Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ ivana
Kolika je dividenda janafa?
Dobit je preko 100 mil kuna godisnje zadnjih godina..

[/quote]
00.00 kn

Mda…za kupnju (i držanje) dividendnih dionica treba dobro proučavati izvješća i bilance, ne kupovati "prema tradiciji", tj. kako je bilo već gledati budućnost (kako će biti). I paziti kod nekih dionica koja se kupuje (R ili P), što su neki ove godine već osjetili na svojoj koži…

Uglavnom, moj izbor dividendnih dionica (svojedobno sam ih već negdje spominjao) bio je PIKR, CEBA-P, ELKP, JDGT i KOSN-P. Na zbirnu količinu navedenih dobio sam 11,64% dividende, a te dionice su mi činile 18% portfelja.
Jučer sam prodao, doduše, JDGT, danas dokupio malo CEBA-P i još manje PIKR, ali daleko je još sljedeća godina, a i poslovanja podosta poduzeća, uz časne iznimke, ovo prvo polugodište su lošija od 1H2009, do kraja godine ima još dosta pa i o svemu tome treba voditi računa kad se slaže vlastiti portfelj.

Nekako mi se čini da je – po mom mišljenju – najbolji portfelj (ugrubo): 1/3 visokodividendne dionice – 1/3 dugoročno fundamentalno utemeljeno ulaganje – 1/3 za kratko/srednjoročno trejdanje pa shodno tome lagano i preslagujem portfelj zadnjih mjeseci, neke dobitonosne prodajem, neke druge skupljam, pa ćemo vidjeti…
Trenutna (unovčena) zarada na uložena sredstva u portfelju od početka godine iznosi mi cca 10,5% što je po meni odlično, ako gledamo da je Crobex od početka godine trenutno niži cca 6,4% i s obzirom na konzervativnost mog ulaganja…



VALIDUS,100 % u 50 dana do isteka prvog kvartala

– ali rast 100%, to se ni ja ne usudim napisati u ovim vremenima.

– ovaj druk bi morao dići cijenu dionice.
– gospon Lopina, navijam za vas, a i imam malo toga Validusa.

– I love this game.
Pozdrav !


Ivana imaš malo više Validusa i ako bude malo padao dokupit ćeš još.
To je logično.I vrapci na krovovima pjevaju da će na prvoj sjednici Habora biti skinuta blokada sa žiro računa.Još suta i slijedeće sedmice bi se Validus mogao vrtiti na ovim razinama,a naročito ako
dolazi do preuzimanja,kako bi buduća cijena pruzimanja/tromjesečni prosjek/bila što manja.
Do kraja mjeseca,mic po mic bi trebalo dići do 18 ili 20,a u trenutku objave o izlasku iz blokade
neminovno letimo na 25,a to je tek četvrtina NAVa.
Dakle,100% i nije neka fora.
Sjećati ćemo se ljeta gospodnjeg 2010.kada su neki prognozirali rast od 100% u dva mjesca i pogodili.a neki nisu vjerovali.
Opasnost:većinski vlasnici Validusa su torbari,kojima nije za virovati.Kao i svi sljedbenici Pifova.
VLDS,LCDA,PRFC,VLHO,KORF,SNHO-mili bože koja bagra!
Realno je za očekivati da će nas male ošišati i dati 25 za 100. Četvrtina nama ,a njima tri červrtine..Nije pošteno,ali ta četvrtina je ipak duplo veća od sadašnje cijene koja je cca 1/8 NAV.

Ipak u Validusu ima jedan veliki problem .a to su trejderi i špekulanti koji stalno kupuju i prodaju ove dionice od 13 do 14 i pri tome naprave velike promete što smanjuje tromjesečni prosjek.
Treba trgovati što više,ali na većim razinama.Ovo je poruka i velikim špekulantima.
Dižite cijenu i trgujte po većim cijenama radi svoga interesa.
I ne stavljajte onako velike naloge na prodaju.10.000 kom.Ali izgleda da su malci oguglali i ne boje se strašila.Gledalica je zlo koje služi za prikazovanje krivih slika o stanju kupnje i prodaje.
I uvjek se vraćamo na internacionalu:
Proleteri svih zemalja,ujedinite se!
To je geslo malih špekulanata.
A veliki:Divide e impera!Razdijeli,zavadi,razjedini i vladaj!



Od JDPL i ATPL treba bježati kao vrag od tamjana, sad će brzo počet kipanje oni još mogu dosta niže pasti.

– a je li, vi gospon Antiša kao neki stručnjak pa nas savjetujete.
– JDPL sam prodala Splići, zaradila par posto.
– ali i to je jako dobra dionica.
– a još uvijek sam u ATPL i uživam u ovome rastu.

– ATPL je dionica i više nego o.k., dobro rade, dijele dividendu, kalendare, dionice, i može se trejdati s velikom lovom.

– gospon Antiša kolika je dividenda na OPTE ?????????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Gđice Ivana JDPL je dobra dionica za one koji su je u ožujku 2009 g kupili po 90 kn i krajem svibnja prodali po 250 kn. Tako je i s Optimom, oni što su kupovali po 2x kn i uvaljivali meni po 40 kn, nemaju se šta požaliti. [thumbsup]

Nisam nikad dobio dividendu od niti jedne firme, nikad nisam bio toliko strpljiv da držim neku dionicu više od 15 dana. Zapravo jedina moja dividenda je od Tehnike prošle godine, a dobio sam mje bez da sam ostvario pravo na dividendu, naime prodao sam dionice po 2500 kn dan prije DD.
A a oni meni uredno u ratama isplatili čitavu dividendu [thumbsup]

S obzirom da ste već dugo na burzi valjda znate da je svaka dionica dobra ako se kupi i proda po višoj od nabavne!
[shocked]

Nakon kupnje Janafa na 3600 kn u debelom overboughtu i svega što pišete sve više sumnjam u vaše znanje! [bye]

Presmiješno kolega Lopina, Vi ste se sad ukrcali u Validus do boli, smeta Vas je potpora je popustila, pa ljudi kupuju konkretne firme a ne firme za koje se ne zna hoće preživjeti.
Ne bi se iznenadio da prostori Varteksa završne u nečijim rukama besplatno ili za sitne novce, da Mirna Rovinj ode na 5% svoje cijene u prodaju,….. jer se namješta u privatne džepove.
FIMA nasljednice su nepouzdani i nisu za igranje.Eto zato VLDS neće preko 15 još neko duže vrijeme. A i TA zove nagli propad! Pa je bolje kupovati fundamentalno jake tvrtke i uz to podcjenjene jako jako puno. Glede NAV-a od Validusa, on sigurno nije ni 45kn, a kamoli 100kn koliko Vi pričate.

26.11.2010 - Dan D

Prema TA analizi od 18 indikatora čak 14 previđaju rast ATPL, a to dugo nisam vidio ni na jednoj dionici.

Ivana, nisam znao da je MIami gospođa ?

Koji su to indikatori za rast i do koliko bi ATPL trebala ići?
Loris ja više ne znam jeli ovo više slučajno ali ti si uvijek na krivoj strani?


u koje bi Vi dionice ulozili??


Nekako mi se čini da je – po mom mišljenju – najbolji portfelj (ugrubo): 1/3 visokodividendne dionice – 1/3 dugoročno fundamentalno utemeljeno ulaganje – 1/3 za kratko/srednjoročno trejdanje…

– evo za pofuka.
– stvarno sam se iznenadila da još netko ima slićnu shemu za investiranje.

– gospon šef sale je ponudio fenomenalno dobar meni.

– zbog toga je stvarno šteta da gospon shefsale tu ne piše češće.

– I love this game.
Pozdrav !


Loris ja više ne znam jeli ovo više slučajno ali ti si uvijek na krivoj strani?

-a je li gospon Antiša, vi ste ono na pravoj strani, ako ćemo se zahebavati.

– I love this game.
Pozdrav !


@ ivana
Kolika je dividenda janafa?
Dobit je preko 100 mil kuna godisnje zadnjih godina..

– evo još jedna zahebancija na moj račun.
– mislim da se do sada još nikada nisam posvađala s gospodinom Blueman.
– ali evo da malo razgolitim i toga gospodina.

– od moderatora čista stotka, čestitam.
– a mogu vam čestitati i svi oni investitori koji su na temelju vašega pisanja ulagali u Magmu.
– ili vam mogu čestitati svi trenutni investitori u Optimu.
– sigurno ima još toga, ali ovoga sam se ono na prvu sjetila.

– I love this game.
Pozdrav !


Ipak u Validusu ima jedan veliki problem .a to su trejderi i špekulanti koji stalno kupuju i prodaju ove dionice od 13 do 14 i pri tome naprave velike promete što smanjuje tromjesečni prosjek.

– gospon Lopina ovo jednostavno nije točno.
– jer ja znam kako su špekulanti np. gospon Split ovo prodavali po 11kn.
– i sada je najveći problem jer gospon Split čeka ovu dionicu na 9kn.

– I love this game.
Pozdrav !


Nakon kupnje Janafa na 3600 kn u debelom overboughtu i svega što pišete sve više sumnjam u vaše znanje! [bye]

– gospon Antiša,
– bilo bi poželjno da ovu rečenicu koju ste već više puta napisali na ovoj temi ponovite još barem 100 puta.
– samo vidim kako imate i jako loše mišljenje o investitorima koji tu pišu.
– kao prvo većina njih ima mozga da nešto i zapamti što se tu i napiše, zbog toga i imaju viška love.
– a neki i nemaju, pa samo gube li ga gube, lovu na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !

ivana7
radi istinitosti,moram Vam priopćiti da smo jedini Blueman i ja ,pisali na temi MGMA kako je dionica precjenjena kad je bila 315-330k.
ne moram Vam ni napisati koliko je pljuvanja bilo po nama(99% foruma),tipa vrijedi to 400,500kn
Prema tome niste u pravu kad pišete da je Blueman drukao za tu dionicu,jednostavno to je neistina i nisam to mogao prešutjeti.
Ne volim kada se nekoga neargumentirano ili što više lažno napada.

New Report

Close