Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ inverter već si otiša kod Ivane na frizuru [lol]

Koleginice Ivana, ova nova frizura nije posljedica šišanja, jer smo ipak mi Vas ošišali na Validusu…
Ovo je više parodija na dinju od Deluksića.

26.11.2010 - Dan D


Za Varteks tvrdim da u svakom gradu(većem) u centru imaju prostore koje prodajom vrijede realno višestruko nego se vode u bilanci.

1. jako puno toga nije njihovo vlasništvo nego samo zakup, a za ne mali broj prostora kasne s plaćanjem
2. ono što je njihovo vlasništvo je pod hipotekama banaka zbog kredita koje su dizali, a koje sve teže vraćaju zbog lošeg poslovanja

izgledan scenarij je rasprodaja imovine u valovima radi pokrića gubitaka i vraćanja dugova vjerovnicima. mali dioničari od svega toga neće imati koristi

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti!

Kad sam ja prije dva dana spomenuo Varteks kao dobru kupnji na 15 kn onda je bilo ruganja i ismijavanja, sada kad su se drukeri nakrcali i na 18 kn je odlična investicija.

Varteks je smeće od firme ali na ovim cijenama dobra špekulacija, ako bude rasta iznad 20 kn onda je to već rizik.
Ulažite pametno kupujte jeftino!!!!

Upravo tako kolega Antiša, kupljeno od 12-17kn prodavati na 22-25kn…

26.11.2010 - Dan D

Antiša,jesi spominja VART kao dobru špekulaciju i to točno dan prije izlaska izvješća.čak sam te negdje spomenija u vezi toga.
Ali ovdje se postavlja pitanje.Zašto kao špekulaciju.A što ako Varteks postane rentabilan i u osnovnom biznidu.A što aki se nađe pravi kupac.Pa brend Varteks vrijedi puno na cijelom prostoru
bivše Juge. Svi kratkoročni špekulanti bi sa prodajom mogli postati najveći magarci.A ja kao pravi letač od cvijeta do cvijeta tu moguću veću cijenu sigurmo neću dočekati.

Mislim da je izvješće Varteksa izašlo prije desetak dana.
Svi smo mi ovdje špekulanti, samo se razlikuju periodi na koje se špekulira. Netko dan dva a netko može i pet godina.
Sad je pametno kupovati a prodavati treba kad cijena ne bude opravdavala poslovanje!

izgledan scenarij je rasprodaja imovine u valovima radi pokrića gubitaka i vraćanja dugova vjerovnicima. mali dioničari od svega toga neće imati koristi

Varteks ima dugove.I zato ga kupujemo po 17 iako imovina vrijedi 136 kn.Ali tih 136 kn bi trebalo ostati netto nakon prodaje imovine za pokriće ne svih obveza nego tekućih tj kratkoročnih dugova.Možda nakon prodaje nekretnine ostane i više ako se ta buduća prodaja provede po većoj cijeni nego što se vodi u knigovodstvu.Ali neće se prodati sve već samo onoliko koliko se mora da bi se popravila likvidnost.Jer bez likvidnosti,tj krvotoka svaka firma umire.I Varteks pokušava riješiti
taj probem.A koja će biti moja korist ako se riješi taj problem.Pa cijena dionice će puno skočiti.
Tržište bi trebalo nagrađivati i stabilniju bilancu,sa povoljnijim keoeficijentima,a koeficijent
likvidnosti se pomalo popravlja.Nije lošiji nego povoljniji u odnosu na tri mjeseca ranije.I to daje nadu da stvari idu na bolje.
Dakle,prodaja imovine se ne radi da bi dioničari dobili na žiro-račun,nego sredstva sjedaju na žiro-račun firme.I firma postaje likvidnija,ima keša.Stabilnija firma,cijena veća.
Prodaja nekretnina je dobar poslovni potez.Pa nije Varteks nekretninski fond nego bi trebao biti
industrija tekstila.A ja u ovom trenu dajem prednost nekretninama,jer osnovni biznis u krizi
šteka.Analitičari kažu da u četvrtom kvartalu Hrvatska izlazi iz krize.Da li će i Varteks uzeti izgubljeno i povečati prodaju.Ima nade da se i to popravi.


Koleginice Ivana, ova nova frizura nije posljedica šišanja, jer smo ipak mi Vas ošišali na Validusu…

– Splićo nisi me ošišao, jer više nemam niti jedne jedine dionice VLDS.
– u ovom turnusu sitan plus, ali plus.
– toga niti nisam tako puno imala te sam bez problema izišla.
– a i treba mi lova za ovaj VART.

– I love this game.
Pozdrav !

Vidim društvo se uzbudilo oko jedne dionice ,naj jače mi je karikiranje sa farmom svinja iako ne pocijenjujem posao i bar je proizvodnja ,Varteks je nekom upao u oko zbog atraktivnih nekretnina a i dobre poslovne špekulacije ako dođu strane firme kako se najavljuje ulaz nekih tekstilnih industrija u RH
moglo bi ovdje biti jako zanimljivo iako sam vam napisao da su identične transakcije bile 2009 ,točno 14.08.2009,sutra dolazi novi dan pa tako i nove pobijede ili neizvjesnosti,i sviđamise jedna balkanska rječ dilanje sa dionicama [lol]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

alooo ima li koga ??????

– evo mene.
– gdje su nestali svi oni drukeri s Varteksa.
– hoćemo li ga dizati ili rušiti danas.

– vidim kako danas imamo i više nego solidan promet od preko 4 milijuna kuna,
– i još kažu da naša burza ne valja.
– a crobex10 čak i u plusu.

– nisam u toku, ima li još koja akcija od našega sindikata ?????

– I love this game.
Pozdrav svim drukericama, drukerima i svima onima koji to žele postati.

– ima li tko kakvu ideju na kojoj dionici bi se ovih dana mogli zahebavati.
– ili čekate da vam ja podignem ili spustim cijenu VART.

– a ja stvarno pojma nemam što bih radila,
– a nešto bih radila, dosadno mi.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close