Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@lopina
, Varteks skoro u svakom gradu bivše Juge ima trgovinu. Srbija i Bosna im je vraćeno ovi drugi im nisu ni otimali. Jesi li i to računao?

Dobar dan dtrogi profesori.Vidim da ste se razbudili.
Evo i Verdija ste nakrcali asevima.Pa on je barem korektan i koristan član ove zajednice.O.K.Ivana
je oštra jezika.O.K. Ja sam druker sa argumentima,iznosim ono što meni odgovara,ali i ne baš
uvijek.Ja sam samo iskren.Ali zašto kulje Verdiju.

Lopina trebaš napisati više od tri posta onda papak ne može više ocijenjivati. Možda jedino ako promijeni nick ali to nisam testirao pa ne znam. Samo da PD ne skuži da bi na njemu mogli zgrnuti bogatstvo pa ukinu limit od 3 ocijene po grlu. [lol]

who dares, wins




VART, usporedba s nekim smećarskim dionicama.

– OPTE, HGSP, VLDS, DKVS.

– ne znam tko normalan osim gospon Lopine bi bio sretan s jednim ovakvim portfeljem.


OPTE nikada nije bio moj đir,tu je Antiša zakon
HGSp isto tako

Zašto?oni su toliko veliki gubitaši da su uspjeli pojesti vlastiti kapital,čak su spušili i posuđeno.
Ovo bi moglo ući u emisiju:Nevjerovatno ,ali istinito.

DKVS je bio dobra dionica ,dobra firma ali samo virtualno,jer se naknadno utvrdilo da su falsificirali izvješče i tako pet šest godina zaredom.A ja sam imao samo virtualne podatke i dovden sam u zabludu.

Dakle,ove tri dionice nikako ne mogu biti kamen temeljac portfelja Lopina najkonzervative.
DKVS je to mogla biti do trnutka saznanja da su izvješća fasficirana.Misli da je bila trazlika
od +300 pa do -400.BV je bio falsificiran za cca 700 kn po dionici ili otprilike ukupno 100 mil EUR.

VLDS ne želim komentirati.Biti će dana.

VART sa BV od 136 kn,a zadnja Cijena 18
18:136=0,13
E to je ono što kupuje Lopina konservative.A da je firma u problemima jasno je i vrapcima na krovovima jer ova cijena je osmina netto kapitala.Da nije u problemima bila bi barem na 100.Idealno za špekulanta/taj sam/,ali i za dugoročnog investitora koji voli pokriĆe za svoj kapital.

Nakon današnje analize,a i pročitanih pedesetak forumskih stranica unazad utvrdio sam da Varteks ima
cca 35.000 m2 prodajnih poslovnih prostora i da to vrijedi dvostruko više od ukupnog zaduženja.
Pozitivno me iznenadilo da su prodajom poslovnog prostora u Rijeci imali izvanredne prihode jer
očito je da se ti poslovni prostori vode po nižim cijenama od njihove prometne vrijednosti.

Dakle,i ovdje imamo falsificirana izvješća,ali na način da se vrijednost firme prikazuje po manjim cijenama.Dakle BV je veći od 136.
Koliko?Pojma nemam.Na Trgu bana Jelačića imaju 60.000 m2 poslovnih prostora.Pa samo to vrijedi 30 mil EUR.
I normalno da mi je drago da sam uletio sa svim slobodnim sredstvima u ovu dionicu.koliko?
Dozvolite da to bude moja poslovna tajna.Napomena:Na računu imam manje od 17 kn,jer sam
potrošio sve NA VART po 16 i nešto na 17.
u četvrtak i petak već sam nešto istrejda.Mora se.
[/quote]

kaj je ovo?
iz Lopina najagresive u Lopina najkonzervative, sa ovakvom promjenom pristupa ulaganjima ubrzo se budete nateravali s Ivanom po bidu ht-a [lol]
[/quote]
Ne nego sa Antišom na OPTE,ali ne prije 2014.
A Lopina najkonzervative jezloćesta Ivana prekrižilala u najagresive.Vjerujte da je moj ulog u prosjeku
na cca 1/6 BV.Dakle mojih cca 150k kn ima pokriče od cca 900 k kn.A Ivana u HT ima BV cca 2.5
2,5 :1/6=15

Dakle petnaest puta veće pokriće u kapitalu nego kod HT.Ali i Ivana je progledala i kupuje podcijenjeni BV.I ima veće pokriće u kapitalu.Jer za veliki rast ne treba velika dobit već samo nagovještaj da netko tko je u blokadi računa neće u stečaj.

Ja u HT ni mrtav.Mene desetak posto godišnje ne privlaći.deset posto dnevmo uz maksimalnu izloženost do 30 posto u jednoj dionici ćini 2 do 3% NA CIJELI PORTFELJ.
Dosta je to i u petnaest dana.Za sada imam bolji rezultat u toku 2010.od tih 3% petnaesto dnevno.I to sam ostvario uz pad cijelog tržišta.Što če tek biti kada krene bul.A krenuti će,

Ivana jesi kupila svojih 200komada?

26.11.2010 - Dan D

@ lopina radio sam u jednoj firmi koju je gazda velikodušno kupio po knjigovodstvenoj vrijednosti. Firma je par godina radila sa gubitkom (možda i namjernim samo da je država privatizira)
E sad u bilanci te firme postojao je samo jedan stroj koji je vrijedio skoro više nego knjigovodstvena vrijednost firme. Ta firma postoji još od mislim 60-ih godina prošlog stoljeća i njene nekretnine su bile izamortizirane do besvjesti tj. vrijednost par poslovnih prostora i zgrada bila je 0 kuna (slovima nula kuna ) Nije ovo bila jedina firma koja je velikodušno otkupljena po knjigovodstvenoj vrijednosti od države.
Tako vjerojatno i varteks ima izamortiziranih nekretnina vrijednosti 1 kn ili 0 kn sve legalno sve zakonski.

kako investirati ?????

– evo kako vidite dosta drukam za Varteks.
– i sada bi se dalo pomisliti kako imam samo VART.

– ali HT-a ili JNAF-a imam svake desetak puta više nego VART.
– prva je više kao dividendna obveznica, a druga nije dividendna ali je cjenovno potencijalna.
– i još imam preko desetak drugih dionica zbog disperzije rizika.
– zbog zadnje rasprodaje trenutno nemam jako dobrih dionica atpl, ernt, igh, lkpc.
– ali ponovno ću ući i u te dionice.

– ovo je malo preglupa tema gdje se najviše piše za OPTE, ili u zadnje vrijeme VART.
– ovisno u čemu su drukeri.
– ali neke dionice su odradile lijepi rast bez da ih se reklamiralo ZVZD, KONZ, JMNC.
– ja sam tu u par navrata spomenula JMNC i KONZ, koji sam prodala sa nulom, zaradili brokeri, žao mi što nisam ušla u ZVZD, a JMNC je i više nego dobra jer tu np. gospon Splićo nikada neće moći ući.

– ali nema veze ako se ne iskoristi neka prilika, jer svaki tjedan imamo novu priliku za dobiti ili izgubiti.

– trenutno je in VART.
– e sada hoće li se tu zaraditi ili izgubiti vidjet ćemo.
– ali ako niste u igrici nećete ništa niti vidjeti, mislim financijski.

– a sada je li pametno ulagati u rizične investicije.
– svakako da, ali ne više od 3% ili max 5% svoga portfelja.
– ovo je svakako kocka.
– i da mi sada u duplo poraste VART pa na svom portfelju to niti ne bi osjetila, rast cca 0.5%.
– a da VART padne duplo od ove cijene gubitak bi bio samo cca 0.25%.
– zbog takvog konzervativnog ulaganja niti nemam nekih velikih oscilacija u svome portfelju, a nemam niti nekih zarada, ali nisam u minusu i to je jako dobro jer je crobex u minusu preko 5%.

– gospon Lopina ide u 100% rizik i njegove zarade, ali i potencijalni gubitci su najviši.
– kada bih ja išla sa 100% u VART mogla bih ga cijeloga kupiti, i što onda kada ga kupim, kog vraga bi ja radila s njime.
– e sada nemam ja love za kupiti cijeli taj VART, ovo je više figurativno, ali i sada ga imam relativno dosta.

– I love this game.
Pozdrav !

Ocjenjivanje.

– ovo je stvarno nešto fenomenalno.
– napišem jako dugi post, gdje ima dosta pametnih stvari, post u kojem je u skraćenom obliku napisano barem 5 knjiga, ono najbitnije što trebate znati kod investiranja.
– i kliknem ponovno na temu i već brzinska jedinica,
– nema teoretske šanse da je ocjenjivač uspio pročitati 2 reda, ali ocjena je tu.
– znači brend je tu koji se ocjenjuje, ipak i to je nešto.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana trpaj u varteks jer ovdje je akcija 4+1. Na 4 kupljenje imaš 1 gratis pa gdje to ima.

zvzd-a je još uvijek dosta podcijenjena, mislim da joj se cijena ruši samo zbog hpf-ovih 16 %


@ lopina radio sam u jednoj firmi koju je gazda velikodušno kupio po knjigovodstvenoj vrijednosti. Firma je par godina radila sa gubitkom (možda i namjernim samo da je država privatizira)
E sad u bilanci te firme postojao je samo jedan stroj koji je vrijedio skoro više nego knjigovodstvena vrijednost firme. Ta firma postoji još od mislim 60-ih godina prošlog stoljeća i njene nekretnine su bile izamortizirane do besvjesti tj. vrijednost par poslovnih prostora i zgrada bila je 0 kuna (slovima nula kuna ) Nije ovo bila jedina firma koja je velikodušno otkupljena po knjigovodstvenoj vrijednosti od države.
Tako vjerojatno i varteks ima izamortiziranih nekretnina vrijednosti 1 kn ili 0 kn sve legalno sve zakonski.

Odličan post. U dosta tvrtki se amortizacijom došlo do vrijednosti nekretnina 0 kn. U razdoblju 2001-2004. su korištene duple stope amortizacije kao porezno priznate te su na taj način još više umanjili vrijednost imovine u bilanci, odnosno knjigovodstvena vrijednost tvrtke bi trebala biti veća. U budućnosti realan je porast knjigovodstvene vrijednosti na 2 načina: revalorizacijom nekretnina i opreme/dignuti sa 0kn na neku fer vrijednost/ ili prodajom te materijalne imovine po fer vrijednosti te time ostvariti izvarednu dobit jer se u bilanci vode kao o kn.


@Nikson
, sve što si napisao o firmi u kojoj si radio, možeš primjeniti na mnoge izlistane na ZSE.
Realno i objektivno promatrajući bilance tvrtki/ukoliko su istinite i vjerododstojne/ u nekom dužem razdoblju se može utvrditi podcijenjenost imovine koju tvrtke posjeduju. Čak i uprava u izvještaju stavi koliko im je imovine amortizirano u postotku/veći dio npr.80-90% / te je trenutno takvo stanje da ništa ne igra ulogu a pogotovo neka imovina koja realno vrijedi više.

Za Varteks tvrdim da u svakom gradu(većem) u centru imaju prostore koje prodajom vrijede realno višestruko nego se vode u bilanci. Ne bih ulazio u dugove i analizu sam tvrtke ali posjeduju vrijednu imovinu u centrima gradova(dobre lokacije).
Varteks ima 25% vlastitih dionica i veći dio ide za Esop radnicima(niža cijena), treba imati i to na umu

Štednja je mudrost trošenja.


Ivana jesi kupila svojih 200komada?

– jesam, sada imam točno 0.3651854% dionica VART.
– možda još kupim dva puta toliko ili da imam cca 1% VART.
– preko toga ne idem, ne bi bilo pametno.

– ako mi cijenu podignete pola ću prodati.
– ako spustite ili ako bude ista nadokupljujem.
– ali ništa neću raditi ujutro, poslijepodne kada se situacija razbistri.

– i jeste li primjetili kako nam sada naš Spićo ima lijepu frizurici.
– baš sam ga prekrasno ošišala.
– uskoro će većina vas imati ovako lijepe frizurice.

– I love this game.
Pozdrav !

ja vise niti nemam frizure [embarass] [sad] [sealed] [undecid]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close