Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

VART – prometi.

16/7 imamo najnižu cijenu VART od 12.69kn, ali je tada protrgovano samo 11 dionica za 140kn.
19/7 druga najniža cijena VART od 15.25kn ali i tu je promet samo 424 dionice.
10.11.12/8 protrgovano 6.130 dionica po cijeni od 15.5 – 17kn.
13/8 protrgovano 35.255 dionica cca 600.000kn, prosjećna cca 17kn.

– a 13/8 vam je protrgovano cca 2.5% dionica VART.

– eto tu sam navela cijene i datume.
– ali morate znati kako su to povjesno najniže cijene.
– i vi kupujući VART na ovim cijenama plaćate najnižu moguću cijenu.
– svi oni koji vam iz ne znam kojih razloga prodaju VART su ga kupili po punoooo skupljij cijeni.

– I love this game.
Pozdrav !

VART, usporedba s nekim smećarskim dionicama.

– OPTE, HGSP, VLDS, DKVS.

– ne znam tko normalan osim gospon Lopine bi bio sretan s jednim ovakvim portfeljem.

– i sada sam mišljenja kako su to dionice jedna gora od duge.
– ali sa svim tim dionicama sam odigrala lijepe igrice, i na nekima zaradila lijepe novce.
– sve te dionice su imale rast od preko 100%, a neke i preko 400%.
– ali taj rast je bio ostvaren i na velikim prometima.

– sada hoće li biti isti scenario i za VART zbilja nemam pojma.
– ali ponavlja se ista stvar, neki veliki investior iz samo njemu znanih razloga izlazi iz investicije.
– prodaje na najnižim cijenama kako bi mogao izići.
– e sada tko tu ulazi nemam pojma, ali najvjerojatnije špekulantski kapital željan zarade.
– i sada se pitam, bi li se to kupovalo u tim količinama a da se zna kako cijena ne može ići gore.

– I love this game.
Pozdrav !

VART struktura dioničara.

– sam VART ima 488.658 dionica ili 25.44% ,
– te dionice nemaju pravo glasa, a uprava ih je kupovala da bi dionica bila skupa i da ih nitko ne može jeftino preuzeti.
– a što danas imaju, jednu tvornicu koju bi najpametnije bilo zatvoriti.

– top 10 ima 47.79% dionica.

– a za preuzeti cijelu tvornicu potrebno je 50% plus 1 dionica ili 716.075 dionica.

– zbog čega ovo pišem,
– zbog toga jer se cijeli Varteks može preuzeti za samo 12,6 milijuna kuna ili 1,75 milijuna eura.

– tako u toj igrici nikoga ne zanima poslovanje, radnici,
– tu su jedino zanimljive nekretnine koje se preuzimanjem Varteksa mogu dobiti za bagatelnu cijenu, a tu su brojni dućani na fenomenalnim lokacijama koji vrijede puno više od knjigovodstvene cijene.

– I love this game.
Pozdrav !

VART poslovanje.

– čitala sam izvješće uprave,
– pravdaju se krizom na svjetskom tržištu i recesijom.
– ali gledala sam izvješća i unatrag više godina.
– pa tada nije bilo recesije i krize, i kako su poslovali.
– pa uvijek s gubitkom 5 – 90 milijuna kuna.

– tek kada se tvornica zatvori i radnici smjeste na biro prestati će praviti minuse u poslovanju.
– ali mogu oni ovako dugo, prodavati nekretnine i krpati svoje minuse.
– zbog toga stvarno što prije to sve skupa treba zatvoriti i prestati proizvoditi.

– I love this game.
Pozdrav !

VART restrukturiranje firme.

– evo kako ja to vidim, odnosno što tu treba napraviti.
– najprije treba skupiti potreban broj dionica kako bi se moglo sprovesti restrukturiranje.

– a tada bih najprije izbacila upravu ili menagment kroz prozor.
– druga svar bi bila sve radnike poslati na biro.

– zatim bih prodala sve nekretnine koje nisu u funkciji,
– poslije toga bi išla jedna velika dividenda.
– a samu tvornicu bi zbilja šteta bilo rušiti.
– zbog toga bih tamo otvorila jednu veliku farmu svinja kojom bi se Varaždinci mogli ponositi.
– a već vidim pozdravne govore našeg predsjednika i gospođe premjerke na svečanom otvaranju velike farme svinja.
– a tu bi i mogli jedan manji broj radnika zaposliti.

– I love this game.
Pozdrav !

VART.

– evo sve sam vam napisala, i ono pozitivno i ono negativno.
– sada sami morate odlučiti kupiti ili ne kupiti.

– da je ovo nešto dobro cijena ne bi bila ispod 400kn.

– ali ovo je bedasto jeftino i barem se nadam usprkos velikom broju vaših jedinica kako ću lijepo zaraditi i na ovim dionicama.

– a ovi što mi daju jedinice kupiti će i oni taj VATR, ali sigurno ne po ovim cijenama.
– jako dobro oni znaju kako će od mene oni kupiti taj VART, ali tek kad uvide koliko je to dobra investicija.

– a ja sam se dobro nakrcala tog VART, i još ću.
– jer mi je potreban što veći broj dionica kako bih mogla ošišati što više ovćica.

– I love this game.
Pozdrav !


VART, usporedba s nekim smećarskim dionicama.

– OPTE, HGSP, VLDS, DKVS.

– ne znam tko normalan osim gospon Lopine bi bio sretan s jednim ovakvim portfeljem.


OPTE nikada nije bio moj đir,tu je Antiša zakon
HGSp isto tako

Zašto?oni su toliko veliki gubitaši da su uspjeli pojesti vlastiti kapital,čak su spušili i posuđeno.
Ovo bi moglo ući u emisiju:Nevjerovatno ,ali istinito.

DKVS je bio dobra dionica ,dobra firma ali samo virtualno,jer se naknadno utvrdilo da su falsificirali izvješče i tako pet šest godina zaredom.A ja sam imao samo virtualne podatke i dovden sam u zabludu.

Dakle,ove tri dionice nikako ne mogu biti kamen temeljac portfelja Lopina najkonzervative.
DKVS je to mogla biti do trnutka saznanja da su izvješća fasficirana.Misli da je bila trazlika
od +300 pa do -400.BV je bio falsificiran za cca 700 kn po dionici ili otprilike ukupno 100 mil EUR.

VLDS ne želim komentirati.Biti će dana.

VART sa BV od 136 kn,a zadnja Cijena 18
18:136=0,13
E to je ono što kupuje Lopina konservative.A da je firma u problemima jasno je i vrapcima na krovovima jer ova cijena je osmina netto kapitala.Da nije u problemima bila bi barem na 100.Idealno za špekulanta/taj sam/,ali i za dugoročnog investitora koji voli pokriĆe za svoj kapital.

Nakon današnje analize,a i pročitanih pedesetak forumskih stranica unazad utvrdio sam da Varteks ima
cca 35.000 m2 prodajnih poslovnih prostora i da to vrijedi dvostruko više od ukupnog zaduženja.
Pozitivno me iznenadilo da su prodajom poslovnog prostora u Rijeci imali izvanredne prihode jer
očito je da se ti poslovni prostori vode po nižim cijenama od njihove prometne vrijednosti.

Dakle,i ovdje imamo falsificirana izvješća,ali na način da se vrijednost firme prikazuje po manjim cijenama.Dakle BV je veći od 136.
Koliko?Pojma nemam.Na Trgu bana Jelačića imaju 60.000 m2 poslovnih prostora.Pa samo to vrijedi 30 mil EUR.
I normalno da mi je drago da sam uletio sa svim slobodnim sredstvima u ovu dionicu.koliko?
Dozvolite da to bude moja poslovna tajna.Napomena:Na računu imam manje od 17 kn,jer sam
potrošio sve NA VART po 16 i nešto na 17.
u četvrtak i petak već sam nešto istrejda.Mora se.

Evo upravo san na gornjem postu dao Ivani stotku .Pomogla mi je da bolje shvatim Varteks.

A vi ste je za trud ,sigurno od nekoliko sati ,udjelili osam čistih aseva ,jedana moja stotka i eto
prosjeka od 12.
Kako vas nije sramota.A to što priča da će vas ošišati ne shvačajte ozbiljno,ona se šali.Ona je ošišala
prodavača koji je vjerovatno ulazio na 100 a prodao je na 17.
A kaže da će ga još šišati tj.kupovati na ovim cijenama.Valjda neće bježati.

@lopina, Varteks skoro u svakom gradu bivše Juge ima trgovinu. Srbija i Bosna im je vraćeno ovi drugi im nisu ni otimali. Jesi li i to računao?

who dares, wins



@lopina
, Varteks skoro u svakom gradu bivše Juge ima trgovinu. Srbija i Bosna im je vraćeno ovi drugi im nisu ni otimali. Jesi li i to računao?

Hvala Verdi.Nisam računao,nego sam abrumava,a lov počima u ponedjeljak.


Evo upravo san na gornjem postu dao Ivani stotku .Pomogla mi je da bolje shvatim Varteks.

A vi ste je za trud ,sigurno od nekoliko sati ,udjelili osam čistih aseva ,jedana moja stotka i eto
prosjeka od 12.
Kako vas nije sramota.A to što priča da će vas ošišati ne shvačajte ozbiljno,ona se šali.Ona je ošišala
prodavača koji je vjerovatno ulazio na 100 a prodao je na 17.
A kaže da će ga još šišati tj.kupovati na ovim cijenama.Valjda neće bježati.


Izgleda da ste napokon shvatili da sam dobar duh i dodijeli mi stotke.I Verdiju koji je bio jako
konstruktivan.Ili je ovo netko došao pod gasom iz noćnog života i pokazao da ima pozitivno mišljenje o meni.Što trizan misli pijan govori i ćini.
A možda je i Ivana došla sa noćarenja.Ona je noćna ptica.Tako barem kaže.
Ruka ruku mije…Tako kaže ona narodna.Pa mi ona dala stotke.
Malo nas je,al smo odabrani.
A sada ponovno dijelit aseve da se ne umislim.I otvarajte nove nikove jer mi nećete moći zabiti više od tri asa dnevno.A piše mi se više od tri posta dnevno samo na VART.Adrenalinski napad kada osjetim da
moja dionica radi i da bi mogla nastaviti raditi.
Idem šetati na Žnjan i malo se istočati.Jugo je ,ali more je ko lušija.



VART, usporedba s nekim smećarskim dionicama.

– OPTE, HGSP, VLDS, DKVS.

– ne znam tko normalan osim gospon Lopine bi bio sretan s jednim ovakvim portfeljem.


OPTE nikada nije bio moj đir,tu je Antiša zakon
HGSp isto tako

Zašto?oni su toliko veliki gubitaši da su uspjeli pojesti vlastiti kapital,čak su spušili i posuđeno.
Ovo bi moglo ući u emisiju:Nevjerovatno ,ali istinito.

DKVS je bio dobra dionica ,dobra firma ali samo virtualno,jer se naknadno utvrdilo da su falsificirali izvješče i tako pet šest godina zaredom.A ja sam imao samo virtualne podatke i dovden sam u zabludu.

Dakle,ove tri dionice nikako ne mogu biti kamen temeljac portfelja Lopina najkonzervative.
DKVS je to mogla biti do trnutka saznanja da su izvješća fasficirana.Misli da je bila trazlika
od +300 pa do -400.BV je bio falsificiran za cca 700 kn po dionici ili otprilike ukupno 100 mil EUR.

VLDS ne želim komentirati.Biti će dana.

VART sa BV od 136 kn,a zadnja Cijena 18
18:136=0,13
E to je ono što kupuje Lopina konservative.A da je firma u problemima jasno je i vrapcima na krovovima jer ova cijena je osmina netto kapitala.Da nije u problemima bila bi barem na 100.Idealno za špekulanta/taj sam/,ali i za dugoročnog investitora koji voli pokriĆe za svoj kapital.

Nakon današnje analize,a i pročitanih pedesetak forumskih stranica unazad utvrdio sam da Varteks ima
cca 35.000 m2 prodajnih poslovnih prostora i da to vrijedi dvostruko više od ukupnog zaduženja.
Pozitivno me iznenadilo da su prodajom poslovnog prostora u Rijeci imali izvanredne prihode jer
očito je da se ti poslovni prostori vode po nižim cijenama od njihove prometne vrijednosti.

Dakle,i ovdje imamo falsificirana izvješća,ali na način da se vrijednost firme prikazuje po manjim cijenama.Dakle BV je veći od 136.
Koliko?Pojma nemam.Na Trgu bana Jelačića imaju 60.000 m2 poslovnih prostora.Pa samo to vrijedi 30 mil EUR.
I normalno da mi je drago da sam uletio sa svim slobodnim sredstvima u ovu dionicu.koliko?
Dozvolite da to bude moja poslovna tajna.Napomena:Na računu imam manje od 17 kn,jer sam
potrošio sve NA VART po 16 i nešto na 17.
u četvrtak i petak već sam nešto istrejda.Mora se.
[/quote]

kaj je ovo?
iz Lopina najagresive u Lopina najkonzervative, sa ovakvom promjenom pristupa ulaganjima ubrzo se budete nateravali s Ivanom po bidu ht-a [lol]

New Report

Close