Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



– je li netko zna koja dionica bi mogla brutalno porasti ????????????

Mislim da se već zna što je best buj od svih best bujeva.
Uskoro podrobnije…. [cool]
[/quote]
Ja ih znam par koje neće dugo a t su:
OPTE
HDEL
VART
VLDS
ĐKV…………….
[/quote]

Varteks je po ovim cijenama 10X bolja investicija od Ine, a Optima jedno 100x.
Samo nemožeš ti to razumit pa se nema smisla ni truditi objasniti….

@Antiša

Meni je drago da ti razumiješ ili si tvorac neke nove matematike prema kojoj je firma koja ima dugove veće 10 puta od temeljnog kapitala bolja investicija od firme koja ima dobit.

lp

Di ti vidiš Ininu dobit ili si ti tvorac nekog novog optičkog pomagala koje ispravlja minuse u pluseve.
Kao da su dugovi i dobit bitni da bi se zaradilo na dionici.


Di ti vidiš Ininu dobit ili si ti tvorac nekog novog optičkog pomagala koje ispravlja minuse u pluseve.
Kao da su dugovi i dobit bitni da bi se zaradilo na dionici.

Ako niste znali na dionicama se može i izgubiti, a ove dvi su upravo te, kada su dugovi puno veći od temeljnog kapitala tada dionica vrijedi o (nula) kuna jer je netko sve već isisao.

Ina će na kraju godine imati pozitivan rezultat oćemo se kladiti.


– JNAF, baš se mislim, hoću neću li ga rušiti, još razmišljam.

– evo mene ponovno, ručala.
– u 20min portfelj mi padne 1%, a vani potop.
– eto što vam je burza.

– jnaf sam malo rušila, ali toga još uvijek imam previše.
– evo i atpl se po malo oporavlja, mislim se kupiti ili ne kupiti već kad nisam prodala na vrijeme.

– I love this game.
Pozdrav !



Di ti vidiš Ininu dobit ili si ti tvorac nekog novog optičkog pomagala koje ispravlja minuse u pluseve.
Kao da su dugovi i dobit bitni da bi se zaradilo na dionici.

Ako niste znali na dionicama se može i izgubiti, a ove dvi su upravo te, kada su dugovi puno veći od temeljnog kapitala tada dionica vrijedi o (nula) kuna jer je netko sve već isisao.

Ina će na kraju godine imati pozitivan rezultat oćemo se kladiti.
[/quote]

Optimi su uvijek dugovi bili veći od temeljnog kapitala, pa opet su MF-ovi to uredno kupili na 260 kn i prodali na 26 kn. Da to nevalja onda bi oni to još kupovali i po mogućnosti dokapitalizirali kao Magmu.

Hebe mi se za Inu nebi tu kune stavio, ali oš se kladit da će Optima sljedeće godine biti pozitivna a za dvi -tri godine tući najmanje 100 mil dobiti?

Nece bas tuci toliko optima dobiti, sumnjam ali ce imati ebitda od 100-120 mil kuna.
I vrijediti ce vise, puno vise.
Ako ne propadne.

Vart nije dobra toliko investicija, to je velika kocka i puno nesigurnija nego optima.

Inu necu pljuvati, stovise mislim da je ce biti samo bolji iako igru madjara ne razumijem (cemu ulagati u inu kad imaju svoje rafinerije aa ko nema ulaganja nema dobiti).

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Informanka.

– danas sam napravila minus od -1.01%, zahvaljujući brodarima i jnafu kojega sam sticajem okolnosti sama rušila.
– ali i crobex je napravio minus od -0.83% .
– samo crobex je još dobro i prošao na potop koji je vani.

– stvarno šteta, jučer smo imali veći ukrcaj investitora u dionice, a i danas je dobro započelo, i u 20min se sve urušilo.
– pozitivno je barem to što nije nastavljeno rušenje.
– ali sutra ćemo i po tom pitanju biti puno pametniji.

– I love this game.
Pozdrav !


Nece bas tuci toliko optima dobiti, sumnjam ali ce imati ebitda od 100-120 mil kuna.
I vrijediti ce vise, puno vise.
Ako ne propadne.

OPTE.

– ne znam kog vraga ste se uhvatili baš te dionice na ovoj temi, i to svakodnevno mjesecima.
– trenutno ta dionica spada u smeće.

– ali oni koji nešto mogu i zapamtiti se mogu sjetiti kada sam na ovoj temi drukala za Optimu.
– neki fond je to jako jeftino prodavao, ja se nakrcala.
– na cijeni 28kn sam vas molila na ovoj temi da krenete u akciju jer to ide gore.
– i nitko, zbilja nitko nije (dva dana) to htio dizati.
– ja sam bila puna toga i veliki rizik mi je bio da se još krcam tom dionicom.
– tako kad je krenula moja prodaja, a tukla sam po kupnji to je trajalo 2 dana, samo onda je i bilo prometa na toj dionici.
– prosjek izlaza mi je bio cca 28kn, lijepo sam zaradila, ali i danas mi je žao što nisam malo pričekala i to uvalila gospon Antiši po 40kn.

– eto tada to i nije bio druk jer je cijena za dva tjedna išla gore preko 50%.
– samo da ste ju tada kad sam vas molila digli na 30kn sigurno ju ne bi prodavala i rušila vam cijenu.

– trenutno ne vidim tu dionicu na 30kn, a kamoli na 40kn.

– samo kada, ili bolje ako dođe ta situacija, imati ću ja tada puno više tih dionica Opte nego gospon Antiša.
– trenutno mi je lijepi plus na toj dionici, ali odavno niti nemam tih dionica OPTE.

– I love this game.
Pozdrav !

Zna li netko što se dešava na Ingri ?
Već dva tjedna se vrte pošteni prometi na 23 i točka ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Evo zašto je dobro našim fondovima i brokerima da se vrate u Crobex ;

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/jochen-wermuth-amerika-je-tehnicki-u-bankrotu,-kao-rusija-1998.,88198.html

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Nece bas tuci toliko optima dobiti, sumnjam ali ce imati ebitda od 100-120 mil kuna.
I vrijediti ce vise, puno vise.
Ako ne propadne.

Vart nije dobra toliko investicija, to je velika kocka i puno nesigurnija nego optima.

100 mil kn za tri godine je bila konzervativna procjena.
Imaju kvalitetniju i jeftiniju uslugu od HT-a, a drže tek 6-7% tržišta, ako nađu način da to iskomuniciraju prema potrošačima eto ih bez problema 1mlrd prihoda i EBITDA iznad 20%.
Benchmark udjela alternativaca u Europi je 49 %, a kod nas su na 28% jer su još u ranoj razvojnoj fazi.
Tu je kolač više od 1mlrd kn HT-ovog prihoda kojeg će alternativci podijeliti u naredne tri godine.

Vartks je jeftini škart tj. kocka, ne baš velika.
Ako dođe do recimo devalvacije valute Varteksova proizvodnja postaje znatno konkurentnija u odnosu na uvoznu, a opet može i bankrotirati.
Ja ga nemam ali razmišljam da zakockam na VART

New Report

Close