Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To ispada po dionici 377 slavuja bonus na book od 795 slavuja. Rekao bih da odokativnom metodom to iznosi 1.372 slavuja, hi,hi,hi
[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Eh zaboravio sam dodati onaj stari začin.

K/P 3584 – 1566

Promet 563.000 kuna

Kupnja 650, prodaja 659.

Na 659 još ostalo 228 komada.

Gric,gric…[smiley2]


Dakle, u fnvc treba dodati i nekretnine a u tnsa ne, ok, nisam znao, hvala.

Bljedoliki bulakov, nekretnine Tnsa su već ukalkulirane u cijenu, a book od 795 slavuja za Fnvc je nekonsolidirani. Dakle na book od 795 treba dodati 377 slavuja od Finvest Drvar. K tome još treba dodati book Hotela Njivice. A mene nekretnine baš i ne zanimaju ( važnije mi je poslovanje )
Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


A mene nekretnine baš i ne zanimaju ( važnije mi je poslovanje ) Howgh

Bravo.

Indijance, krivo govoris, uzmi digitron u ruke i racuna, ali necu se prepucavati, zelim samo reci da je znanac napisao da se nekretnine ne uracunavaju u cjenu dionice, pa mi nije jasno zasto ih sada spominje?
Normalno da fnvc vrijedi i vise od sadasnje cijene, vrijedio je i kada je bio na 500 skoro cijelu godinu, ne moramo sada staviti transparente na celo [smiley2] [smiley2]

Malo začina:

K/P 3650 – 1323

Promet 723.000 kuna

Kupnja 652 Prodaja 674,98

Zadnja cijena 670 kuna

Na 670 ima 237 komada.

A što reći nego: Gric, gric……[smiley2]

Korisniče bulakov ja nikad nisam rekao da se nelretnine ne uračunavaju u cijenu dionice, već da treba realno procijeniti nekretnine.

No vratimo se temi:

K/P 3711 – 1471

Promet 882.000 kuna

Kupnja 670 Prodaja 674,98

Zadnja cijena 670 kuna

Na 684 ima 200 komada.

A što reći nego: Gric, gric……[smiley2]

Predlažem kompromisno riješenje ( u svezi glede nekretnina ).

TNSA vrijedi ca. 20 000 hrk
FNVC vrijedi ca. 1400 hrk[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Prihvaćam kolega i lulu mira i Vašu procjenu. !!![smiley2]

Bulakov,
Bez ulazenja u detalje tvog i Znancevog nacina izracuna vrijednosti firme, evo mog razmisljanja o temi.

Ja osobno ne preferiram procjenu vrijednosti dionice u odnosu na book zbog jednostavnog razloga; mislim da se u HRV firme ne drze pravila koje se, mislim, u HRV zove revalorizacija imovine (ovdje, nekretina) koje bi morali raditi svake godine da se drze US GAAP. Ocito, ovdje to ne moraju.

Stoga ja preferiram DCF model, jer sam, kao i Kucilo, zainteresiran za poslovanje, a ne nekretnine – inace bi ulagao u fondove za nekretnine. U DCF modelu se cijena na kraju racuna pomocu diskontiranja neto primitaka, ali i onoga sto se zove “non-performing assets”, dakle imovina koja ne donosi kes. Ako donosi, onda bi trebala biti ukljucena u konsolidiranom financijskom izvjestaju kroz manjinske interese ako je u nekoj drugoj firmi ili kroz operativnu/neto dobit u operativnoj kompaniji.

Mozda ovo pomaze… Ako ne, sorry.

No vratimo se temi:

K/P 3711 – 1471

Promet 967.000 kuna

Kupnja 670 Prodaja 687,66

Zadnja cijena 683 kuna

Na 687- ima 56 komada.

JOŠ MALO PA BLOKADA !!!!

A što reći nego: Gric, gric……smiley2

Znanac,
ovo nije kritika, ali što je sa dionicama koje ste hvalili u nedoglad, npr. SLPF, Tankerska i dr. Sada o njima ne pišete ništa, a o FNVC gdje Vam se posrećilo ,danas ste veoma aktivni.

New Report

Close