Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A kupujte građevinare,koji Z score imaju ispod 0,tj negativni.To je vaše pravo!

gospon Lopina.

– ne znam zašto ste se uhvatili proučavati tu Z točku.
– ipak nam G točka daje puno bolje i pouzdanije podatke.
– probajte pronaći tu G točku.
– ako tko ima gotove formule naka ih pošalje gospon Lopini jer on računa sve živo i mrtvo.

– I love this game.
Pozdrav !



A kupujte građevinare,koji Z score imaju ispod 0,tj negativni.To je vaše pravo!

gospon Lopina.

– ne znam zašto ste se uhvatili proučavati tu Z točku.
– ipak nam G točka daje puno bolje i pouzdanije podatke.
– probajte pronaći tu G točku.
– ako tko ima gotove formule naka ih pošalje gospon Lopini jer on računa sve živo i mrtvo.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Z sqore je koeficijent koji pokazuje kolika je mogućnost stečaja.
I svaki fond menađer koji ne poznaje način na koji posluju naši građevinari bi smatra da je tu bankrot gotova stvar.A za to izračunati treba samo malo osnovnih računskih informacija i to može
napraviti svatko.
Ali za pronaći G točku treba biti malo mlađi od mene.Ja sam odavno dida.



A kupujte građevinare,koji Z score imaju ispod 0,tj negativni.To je vaše pravo!

gospon Lopina.

– ne znam zašto ste se uhvatili proučavati tu Z točku.
– ipak nam G točka daje puno bolje i pouzdanije podatke.
– probajte pronaći tu G točku.
– ako tko ima gotove formule naka ih pošalje gospon Lopini jer on računa sve živo i mrtvo.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
G (Point of no return)
F(ulazni parametri ulaza)
G=F+(2”(dva inča)+/-log 23 na – 0.225)
voditi računa o diletaciji otvora i pristupnom faktoru te mogućnosti višestrukih ponavljanja (opetovanje/reprocesing) ulaznih P portova, multiport (višeulaznik) je preferable.
U slučaju funkcija sa FRIG modom formula se ne koristi…
[lol] [lol] [lol]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Kiplinger: Ulažite samo u dionice koje nose dividendu

http://seebiz.eu/hr/burze/kiplinger-ulazite-samo-u-dionice-koje-nose-dividendu,89712.html

Cijena bakra bi do 2013. mogla premašiti granicu od 10.000 dolara za tonu, što bi u odnosu na sadašnju cijenu predstavljalo rast od oko 40 posto, prognozirao je jučer londonski analitičar u grupaciji Credit Suisse Michael Shilacker.

http://seebiz.eu/hr/valute-i-robe/credit-suisse-bakar-bi-do-2013.-mogao-poskupjeti-40%25,89690.html


Cijena bakra bi do 2013. mogla premašiti granicu od 10.000 dolara za tonu, što bi u odnosu na sadašnju cijenu predstavljalo rast od oko 40 posto, prognozirao je jučer londonski analitičar u grupaciji Credit Suisse Michael Shilacker.

http://seebiz.eu/hr/valute-i-robe/credit-suisse-bakar-bi-do-2013.-mogao-poskupjeti-40%25,89690.html


Ne kupujte bakar jer će poskupiti samo 40% u tri godine.
Nas na ovoj temi interesira rast od 40% u mjesec dana.Može i sedmično.
Da bi to ostvarili kupujte Lopina najkonzervative.
Naravno da to nisu:
HT,ADRS,ERNT,ATGR,PODR jer dobro kotiraju jer to fondovi ipak kupuju.Jeftino,što će
vrijeme pokazati.Naravno ni ATPL.
Istina neće ni na nulu,što bi vam se moglo dogoditi kod nekih dionica iz fonda Lopina najkonservative.
Veliki rizik,velika zarada.
Naravno da ZTNJ,BZJK,VUPIK,ELPR,LCDS,LPLH ne spadaju u ovu skupinu.To su odlične firme i katastrofalne dionice.Ovdje možete malo izgubiti,ako ste strpljivi,i puno zaraditi.
Ja mislim da je 40% u nekoliko mjeseci dobar zub.
Čuvajte se odličnih dionica loših firmi.Tu možete puno izgubiti ,a malo zaraditi.
Ingra vam je dobra prilika.Ali ne ulagati više od 20% kapitala u te rizične investicije.

I dalje 100% u dionicama,pardon 99,5 % jer branim ELPR sa 1.000 kn.

Na ZSE trenutno teče med i mlijeko light.

Imam velikih problema.

– moje ovćice su se malo opametile.
– ali više ne žele ulagati, pogubile novce.
– kako im objasniti da su sada dionice jeftine i da ih upravo sada treba kupovati.

– evo np. HT.
– tamo na temi su stalno moje 3-4 ovćice i stalno pišu ne kupujte HT jer on daje samo 10% dividende.

– ili JNAF.
– i tamo su stalno moje 3-4 ovćice te upozoravaju kako tamo nema dividende, a htjeli bi oni to kupiti, ali jeftino, ne kuže kako je to i sada jeftino.

– ili VART.
– evo tamo nema ni dividende pa vam opet ne odgovara.
– a nije ni skupa kao JNAF, samo 17kn, nikad jeftinija, pa opet nije dobro.
– a zašto direktor Varteksa to kupuje kada nije dobra dionica ??????
– a tko može udovoljiti mojim ovćicama.

– INGR.
– e tu su se sve moje ovćice krcale kada im je i na cijeni preko 50kn bila i višre nego dobra.
– a sada im je skupa na 20kn kao da se što promjenilo u poslovanju.
– tu vlada veliki strah kod mojim ovćica, tu pušu i na hladno.
– htjeli bi tu zaraditi ali ne i kupiti dionicu, a to već ide malo teže.

– BRODARI.
– i tu su moje ovćice oprezne,
– boje se, jer je to lako potopiva roba.
– dobro je dok pliva, ali što kada potone.

– ERNT, KOEI, ATGR, ADRS,
– ne zanima ih ni to.
– pišu kako su to fondovske dionice,
– da tu nema nekog rasta i adrenalina zbog pada dionice.
– da je tu nekako sve predvidivo.

– BANKE.
– i banaka ih je strah.
– tu se boje poreza, bankrota i čega sve ne.

– evo više nemam ideje.
– ni sama ne znam na kojima dionicama bih mogla uspješno drukati.

– I love this game.
Pozdrav !


– ili JNAF.
– i tamo su stalno moje 3-4 ovćice te upozoravaju kako tamo nema dividende, a htjeli bi oni to kupiti, ali jeftino, ne kuže kako je to i sada jeftino.

Dobro te upozoravaju, mozda bi trebala uzeti u obzir njihovo pisanje. Usporedimo dvije dionice koje ne daju dividendu, koje bi dakle trebale biti growth equities. Janaf (JNAF) i Apple (AAPL). JNAF ima P/E ttm na ovim cijenama od 22,74, a AAPL je puno jeftiniji na P/E od 18,09. Nadalje AAPL ima 0 dollara duga i 24,29 milijarde dollara casha na racunu ili ti 26,59 dollara po dionici. Efektivno ti na ovoj cijeni kupujes AAPL za P/E od 16,09.

E sada ako netko vjeruje da je potencijal JNAF-a za rast dobiti 40% veci od potencijala Applea onda ima smisla kupovati JNAF na ovim cijenama. Na tvoju zalost takvih je malo.

Inace utilities, pipelines, telecoms i slicne dijelatnosti bez dividende ce vrlo tesko privuci kapital. To su industrije koje tesko mogu ostvariti veliko povecanje dobiti u kratkom vremenu i nisu interesantne ulagacima koji traze capital gain. Ukoliko uz to ne daju ni dividendu onda nisu interesantne ni onima koji traze dividend yield.

E sada, za opravdavanje trenutne cijene ostaju samo spekulativna nagadjanja. Ta ce tesko privuci znacajan kapital u ovu dionicu pa ti preostaje da se nadas kako ce sitni spekulanti pozitivno odreagirati na neku vjest iz Rusije i slicno.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Imam velikih problema.

– moje ovćice su se malo opametile.
– ali više ne žele ulagati, pogubile novce.
– kako im objasniti da su sada dionice jeftine i da ih upravo sada treba kupovati.

Pozdrav !


Ne ovčice se nisu opametile,nego zalutale.
Jer ne kupuju ništa,a sve je jeftino.Samo da ovako potraje jer bi ovo što je podcijenjeno moglo
biti još podcijenjenije.
Ipak ako se odlučite na kupnju ne treba kupovati firme koje loše posluju i kojima prijeti stečaj.
Risikirati možete asko smatrate da će država uskočiti kao npr.kod Badela i moguće Varteksa.
Ali Varaždinci bi htjeli Varteks /nekretnine/,a država bi ih mogla ucijeniti i napraviti nešto slično
kao u Badelu.Rizik veliki,potencijalna dobit isto velika.
Građevinari su najopasnije izloženi stečajevima.VDKR i HDEL u normalnim zemljama bi odavno bili na bubnju.Ingra bi već bila prošlost.Ali ipak neće svi građevinari u bankrot,neki će se i održati ali
proći će još koja godina dok počmu dobro poslovati.I treba ih zaobilaziti u širokom luku,ali i među
njima ima koji nisu zaduženi kao npr.LVCV.A uz to je to i dividendna dionica.
Potrudizi ću se izbaciti Z"sqore za sve naše građevinare.Rezultati će biti,uglavnom,ajme majko.


Usporedimo dvije dionice koje ne daju dividendu, koje bi dakle trebale biti growth equities. Janaf (JNAF) i Apple (AAPL). JNAF ima P/E ttm na ovim cijenama od 22,74, a AAPL je puno jeftiniji na P/E od 18,09. Nadalje AAPL ima 0 dollara duga i 24,29 milijarde dollara casha na racunu ili ti 26,59 dollara po dionici. Efektivno ti na ovoj cijeni kupujes AAPL za P/E od 16,09.

E sada ako netko vjeruje da je potencijal JNAF-a za rast dobiti 40% veci od potencijala Applea onda ima smisla kupovati JNAF na ovim cijenama. Na tvoju zalost takvih je malo.

– jučer dok sam večerala na TV sam čula što govori jedan političar u saboru, nemam pojma kako se zove, mali je, debeli i ćelavi, ali procjenila sam kako je dosta pametan.
– evo on kaže kako se ne može uspoređivati naše gospodarstvo i ova kriza kod nas s np. Njemačkom ili Grčkom, i tu je potpuno u pravu.

– taj p/e kod JNAF-a je za 20% iskorištenosti njegova kapaciteta, koliki bi bio recimo na 50%.
– kako AAPL nema duga tako je i taj JNAF najmanje zadužena firma kod nas, odnosno nema duga.
– AAPL ima keš na računu, a JNAF kod nas ima najveće investicije ali bez kredita.

– ipak smo mi prezadužena zemlja, dogodine će mo samo za kamate morati platiti stranim kreditorima 8.000.000.000,ookn.
– to je veliki novac, s tim novcem bi ova država svake godine mogla napraviti jednu veliku firmu i zaposliti 5.000 ljudi.
– ovako dalje sigurno ne može, znači MMF morati će i tu doći, oni će dati tu lovu za kredite s 2%kta,
– danas su nam te kta preko 7%.
– velika razlika 5%, to je jako puno novca na velićinu našega duga.
– a tada će ići i neke prodaje, prije toga ovo sitno što imaju i sića od HT-a, pa CO.
– a što će poslije prodavati ??????????
– JNAF je idealan,
– a kupci, Rusi, Arapi, Amerikanci, EU…. dosta zainteresiranih.

– samo što bi to kod njih radilo s 100% kapaciteta za razliku od ovih naših 20%.
– a taj podatak drastično mijenja sve FA parametre.

– ali i danas taj JNAF pozitivno radi i zarađuje sve više, a i šire skladišne kapacitete koji su rasprodani 100%.

– I love this game.
Pozdrav !

INGR.

– evo jedva se izvukla iz te dionice.
– kratko je trajalo, a bilo je i više nego uzbudljivo.
– ali malo dionica sam i zadržala, kocke radi.
– stvarno se divim tim dioničarima Ingre.
– i još kad mi tu pišete da HT ili JNAF ne vrijede.

– I love this game.
Pozdrav !


INGR.

– evo jedva se izvukla iz te dionice.
– kratko je trajalo, a bilo je i više nego uzbudljivo.
– ali malo dionica sam i zadržala, kocke radi.
– stvarno se divim tim dioničarima Ingre.

A ja sam bio skoro siguran da vi ovo kupujete nemilice [lol]

New Report

Close