Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo što mislite za HIMR, dobro mislite.
Imala sam ih do ljeta ove godine cca.60-ak komada i prodala sam ih po 505/kom.
Da, znam, znam shit.
Nemojte nikada, ali NIKADA slušati svoje brokere šta vam govore, slušajte otkucaje vlastite intuicije, ne sumnjajte u svoje znanje i mozak!! Moj je meni rekao da će ova dionica ostati tu gdje i je i da neće biti velikih promjena i da je napuhana, jer je boom bio krajem prosinca 2005 i da je to to za sada.
Sad ju treba opet sakupljati. O BOže.
No, dobro… ali ja ju ne bi kupovala do proljeća.
Gledajte, KD Victoria ju skuplja u zadnjih cca. 2 godine, obavezno ju napuše u prosincu i onda pada do proljeća. Tada je i ima najviše 4 by.
Što je je, ta dionica je procijenjena još u 90-tima na puno veću vrijednost od ove koja je sada.
Unatoč tome, mislim da treba obratiti pažnju na to da oni imaju SAMO nekoliko objekata. Zarađuju solidno, ali nisu LRH i imaju podosta dionica vali. Svu zaradu pucaju u preuređivanje i dizanje zvijezdica, dakle nema dividende.
Ali da će rasti, hoće.
Shit, shit, shit.

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

Koliko je to kolegice po Vama ” SAMO nekoliko ” ????

Pa… tri -četiri hotelčića + jedan kampić… to JE samo nekoliko.

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

E pa kolegice nije baš tako ! Promašili ste najmanje za dulpo.

http://www.imperial.hr

Pa na posao.

Neda mi se.
Znaš da sam lijenčina… i petak je.
Ajde, budi dobar pa mi ti reci za koliko sam hotela promašila?

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

5-6 komada + kampove 1 kom + bungalove, vile i apartmane ma otprilike 1000 kn/dionici

Ako ti tako kažeš…
Vjerujem na riječ jednom Radijatoru. 🙂

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...


Kada se vi lijepo slažete dajte vi nama napišite ako su obje ( PBZ i ZABA ) dobra prilika koja je trenutno bolja prilika za kupiti??[smiley8][smiley9][smiley4]

Ako ste danas kupili PBZ prije podne – ako se po kraju dana da zaključiti / dobro ste napravili.
Ako niste, polako, pažljivo proučiti temu PBZ , i provjeriti sve informacije i vidjeti što napraviti.

Ako ste kupili ZABU s druge strane , onda možete očekivati dobre vijesti , uskoro – ako se mene pita.
[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ovo što mislite za HIMR, dobro mislite.
Imala sam ih do ljeta ove godine cca.60-ak komada i prodala sam ih po 505/kom.
Da, znam, znam shit.
Nemojte nikada, ali NIKADA slušati svoje brokere šta vam govore, slušajte otkucaje vlastite intuicije, ne sumnjajte u svoje znanje i mozak!! Moj je meni rekao da će ova dionica ostati tu gdje i je i da neće biti velikih promjena i da je napuhana, jer je boom bio krajem prosinca 2005 i da je to to za sada.
Sad ju treba opet sakupljati. O BOže.
No, dobro… ali ja ju ne bi kupovala do proljeća.
Gledajte, KD Victoria ju skuplja u zadnjih cca. 2 godine, obavezno ju napuše u prosincu i onda pada do proljeća. Tada je i ima najviše 4 by.
Što je je, ta dionica je procijenjena još u 90-tima na puno veću vrijednost od ove koja je sada.
Unatoč tome, mislim da treba obratiti pažnju na to da oni imaju SAMO nekoliko objekata. Zarađuju solidno, ali nisu LRH i imaju podosta dionica vali. Svu zaradu pucaju u preuređivanje i dizanje zvijezdica, dakle nema dividende.
Ali da će rasti, hoće.
Shit, shit, shit.

Ako se pogledaju grafovi za HIMR složio bih se sa Seve u vezi nekih stvari iz njenog posta. Trenutno je cijena dionice vrlo visoko što i pokazuje TA analiza koju prilažem (bollinger je probijen). Ako gledamo ovu godinu najbolje za kupnju je bilo u lipnju. Dakle slažem se da trenutno nije vrijeme za kupnju ove dionice.

Neke trenutne FA vrijednosti:
P/Bv=1,29
EPS=22,90kn
P/E=26,24
ROA=2,91%
ROE=4,92%

Budući da možemo očekivati pad ove dionice vrijednosti će pasti i onda je potrebno procijeniti kada će biti najbolji trenutak za ovu dionicu – kao što rekoh ove godine je to bio lipanj, slijedeće godine tko zna. Međutim ako gledamo zadnje dvije godine potrebno je pričekati kraj godine, prodati dionicu i zaradit. Dakle malo strpljenja.

Evo dva dana se ne piše na ovoj temi a vikend je, a ja obično nedjeljom odlućim što ću raditi na burzi tokom tjedna.
Što sam radila na burzi prošli tjedan: ništa, zato sam se dobro zabavljala, kockala, putovala i naravno dosta kupovala po dućanima.
Što je bilo s mojim portfeljom: loše, ali INA me je izvukla u dobru pozitivu, valjda će i ove druge krenuti.
Kako su radili strućni brokeri: loše, portfelji su u sitnim minusima.
– a sada ono najvažnije, prije dva tjedna na preporuke forumaša prodala neke dionice (neću reći koje da ne bi na forumu došlo do svađa, jer puno lakše je savjetovati kupnju), a i na kocki sam dosta dobila, pa bi molila savjete što kupiti.
– dosta ste pisali o HIMR, potpuno se slažem s gospođom Seve, ne kupujem skupe dionice, to su osjetili kupci TNSA, bilo je samo pitanje vremena kada će se okrenuti smjer.
– kakve su preporuke za INU, ali je već imam previše pa bi se rađe disperzirala kupnjom ostalih dionica.
Pozdrav, savjeti su dobrodošli !

prodaj finvest i tnsa, kupi maistru i adris
NR

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]

Prodaj Inu kupi Fnvc i Tnsa.

Like my women hot and my beer ice cold, a real fast cars and my whiskey old, like a slow drive down a long dirt road - THAT'S HOW I LIKE IT

New Report

Close