Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Presmiješno kolega Lopina, Vi ste se sad ukrcali u Validus do boli, smeta Vas je potpora je popustila, pa ljudi kupuju konkretne firme a ne firme za koje se ne zna hoće preživjeti.
Ne bi se iznenadio da prostori Varteksa završne u nečijim rukama besplatno ili za sitne novce, da Mirna Rovinj ode na 5% svoje cijene u prodaju,….. jer se namješta u privatne džepove.
FIMA nasljednice su nepouzdani i nisu za igranje.Eto zato VLDS neće preko 15 još neko duže vrijeme. A i TA zove nagli propad! Pa je bolje kupovati fundamentalno jake tvrtke i uz to podcjenjene jako jako puno. Glede NAV-a od Validusa, on sigurno nije ni 45kn, a kamoli 100kn koliko Vi pričate.


Ne pričam ja da je NAV 100 kn.To pričaju financijska izvješća.Pa zar ja nisam napisao da od tih 100
će u eventualnom preuzimanju nama ostati 25, na sadašnju cijenu gotovo 100%.Da li ćemo do 25 doći okomito sa stalnim rastom.Nećemo ,nego ćemo vrludati.A dali ćemo iće zaobilazno tj.
malo se spustiti.Ja smatram da nećemo jer u ovom trenutku se izvrtilo puno toga na 13.Zaleti
do 11 odnosno do 15 s obzirom na trgovanje zadnja tri mjeseca su beznaćajni s obzirom na broj protgovanih dionica.Zamjetno je da što je dionica niže promet pada,što je i logično jer se nerado prodaje
sa gubitkom.Tromjesečni prosječan ulaz je cca 15 kn,većina trejdera koji su ušli na 11 do 12
su pometeni u ovom zadnjem rastu i sada se u dionici nalazi većina, ćiji je prosječan ulaz blizu
16.Oovi koji su ulazili,odnosno ulazili po 13 do 14 mogu srušiti dionicu,u strahu od većeg gubitka.
Ali takvih je malo.Ovdje je čistka već dobro provedena.
Ipak,jedan veliki igrač koji bi uložio 150 kn bi daleko više utjecao na rast ove dionice nego da netko odlući prodati 10.000 dionica.I zato smatram da je rast izgledniji od pada.
Napomena:Validus daje najkorektnija i najdetaljnija konsolidiran izvješća od svih torbara i smatram da je najtransparentniji.Dobro proučite strukturu imovine Validusa,revalozirajte prema trenutnim ne cijenama dionica,nego potencijalni rast pojedinih djelova portfelja,sa posebnim osvrtom na banke.Same banke vrijede više od 45 kn po dionici u slućaju preuzimanja.A oba dvije dolaze u obzir.Male banke su trenutno in.
To je bitna prednost Validusa.I očekujem veći NAV od 100.Uskoro,ako se neka oidf banaka proda!

http://www.worldometers.info/population/

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Loris ja više ne znam jeli ovo više slučajno ali ti si uvijek na krivoj strani?

-a je li gospon Antiša, vi ste ono na pravoj strani, ako ćemo se zahebavati.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ja sam još uvijek u plusu otkad se bavim dionicama, više imam nego bi imao na banci, a počeo na vrhu, na početku 2008g.
Kako vi stojite u ove dvije i pol godine? Ako se dobro sijećam 2008g izjavljivali ste da nema šanse da Crobex padne ispod 3500 bodova da vi ne prodajete?
Ima li u porfelju puno dugoročnih investicija? [rolleyes]

ja sam poceo isto na crobiju 5300 trenutno sam 35% u minusu a posjedujem dionice dvaju firmi




Loris ja više ne znam jeli ovo više slučajno ali ti si uvijek na krivoj strani?

-a je li gospon Antiša, vi ste ono na pravoj strani, ako ćemo se zahebavati.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ja sam još uvijek u plusu otkad se bavim dionicama, više imam nego bi imao na banci, a počeo na vrhu, na početku 2008g.
Kako vi stojite u ove dvije i pol godine? Ako se dobro sijećam 2008g izjavljivali ste da nema šanse da Crobex padne ispod 3500 bodova da vi ne prodajete?
Ima li u porfelju puno dugoročnih investicija? [rolleyes]
[/quote]

Antiša ja nisam protiv nikoga pa neznam kako sam na pogrešnoj strani, ali evo dokaza oko ATPL da je ivana upravu.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ne pričam ja da je NAV 100 kn.
To je bitna prednost Validusa.I očekujem veći NAV od 100.Uskoro,ako se neka oidf banaka proda!

lopina, postoje razni interesi, a oni često i prkose logici. Netko je Vlds stjerao u kut, a nadam se da svi znate da to nije slučajno ili po protokolu. Pitanje se postavlja da li oni koji drže vlds za vrat imaju namjeru stisnuti ruku ili popustiti odnosno gdje imaju veći interes.
Zato oprez, ako su ekipa iz vlds našli u situaciju da mogu previše profitirati, a nekom iznad njih se učinilo da to ipak njemu pripada scenarij je nepredvidljiv.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Loris,
što sam vidio brzinski, bollinger je probijen to i nije baš signal za kupnju, a ni na stohasticu nije baš pravo vrijeme za ulaz. S tim da je na 900 kn jak otpor.
I zašto ti je na slici datum 04/08/10?

Datum sam ja stavio jer je ispravljen već za danas, a ostalo nebi komentirao jer to je službeni stav analitičara.
Da li je to sve bezveze i mene interesira, vidjeti ćemo, a od kada sam na pretplati analize nekoliko puta su i fulali prognozu, a evo najočitiji je HT gdje stalno stoji preporuka prodaja i cijena dolje.

Za ATPL ima dvije razine otpora 864 i 927.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Vjerujem da će ATPL doći do tih 900 -927 kn ali teško da će dalje, na tim cjenama će fond menađeri izvaditi svoju artiljeriju.
Nije dobro kad ATPL raste bez da je prati rast BDI-a.

U ovom trenutku m.m. ( neki službeno neki neslužbeno) kontroliraju ;
ADPL, ATPL, HT, IGH, INGR, ULPL, INA

i tu nema puno šetanja ni gore ni dole.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Čekajte kolege još godinu dana pa če ostat samo institucionalni promet ,neznam dali če ko ulagat gubici veči od 30 posto a i po izvješčima banaka više se štedi ulaže u franke, dolare ,eure,dok uđemo u Eu firme če sebi dokupljivat po mizernim cijenama a mi čemo buljit u gledalice …..stari ljudi bi rekli …ko tele u šarena vrata….. [bye]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


…ko tele u šarena vrata….. [bye]

– gospon Milušić,
– nemojte se ljutiti na mene, ali ovaj sport jednostavno nije za vas.
– kod mene bi rekli, nije žvaka za seljaka.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close