Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

– Ljudi probudite se !!!
– Ivana prosula kako Studena voda je šit, a vi potrošite stranice i stranice dokazujući koja voda je dobra, a koja je šit.
– A ovo je Best buy – komentari i analize ali ne vode , bar je tako bilo do sada.
– Dakle pređimo na meritum stvari Best buy dionice.

du du du .. nema nam pomoći

Znači…pređimo na stvari..moramo početi kupovati dionice koje su po Vama , sad na redu….???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@miami
– DLKV izišlo polugodišnje izvješće koje nije loše, čak je i vrlodobro u odnosu na vrijeme u kojem živimo.
– VLDS – špekulativno ; sa dobrom viješću ide u nebesa…
– SNHO i LRH mislim da ova prva ima više šanse za rast (kad se otkrije što piše u ugovoru sa vladom).
– TISK – izvješće neloše
– A i brodari su u uzletu, samo dokle…BDI raste ali…dokle.
– I na kraju ELPR po ovim niskim cijenama (još malo pa nestalo).

du du du .. nema nam pomoći

-KORF zato što je podcijenjen u odnosu na sektor, SNHO je čak tri puta skuplji u odnosu na KORF i treba od njega bježati glavom bez obzira. KORF samo treba pričekati da se malo ohladi.

– tankeraše ULPL i TNPL zbog odličnih rezultata u 1H iako će drugo polugodište biti znatno lošije, ovo su odlične cijene. Od JDPL i ATPL treba bježati kao vrag od tamjana, sad će brzo počet kipanje oni još mogu dosta niže pasti.

-ADPL već drugi kvartal potvrđeni odlični rezultati a firma se trži ispod pola booka, jeftinije od DLKV, KOEI, a puno bolje.

– ERNT za malo konzervativnije ulagače, udvostručena dobit u odnosu na prošlu godinu, cijena dionice manja. Rezervacije malo pokvarile rezultat ali to su jednokratne stavke koje ne treba uzimati previše u obzir.

Uz ovako dobre i jeftine firme neznam zašto ljudi ulažu u neka sra… [cool] [wink]

kolega antiša koje vi to grafove gledate za ernt? kod mene su p/e 32,54 i p/b 1,51 dakle prenapuhana dionica i nagodinu će dividenda biti samo simbolična, tako da enrt sigurno neće pozamašno rasti


– Ljudi probudite se !!!
– Ivana prosula kako Studena voda je šit, a vi potrošite stranice i stranice dokazujući koja voda je dobra, a koja je šit.
– A ovo je Best buy – komentari i analize ali ne vode , bar je tako bilo do sada.
– Dakle pređimo na meritum stvari Best buy dionice.

kvaliteta pisanja tj. drukanja na ovoj temi u istom je rangu kao i razgovori o kvaliteti flaširanih voda, tako da čitatelji baš ništa ne gube [tongue]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

@hodor
– Ma, donekle si u pravu… ali samo donekle.
– Na ovoj temi kad se oglasi lopina to treba pročitati , zamisliti se, pogledati trenutnu TA, i odlučiti se i sigurno nečeš pogriješiti !

du du du .. nema nam pomoći


kolega antiša koje vi to grafove gledate za ernt? kod mene su p/e 32,54 i p/b 1,51 dakle prenapuhana dionica i nagodinu će dividenda biti samo simbolična, tako da enrt sigurno neće pozamašno rasti

Ove godine je u ERNT ima 110 mil kn više nego na kraju prošle godine. Iz tog na na polugodištu mogu isplatiti 84 kn dividende.
Vrijednosno uskađenje od je gubitak iz neke prijašnje godine koji je sada knjižen.
Uglavno da pojednostavnimo ERNT je ove godine radio bolje nego prošle.


@hodor
– Ma, donekle si u pravu… ali samo donekle.
– Na ovoj temi kad se oglasi lopina to treba pročitati , zamisliti se, pogledati trenutnu TA, i odlučiti se i sigurno nečeš pogriješiti !

lopinu uopće ne čitam iz 2 razloga:
1. smatram ga običnim drukerom za dionice koje je netom kupio i onda ih drukanjem pokušava uvaliti drugima. to su uglavnom slabo likvidne dionice, mnoge se trguju samo 1 sekundu na dan, tako da onaj tko ih preuzme od lopine može plakati mjesecima dok ih ne uvali drugima ili vrati samom lopini, jasno -20% jeftinije
2. lopinine lancune uopće nemam volje ni živaca čitati, svaki odrastao čovjek trebao bi ono što je bitno sažeti u par rečenica, a ne ugušiti svaki topik na kojem piše. zamisli na što bi ličilo da svatko od nas počne pisati takve enormno duge postove, 90% ljudi odustalo bi od čitanja foruma jer nemaju cijeli dan vremena visiti za kompom

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


lopinu uopće ne čitam iz 2 razloga:
1. smatram ga običnim drukerom za dionice ….
2. lopinine lancune uopće nemam volje ni živaca čitati…..

– gospon Hodor, ja uopće ne čitam vas jer nemate nikakav prijedlog za best buy.
– a veliko je pitanje, bi li vam i vjerovala ??????

– a ovu temu treba čitati iz dva razliga.
1. sama tema i služi za drukanje,
– ali i kod samog drukanja je bitan kretibilitet onoga tko druka.
– evo kod Spliće to bi bilo 10%/100%, kod Lopine 90%/100% .
– ali kako bi tu bilo nekoga reda moramo s vremena na vrijeme i upozoriti investitore da se pripaze drukanja np. gospode Lorisa i Antiše, jer je kod njih za sada 0%/100%.
– ili gospon Plavi 100%/100%, do sada bez greške, samo morate ući na početku njegova investicijskog ciklusa, jer je sklon drukanju i kada mu investicija previše naraste.

– i za kraj, ovo je tema gdje su i više nego dobrodošli lancuni gospon Lopine.

– I love this game.
Pozdrav !


– Ljudi probudite se !!!
– Ivana prosula kako Studena voda je šit, a vi potrošite stranice i stranice dokazujući koja voda je dobra, a koja je šit.
– A ovo je Best buy – komentari i analize ali ne vode , bar je tako bilo do sada.
– Dakle pređimo na meritum stvari Best buy dionice.

– tu je voda sporedna informacija.
– glavna inf je JMNC, koja proizvodi tu vodu.
– a JMNC je i dobra investicija,
– samo tu postoji i jedan problem, np. gospon Splićo još nije skupio love kako bi mogao kupiti jednu dionicu JMNC.
– a i da je kupi bilo bi malo blesavo, baviti se dionicama i u portfelju imati jednu jedinu dionicu, je li tako gospon Splićo.

– I love this game.
Pozdrav !


-KORF zato što je podcijenjen u odnosu na sektor, SNHO je čak tri puta skuplji u odnosu na KORF i treba od njega bježati glavom bez obzira. KORF samo treba pričekati da se malo ohladi.

– da ste se manje bavili Optimom možda bi ovo i prije primjetili, pa konstantno raste od 30kn.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close