Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nisam nikad dobio dividendu od niti jedne firme,

– evo izdvojila sam jedan stih od jednog fenomenalnog investitora.
– ali i u ovom slučaju vrijedi isto, nije žvaka za seljaka.

– I love this game.
Pozdrav !

Kako me ocjenjujete.

– listam ovu temu malo unazad i same jedinice.
– ili 4-5 jedinica pa jedna stotka.
– stvarno me mrzite, je li zbog toga što ne gubim novce kao vi ???????
– a možda sam to i zaslužila ???????
– možda je to zbog toga jer sam vam pisala na dosta dionica gdje se nikako ne smije ulagati np. OPTE, DKVS, HGSP, građevinci….,
– sasvim je normalno da mi svi ti drukeri uvaljuju jedinice jer im zahebem posao.

– ili ove dionice o kojima sam pisala da su o.k.
– evo JNAF ste danas mogli prodati po 2.720kn ,
– pisala za JMNC pa ju više ne mogu kupovati ispod 35.000kn,
– ili CEBA nema više po 250kn,
– a mogla sam ništa i ne napisati.

– smeta vam i gospon Lopina, ne znam zašto njemu toliko jedinica.
– a i gospon Loris vam posta analizu koju je platio pa i njemu uvaljujete jedinice.
– samo gospon Loris je nakon nekih krivih ulaganja konačno progledao i ako ovako nastavi moglo bi od njega nešto i biti.

– i sada se pitam nakon ovih pustih jedinica koje mi uvaljujete je li vam to barem osvježi dan,
– je li se bar malo bolje osijećate kada mi uvalite jedinicu.
– što mislite hoće li zbog tih jedinica porasti vaš portfelj ????????????
– moje se ovćice naljutile na mene, a ja ću ih ponovno zahebati na burzi.
– i morate znati kako nije žvaka za seljaka.

– I love this game.
Pozdrav !


Ima li u porfelju puno dugoročnih investicija? [rolleyes]

– ima, ali su pretežno dividendne.
– tako da mi zbilja nije potrebno dnevno trejdanje kako bih zaradila za burek.
– od tih dividendi ove godine sam dobila, ili ću dobiti onako odokativno barem tri vaše godišnje plaće.
– ili da bude još jasnije, ono što čete vi zaraditi u sljedeća 36 mjeseca.
– i te dividende mi super dođu zbog moje velike potrošnje.

– I love this game.
Pozdrav !

Informanka.

– informanka vas informira.

– dugo nisam pisala kako mi stoji portfelj.
– u ovoj godini došla do plusa skoro +9%, pa zatim se to počelo topiti i prije 4 tjedna došla do minusa -0.07%, pa sada svaki tjedan pravim sitan plus i dogurala do +4% .
– uspoređujem se s OTPindeksnim koji je u minusu -4% .
– tako da sam zadovoljna, u negativnom trendu napravila sitan plus.

– gledam fondovsku industriju, popravljaju se, 18 fondova je u plusu.
– deset ih je boljih od mene, ali oni rade i na nekim drugim tržištima.
– i dalje je najbolji mena s samo +10.57% .
– treći je AureusUS +6.93%, on mi je stvarno zanimljiv za gledati, jer su bili u plusu +30%, zatim su prešli u minus, pa evo ih sada ponovno u plusu, ajde barem rade nešto, nisu od onih kupi pa neka stoji.

– I love this game.
Pozdrav !


Evo danas kupio po 5,55…….
Jeli vam sada jasnije zašto sam prodao 100 ULPL….prosijek je bio na 545,,,,,,prodao da bih kupio još 10 000 doloresa….tako da je kupovina ovih zadnjih doloresa napravljena..na 545…
Eto nisam mislio ali eto kad me već potežete za jezik………
Ukupno 50 000 tisuća….

– ne ulažem u ovakve stvari ali ih pratim.
– evo dolar je malo pao, nemam pojma je li ga se sada isplati kupiti.

– samo ima i jedna igrica gdje se tim valutama može trgovati i na margin 1:100 .
– dolar vam padne 1% i vi ste popušili uloženo.
– zahebana igrica.
– pogodite trend, ali vas zahebe 1% pada.
– šteta što se ništa ne piše o tim igricama, iako znam neke koji se time igraju.

– ovako kada se kupi fizički keš ne može se puno zaraditi, ali isto tako ni izgubiti.

– I love this game.
Pozdrav !

Nastojim nikada ne ocjeniti nikoga, ali kako si se požalila ivana podijelio sam ti 3 x 100 ili max. moguće, a kako se ja osijećam krivim za tvoj druk oko JMNC i CEBA .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Ima li u porfelju puno dugoročnih investicija? [rolleyes]

– ima, ali su pretežno dividendne.
– tako da mi zbilja nije potrebno dnevno trejdanje kako bih zaradila za burek.
– od tih dividendi ove godine sam dobila, ili ću dobiti onako odokativno barem tri vaše godišnje plaće.
– ili da bude još jasnije, ono što čete vi zaraditi u sljedeća 36 mjeseca.
– i te dividende mi super dođu zbog moje velike potrošnje.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ja nažalost nisam imao sreće da se rodim bogat, već moram raditi od 8-16h da bi preživio ali nije mi teško. Veći problem bi mi bio da besposličarim kao vi.
A opet ni ne trebaju mi veliki novci, ne trošim puno skroman sam. Burza je više zahebanicija, nekad dobiješ nekad izgubiš ali bar mirno spavam!




Ima li u porfelju puno dugoročnih investicija? [rolleyes]

– ima, ali su pretežno dividendne.
– tako da mi zbilja nije potrebno dnevno trejdanje kako bih zaradila za burek.
– od tih dividendi ove godine sam dobila, ili ću dobiti onako odokativno barem tri vaše godišnje plaće.
– ili da bude još jasnije, ono što čete vi zaraditi u sljedeća 36 mjeseca.
– i te dividende mi super dođu zbog moje velike potrošnje.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ja nažalost nisam imao sreće da se rodim bogat, već moram raditi od 8-16h da bi preživio ali nije mi teško. Veći problem bi mi bio da besposličarim kao vi.
A opet ni ne trebaju mi veliki novci, ne trošim puno skroman sam. Burza je više zahebanicija, nekad dobiješ nekad izgubiš ali bar mirno spavam!
[/quote]
u koliko sati lijezete u krevet jer sam primjetio da Vam poput mene u gluho doba noci pobegne post na forumu?????
pofuk



Ja nažalost nisam imao sreće da se rodim bogat, već moram raditi od 8-16h da bi preživio ali nije mi teško. Veći problem bi mi bio da besposličarim kao vi.
A opet ni ne trebaju mi veliki novci, ne trošim puno skroman sam. Burza je više zahebanicija, nekad dobiješ nekad izgubiš ali bar mirno spavam!
[/quote]
Imate loš pristup.Vi imate sreću da možete slijediti Ivanu i mene.I postati ćete bogati.
Ima jedan uvjet.Da tržište bude stalno nisko tako da eventualni padovi dionica ne budu preveliki
kao 2008.Od početka godine sam preko 50% u plusu,a crobex u padu.
Mili bože što će biti kada crobex bude u rastu.
Ivana se ne može pohvaliti sa takvim rezultatom jer je njezin portfelj veliki.Ali do 20.000 EUR zagarantirano skidam 100% godišnje uz predpostavku da crobex ne padne više od 20%.
Za male investitore fantastična situacija.Visoke zarade zagarantirane,ali samo za znalce,a oni koji
to nisu trebaju slijediti i prepoznati te znalce.Ivana je za ovu našu baru zakon za veće igrače,a ja
prema rezultatima sam vjerovatno među boljim burek investitorima.
Napomena:Pridržavam se osnovnog pravila da nikada ni u jednoj dionici nisam izložen više od
jedne trečine jer sve što zaradim u dužem razdoblju bogu izgubiti u kratkom vremenu ,ako se ne pridržavam tog osnovnog pravila o disperziji uloga.
Jedina investicija u kojoj sam sada izložen 33% je VLDS.I preko toga ne ulazim.
Ako padne dokupljujem,naravno, da to ne bude vezano uz informaciju o pokretanju stečajnog postupka,ali maksimalno do trećine portfelja.
I ako dionica naraste prodajem da njen udio ne bude više od trećine portfelja.
Npr kad Validus naraste na 15 dakle cca14% tih 33% se pretvara
33×1,14 postaje 37,62
cjelokupni portfelj raste samo za
100+/37,62-33/=100+4,62=104,62

dakle sa rastom validusa od 14% moj portfeljraste samo 4,62%

104,62 :3= 34,87
37,62-34,87=2,75 2,75 :34,87= o,79
Dakle,ako imam 5.000 kom validusa i on skoći na 15 kn prodajem 5.000 x0,79=395.
I vjerujte to donosi sigurnu dobit,ali i sigurnost da nećete previše izgubiti u slućaju loših vjesti
i većeg pada cijene.
Ovo bi bio jedini uvjet za sigurni dobitak.
I naravno da je bitno,da si uz gledalicu i da djeluješ odlučno,a da bi bio odlučan moraš puno raditi.I analizirati.Jer kada se tehničari uključe i počmu pisati i analizirati već je kasno,jer oni se uključuju kada je sve jasno i kada se pojavi veliki promet i kada je prvi skorup,a on je najače koncentracije,već skinut.
A ja djelujem i pišem dok skorup još nije skinut,ali to uskoro slijedi.Ne uvijek,ali gotovo uvijek.
I zato se smilujete i ne kitite me sa jedinicama.Ja nastojim biti vaš dobar duh.I tome težim.

@lopina

od mane 100 kao i ivani, ali morate priznati da u zadnje vrijeme ste promijeni pristup i nastup . Da li je razlog vašeg dobrog raspoloženja zarada ili ste iskusniji pa uvidjeli da sreča nije osobni nego društveni pojam, neznam, ali 100%.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




Ja nažalost nisam imao sreće da se rodim bogat, već moram raditi od 8-16h da bi preživio ali nije mi teško. Veći problem bi mi bio da besposličarim kao vi.
A opet ni ne trebaju mi veliki novci, ne trošim puno skroman sam. Burza je više zahebanicija, nekad dobiješ nekad izgubiš ali bar mirno spavam!
[/quote]
Imate loš pristup.Vi imate sreću da možete slijediti Ivanu i mene.I postati ćete bogati.

[/quote]

Lopina, postavio sam Ivani neki dan jedno pitanje ali nažalost nije odgovorila, pa evo sad i tebi:
– kakav je vaš saldo od početka 2008 g?

jedini bitan saldo je otpočetka ulaganja, datumi su nebitni.

New Report

Close