Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zlato.

– dragi investitori što mislite zašto vam ova država ne želi omogućiti da možete investirati u zlato kao investiciju ??????????
– a potiću vas primamljivim kreditima ulaganjima u skupa auta …..

– ili zašto ne bi mirovinski fondovi za novce koje izdvajate kupovali np. zlato i ostale plemenite kovine.
– i sada vi znate kako na računu mirovinskog fonda imate toliko i toliko kila zlata.

– a nedaju vam da kupujete to zlato jer nemaju pojma kako bi vam na to udarili porez.
– zbog toga trebate ulagati tamo gdje je pdv i ostali porezni nameti.
– evo kod gradnje kuće država vas opljačka s cca 50% , kod plaće isto ili još i više.
– i onda kada idete trošiti te novce opet pljačka.
– evo kada kupite auto gdje vas također opljačka, a koliko vas tek pljačka svakim tankiranjem goriva, koliki su samo tu nameti, pa godišnji tehnički gdje opet idu redovite pljačke.

– a kada bi kupili to zlato vidi vraga nema više pljački od države.
– jer oni vama idu s porezom na zlato, a vi im lijepo kažete kako ga više nemate, izgubili ga, popala ga maca, ukrali vam ga.
– stvarno nezgodno što se poreza tiće.

– ovo su samo moja razmišljanja, možda su i malo neozbiljna, ali ja to vidim tako.

– I love this game.
Pozdrav !


[thumbsup]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Zlato.

– dragi investitori što mislite zašto vam ova država ne želi omogućiti da možete investirati u zlato kao investiciju ??????????
– a potiću vas primamljivim kreditima ulaganjima u skupa auta …..

– ili zašto ne bi mirovinski fondovi za novce koje izdvajate kupovali np. zlato i ostale plemenite kovine.
– i sada vi znate kako na računu mirovinskog fonda imate toliko i toliko kila zlata.

– a nedaju vam da kupujete to zlato jer nemaju pojma kako bi vam na to udarili porez.
– zbog toga trebate ulagati tamo gdje je pdv i ostali porezni nameti.
– evo kod gradnje kuće država vas opljačka s cca 50% , kod plaće isto ili još i više.
– i onda kada idete trošiti te novce opet pljačka.
– evo kada kupite auto gdje vas također opljačka, a koliko vas tek pljačka svakim tankiranjem goriva, koliki su samo tu nameti, pa godišnji tehnički gdje opet idu redovite pljačke.

– a kada bi kupili to zlato vidi vraga nema više pljački od države.
– jer oni vama idu s porezom na zlato, a vi im lijepo kažete kako ga više nemate, izgubili ga, popala ga maca, ukrali vam ga.
– stvarno nezgodno što se poreza tiće.

– ovo su samo moja razmišljanja, možda su i malo neozbiljna, ali ja to vidim tako.

– I love this game.
Pozdrav !

Zato ga mi neki imamo odavno. Ajde lijepo je da ste i Vi progledali konacno i nadam se da ste nesto i u zlato ulozili (fizicko i ono koje vrijedi, a ne u certifikate i lancice).

p.s.
Nisam nikad vjerovao da cu Vam 100 dati al’ eto dosao je i taj dan

Porezna politika.

– tu nisam stručna ali kako ja to vidim tu nam samo glupi, gluplji i najgluplji stalno donose svoje glupe, gluplje i najgluplje ideje koje se potom sprovode u zakon.

– a stvar je jednostavna da ne može biti jednostavnija.
– trebaju se odrediti pravila igre želimo li biti zemlja poželjna kapitalu ili nepoželjna.
– ako smo poželjna tada moraju ići manji i prihvatljivi porezi jer će taj kapital otvarati nova radna mjesta koja će sve više i više puniti kasicu prasicu.

– ili velikim porezima otjerati kapital što stvarno i više nego dobro radimo.
– jer stvarno morate biti ludi da otvorite bilo koju proizvodnju u ovoj državi.
– ovo što imamo to još radi kako tako jer zbog očite pljačke koja je još u tijeku te firme se niti ne mogu zatvoriti dok ne budu opljačkane do kraja.

– a trebali bi se samo dogovoriti porezi su toliki i toliki.
– i sada svaki mjesec dijeliti tu lovu u postotku po ministarstvima.
– znaći nema fiksne penzije ili plaće, nego koliko se skupilo pa se to dijeli koliko se ima.
– ovima za penzije treba 40 milijardi a skupimo 20 milijardi.
– i normalno da se svaki mjesec moramo ići u novi dug, jer te love jednostavno nema.

– ali morate znati da je ova zemlja bila dužna kada su nas srbi nemilice zadužili zbog čega je pokrenut i jedan rat cca 2 milijarde dolara.
– danas je taj dug nakon 20 godina cca 50 milijardi dolara.
– i još su prodali sve što se prodati moglo, a koliko je to tek love, tu statistiku nisam mogla naći.
– i što mislite dokle se može ovako, živjeti na kredit i od kredita ????????
– a onda su imali i zlata u svojim kasicama prasicama, a danas toga više nema, popapala maca.

– jedino pametno što se može je u saboru izglasati zakon o zabrani uzimanja daljnjih kreditnih zaduženja.
– podjeliti svima onima koji su na proračunu 90% prihoda države.
– ostalih 10% prihoda ide na kupnju zlata i štednju.
– jer štediti se mora.

– eto ako me izaberete za premjeku hebati će te ježa, biti će vam teško ali drukčije se ne može.

– I love this game.
Pozdrav !


Porezna politika.

– tu nisam stručna ali kako ja to vidim tu nam samo glupi, gluplji i najgluplji stalno donose svoje glupe, gluplje i najgluplje ideje koje se potom sprovode u zakon.

– a stvar je jednostavna da ne može biti jednostavnija.
– trebaju se odrediti pravila igre želimo li biti zemlja poželjna kapitalu ili nepoželjna.
– ako smo poželjna tada moraju ići manji i prihvatljivi porezi jer će taj kapital otvarati nova radna mjesta koja će sve više i više puniti kasicu prasicu.

– ili velikim porezima otjerati kapital što stvarno i više nego dobro radimo.
– jer stvarno morate biti ludi da otvorite bilo koju proizvodnju u ovoj državi.
– ovo što imamo to još radi kako tako jer zbog očite pljačke koja je još u tijeku te firme se niti ne mogu zatvoriti dok ne budu opljačkane do kraja.

– a trebali bi se samo dogovoriti porezi su toliki i toliki.
– i sada svaki mjesec dijeliti tu lovu u postotku po ministarstvima.
– znaći nema fiksne penzije ili plaće, nego koliko se skupilo pa se to dijeli koliko se ima.
– ovima za penzije treba 40 milijardi a skupimo 20 milijardi.
– i normalno da se svaki mjesec moramo ići u novi dug, jer te love jednostavno nema.

– ali morate znati da je ova zemlja bila dužna kada su nas srbi nemilice zadužili zbog čega je pokrenut i jedan rat cca 2 milijarde dolara.
– danas je taj dug nakon 20 godina cca 50 milijardi dolara.
– i još su prodali sve što se prodati moglo, a koliko je to tek love, tu statistiku nisam mogla naći.
– i što mislite dokle se može ovako, živjeti na kredit i od kredita ????????
– a onda su imali i zlata u svojim kasicama prasicama, a danas toga više nema, popapala maca.

– jedino pametno što se može je u saboru izglasati zakon o zabrani uzimanja daljnjih kreditnih zaduženja.
– podjeliti svima onima koji su na proračunu 90% prihoda države.
– ostalih 10% prihoda ide na kupnju zlata i štednju.
– jer štediti se mora.

– eto ako me izaberete za premjeku hebati će te ježa, biti će vam teško ali drukčije se ne može.

– I love this game.
Pozdrav !


konacno da sam nasao jedan Vas post na koji sam htio zakeljiti kuljaka ali nisam imao snage pa Vam dajem stotku
gledajte ……neznam od kuda da pocnem…….reci cu samo jednu ili dvije stvari
cista je laz da smo duzni 50 milijardi dolara isto kao i da su nas srbi zaduzili prije rata…..to je na nivou kao da netko iz beograda kaze da su oni nas zaduzili jubavlju…….eto…….drzite se Vi dionica i redje mi posaljite neki tip za nogomet jer nista nemogu pogoditi
unaprijed hvala
srdacno Vas
pofuk


cista je laz da smo duzni 50 milijardi dolara……

– bar ja ne volim lagati na ovome forumu.
– koliki je trenutni dug Hrvatske ???????????, ali u dolarima, statistike su u eurima.

– I love this game.
Pozdrav !


…..drzite se Vi dionica i radje mi posaljite neki tip za nogomet jer nista nemogu pogoditi

– jučer sam vam poslala dobitni tip na p.p. što trebate igrati i niste igrali.
– taj nogomet niti ne gledam, a to se može jedino gledati ako isključite ton, ili uživate u onom afričkom navijanju osica.
– a koji sam samo imala osjećaj da će španjolci izgubiti, a to plaćali 14.5 .
– bila sam večeras vani i doslovno se je sva moja ekipa kladila na te španjolce.
– i normalno svi slabe volje jer su pogubili lovu, a i jučer i prekjučer su isto pogubili lovu.
– tu će jedino kladionice lijepo zaraditi.

– I love this game.
Pozdrav !



cista je laz da smo duzni 50 milijardi dolara……

– bar ja ne volim lagati na ovome forumu.
– koliki je trenutni dug Hrvatske ???????????, ali u dolarima, statistike su u eurima.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
evo …buduci da sam uvijek bio iskren odgovorit cu Vam na Vase pitanje
NEMAM POJMA
biti cu iskren do kraja pa cu Vam reci sto nitko ne zeli reci a bogami ni cuti
NITKO NEZNA KOLIKI JE DUG REPUBLIKE HRVATSKE….ZAPAMTITE NITKO
novaca nemam ali ovo garantiram svojim ugledom
DAKLEM NITKO NEZNA TOCNO KOLIKI JE DUG REPUBLIKE HRVATSKE ALI JE SIGURNO VECI NEGO STO STE VI NAVELI
pofuk
lijepo spavajte



cista je laz da smo duzni 50 milijardi dolara……

– bar ja ne volim lagati na ovome forumu.
– koliki je trenutni dug Hrvatske ???????????, ali u dolarima, statistike su u eurima.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Relativno smo najmanje zadužena zemlja u Europi.
Znači , u slijedečem investicijskom krugu kada brutalni kapitalizam bude imao viška kapitala
dolazi do dodatnog zaduženja,povećanje duga apsolutno i relativno.Ako smo se nakon ove krize
opametli,nadam se da ta zaduženja neće ići u potrošnju već ćemo početi pametnije ulagati
u proizvodnju.
Mi dugove nećemo vraćati,neće ga vraćati ni naša djeca,ni djeca njihove djece.Dapače,samo
povečanje duga nam može omogučiti boljitak.I duga se ne treba bojati.
Fima daje pravo na korištenje financijske polige 1:10.
Zadužiti ću se do grla i skinuti barem 100 % na svoj ulog do nove godine.Rizik od gubitka daleko manji nego u klasičnom margine,jer dug se do kraja dana mora zatvoriti.Bitno je da razapnem veliku mrežu.Umjesto da lovim sa jednom svojom, lovim sa deset mreža.Moram samo biti discipliniran
i kada ulov padne u jednu mrežu moram ostale podići bez ulova/poništtiti naloge/ ili makniti mreže /povući se vrlo nisko/.
Što nas bude više biti će življe,a naročito na kraju dana kada se mora prodati.
Sa 50.000 kn poluga od 500.000.Kako to gordo zvući.
Dakle,uskoro postajem respektabilan investitor.




cista je laz da smo duzni 50 milijardi dolara……

– bar ja ne volim lagati na ovome forumu.
– koliki je trenutni dug Hrvatske ???????????, ali u dolarima, statistike su u eurima.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Relativno smo najmanje zadužena zemlja u Europi.
Znači , u slijedečem investicijskom krugu kada brutalni kapitalizam bude imao viška kapitala
dolazi do dodatnog zaduženja,povećanje duga apsolutno i relativno.Ako smo se nakon ove krize
opametli,nadam se da ta zaduženja neće ići u potrošnju već ćemo početi pametnije ulagati
u proizvodnju.
Mi dugove nećemo vraćati,neće ga vraćati ni naša djeca,ni djeca njihove djece.Dapače,samo
povečanje duga nam može omogučiti boljitak.I duga se ne treba bojati.
Fima daje pravo na korištenje financijske polige 1:10.
Zadužiti ću se do grla i skinuti barem 100 % na svoj ulog do nove godine.Rizik od gubitka daleko manji nego u klasičnom margine,jer dug se do kraja dana mora zatvoriti.Bitno je da razapnem veliku mrežu.Umjesto da lovim sa jednom svojom, lovim sa deset mreža.Moram samo biti discipliniran
i kada ulov padne u jednu mrežu moram ostale podići bez ulova/poništtiti naloge/ ili makniti mreže /povući se vrlo nisko/.
Što nas bude više biti će življe,a naročito na kraju dana kada se mora prodati.
Sa 50.000 kn poluga od 500.000.Kako to gordo zvući.
Dakle,uskoro postajem respektabilan investitor.

[/quote]
Bez rizika nema uspjeha [thumbsup]


…Ako smo se nakon ove krize opametli,nadam se da ta zaduženja neće ići u potrošnju već ćemo početi pametnije ulagati u proizvodnju…

Ne može se govoriti "nakon krize" jer smo mi u jeku krize, dok ostale države bilježe rast BDP-a, kod nas se pad nastavlja usprkos lažima vlade da će ove godine pad BDP-a biti zaustavljen.
Nova zaduženja naravno da neće ići u proizvodnju jer proizvodnja kod nas iz dana u dan propada, samo birkoracija ostaje ista ili raste. Nova zaduženja koristit će se u prvom redu za otplatu silnih milijardi državnih kredita koji dospjevaju ove godine.
Problem je što nam vani više na daju pare pa debeli isisava pare iz naših banaka koje su bile namijenjene gospodarstvu tako da jedino što možemo očekivati je njastavak recesije.
Još kad vlada na silu izglasa ukidanje kolektivnih ugovora, pa krenu masovni štrajkovi…. [bye]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...




cista je laz da smo duzni 50 milijardi dolara……

– bar ja ne volim lagati na ovome forumu.
– koliki je trenutni dug Hrvatske ???????????, ali u dolarima, statistike su u eurima.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Relativno smo najmanje zadužena zemlja u Europi.
Znači , u slijedečem investicijskom krugu kada brutalni kapitalizam bude imao viška kapitala
dolazi do dodatnog zaduženja,povećanje duga apsolutno i relativno.Ako smo se nakon ove krize
opametli,nadam se da ta zaduženja neće ići u potrošnju već ćemo početi pametnije ulagati
u proizvodnju.
Mi dugove nećemo vraćati,neće ga vraćati ni naša djeca,ni djeca njihove djece.Dapače,samo
povečanje duga nam može omogučiti boljitak.I duga se ne treba bojati.
Fima daje pravo na korištenje financijske polige 1:10.
Zadužiti ću se do grla i skinuti barem 100 % na svoj ulog do nove godine.Rizik od gubitka daleko manji nego u klasičnom margine,jer dug se do kraja dana mora zatvoriti.Bitno je da razapnem veliku mrežu.Umjesto da lovim sa jednom svojom, lovim sa deset mreža.Moram samo biti discipliniran
i kada ulov padne u jednu mrežu moram ostale podići bez ulova/poništtiti naloge/ ili makniti mreže /povući se vrlo nisko/.
Što nas bude više biti će življe,a naročito na kraju dana kada se mora prodati.
Sa 50.000 kn poluga od 500.000.Kako to gordo zvući.
Dakle,uskoro postajem respektabilan investitor.

[/quote]
A vidi sve je to lijepo divno i krasno ali brate mili i jako rizično.Dobra stvar je da možeš sa svojom lovom bacit 10 udica a valjda ćeš nešto i uhvatit ,ali sranje što ribicu moraš vratiti u more istog dana uć , izać u istom danu na ovako slabe promete kkhm prerizično ne daj bože da budeš imao dobar ulov pa uhvatiš 4-5 ribica u istom danu [lol]





cista je laz da smo duzni 50 milijardi dolara……

– bar ja ne volim lagati na ovome forumu.
– koliki je trenutni dug Hrvatske ???????????, ali u dolarima, statistike su u eurima.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Relativno smo najmanje zadužena zemlja u Europi.
Znači , u slijedečem investicijskom krugu kada brutalni kapitalizam bude imao viška kapitala
dolazi do dodatnog zaduženja,povećanje duga apsolutno i relativno.Ako smo se nakon ove krize
opametli,nadam se da ta zaduženja neće ići u potrošnju već ćemo početi pametnije ulagati
u proizvodnju.
Mi dugove nećemo vraćati,neće ga vraćati ni naša djeca,ni djeca njihove djece.Dapače,samo
povečanje duga nam može omogučiti boljitak.I duga se ne treba bojati.
Fima daje pravo na korištenje financijske polige 1:10.
Zadužiti ću se do grla i skinuti barem 100 % na svoj ulog do nove godine.Rizik od gubitka daleko manji nego u klasičnom margine,jer dug se do kraja dana mora zatvoriti.Bitno je da razapnem veliku mrežu.Umjesto da lovim sa jednom svojom, lovim sa deset mreža.Moram samo biti discipliniran
i kada ulov padne u jednu mrežu moram ostale podići bez ulova/poništtiti naloge/ ili makniti mreže /povući se vrlo nisko/.
Što nas bude više biti će življe,a naročito na kraju dana kada se mora prodati.
Sa 50.000 kn poluga od 500.000.Kako to gordo zvući.
Dakle,uskoro postajem respektabilan investitor.

[/quote]
A vidi sve je to lijepo divno i krasno ali brate mili i jako rizično.Dobra stvar je da možeš sa svojom lovom bacit 10 udica a valjda ćeš nešto i uhvatit ,ali sranje što ribicu moraš vratiti u more istog dana uć , izać u istom danu na ovako slabe promete kkhm prerizično ne daj bože da budeš imao dobar ulov pa uhvatiš 4-5 ribica u istom danu [lol]
[/quote]
Da strategija i discipliniranost obavezna.Mislim da ni u jednom trenutku nebi smio biti u dionicama
više od 20% kredita i po mogućnosti biti u minimalno tri dionice radi izglednijeg izlaza sa dobitkom. Baciš 10 udica i ako uhvatiš dvije ostale skupljaš da se ne ulovi još koja riba,jer svaka slijedeća bi mogla biti sve otrovnija.
Ako okreneš sa zaradom ili gubitkom jovo nanovo.To bi moglo donijeti malo likvidnosti ovoj močvari.
Ali u mutnome se riba najbolje lovi.

New Report

Close