Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– gospon Hodor, ja uopće ne čitam vas jer nemate nikakav prijedlog za best buy.
– a veliko je pitanje, bi li vam i vjerovala ??????

meni osobno ne morate vjerovati jer ni ja ne vjerujem nikome tko piše na forumu jer svatko to radi iz nekog svog interesa. na ovu temu ljudi dođu hvaliti dionice koje su kupili da privuku druge da ih i oni kupe i tako im dignu cijenu. mnogi neiskusni ulagači nasjednu na takvo drukanje i zato mi se ova tema ni malo ne sviđa, a pogotovo drukanje na njoj


– ali i kod samog drukanja je bitan kretibilitet onoga tko druka.

za mene tu nema nikakvog kredibiliteta, druker je druker iako se mogu složiti da ima vrlo loših (drukaju dok ne prodaju pa onda pljuju po dionici) i manje loših drukera (drukaju, pa kad prodaju šute dok opet ne padne na njihov target).

ova tema imala bi smisla kad bi se ovdje razgovaralo argumentirano, s brojevima, ali od toga nikad neće biti ništa jer je krivo krenulo od starta, zato je uglavnom i preskačem… pozdrav

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!



@hodor
– Ma, donekle si u pravu… ali samo donekle.
– Na ovoj temi kad se oglasi lopina to treba pročitati , zamisliti se, pogledati trenutnu TA, i odlučiti se i sigurno nečeš pogriješiti !

lopinu uopće ne čitam iz 2 razloga:
1. smatram ga običnim drukerom za dionice koje je netom kupio i onda ih drukanjem pokušava uvaliti drugima. to su uglavnom slabo likvidne dionice, mnoge se trguju samo 1 sekundu na dan, tako da onaj tko ih preuzme od lopine može plakati mjesecima dok ih ne uvali drugima ili vrati samom lopini, jasno -20% jeftinije
2. lopinine lancune uopće nemam volje ni živaca čitati, svaki odrastao čovjek trebao bi ono što je bitno sažeti u par rečenica, a ne ugušiti svaki topik na kojem piše. zamisli na što bi ličilo da svatko od nas počne pisati takve enormno duge postove, 90% ljudi odustalo bi od čitanja foruma jer nemaju cijeli dan vremena visiti za kompom

[/quote]
Tko ne čita Lopinu taj će biti cijepljen od visokih zarada.
Gospodine,čitajte i slijedite.Evo odati ću vam jednu tajnu bez obzira što me ne čitate.

VALIDUS,100 % u 50 dana do isteka prvog kvartala

Pardon,trećeg kvartala.



-KORF zato što je podcijenjen u odnosu na sektor, SNHO je čak tri puta skuplji u odnosu na KORF i treba od njega bježati glavom bez obzira. KORF samo treba pričekati da se malo ohladi.

– da ste se manje bavili Optimom možda bi ovo i prije primjetili, pa konstantno raste od 30kn.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Primjetio sam ja to na vrijeme,
Zaboravio sam napisati Optimu kao best buy, ali nema veze ionako sigurno idem ljudima na živce s tom bankrotušom.
Ima stvarno dobrih prilika na ZSE, ne treba se gubiti vrijeme se dionicama tipa VLDS, HGSP, DKVS i OPTE.
Jedino što je OPTE bar pet klasa iznad HGSP, DKVS i VLDS.
P.S.
Očekujem da bi tamo mogla sljedeći tjedan početi akcija, a ja na godišnjem….

Antiša OPTE,HGSP i DKVS se nalaze na negativnoj strani brojevnog pravca,
Naime njihov temeljni kapital je pojeden,a sada su još i dužni iznad toga.Neko previše,netko i više od toga.
Validus ima NAV cca 100 kn po dionici,tj netto kapital po dionici.Dakle,postoji dvostruka razlika.
Naime razlika između 100 u minusu i sto u plusu je 200.
Naravno ovo sve pod predpostavkom da su knjigovodstvena izvješća realna,a ne falsifikat.

Lopina što je NAV Validusu?
Ne zanimaju me baš previše to holdinzi, ali sam primjetio da neki od njih detaljno svako mjesec izbace strukturu NAV-a i vrijednost.
Validus prema svojoj bilanci ima čak zadovoljavajuću likvidnost, pa meni nije jasno kako to da je do prije par tjedana bio na rubu stečaja. Osim možda što izvješća ne prikazuju pravo činjenično stanje.
Koja je prava vrijednost onih hotela na Visu, Mils mljekare i ostale vrijedne imovine u porfelju Validusa?
Jeli imovina u bilanci prikazana po vrijednost koja je bila prije 5 godina ili sadašnja, u 5 godina su te firme možda došle u situaciju u kakvoj je sada HGSP, OPTE i DKVS.

Lopina ti uzimaš bilancu zdravo za gotovo bez razmišljanja glavom i zato ti se događa da uletiš na DKVS na 30 kn dan prije nego što su objavili stečaj i VLDS na 20 kn malo prije nego što je potonuo na 10 kn.
To što si ti na kraju uspio zaraditi na jednoj i drugoj je zbog tvoje spretnosti a ne znanja.

Optima je firma koja danas posluje bolje nego kad je Crobex bio na 5000 bodova, nema puno takvih na ZSE. Dugovi su potencijalna prijetnja ali ako ih se nastavi uspješno servisirati moguće je da za koju godinu i ti budeš sa mnom drukao na samo nekoj drugoj cijeni.
Ovdje je odlična perspektiva, puno prostora za rast dok na Validusu ja ne vidim ništa zbog čega bi uložio svoje novce .
VLDS vrijedi 100 kn, OPTE 0 kn a meni je opet draže dati 27 kn za nešto što vrijedi 0 kn nego 13 kn za nešto što vrijedi 100 kn.
Vrijednost firme je poslovanje a ne imovina.


Znači…pređimo na stvari..moramo početi kupovati dionice koje su po Vama , sad na redu….???

– pređimo na stvar….. onda gospođo Miami koliko se je love izgubilo na burzi.
– o.k. niste prodavali pa niste realizirali gubitak.
– ali ono što zovemo portfelj se topi li topi, kao sladoled na suncu.
– ne veselim se sada ja vašim gubitcima.
– ali ne kužim zašto se niste željeli rješiti građevinaca, ili zašto ste tu uopće ulagali ???????

– draga gospođo Miami, nemojte se ljutiti, ipak su te pogreške vaše.
– ali i vama ćemo pomoći na ovoj temi da nekako isplivate barem na nulu.

– I love this game.
Pozdrav !


Od JDPL i ATPL treba bježati kao vrag od tamjana, sad će brzo počet kipanje oni još mogu dosta niže pasti.

– a je li, vi gospon Antiša kao neki stručnjak pa nas savjetujete.
– JDPL sam prodala Splići, zaradila par posto.
– ali i to je jako dobra dionica.
– a još uvijek sam u ATPL i uživam u ovome rastu.

– ATPL je dionica i više nego o.k., dobro rade, dijele dividendu, kalendare, dionice, i može se trejdati s velikom lovom.

– gospon Antiša kolika je dividenda na OPTE ?????????

– I love this game.
Pozdrav !


VALIDUS,100 % u 50 dana do isteka prvog kvartala


Pardon,trećeg kvartala.

– e to sam čekala na ovoj temi.

– kocka je bačena, ali i ugled drukera nad drukerima.

– za one koji se ne kuže u kvartale to bi bio krajnji datum 30.09.10. samo ne znam kako računa onih 50 dana.

– ali rast 100%, to se ni ja ne usudim napisati u ovim vremenima.

– ovaj druk bi morao dići cijenu dionice.
– gospon Lopina, navijam za vas, a i imam malo toga Validusa.

– I love this game.
Pozdrav !


Ma koja ste Vi samo ekipa.

– tu me većina zahebava,
– punite me jedinicama,
– i sada ste navalili na moj p.p.
– a sve se svodi na pitanje, koje će to dionice brutalno narasti ????????
– a još mi neki nadodaju kako su lijepi i zgodni, ma svašta .

– I love this game.
Pozdrav !


u koje bi Vi dionice ulozili??
unaprijed hvala
pofuk
p.s. ispricavam se sto vas to ovako javno pitam ali mi na privat ne odgovarate

@ ivana
Kolika je dividenda janafa?
Dobit je preko 100 mil kuna godisnje zadnjih godina..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Od JDPL i ATPL treba bježati kao vrag od tamjana, sad će brzo počet kipanje oni još mogu dosta niže pasti.

– a je li, vi gospon Antiša kao neki stručnjak pa nas savjetujete.
– JDPL sam prodala Splići, zaradila par posto.
– ali i to je jako dobra dionica.
– a još uvijek sam u ATPL i uživam u ovome rastu.

– ATPL je dionica i više nego o.k., dobro rade, dijele dividendu, kalendare, dionice, i može se trejdati s velikom lovom.

– gospon Antiša kolika je dividenda na OPTE ?????????

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Prema TA analizi od 18 indikatora čak 14 previđaju rast ATPL, a to dugo nisam vidio ni na jednoj dionici.

Ivana, nisam znao da je MIami gospođa ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close