Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Informanka.

– kako sam radila ovaj tjedan i usporedba s fondovskom industrijom.

– stanje se ipak popravlja na bolje te sam ovaj tjedan napravila plus od +1.32%, a ova godina je još u plusu od +3.49% .

– trenutno 12 fondova radi bolje od mene, prošli tjedan 13 , ali ponavljam velika većina njih ne radi na ovom tržištu, a oni koji rade su u minusu, a ti su ipak u većini.
– OTPindeksni također u minusu od -1.11% , ali smanjo je nešto taj minus.
– najbolji su mena +13.85%, platinium +12.2%, aureus +11.74% nešto mu se brzo istopio onaj plus od 30%.
– eto to bi ukratko bilo to.

– I love this game.
Pozdrav !



Informanka.

– kako sam radila ovaj tjedan i usporedba s fondovskom industrijom.

– stanje se ipak popravlja na bolje te sam ovaj tjedan napravila plus od +1.32%, a ova godina je još u plusu od +3.49% .

– trenutno 12 fondova radi bolje od mene, prošli tjedan 13 , ali ponavljam velika većina njih ne radi na ovom tržištu, a oni koji rade su u minusu, a ti su ipak u većini.
– OTPindeksni također u minusu od -1.11% , ali smanjo je nešto taj minus.
– najbolji su mena +13.85%, platinium +12.2%, aureus +11.74% nešto mu se brzo istopio onaj plus od 30%.
– eto to bi ukratko bilo to.

– I love this game.
Pozdrav !


Mlada damo.

dali konačno možemo saznati koji fond zastupaš ,budući da se uvjek na kraju tijedna uspoređuješ sa njima,razumije se ako se smije znati…

@ivana7
prije svega čestitke za Janaf , ali imam pitanje kako ovo dolje riješiti ;

prema čl.108 Zakona o tržištu vrijednosnih papira slijedi ;

2) Zabranjeno je obavljati transakcije s vrijednosnim papirom radi toga:
1. da se poveća cijena toga vrijednosnog papira te na taj način potaknu drugi ulagatelji da kupe taj vrijednosni papir,
2. da se smanji cijena toga vrijednosnog papira te na taj način potaknu drugi ulagatelji na prodaju tog vrijednosnog papira,
….

E sada uopće ne razmijem kako da netko kupi i/ili proda neku dionicu, a da nisi u prekšaju ?
Ispada da je zabranjeno trgovanje dionicama ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@loris.

– zakoni se i pišu kako bi iste mogli kršiti i nalaziti rupe u zakonu ili se pišu kako bi se omogućilo legalno po zakonu krasti.

– također je zakonom zabranjeno krasti i lopužati, toga stvarno imamo u mnogim zakonima.
– a vidite i sami kako su u ovoj državi najveći lopovi rangirani po skupinama od premjera do direktora.
– i sve to uspijevaju krasti kroz jedan oblik koji se zove udruženi kriminal.

– a za sada se kažnjavaju samo oni lopovi koji opljačkaju trafiku ili ukradu čokoladu u samoposluzi, normalno tu još imamo kriminala tipa krivo parkiranje ili niste kupili parkirnu kartu i da ne nabrajam.

– a to što vi pišete za dionice, to je netko prepisao iz nekog stranog zakonodavstva i to je našem sudstvu totalno nepoznat pojam i nema šanse da će vas itko zbog toga osuditi, jedino možete podnjeti tužbu sami protiv sebe i sve to na sudu i priznati, pa ovi opet ne bi imali pojma kako će vas osuditi.
– i ja imam isti problem kod svojega župnjika kada ispovjedam svoja drukanja, a njemu jadnome uopće nije jasno je li ili nije to uopće grijeh.

– I love this game.
Pozdrav !

@ivana7

moj naklon na ovome, sada sam siguran da si ženska osoba,…

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Stvarno predložio bi kolegama da dobro razmisle pri ulasku u Biznis,i da kao kolega budu prvo na virtualnim burzama i sad im je naj bolji trenutak za učenje jer je tržište i dobici minimalni, lagano je bilo 2006 kad je sve raslo.A kao što kaže Lopina kad se popravi stanje stavite nalog na 20 mijesto prodje,sad je borba za dokup i usklađivanje. [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Kladioničari iza vas je katastrofalna sedmica ,a vikend ajme majko.Francuzi i Talijani?
Izbjeglicama koji su šortali u Americi stplos je "kapitalizirao"gubitke ,jer su svi očekivali susvita.
Ameri svima nasapunali dasku,a down umjesto da očekivano ide prema 8.500 ode na 10.200.
Nemojte se sada pokušati izvlačiti na ZSE.
Vi koji ste u zlatu ,nemojte ga držati oko vrata jer ako ste na plaži da vas teret ne odvuče prema dnu.
A mi bi sutra s obzirom na praznike mogli napraviti najmanji promet ove godine,ako Dinkec ne proda
pedesetak tisuća HT.
Ali moglo bi biti atomskih udara na lijevo/po bidu/a ja pun keša.Bio sam na kupnji na sedam osam
dionica i prošao samo na jednoj.Slabo se kupuje,ako si malo niže.Samo strpljivo i potrošit ću ja to.
Mene keš žulja ,jer ako mi se keš omili znaći da sam izgubio kreativnost i maštu.A jedino to donosi
ekstra profit.

Ništa pametnog.

– evo kako sam napisala i u naslovu, toliko da se javim ali ne znam što bih pisala.
– evo prije nekog vremena sam drukala za jednu dionicu, ništa naročito jer time se često bavim.
– ali ja sam i nadokupljivala tu dionicu, cca 20% od ukupno protrgovanih je moja kupnja.
– nije ni to išlo tako lako bez liparenja, i nikada nisam znala hoće li se pojaviti neki novi luđak i novo čišćenje kupnje, pa sam kupovala i više nego oprezno.

– i sada kada čitam temu komentari trgovanja ili bi to bolje bilo nazvati temom plačljivaca i katastrofičara koji su lijepu lovu popušili na burzi.
– a moj portfelj, odnosno ta dionoca stvarno lijepo raste, te sam i više nego zadovoljna.
– samo dok god imamo ovakav promet ništa od naše burze.

– I love this game.
Pozdrav !


Kladioničari iza vas je katastrofalna sedmica….

– dioničari iza vas je katastrofalni tjedan….

– a kako stvari stoje biti će i gore.
– ali evo i malo oprimizma, ja sam danas napravila malo manje od 2% današnjeg prometa na burzi.
– prodaje mi čine cca 75%, a kupnje cca 25%.
– sve što sam prodala to je napravilo i neki plus.
– a veliko je pitanje hoće li mi i ove kupnje napraviti plus ili će ići stop loss.

– malo preslagujem portfelj, i to bi bilo to.
– a malo se i zahebavam na ovoj burzi, bar na nekim dionicama.
– najviše uživam kada trejderima dižem cijene i uvaljujem ih u malo skuplje kupnje.
– a ništa manje zanimljivo nije ni rušiti cijene.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana ti si zločko.Ali sve što je legalno treba koristiti,a naročito lobiranje za dionice iz vlastitog portfelja.
Što je najbolje kupovati:
Najbolje kupnje su dionicama gdje vlasnička struktura nije jasna i s obzirom na niske cijene dionica može doći do preuzimanja:
BLSC na 500 ,bio bi na 300 da nije bilo preuzimanja
RIBA po 450 ,bila bi ispod 300 analogno PBZ i ZABI da nije bilo skvizanja.
IPKK bi mogao malo povući.
Tko je slijedeći: ELPR -minimalna cijena preuzimanja 49
Upozoravao sam vas da kupujete ELPR dok je klizio od 50 pa sve do 15 i naglašavao da tu može doći do preuzimanja.I pogodio.Pa i nije bilo teško pogoditi.
Napomena:Lopina najkonzervative fond i dalje rastura.Izvrsna strategija mi donosi izvrsne rezultate.
A još ima bisera.Javit ću vam kada kupim zadovoljavajuću količinu,a onda ne razmišljajte puno
jer ja se krcam maksimalno do 45 kkn u jednoj dionici i nije vam kasno za ukrcaj.Jer kada počmem pisati o nekoj dionici još lagano dokupljujem kao sada ELPR.Odradili smo prvi nivo ,a sada idemo na drugi.

bez naslova.

– po ocijenama vidim kako vam je pun kufer mog pisanja.
– ali stvari na burzi su takve kakve jesu i ja tu zbilja nitkome ne mogu pomoći.
– činjenica je kako velika većina lovu gubi.
– dugoročni prave minuse.
– onima u kešu ženski dio obitelji dobro olakšava tu keš poziciju.
– velika većina trejdera gubi novce, pogledajmo samo gospon Splita.
– a ovi rijetki koji nešto i zarade, tipa gospon Tigrus, se odmah i pohvale kada zarade par stotina kuna.
– ali na žalost velika većina vas, ne izvještava kada trejda s minusom np. gospon Inventar.
– kada se ostvari neka jeftina kupnja pa potom rast dionice, odmah vas se 20 javi kako je to upravo bila vaša kupnja.
– a trgovanje burze svedeno na minimum, i tako će sigurno biti cijelo ljeto.

– evo već sam pisala o tome, pa ću i ponoviti, više ne postoji moj stručni stožer za financijska ulaganja.
– većinom su bili trejderi pa su odustali od ove burze te sada trguju devizima, a znam pouzdano kako to isto radi većina koja kuži TA.
– jer da se zaradi imalo ozbiljniji novac treba dnevno trejdati s barem 200.000kn, taj novac nikako nije problem koliko je problem nelikvidnost burze, jer jeftino je jako teško toliko toga nakupovati u jednoj dionici, a nemoguća misija iz toga izići s nekim plusom.
– zbog toga, možda ste primjetili gospon Tigrus, predstavnik brutalnog kapitala pri sitnim odbijencima mora ulaziti u barem 5 dionica.

– I love this game.
Pozdrav !

bez naslova.

– tu vas svaki tjedan i izvestim kako radim, ali zbog loših ocjena, znaći to vam se ne sviđa pa do daljnjeg o tome više i neću pisati.
– zarada mi je stvarno nikakva, ali barem nije minus, jednostavno takva su vremena, i stvarno možete biti sretni ako ste u ikakvom plusu.
– imala sam ja u ovoj godini i svijetlih trenutaka i super pogodaka, ali velika disperzija je i više nego ubila prinos, ali zbog toga nisam ostvarila ni minus što je još važnije.
– vidimo kako je velika većina ulažući u brzorastuće mogla jedino ostvariti brzorastući minus, osim gospon Lopine, ali što o njemu imam pisati kad je taj i na Đakovštini zaradio 50%.

– I love this game.
Pozdrav !

bez naslova.

– velika većina vas je u kešu, imam i ja jedan dio u kešu.
– čeka se pad crobrxa 1.700 optimisti, 1.500 oni realni, 1.000 i ispod pesimisti.
– evo i gospođa Brankica čeka pad brodarskog indeksa na 600, malo previše ali tako je napisala.

– svi nešto čekaju, čekaju to dno, a odgovorno tvrdim kako nitko pojma nema gdje je to dno.
– dosta dionica je već na tome dnu crobexa 1.300 pa i niže od toga.

– jedina dobra stvar je, da se veliki dio dionica nalazi u rukama bogatih, te ne vjerujem da će ta skupina investitora prodavati dionice za bagatelu.
– na tržištu takoreći i nema margin i ostalih kredita, tj. dionica koje su kupljene na kredit.
– a to znaći da nam nema onih jeftinih kupnji koje smo nekada imali i koje su rušile crobex.

– ovaj mizeran promet mogu bez problema održavati mirovinci i trejderi.
– pitanje je kolike će se moći kupiti količine, na nekom dnu.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close