Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Molio bih gosp. Znanca da prokomentira TNPL,malo je pala u zaborav ili ste se je rijesili
HVALA

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

Kolega zako naravno da je se nisam riješio, a još je manje pala u zaborav. TNPL spada u zadnjeih dva mjeseca u red natrženijih dionica. Sammo jednostavno nema novih činjenica vezanih za nju pa nema smisla pisati iste stvari.

Uh, al ste pametni…Predmetni Zakon (o dodjeli zemljišta) uopće ne govori o tome da se zemljište daje u vlasništvo, već se daje hotelskim kućama na korištenje, i one će za to plaćati naknadu (što do sada nisu), tako da će to vrlo izravno i vrlo negativno utjecati na poslovne rezultate.

Fakat ste papci. Nemate pojma šta piše u zakonima, ali se razbacujete njima.

A što se tiče pretpostavke da je svo zemljište građevinsko (jer su na njemu objekti??????) – trebate znati da jedan hotel zauzima, npr. 2.000 m2, a oko njega treba biti još BAREM 10.000m2 parkinga, prilaza, zelenila itd. itd. Pa ako su tu još i sportski tereni…A TO NIJE GRAĐEVINSKO ZEMLJIŠTE. I ne prolazi po 100 eur. Vrlo jednostavno.

Kolega pedrodegen molim Vas za malo pristojnosti. Ja se naime nisam razbacivao Zakonima ali i da jesam to Vam ne daje pravo nazivati nekoga “papkom”

Što se tiče ostalog navedenog oko zemljišta slažem se s Vama da hotel od 2000 m2 treba još 10.000 m2 osim same cijene zemljišta.

Koliko bi Vi platili recimo 1m2 bazena, teniskog terena ???

Zanac daj nam malo svoga razmišljanja vezanog uz ERNT??

A što da kažem sve se vidi iz FI. Dugoročno držati kratkoročno ne vidim baš neki značaniji rast ili pad.

thx, moje mišljenje je gotovo identično…dobri fundamenti, dobar FI i stabilan rast.

thx kolega
[smiley2]

kakve su ovo price da zemljiste na kojem je napravljen parking, bazen ili setnica nije gradevinsko zemljiste? pa naravno da je gradvinsko zemljiste, samo sta na gradevinskoj parceli ne mozes imati 100% izgradenost, al zemljiste je gradevno!!!

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...

molim vas nemojte pisati gluposti. dajte onda izračunajte (nemam kalkulator) po istoj metodi koliko vrijedi istt, arnt, mais… zakon još nije donesen, a kad će – ne zna se. po zemljišta su samo na korištenje, zgrada ulazi u dugotrajnu imovinu. kampovi plaćaju naknadu za korištenje zemljišta lokalnoj samoupravi, a postoji i problem povratka nacionaliziranog zemljišta. koliko znam to je za sada usaglašeno, ali ponavljam još jednom – nije doneseno.

Never argue with an idiot, he'll take you down to his level and beat you with experience.....

Slažem se sa magixom, zato su mi turisti trenutno u drugom planu , osim HIMR.
Samo i isključivo zbog možebitne prodaje uskoro…[smiley2]

dali je moguće da FIMA invest nije skroz izašla pa se još iskrcava?

Ne znam ali više nema kupnje po 600 kako sam pretpostavio. Sad nam samo ostaje da vidimo kako će se situacija dalje razvijati.

Mislim da je skrbnički Raiffa vani.

New Report

Close