Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Najbolji omjer bida i aska ima HT 1:3, ali drugi je JANAF 1:25, a najgori ADRS koji ima gotovo 2 milijarde izloženo na asku ili 1:2450

– ovo za jnaf vam nije točno omjer je 1:2.5 ili deset puta manje nego što ste napisali.
– ali sve je to relativno jer da ja skinem svoje prodajne naloge omjer bi bio 1:1.
– primjetila sam kada ja idem u kupnju jnafa uvijek prodaje ima ko u priči, pogodite zašto ?
– isto tako vam je na adrisu, fond menageri se zahebavaju isto kao i ja.
– ovo morate shvatiti kao jednu igricu i to bi bilo to.

– I love this game.
Pozdrav !

Ocjenjivački žiri.

– o.k. mene punite jedinicama jer je očito kako uvjek većinu zahebavam na ovoj temi.
– ali zašto to radite i Lopini ili Lorisu, koji pišu više nego o.k.
– evo kad njima dam stotku vidim da tu dolazi i do 9 jedinica, nekad je to bilo cca 3, pa se podiglo na 5, a uskoro će to ići i preko 10 jedinica na jedan post.
– mislim da je ista situacija i kada sam ja u pitanju.

– ali dragi moji ocijenjivaći, i ocjenjivaćice jer me i ovih par kolegica puni jedinicama,
– te jedinice sigurno neće puno pomoći vašim portfeljima i gubitcima koje ste učinili.

– ovaj moj rad je jedino ispravan rad,
– i možete biti sretni što vam tu pišem, jer ja pišem što radim na burzi.
– mislim da je jako važna i korisna informacija kako je išlo na otvaranju burze,
– samo se vi držite onih filozofa koji pišu idemo gore ako ne idemo dolje, pa to i moja baba zna, samo što je ona kao dioničarka ht i ine (prodala) daleko najuspješnija investitorica na ovoj burzi, a još kada znamo kako ona zbilja nema pojma ni što je dionica tada možete uvidjeti koliko ima glupih i preglupih investitora na ovoj našoj burzi.
– ali kao ocjenjivački žiri su stvarno prepametni.

– a ja i danas u plusu, sitnom, ali plusu.

– I love this game.
Pozdrav !


Ocjenjivački žiri.

– o.k. mene punite jedinicama jer je očito kako uvjek većinu zahebavam na ovoj temi.
– ali zašto to radite i Lopini ili Lorisu, koji pišu više nego o.k.
– evo kad njima dam stotku vidim da tu dolazi i do 9 jedinica, nekad je to bilo cca 3, pa se podiglo na 5, a uskoro će to ići i preko 10 jedinica na jedan post.
– mislim da je ista situacija i kada sam ja u pitanju.

– ali dragi moji ocijenjivaći, i ocjenjivaćice jer me i ovih par kolegica puni jedinicama,
– te jedinice sigurno neće puno pomoći vašim portfeljima i gubitcima koje ste učinili.

– ovaj moj rad je jedino ispravan rad,
– i možete biti sretni što vam tu pišem, jer ja pišem što radim na burzi.
– mislim da je jako važna i korisna informacija kako je išlo na otvaranju burze,
– samo se vi držite onih filozofa koji pišu idemo gore ako ne idemo dolje, pa to i moja baba zna, samo što je ona kao dioničarka ht i ine (prodala) daleko najuspješnija investitorica na ovoj burzi, a još kada znamo kako ona zbilja nema pojma ni što je dionica tada možete uvidjeti koliko ima glupih i preglupih investitora na ovoj našoj burzi.
– ali kao ocjenjivački žiri su stvarno prepametni.

– a ja i danas u plusu, sitnom, ali plusu.

– I love this game.
Pozdrav !


Ocjenjivački žiri.

– o.k. mene punite jedinicama jer je očito kako uvjek većinu zahebavam na ovoj temi.
– ali zašto to radite i Lopini ili Lorisu, koji pišu više nego o.k.
– evo kad njima dam stotku vidim da tu dolazi i do 9 jedinica, nekad je to bilo cca 3, pa se podiglo na 5, a uskoro će to ići i preko 10 jedinica na jedan post.

Pozdrav !



Ocjenjivački žiri.

– o.k. mene punite jedinicama jer je očito kako uvjek većinu zahebavam na ovoj temi.
– ali zašto to radite i Lopini ili Lorisu, koji pišu više nego o.k.
– evo kad njima dam stotku vidim da tu dolazi i do 9 jedinica, nekad je to bilo cca 3, pa se podiglo na 5, a uskoro će to ići i preko 10 jedinica na jedan post.
– mislim da je ista situacija i kada sam ja u pitanju.

– I love this game.
Pozdrav !


Sada sam ti na asa dao 100.I ocjena skočila na visokih 9.Dakle na 11 jedinica jedna pozitivna ocijena,moja.
Ali i dalje ćemo im pomagati.Shvatiti će da je Ivana pozitivac,sa oštrim jezikom.
A ja bidan nisam ni poganog jezika..A danas sam predvidio da nećemo puno pasti i opet me nakitili asevima.
Treba nastaviti djelovati.
Na zse teče med i sve punomasnije mlijeko,ali treba znati skupiti skorup.Bitno je biti prvi.
Recimo danas se na VART vjerovatno dalo lijepo zaraditi ako se kupilo na 16.Biće da je uša
Antiša jer je jučer priča da ulazi u Varteks.Imao je dobar osjećaj.
Bravo Antiša.

Kako nisam poznavatelj izračuna TA analiza ( ili lijen sam za to ) isto sam platio i do sada nisu griješili, a navode zanimljive 3 dionice kao ;
1. KRAS najbolja TA preporuka za kupnju
2. ATPL jako dobra TA preporuka za kupnju
3. INGRA ( zanimljivo ) TA preporuka za kupnju, a dugo je bila u neutrali

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Informanka.

– evo prođe i ovaj dan, mislila sam da će biti ludo, ali nije zahvaljujući fondovskoj industriji.
– evo meni portfelj danas u plusu +0.017% , nije velik ali je plus u odnosu na crobex -0.74%.
– ali ono realno kada bih išla isprodavati portfelj taj minus bi zasigurno bio i 10%..
– ali te sitnice niti neću gledati, imam dosta keša i kada se situacija malo stabilizira mogu ponovno krenuti u koju burzovnu avanturu.

– ja sam danas puno toga naučila i zaključila dokle dolje neke dionice mogu ići a pred kojima je otvoren rast, samo nema smisla da vas još i s time zamaram.

– a stvarno je zanimljivo i kako su mi se neke dionice iz portfelja ponašale, neke narasle i preko 8%, a nije da vam o tome i nisam pisala.
– evo i još jedna zanimljivost, danas mi je najviše pala kodt, i da stvar bude još zanimljivija tu jednu jedinu dionicu sam ja prodala,
– nisam vam ja kriva što nema zainteresiranih kupaca, a ta dionica je i više nego o.k.
– a i napisala sam vam jutros kako sam crobex rušila prema svojim mogućnostima, a i jučer sam vam isto rušila taj crobex.

– uživam u ovoj igrici, a vidite i sami kako imam financijske mogućnosti da vas na burzi zahebavam na 101 način, i još vam sve tu napišem.

– a sada na red dolazi ocjenjivački žiri koji je pogubio svoje novce na blesavim investicijama.
– a lijepo im uvijek pišem da čuvaju svoje novce i ne budu ovce.
– kako mi se ovo gore lijepo rimuje u tri stiha.

– I love this game.
Pozdrav !

Evo ti od mene 1 za prodaju KODT [wink]
Kladim se da si i TNPL prodavala po bidu, za to češ dobit još jednu jedinicu [cool]

Inaće ne dajem ocjene, ali ovo je zasluženo haha.

Cocomo Novalja – 300kn , 0,75 Boca whisky-ja , a whisky cola preko 30 kn. Još dobro izgleda, ljudi misle da trošiš a ne štediš [cool] – best buy


Evo ti od mene 1 za prodaju KODT [wink]
Kladim se da si i TNPL prodavala po bidu, za to češ dobit još jednu jedinicu [cool]

Inaće ne dajem ocjene, ali ovo je zasluženo haha.

KODT i TNPL.

– ne morate se bojati za te dvije investicije.
– podjednako imam obje dionice,ne puno, ali vidite i sami kako zbog nelikvidnosti tržišta iz njih ne mogu izići.

– a vi ste stalno, godinama, na temi tnpl.
– kad sam tamo pisala kako je to skupo i ne vrijedi te novce isto ste mi davali jedinice te od tada do nedavno niti nisam pisala na temi tnpl.
– ali za tnpl se stvarno ne trebate brinuti što se tiće cijene,
– ne vjerujem da može ići ispod 1.200kn, ali i sami znate jer pratite tu dionicu da sam na nešto sitno preko 1.200kn tu i ulazila.
– pa su na tim cijenama bile i tri lopovske blok transakcije.
– pa imate tamo i moj post gdje tražim da mi prodaju po tim cijenama 1.000-1.500 dionica, ali nije išlo.
– pa potom isto na toj tnpl imate da je uprava nagradila samu sebe s nagradnim dionicama, svakom cca 3.000.000,oo kn, a vas male dioničare i vaše dionice ko hebe, novci trebaju nama a ne vama.
– eto zbog takvih stvari, i donacija košarki ne volim tu dionicu.
– kada bi male dioničare cijenili i davali dividendu u visini donacija KK "Zadar" dionica bi bila i više nego o.k.
– ali i sami znate da nije tako, da je to jedna mafija.
– eto samo zbog toga mi je puno draža dionica ATPL.
– ali i atpl sam prodala, samo je to jako dobra dionica i ponovno ću je kupiti.

– i za kraj gospon Zmrklić,
– da ste me nekad davno poslušali danas ste mogli imati barem duplo više dionica tnpl, ali i tada vam je puno važnije bilo meni dati jedinicu, samo mi se čini kako tada niti nije bilo ocjenjivanja, ali bi ju isto dali da ste mogli.
– i zahvaljujem vam se jer ste mi na par stvari do sada i odgovorili.
– i dalje ću vas pitati kada mi tu što ne bude jasno jer se vi ipak stručni za tu dionicu.
– a kako vidite stručna sam i ja, ali po pitanju cijene.

– I love this game.
Pozdrav !


Dobro ili loše,zadovoljan sam što osjećam tržište i najčešće pogađam nekoliko sati unaprijed.

Pa kolega po samom zatvaranju cijene meni je odmah jasno gdje će koja dionica sutra.
A promašaji postaju jako jako rijetki. Osim ako naši makeri ne izvode lažnjake, jer to može zeznuti i najvećeg eksperta. A u pravu ste kolega Lopina, ponekad ni TA nije dovoljna, već feeling.

26.11.2010 - Dan D

Jučer 97% dionice.Dan zaključio u 101%.
Dokupio VART na 16,prodao na 18,80 i vratio natrag na 17. Očekivao sam da bi Varteks mogao dobro povući jer sam primjetio da su u drugom kvartalu platili porez na dobit.I da nisu ostvarili gubitak.
Za mene je to bio pokazatelj promjene smjera u poslovanju,a to je najteži dio u poslovanju.I zato sam
bježa sa prodaje prije ponovnog trgovanja.!7% u dva sata mi bilo malo.
Ipak zadovoljan,jer sam na tih 5.000 kn keša skinija više od 10%.Istina virtualno.
A vi kešoljupci čekajte pad crobija i zaraditi ćete ništa.
A danas glavno jelo bi mogao biti špinat.U cijelom svijetu.A ponedjeljak je daleko.A ponedjeljak je iza Velike gospe,
mogla bi se povečati likvidnost,a samim time i porast cijena dionice.Vrijeme je da krenete u
kupnju.Već u ponedjeljak bi moglo biti skuplje.
A ovi fondovi ne daju da padnu HT,ADRS,a i ERNT pokušavaju obraniti.
Gledam VART i ne mogu se načuditi.Nakon deblokade navalili na prodaju na 19 do 20,a istovremeno na BID nikoga.Pa valjda je jasno da ako želiš prodati da moraš glumiti da želiš kupiti.
I to je bila prilika za odglumiti kupnju pa bi možda i prodali.Da je Ivana skinula onih 2.000 kom po 16
već bi bila vani na 19.Ona zna kako se to radi i kako se zarađuje.
Slijediti Ivanu kao veliki ulagaći,i Lopina najkonzervativ sa cca 10 do 20.000 EUR i upadate u kesu.

Zašto ne vjerujem da je ova korekcija amarička podvala.
BDI žestoko raste,potražnja za prevozom raste,a svijet ulazi u recesiju.
To jednostavno nije logično.
I zato smatram da su brodari najbolja kupnja,jer je čak i nafta pojeftinila.Puno povoljnija situacija
za brodare u odnosu na početak sedmice.
Naravno da jedino ATPL ne dolazi obzir,zbog relativno visoke cijene dionice.

Ne ,ne vjerujem,nego vjerujem.Lapsus u gornjem postu.

New Report

Close