Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

– podatke sam izvukao iz ‘www.mojedionice.com’
– pa valjda su prodavali ? [undecid]

du du du .. nema nam pomoći

Idealno vrijeme za burek investitore/portffelj oko 20.000 EUR/
Normalno.101% u dionicama.
Badel na 65 do 66.Ne može bolje.Ako državi 200 nije skupo meni je 65 jeftino.
VART na 17-ako kupuje direktor Korošec mogu i ja
VLDS ispod 13,di ćeš bolje
ZTNJ od 76 do 79,strpljivo se može dosta skupiti,na desetinu BV a Todex,ćini mi se jeftino
ATLN na 31,6 Žičara nese lovu .
LPLH na 145.JDPL na 138.Na 1/3 BV.Meni se ćini povoljno.
Jedino cvikam od građevinara.

Na ZSE i dalje teče med i punomasno mlijeko.

Jedino me smetaju HT i ADRS koji nikako da padnu,a ja ih dugujem.

Najbolje da se proda i ono malo što je ostalo, HEP, ostatak HT-a, LKPC i eto para.
Al ostaje nakon toga veliko ništa!
Ovo je ipak pljačka stoljeća, mnogi će u roku od idućih 5.g., neki u saboru, neki u vladi,itd…
završiti u zatvoru!
Odgovorni će platiti kad-tad. Postoji brži zakon, kao u Pakistanu, gdje se lopovu odrežu ruke i noge.

26.11.2010 - Dan D

bankari bi mogli biti izrazito atraktivni, nije im uveden porez i krediti su u porastu

http://seebiz.eu/hr/banke/krediti-u-lipnju-najjaci-rast-u-ovoj-godini,89604.html

http://seebiz.eu/hr/banke/banke-kupuju-udjele-u-drzavnim-tvrtkama%2c-prvi-na-redu-co%3f,89605.html


Jedino cvikam od građevinara.

INGR.

– i ja isto gospon Lopina.

– ali kako je danas gotovo cijeli sindikat ušao u Ingru trebalo bi napisati koji lijepi postić.
– a ja o toj građevini pojma nemam.

– I love this game.
Pozdrav !

U RH osim par sitnih problema ima isto tako jedan mali sitan problem, a on se zove neriješeni predmeti pravosuđa.
Što ima država na raspolaganju ? ; dionice i nekretnine .
Što je država dužna u tuzemstvu ? cca 2-4 milijarde Kuna, građanima i pravnim osobama ili jednostavno rečeno poreznim obveznicima.
Zašto naši predmeti na sudu stoje preko 10 godina ? Zato jer imaju državni predmeti prioritet, ali ti predmeti se nesmiju riješiti jer država nema novaca. I tako u krug.
Rješenje ; sigurne sporove koja država gubi ( 2-4 milijarde Kuna ) iste kompenzira za viškove nekretnina ( vojne napuštene objekte, zemljišta ….) i za dionice, te otvori put pravosuđu da radi punim tempom. Dionice će se zavrtiti i gospodarstvo će početi živjeti.
Pa zar je to tako teško ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


bankari bi mogli biti izrazito atraktivni, nije im uveden porez i krediti su u porastu

http://seebiz.eu/hr/banke/krediti-u-lipnju-najjaci-rast-u-ovoj-godini,89604.html

Bankari imaju i plaćaju redovni porez, nije im uveden samo krizni porez, a što nije isključeno. S druge strane bankari su toliko precjenjeni ni da na pola vrijednosti im padne dionica još je preskupa.

Ima jedna banka s velikim ambicijama i potencijalom rasta, ali samo jedna i zove se, naravno, HPB.
HBP banka je banka koja je napokon dobila pravu upravu, EBDR je namjšta već poduže za akviziciju, a državne financije, a što je i logično, bi trebale uskoro preći u HPB, te im povećati aktivu 10-ak puta.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

ZTNJ od 76 do 79,strpljivo se može dosta skupiti,na desetinu BV a Todex,ćini mi se jeftino


ZTNJ
I današnjih 85 je još uvijek ispod desetine BV.Idealna prilika za burek investitora.

fond Lopina najkonzervative danas solidan radi KOES i ZTNJ,ali LVCV me zavio u crno.
Pao sa jednom dionicom 20%.Ubilo mi portfelj.



Jedino cvikam od građevinara.

INGR.

– i ja isto gospon Lopina.

– ali kako je danas gotovo cijeli sindikat ušao u Ingru trebalo bi napisati koji lijepi postić.
– a ja o toj građevini pojma nemam.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Da trebalo bi izbaciti Z Altmann score,ispravljeni,drugi jer prvi nije bio dobar
Z"ne bi trebao biti ispod 1,23 da bi se moglo predpostaviti da firmi ne prijeti stečaj.
Ali to nebi trebalo računati na best buy,nego na best sell.
Rezultati će biti toliko porazni za sve osim LVCV ,DLKV i IGH.
Za Ingru,Vdkt i HDEL totalna katastrofa.Jer taj skor će samo pokazati da ove tri firme nisu samostalna poduzeća i da su u potpunoj ovisnosti od volje vjerovnika.Zreli za stećaj i žive od
milosti banaka.I koliko god da im je zadnja cijena uvijek može biti niža i da se nikada ne vrati radi
blokade računa ili stečaja i da iz stečajne mase dioničari naplate 0 kuna.

Altman Zeta Score na ZTNJ, Validus i ostale kerefeke….presmiješno. [lol]

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]


Altman Zeta Score na ZTNJ, Validus i ostale kerefeke….presmiješno. [lol]

Di će grom nego u koprivu!
Z"sqore=granica 1,23
Što više to bolje.
Z"=0,717*X1 +0,847 *X2+3,107*x3+0,42*X4+0,998*x5
ZTNJ

X1=53.927-3252/181.098=0,28
X2=35.641:181.098=o,20
X3-dobiti nema,kamata nema,poreza nema pa je ova stavka negativna o/nula/
X4=177.535:3.252=54,59
ovaj koeficijent X4 se množi sa
Računati više nećemo!Ovo je dosta.

0,42 54,59*0,42=22,93

Dakle imamo firmu čija je imovina 23 puta veča od ukupnih dugovanja.I kolika je vjerovatnost da to ide u stečaj.Nemoguće,jer sve preko 1,23 je dobar izračun.A 22,93 samo po tom jednom faktoru je dostatno da Žitnjaku garantira sigurno poslovanje.Logično.
Mislim da nitko nema ovakav faktor Z" altmannscore na cijeloj zse.
Kolega Vladimir9 ovo nije smješno nego vrlo ozbiljno.
A kupujte građevinare,koji Z score imaju ispod 0,tj negativni.To je vaše pravo!

New Report

Close