Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@antiša
tehnički dio poznajem malo jako dobro, pa da zaključim ; nije problem volja Optime ili tehnička mogućnost, problem je politička volja koje još nema. To što je HT utužio sabor RH mislim da je prije kost za novinare.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


KNZM i PBZ.

– nisam prodala ATPL na 900kn, a planirala, stvarno radim glupe greške, gore nego Splićo.

– I love this game.
Pozdrav !


Znamo da je Ivana u
TNPL
P 1.450 BV 3065
P/BV 0,47

Mislim da je TNPL podcijenjena gotovo 50%,tj.tek kada bi TNPL narasla na 3.000 kn smatram da bi
to bila analogna cijena ATPL na 890.

ATPL 890 BV 1113 /korekcija 20 kn dividende/-20=1093

P/BV 890:1093=0,81

U tom BV ATPL se nalaze i avioni koji su tvornica gubitaka,a i hoteli koji nikada ne donose dobit na godišnjem nivou.
Ako bi uzeli u obzir da je ATPL u tom prvom polugodištu ostvarila dobit od cca 10 mil kn tj 8 kn po dionici .Dobit na naš ulog
8:890=o,9%,bolje nego gubitak 18 mjeseci ranije.
TNPL u istom razdoblju ostvarila 96 kn dobiti po dionici
96:1.450=5,93%
5,93:0,9= 6,6
Dakle u prva dva kvartala TNPL je bila rentabilnija s obzirom na cijenu dionice/naš ulog/ za "samo"
6,6/šest zarez šest /puta a ne %.

Ipak je ovo prenapukano jer stvarno vije pošteno ne priznati samo dobit iz brodarstva u prvih šest mjeseci od 31,9 mil kn a gubitak od dvadesetak miliona kn će pušioničari/avioni i hoteli/pokriti u dobrom trečem kvartalu.
Dakle dobit iz brodarstva iznosi cca 24 kn
što iznosi 2,7% na naš ulog od 890 kn

Da ali to je ipak više od dva puta ATPl.A tako će biti i ubuduće jer dobit donose DWT tj.brodovi,
a tu je TNPL više od dva puta jača od ATPL.

Bitno:BDI raste kao lud već treći dan za redom.Ima nade da brodari neće padati.

A Ivana to zna i opet je zalutala u ATPL,jer ATPL radi i jer su tu jehovini svjedoci .Špekulatska krv
ne da mira.Ja u ATPL ni mrtav.
1.LPLH _još nije izašlo polugodišnje izvješće
2.TNPL
3.JDPL/radi mogućnosti preuzimanja/
4.ULPL/takvih špekulanata još majka nije rodila/

5.ATPL,popularna,dubrovačka škola prodavanja magle,jehovini svjedoci od ove dionice ćini svetu kravu hrvatskih brodara.Olovni uteg svih hrvatskih brodara je ATPL.


PBZ.
– pratim to neki veliki silno žele izići.
– e sada je li pametno tu ući ili čekati.
– ja čekam jer zbilja nemam pojma što se tu događa.

PBZ.

– evo uputila sam ovo pitanje jer mi tu ništa nije bilo jasno.
– ali sada mi je puno toga jasnije.
– netko veliki je dobio inf. o novom porezu na banke koji ide u ovom mjesecu.
– 0.45% na aktivu.
– a to znači manje kta, skuplji krediti, i manje love na tržištu, pa nisu ovi strani bankari blesavi, zahebati će oni ove naše budalaše.
– ali to znači i manje dividende ili neće biti nikakvih dividendi na bankama.
– pa ako želite kupiti dionicu koje banke ona sigurno ne mora biti u Hrvatskoj ili Mađarskoj koja jedina ima taj porez.

– I love this game.
Pozdrav !

Informanka.

– sutra će biti ludo na burzi, ali i veći pad.
– evo ja sam poskidala sve kupovne naloge da mi sutra ne bi što uvalili.
– na otvaranju će biti i više nego jeftinih dionica.
– sada me zanima na kojim cijenama će fondovska industrija braniti poneke dionice.
– ovi vani su pali žestoko, ali oni su za razliku od nas i rasli.
– a mi tek počeli po malo rasti i ova katastrofa vani.

– možda oko podne i bude koji odbijenac,
– evo biti će dosta prilike za trejdanje,
– ja ću sutra pokušati prodati ono što mi nije puno palo,
– slobodne love imam relativno dosta, samo nemam pojma gdje bi bilo dno i kada kupovati.
– zbog toga sutra ništa ne kupujem, ali crobex ću vam rušiti prema svojim mogućnostima, a i danas sam vam to radila.

– sutra ćemo zbrajati minuse.

– I love this game.
Pozdrav !

– blago se ovima što trguju kod amera.
– kad kod nas crobex padne ja samo zbrajam minuse.
– a ovi naši pametnjakovići svi od reda zarađuju i na padu kod amera.
– kako im to polazi za rukom nemam pojma, možda zarađuju kao i naš Splićo na stop loss nalozima, a i to mi nije baš previše jasno.

– I love this game.
Pozdrav !

Sumnjam da će danas biti značajnijih minusa na većim prometima.
Nismo pratili ni rast na zapadnim burzama,pa nećemo niti pad.
Moguči su privremeni veći minusi na nekim manje likvidnim dionicama,ali i oporavak pri kraju
trgovanja.
Meni je puno bitnija likvidnost tržišta od kretanja cijena dionica.
Pozdrav


Informanka.

– sutra će biti ludo na burzi, ali i veći pad.

– I love this game.
Pozdrav !


sutra=danas
Mislim da crobex neće puno padati.
5 mil kn u obranu HT,ostalih pet u obranu ADRS,ERNT,ATPL i crobex obranjen.To bi fondovi mogli i napraviti jer puno puše vani.I zato nećemo
puno padati,ali bi mogle pojedine nefondovske dionice puno propasti i treba čekati nisko.
Ali moglo bi biti živo.A za male burek investitore idealno da se u trejdanju dobro zaradi.Ali to mogu samo hrabri.
Za ozbiljne investitore idealna prilka za ulazak.Već popodne bi moglo biti kasno.
A ja standardno 97% u dionicama.A sa ovoh 3% keša ne možeš raditi čuda.


Mislim da crobex neće puno padati.

To je najgore što nam se sad na ZSE može dogoditi jer jedino jači pad crobexa može potaknuti one u kešu da opet uđu u dionice, da se počne trejdati i stvori se kakva-takva likvidnost. Ako bude manji pad crobexa ili 0, onda se ništa ne mijenja, oni u kešu i dalje će biti u kešu i čekati jači pad crobexa za ulaz, a ZSE će ostati u teškoj žabokrečini na aparatima za održavanje života [embarass]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Zašto nitko ne radi TA Crobex-a ?

Naši su sada oderani u USA pa će pokušati preko Crobexa opet umanjiti gubitak. Ušli su USA trgovanje kada su se dionice već dosta oporavile, a nešto kao i mi 2008.
Zato veza američkih indexa i Crobexa nikada nije bila veća i opasnija.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Mislim da crobex neće puno padati.

To je najgore što nam se sad na ZSE može dogoditi jer jedino jači pad crobexa može potaknuti one u kešu da opet uđu u dionice, da se počne trejdati i stvori se kakva-takva likvidnost. Ako bude manji pad crobexa ili 0, onda se ništa ne mijenja, oni u kešu i dalje će biti u kešu i čekati jači pad crobexa za ulaz, a ZSE će ostati u teškoj žabokrečini na aparatima za održavanje života [embarass]
[/quote]
Dobro ili loše,zadovoljan sam što osječam tržište i najčešće pogađam nekoliko sati unaprijed.
Dovoljno za burek investitora.
Ali nije li ova situacija dovoljni pokazatelj kešoljupcima da je vrijeme za ulazak.Svijet pada, a mi stagniramo.Ne krije li se tu sjeme eksplozivnog rasta.
Ja kupujem kada je jeftino,a ne kada je najjeftinije.Fundamentalno svi brodari osim ATPL su podcijenjeni za više od 50%.I normalno da sam u dionicama.Skupa smo se vozali u TNPL prema
1.000 ,a te 2008.godine je TNPL bez prodaje brodova ostvarila dobit od 600 kn po dionici.
P/E je bio 1,6.Da je P/BV 1,6 pričali bi o fair cijeni brodara u tom trenutku.
Svi koji su u kešu i čekaju mislim da griješe.Ima niz dobrih kupnji.Naravno da to nisu najpopularnije i najskuplje fondovske dionice.
HT,ERNT,ATPL neka kupuju bogati.
Ja ću se mučiti u ELPR,VLDS,LPLH,VART i slično.
I skinuti kesu.
Na ZSE već mjesecima teće med i punomasno mlijeko.

Najbolji omjer bida i aska ima HT 1:3, ali drugi je JANAF 1:25, a najgori ADRS koji ima gotovo 2 milijarde izloženo na asku ili 1:2450

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Komentar trgovanja.

– noćas sam u sitnim satima pisala prodajne naloge.
– jutros se malo ranije digla toliko da uspijem malo iskorigirati svoje naloge.
– odmah na otvaranju mi je prošlo desetak dionica, zanimljivo je to jer su skoro sve cijene koje sam ja postavila iskorigirane na više.
– tako da sam zadovoljna s prodajnim cijenama.
– evo trudila sam se prema svojim mogućnostima rušiti crobex ali jednostavno nije išlo iako je moj promet na otvaranju bio cca 10-20%.

– potom sam išla u šoping po dućanima, velike su gužve i dalje, ovi turisti se niti ne kupaju, po diskontima rade sve kase.

– e sada je ovo više nego žalosno ako ja mogu diktirati tempo burze.
– i do sada sam dosta puta kad sam situaciju procijenila kritičnom rasprodavala što se prodati da.
– ali ovaj put pa i nije bilo lipara koji bi spuštali moju cijenu.
– i fondovi su riješili situaciju s milijun kuna i još uspijeli crobex prebaciti u plus.

– i dalje sam dobrim dijelom u dionicama, ovaj dio najviše buni gospon Antišu.
– ali imam i keša da mogu manipulirati bilo kojom dionicom osim ht-a.
– evo nisam vam rušila jnaf, a mogla sam ga zatući ispod 2.000kn.
– i još neke perspektivne ili nelikvidne dionice nisam prodavala.

– pisala sam vam za Jamnicu je li tko to uopće prati ???

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close