0,50

Dalekovod_nema razloga za rast cijene,kotira solidno.
HDEL,opasnost od stečaja na granici,možemo reći da je podcijenjena u odnosu DLKV,ima prostora
za rast gotovo 100% u odnosu na DLKV.
IGH ,tu negdje u fair vrijednosti,lošiji od DLKV radi veće zaduženosti,ali malo precijenjeni u odnosu na HDEL.Možda i nisu jer je IGH građevinska pamet Hrvatske,pa bi se trebali valorizirati
malo bolje od lopatara kakav je HDEL.
VDKT-prema Z" sqoru zreo za stečaj.Ali Viadukt i nije bio toliko loš dok nije prikazao gubitak od
pedesetak miliona kuna u prvom kvartalu ove godine.Možda je to samo knjigovodstvena kozmetika.Ali ako je stvarno onda je loše.Kotira bolje od HDEL a knjigovodstveno puno lošije stoji.Ipak kao dividendna dionica kotira malo bolje od HDEL.A dividendu ne bi trebale davati firme kojima prijeti
stečaj.Ovo ne može razumjeti nitko,samo inseidera.Muljatori.

INGRI prijeti stečaj.To pokazuje niski Z"sqore od 0,27.Daleko najgori od svih građevinara.Katastrofa.Ali to smo i znali.Daleko najgori
fundamentalni pokazatelji,ali zato se i trži na samo 0,37 BV.S razlogom.Ako se ingra izvuče
u slijedečih nekoliko godina bi INGRA mogla skočiti 100%.Ali kod ovih ludih špekulanata može
skočiti 100% pa odmah u stečaj.Preporuka:ne ostajati u INGRI preko noći.

LVCV-dionica iz portfelja Lopina konservative.
Najbolji Z"sqore iako nisam znao kako se izračunava kada sam kupovao na 220.Stabilna firma ,stabilno poslovanje,sigurno će
prebroditi ovo krizno razdoblje u kojem isplačuje i dividendu,lani 25,50 a ove godine 15.Dividend day uskoro.Vjerovatni ulazak u rediovno trgovanje poslije 1.listopada.Strpljivi vlasnik može biti siguran na zaradu od cca 100% u slijedeće tri godine.I u I(NGRI isto ako ne pođe u stečaj.Mala ali
bitna razlika.Lopina konservative radije uzima sigurnih 100%,nego nesigurnih 100% kao u INgri.
Ali INGRA je visokošpekulativna dionica u kojoj se sjatio belosvetski šljam.Ovo se ne odnosi na poštene male burek investitore kojima pripadam i ja.
špekulante

Dok sam kupovao LVCV smatrao sam da je fundamentalno podcijenjeniji od ostalih.
I sada matematika potvrđuje da sam bio u pravu.Pa to nije druk već prezentiranje prednosti.
Z sqore je dobar pokazatelj,a u ovoj krizi i vrlo bitan.Ima jako puno poduzeća koje će ova kriza pomesti,a Z sqore pomaže da ove sa niskim koeficijentom zaobilazimo.Ima jako puno podcijenjenih
d.d.,ali neke su i precijenjene,a stečajevi prijete građevinarima i zato treba bježati iz INGRE i VDKT.
Mislim da će ostali građevinari prebroditi ovu krizu.


Imam velikih problema.

– moje ovćice su se malo opametile.
– ali više ne žele ulagati, pogubile novce.
– kako im objasniti da su sada dionice jeftine i da ih upravo sada treba kupovati.

– evo np. HT.
– tamo na temi su stalno moje 3-4 ovćice i stalno pišu ne kupujte HT jer on daje samo 10% dividende.

– ili JNAF.
– i tamo su stalno moje 3-4 ovćice te upozoravaju kako tamo nema dividende, a htjeli bi oni to kupiti, ali jeftino, ne kuže kako je to i sada jeftino.

– ili VART.
– evo tamo nema ni dividende pa vam opet ne odgovara.
– a nije ni skupa kao JNAF, samo 17kn, nikad jeftinija, pa opet nije dobro.
– a zašto direktor Varteksa to kupuje kada nije dobra dionica ??????
– a tko može udovoljiti mojim ovćicama.

– INGR.
– e tu su se sve moje ovćice krcale kada im je i na cijeni preko 50kn bila i višre nego dobra.
– a sada im je skupa na 20kn kao da se što promjenilo u poslovanju.
– tu vlada veliki strah kod mojim ovćica, tu pušu i na hladno.
– htjeli bi tu zaraditi ali ne i kupiti dionicu, a to već ide malo teže.

– BRODARI.
– i tu su moje ovćice oprezne,
– boje se, jer je to lako potopiva roba.
– dobro je dok pliva, ali što kada potone.

– ERNT, KOEI, ATGR, ADRS,
– ne zanima ih ni to.
– pišu kako su to fondovske dionice,
– da tu nema nekog rasta i adrenalina zbog pada dionice.
– da je tu nekako sve predvidivo.

– BANKE.
– i banaka ih je strah.
– tu se boje poreza, bankrota i čega sve ne.

– evo više nemam ideje.
– ni sama ne znam na kojima dionicama bih mogla uspješno drukati.

– I love this game.
Pozdrav !

Ovo je sve kako si napisalo točno, samo što hipoteze nisu upućene nama nego i sebi samoj.
Problem je što ni mi nemamo odgovor na ista pitanja, te čekamo tvoju odgovor dok ti čekaš naš ???

Mislim da se vrtimo u krug ????

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



INGR.

– evo jedva se izvukla iz te dionice.
– kratko je trajalo, a bilo je i više nego uzbudljivo.
– ali malo dionica sam i zadržala, kocke radi.
– stvarno se divim tim dioničarima Ingre.
– i još kad mi tu pišete da HT ili JNAF ne vrijede.

– I love this game.
Pozdrav !


Pametno.
Obečao sam da ću vam izbaciti Z"sqore za građevinare.

INGRI prijeti stečaj.To pokazuje niski Z"sqore od 0,27.Daleko najgori od svih građevinara.Katastrofa.Ali to smo i znali.Daleko najgori
fundamentalni pokazatelji,ali zato se i trži na samo 0,37 BV.S razlogom.Ako se ingra izvuče
u slijedečih nekoliko godina bi INGRA mogla skočiti 100%.Ali kod ovih ludih špekulanata može
skočiti 100% pa odmah u stečaj.Preporuka:ne ostajati u INGRI preko noći.
I u I(NGRI isto ako ne pođe u stečaj.Mala ali
bitna razlika.Lopina konservative radije uzima sigurnih 100%,nego nesigurnih 100% kao u INgri.
Ali INGRA je visokošpekulativna dionica u kojoj se sjatio belosvetski šljam.Ovo se ne odnosi na poštene male burek investitore kojima pripadam i ja.
špekulante
[/quote]

Ima i druga strane medalje oko Ingre ;
U posljednjih 5 godina praktički danas je bila povijesno najniža cijena dionice Ingre – 19,70 Kuna .

Dionica Ingre bila je i 12,66 Kuna 17.08.2005 godine, ali se protrgovalo samo 34 dionice ili po današnjem nakon splita ( 5100 dionica ) .
U posljednjih 5 godina Ingrom je protrgovano ukupno 10.386.385 dionica, a od toga samo 83.112 dionioca po 20 kuna i/ili niže, a što je cca 0,8% ukupnog prometa Ingre.

S druge strane po cijenama od 150 Kuna i više za dionicu Ingre protrgovano je 4.554.331 dionica ili 44% ukupnog prometa Ingre.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Ima i druga strane medalje oko Ingre ;
U posljednjih 5 godina praktički danas je bila povijesno najniža cijena dionice Ingre – 19,70 Kuna .

Dionica Ingre bila je i 12,66 Kuna 17.08.2005 godine, ali se protrgovalo samo 34 dionice ili po današnjem nakon splita ( 5100 dionica ) .
U posljednjih 5 godina Ingrom je protrgovano ukupno 10.386.385 dionica, a od toga samo 83.112 dionioca po 20 kuna i/ili niže, a što je cca 0,8% ukupnog prometa Ingre.

S druge strane po cijenama od 150 Kuna i više za dionicu Ingre protrgovano je 4.554.331 dionica ili 44% ukupnog prometa Ingre.

Prije 5 godina su svi pokazatelji investiranja bili pozitivni i vrlo niski i sa trendom rasta.
Sada su sa negativnim predznakom.
2008 su imali preko 1000 zaposlenih, a sada 144.
ROE -22% znači da su u aktualnom razdoblju izgubili petinu vrijednosti.
Knjiga narudžbi prazna, prihod je na trećini prošlogodišnjih rezultata.
Jedino drugi najveći dioničar u TOP10 kupuje dionice.
Što te upućuje da se isplati kupiti po najnižim cijenama u povijesti upravo sada?
I koliki je horizont ulaganja (mjesec, godina ili 5 godina)?

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

@drax01

slažem se, ali zar nije većina tvtrtki na Crobexu u sl ili istoj situaciji s jedna strane, a s druge u koliko Ingra slučajno i nađe kupca za dvoranu Zagreb ( Arena je samo u Puli, Rimu i Veroni ) slika Ingre će se preko noći potpuno promijeniti .
Provijerio sam malo i vlasničku strukturu Ingre, pa tu osim ogromnog broja malih dioničara ima i vrlo renimiranim imena iz cijeloga svijeta, a sama Ingra ima sada cca 60.000 dionica.
Dioničari s portfeljima iznad 20.000 koamda su uglavnom povećali portfelj što je isto zanimljivo .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Za prisutne koji pate od opsesivno-kompulzivnog bullishisma i pod svaku cijenu moraju bit u dionicama makar znaju da je trend padajući, best buy dionice su: ATGR, ADPL i KOEI.
Te tri nisu u padajućem trendu i nije glupo pokušat zaradit s njima u ovakvom tržištu.


Za prisutne koji pate od opsesivno-kompulzivnog bullishisma i pod svaku cijenu moraju bit u dionicama makar znaju da je trend padajući, best buy dionice su: ATGR, ADPL i KOEI.
Te tri nisu u padajućem trendu i nije glupo pokušat zaradit s njima u ovakvom tržištu.

Zaboravio si CKML.

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]

New Report

Close