Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po meni ovo uopće nije dobra brokerska ponuda, jer pretpostavljam da koriste tuđa neaktivna sredstva za pokrivanje "mojih" naloga te zbog toga moram zatvorit poziciju u istom danu. Po meni bi bila puno bolja ponuda da za svoje novce ( npr imaš na brokerkom 20 000) možeš postavit naloge na bidu na 3-4 različite dionice sa po 15 000 možda 5000 ostavit kao kolateral ako te zakače na dvi dionice istovremeno i u trenutku kad te zakače na jednoj dionici da se automatski povlače ostali nalozi sa bida, s obzirom na dašnji sustav i tehnologiju to ne bi bio problem izvest ali vjerojatno HANFa ne bi odobrila zadavanje naloga bez pokrića stvarala bi se lažna slika bida i slične stvari (ah di su ona dobra stara vremena di je brokeru bilo dovoljno platit ću ti ako mi kupiš dionice)

Nikson
Da davanje naloga bez pokrića u novcu.Ali to je bilo.I sada mi je isto ponuđeno ,ali to moram platiti
kao kredit.A ja sam se naučio raditi bez novaca i prolazio sam puno bolje nego sada.Jedino sam malo
manje nervozan jer ne moram prodati isti dan.
Ovo je izvrsna stvar za disciplinirane osobe.Ja to nisam.Ali samo sagledavanje da nisam ,možda
pokazuje da sam to i postao.Krv nije voda i teško se mjenjati.Najbolje bi bilo kada bi mi to bilo
ugrađeno u program.Bio bi zaštićen od sebe.Često smo mi sebi najveći neprijatelji.Samo hladna
glava donosi profit.


Nikson
Da davanje naloga bez pokrića u novcu.Ali to je bilo.I sada mi je isto ponuđeno ,ali to moram platiti
kao kredit.A ja sam se naučio raditi bez novaca i prolazio sam puno bolje nego sada.Jedino sam malo
manje nervozan jer ne moram prodati isti dan.
Ovo je izvrsna stvar za disciplinirane osobe.Ja to nisam.Ali samo sagledavanje da nisam ,možda
pokazuje da sam to i postao.Krv nije voda i teško se mjenjati.Najbolje bi bilo kada bi mi to bilo
ugrađeno u program.Bio bi zaštićen od sebe.Često smo mi sebi najveći neprijatelji.Samo hladna
glava donosi profit.

Ne najčešće nego u 99,99% mi sami uprskamo stvari jer se bojimo gubitka jer smo kupili dionicu na nečiju preporuku pa smo ko guske u magli da li dionice kupujemo tuđim novcima da li se po portalima druka na neku dionicu i 100 drugih razloga. Prvenstveno svak mora rasčistit sa samim sobom kakav je karakter da li si trejder ili investitor i druga star zbog čega si kupio dionicu (dividenda,FA,TA) Jednom kad se poslože ove stvari već se dosta amortizirao rizik samog sebe.
Disciplinu možeš trenirati bilo kad i bilo gdje a na burzu je samo prenjeti na svoj sistem trgovanja.
Evo meni brokerski kaže da sam u gubitku na ERNT a ja ga davnih dana otrejdao (razliku u cijeni ostavio u dionicama) i sad uživam u dividendama. Matematički gubitak na njemu mi može biti 100% ali dok eventualno ERNT propadne ja ću izvući još koju dividendu iz njega i zapravo me zaboli uvo kolika je cijena ERNT eventualno ako netko nekada ponudi basnoslovnu cijenu za ernt ja ću mu prodati.

vidim ja po ocjenama koje sam dobio da nisam u pravu kada tvrdim da je dug dosta iznad 50 milijardi dolara
ili nisam u pravu kada tvrdim da nisu samo srbi pljačkali prije rata
eto kako po jednom tekstu i to mojem koji su daleko najgluplji od svih se vidi u kakvom je stanju nacija
ili necemo sami sebi priznati da smo prezaduzeni i koliko ili necemo priznati da smo i mi malo za doba juge kvrcnuli dio kolaca(neki to zovu pljacka)……e pa kad si to priznamo onda cemo moci ici dalje u bolje sutra jer do tada cemo biti na nivou poput onih iz beograda i podgorice koji tvrde da nisu ispracivali tenkove sa cvijecem na nas
pofuk

Zaista mi je teško biti skroman.
Sram me koliko sam pametan,govorija je jedan moj poznanik.
ELPR:zvjezda moga portfelja je i zvjezda mjeseca na našoj bari rast od preko 45%
Varteks 14% skok kapitalizirao 10 % dobiti.
Jučer Vupik 25% skok uz kapitalizaciju 10% netto
Evo i Validus.Kupio na 13,prodao na 14.kupio na 14 nazad i evo ga sada up.
Lopina najkonservative rastura.Dobit od 45% na jednom računu u tri mjeseca.A što će biti ako tržište počme rasti.
Jedino BZJK nikako da preskoči 120 Ali i ona će doći na red.
Valjda ste mogli naučiti da skidam zicere.A to na ovoj našoj bari nije teško,ali sa malim sredstvima.
Svima želim puno uspjeha!Sebi najviše!
p.s.Moram ostati skroman,jer se bahatost brzo kažnjava.


Zaista mi je teško biti skroman.
Sram me koliko sam pametan,govorija je jedan moj poznanik.
ELPR:zvjezda moga portfelja je i zvjezda mjeseca na našoj bari rast od preko 45%
Varteks 14% skok kapitalizirao 10 % dobiti.
Jučer Vupik 25% skok uz kapitalizaciju 10% netto
Evo i Validus.Kupio na 13,prodao na 14.kupio na 14 nazad i evo ga sada up.
Lopina najkonservative rastura.Dobit od 45% na jednom računu u tri mjeseca.A što će biti ako tržište počme rasti.
Jedino BZJK nikako da preskoči 120 Ali i ona će doći na red.
Valjda ste mogli naučiti da skidam zicere.A to na ovoj našoj bari nije teško,ali sa malim sredstvima.
Svima želim puno uspjeha!Sebi najviše!
p.s.Moram ostati skroman,jer se bahatost brzo kažnjava.

zasto bi Vas bilo sram sto ste pametni???
dajte ne budite toliko skromni i cecse naglasavajte to jer ja naprosto predem kad vidim koliko pametnih i uspjesnih prijatelja imam
pofuk


Zaista mi je teško biti skroman.
Sram me koliko sam pametan,govorija je jedan moj poznanik.
ELPR:zvjezda moga portfelja je i zvjezda mjeseca na našoj bari rast od preko 45%
Varteks 14% skok kapitalizirao 10 % dobiti.
Jučer Vupik 25% skok uz kapitalizaciju 10% netto
Evo i Validus.Kupio na 13,prodao na 14.kupio na 14 nazad i evo ga sada up.
Lopina najkonservative rastura.Dobit od 45% na jednom računu u tri mjeseca.A što će biti ako tržište počme rasti.
Jedino BZJK nikako da preskoči 120 Ali i ona će doći na red.
Valjda ste mogli naučiti da skidam zicere.A to na ovoj našoj bari nije teško,ali sa malim sredstvima.
Svima želim puno uspjeha!Sebi najviše!
p.s.Moram ostati skroman,jer se bahatost brzo kažnjava.

dobar [thumbsup] doktor za nelikviduse…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Zanima me kako je kolega Lopina prošao na DKVS,možete poslat i na pp. [sealed]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Best buy je zlato,

Ako dionice rastu zlato raste,

Ako dionice padaju zlato raste,

Ako dolar raste zlato raste,

Ako dolar pada zlato raste,

Ako je niska inflacija zlato raste,

Ako je visoka inflacija zlato raste,

Ako …… (popunite što god hoćete) zlato raste,

Zato je zlato jedini best buy a sve drugo je luk i voda

“A man's got to do what a man's got to do”


Best buy je zlato,

Ako dionice rastu zlato raste,

Ako dionice padaju zlato raste,

Ako dolar raste zlato raste,

Ako dolar pada zlato raste,

Ako je niska inflacija zlato raste,

Ako je visoka inflacija zlato raste,

Ako …… (popunite što god hoćete) zlato raste,

Zato je zlato jedini best buy a sve drugo je luk i voda

Kakvo neznanje.
AKo dionice rastu, zlato u principu ili pada ili niti približno ne prati rast dionica.
Ako dionice padaju, zlato ponekad raste, kao što je raslo u doba ove velike krize, ali to je iza nas, gledajući srednjeročno i dugoročno.
Valutne promejne nemaju apsolutno nikakve veze sa ciejnom zlata, dajte si kolega malo pogledajte kretanje cijena zlata u prošlosti i odnose prema valutama.
Niti je zlato zaštita od inflacije, to je jedna od gluposti koja se često zna pročitati, ako se netko želi samo zaštititi od inflacije uz minimalni prinos, postoje takvi vrijednosni papiri.

Gledajući iz perspektive globalnih tržišta, vrlo je izvjesno da je zlato ostalo jedini balon koji se još nije raspuknuo, a raspuknut će se po meni onoga trenutka kada se urede odnosi među svjetskim valutama i prođe strah od ove krize, koja je izvjesno je gotova, ali još uvijek postoji veliki strah među investicijskom zajednicom, što je i prirodno kada pogledamo što smo sve prošli od jeseni 2007.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Best buy je zlato,

Ako dionice rastu zlato raste,

Ako dionice padaju zlato raste,

Ako dolar raste zlato raste,

Ako dolar pada zlato raste,

Ako je niska inflacija zlato raste,

Ako je visoka inflacija zlato raste,

Ako …… (popunite što god hoćete) zlato raste,

Zato je zlato jedini best buy a sve drugo je luk i voda

Kakvo neznanje.
AKo dionice rastu, zlato u principu ili pada ili niti približno ne prati rast dionica.
Ako dionice padaju, zlato ponekad raste, kao što je raslo u doba ove velike krize, ali to je iza nas, gledajući srednjeročno i dugoročno.
Valutne promejne nemaju apsolutno nikakve veze sa ciejnom zlata, dajte si kolega malo pogledajte kretanje cijena zlata u prošlosti i odnose prema valutama.
Niti je zlato zaštita od inflacije, to je jedna od gluposti koja se često zna pročitati, ako se netko želi samo zaštititi od inflacije uz minimalni prinos, postoje takvi vrijednosni papiri.

Gledajući iz perspektive globalnih tržišta, vrlo je izvjesno da je zlato ostalo jedini balon koji se još nije raspuknuo, a raspuknut će se po meni onoga trenutka kada se urede odnosi među svjetskim valutama i prođe strah od ove krize, koja je izvjesno je gotova, ali još uvijek postoji veliki strah među investicijskom zajednicom, što je i prirodno kada pogledamo što smo sve prošli od jeseni 2007.

lp
[/quote]

Vidiš ja pričam iz praktičnog iskustva,

A ti navodiš teoretske floskule koje pokazuju da ne znaš o čemu govoriš nego da si to samo negdje pročitao,

Sve što sam ja ovdje naveo sam osobno iskusio sa zlatom u zadnjih 5 mjeseci osim visoke inflacije,

A ti si mogao biti 20% u plusu da si kao i ja kupio zlato u isto vrijeme kad si kupio LKPC,

Umjesto toga si u minusu ili na nuli i meni teoretiziraš o zlatu

Još si i bahat jer si na nuli,

Javi kad budeš u plusu i kad pročitaš neki novi članak o zlatu

“A man's got to do what a man's got to do”




Best buy je zlato,

Ako dionice rastu zlato raste,

Ako dionice padaju zlato raste,

Ako dolar raste zlato raste,

Ako dolar pada zlato raste,

Ako je niska inflacija zlato raste,

Ako je visoka inflacija zlato raste,

Ako …… (popunite što god hoćete) zlato raste,

Zato je zlato jedini best buy a sve drugo je luk i voda

Kakvo neznanje.
AKo dionice rastu, zlato u principu ili pada ili niti približno ne prati rast dionica.
Ako dionice padaju, zlato ponekad raste, kao što je raslo u doba ove velike krize, ali to je iza nas, gledajući srednjeročno i dugoročno.
Valutne promejne nemaju apsolutno nikakve veze sa ciejnom zlata, dajte si kolega malo pogledajte kretanje cijena zlata u prošlosti i odnose prema valutama.
Niti je zlato zaštita od inflacije, to je jedna od gluposti koja se često zna pročitati, ako se netko želi samo zaštititi od inflacije uz minimalni prinos, postoje takvi vrijednosni papiri.

Gledajući iz perspektive globalnih tržišta, vrlo je izvjesno da je zlato ostalo jedini balon koji se još nije raspuknuo, a raspuknut će se po meni onoga trenutka kada se urede odnosi među svjetskim valutama i prođe strah od ove krize, koja je izvjesno je gotova, ali još uvijek postoji veliki strah među investicijskom zajednicom, što je i prirodno kada pogledamo što smo sve prošli od jeseni 2007.

lp
[/quote]

Vidiš ja pričam iz praktičnog iskustva,

A ti navodiš teoretske floskule koje pokazuju da ne znaš o čemu govoriš nego da si to samo negdje pročitao,

Sve što sam ja ovdje naveo sam osobno iskusio sa zlatom u zadnjih 5 mjeseci osim visoke inflacije,

A ti si mogao biti 20% u plusu da si kao i ja kupio zlato u isto vrijeme kad si kupio LKPC,

Umjesto toga si u minusu ili na nuli i meni teoretiziraš o zlatu

Još si i bahat jer si na nuli,

Javi kad budeš u plusu i kad pročitaš neki novi članak o zlatu
[/quote]

Kobescak, mislim da će takvi kao Ti najviše popušiti na tom zlatu i uvijek popuše.
Naivci.
Ti meni pričaš o svojih 5 mjeseci, meni koji sam na tržištu dionica skoro 6 godina, uz to pratim naravno i zlato.
Pročitaj si malo povijesne činjenice, evo ti samo jedne:

Zlato 1980 godine je bilo 400 dolara, kada je naglo skočilo na 800 dolara. To je bio balon koji je pukao, i cijena zlata se vratila opet na 400 dolara. Tu se negdje cijena kretala, pa čak je i pala na 350 dolara, sve do sredine početka 21 stoljeća. U međuvremenu je US CPI ( ako znaš uopće što je to ) u tom razdoblju porastao otprilike 160 %. 2008. je ciejna zlata zbog špekulacija i krize špekulativno porasla na 800 dolara. Ali niti tada to nije niti približno zaštita od inflacije, što se vidi iz priloženik brojki. Što reći tek o jadnicima koji su kupili zlato početkom osamdesetih po 800, tek su tada došli na nulu. Rast od 800 na današnjih 12xx neću spominjati jer je to balon koji će puknuti i ima veze samo sa time da je u očima mnogih bila misao o tome da će kapitalizam propasti.

Moj prinos ove godina na dionicama je veći od tvojih 20 %, prošle godine je bio 94 %.
Ti ćeš na zlatu ( nažalost ) izgubiti, sjeti se mojih riječi.

4 stupnja ljudskog (NE)ZNANJA:

1. Ne znam da ne znam
2. Znam da ne znam
3. Ne znam da znam
4. Znam da znam.

Po ovomome što sam pročitao, ti si u prvom stupnju, na tvoju žalost.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close