Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

VARTEKS

-ako ne pođe u stečaj može imati veliki skok cijene dionice
-u stečaj ne vjerujem zbog velikog broja zaposlenih_gdje zaposliti 2.800 radnika,sada kada se radna
mjesta gube kao na tekućoj traci
-u rukama Varteksa se nalazi 25% vlastitih dionica i što situacija bude lošija veća šansa da dođe princ na bjelom konju i kupi ove dionice za bagatelu i da dođe do preuzimanja za petinu BV tj 30 kn.
-moguće da i država uđe u vlasništvo radi svojih potraživanja,kao i kod Badela
_prodajom poslovnih problema se rješava tekuća nelikvidnost
-opasnost postoji da Varteks nikada ne bude profitabilna firma ,ali će biti dovoljno vremena za bijeg
-da li je ovo dno ne znam,ali je blizu dna
-i još jedna bitna stvar,ako i kada bude sve gotovo majstori prevare će napucati ovu dionicu prije
nego završi u ponoru-a to ne može biti u dvije godine

Ivana ti si pravi zločko prema tehničarima.I nisi u pravu.Oni matematički predviđaju mogućnosti
i izbacuju brojeve sa decimalama.Recimo naš Splićo zna mjesec dana unaprijed da će čekati
Vatreks na 12,73.Ali to treba shvatiti kao broj oko koga će se trgovati-Recimo šest kn gori doli.
I danas je pogodija.


Nije ni čudno onda što su dotični veliki dioničari u KOEI, KODT i slično i što im je portfelj težak desetke milijuna. Sve pošteno zarađeno…
Stvarno je čudno kako se u ovoj zemlji sve zarađuje, pljačka najgore vrste, a institucije ni da okom trepnu. [angry]

– točno sve je to pošteno zarađeno.
– sve je kod nas po zakonu.
– ali taj zakon je tako napisan i tako se sprovodi kako bi sve pljačke i lopovluci bili u zakonskim okvirima.
– i sve te dionice o kojima piše gospon Lopina su ti lopovi koji ih vode doslovno uništili i sada se taj lopovluk nastavlja tko će dobiti te nekretnine za siću od love.
– trguje se s firmama koje niti ne rade niti imaju radnike osim direktora, i cijena im raste ???????
– ali naš gospon Lopina je pošten iako bi po imenu pomislili da nije, zato ga i pišem velikim slovom jer morate uvidjeti razliku od Lopine i lopova.
– ali sve po zakonima koje je sabor blagoslovio.

– tako i gore spomenuti kriminalci koje spominjete ulažu svoje novce u više nego dobre firme, ali tu nema nekog prinosa koji će privući investitore, dok fond može bez problema kupovati najveće smeće od dionica.
– e da su oni jedini bilo bi više nego o.k.
– ali još gore od spomenutih rade mirovinski fondovi.
– a ti imaju uplate koje im vi morate dati jer je tako po zakonu da morate.
– i nitko u ovoj državi da pogleda što oni rade s vašim novcima.
– nikoga u ovoj državi za to nije briga, a pitam se kolike će vam biti penzije jednog dana.
– a tamo je najveći lopovluk i kiminal.
– kupovali su dionice na crobexu preko 5.000 , pa dosta toga prodavali s velikim gubitkom.
– pa išli u svijet kupovati dionice kad su bile najskuplje.
– koliko su kupili zlata kad je bilo najjeftinije ??????????
– i zašto se u ovoj zemlji legalno isto kao dolari, euri, švicarci ne može kupiti zlato u ploćicama kao investicija ???????????
– a ne možete da vas ovi lopovi mogu još bolje krasti.
– a kradu vas svugdje gdje god uhvate.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana još si veći zločko prema fondovima,a naročito prema Aureusu.
Oni su radili prema hrvatskim zakonima,našli se na pravom mjestu u pravo vrijeme i napravili pravu stvar.Recimo ja sam svojevremeno kupovao ELPR po 250 kn i izlazio sa gubitkom od desetak posto.
Razlog je bio što je u ELPR bio u Aureusovom portfelju.
Ista stvar i sa Zvečevo.Ipak se može primjetiti da vlasnici Aureusa su imali fundamentalno najjjače dionice od svih naših fondova.Čak nisu bile ni preskupe,ali velika nelikvidnost je dodatno srušila
te dionice.Mislim da je glavni krivac Hanfa,koja je te fond menađere trebala kontrolirati i
zabraniti prodaju dionica iz privatnog portfelja fonda.Oni su vlastito smeće prebacili fondovima.
A štp mislite da mirovinci rade drukčije:Magma,Opte…
Brigo moja/banke/pređi na drugoga.Svoje smeće trpaju mirovincima.



Što mislite o rasprodaji aureus investa u ovoj godini?
Počeo aureus invest i ovdje prodavati (BRODOMERKUR), na dosta nelikvidnih dionica izlaze ove godine te time bitno ruše cijene ……
Jamnica, HTPK, PKMI, Tekstilpromet, finvest, KODT; dovoljno sam naveo—u nekim u cijelosti izlaze a neke smanjuju poziciju.

Aureus.

– a ti su još gori (odnosno pokvareniji) od našeg Spliće, a i oni nam dolaze iz Splita, ali su nešto povezani i s Pulom.

– e kako su oni zahebali veliki broj investitora i pri tome zaradili milijune a ne kao naš Splićo za burek.

– kada su došla zlatna vremena burze i kada je svtko želio imati dionicu ili udjel u fondu oni su došli na tržište, potpuno su pogodili termin kada doći na tržište.
– tada sam i ja željela izići na fondovsko tržište, ali su moju ideju ismijali na ovom forumu.
– a danas sama vrtim jedan fond.

– nego vratimo se tom Aureusu.
– izabrali su desetak najnelikvidnijih i jeftinih dionica.
– i što stalno pišem na ovoj temi, lako je ući u bilo koju dionicu, ali iz nekih je teška misija ili nemoguće izići.
– i stvarno su bili zamijećeni svojim velikim ili najboljim prinosom u fondovskoj industriji.
– i normalno investitori kupuju tamo gdje je najveći prinos.
– i tako dolaze novi i novi investitori, fond dostiže cca 200 milijuna (odokativna cifra).
– i oni opet s tim nelikvidušama strašno dižu svoje prinose.
– i onda dolazi kriza, oni investitori koji su prvi prodali su i profitirali, ali na žalost velika većina to nije učinila jer su se nadali kako im je novac u rukama mađioničara koji će svaku godinu praviti +100%, i onda kada je sve to prešlo u minus dolazi i do otrežnjenja fanatičnih investitora.
– a nitko od tih investitora nije obraćao pažnju što taj Aureus kupuje, samo je prinos bio važan.

– i gdje sada tu leži glavi zaheb ?????????
– provizija i troškovi fonda, ulazna naknada je bila cca 3%, pa izlazna 5% (to su se super sjetili da im investitori na brzinu ne pobjegnu), pa onda provitija za vođenje fonda i što li sve ne.
– ali onako odokativnom matematikom zaradili su cca 10% ili na cca 200 milijuna zarada dvadesetak milijuna čistaka ali godišnje, pa može li bolje.
– a ni to nije sve,
– morate znati kako su se vlasnici fonda prije svake kupnje fonda najprije sami nakrcali velikim brojem dionica koje su kasnije po puno višim cijenama prodali svome fondu.
– i tako malo tu malo tamo uspjeli su oni zaraditi ili pokrasti jako puno love.

– evo nadam se kako vam je sada baram malo jasnije na koje se sve načine može krasti u ovoj zemlji lopova, gdje priznali mi to ili ne mafija vlada.
– ali sve dok me ne cenzuriraju ili uhite ja ću vas izvješćivati o svim tim lopovima.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
ova stoji…i nije samo aureus ima njih jos…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ovo sam napisao ,a da nisam pročitao Ivanin komentar.
Nemam rijeći.
Ivana i ja se slažemo.Slućajno.Ne,već analizirajući ovu baru dolazimo do logičnih zaključaka.


-u stečaj ne vjerujem zbog velikog broja zaposlenih_gdje zaposliti 2.800 radnika,sada kada se radna
mjesta gube kao na tekućoj traci

– to zbilja nema šansi za preživjeti, jedini spas su im kinezi koji će kupiti i LKRI kako bi se kinezi mogli uvoziti u EU.

– a nešto sam načula kako će sada vlada pokrenuti veliki val zapošljavanja.
– malo će biti 50.000 ljudi .
– sada ipak predstoji jako veliki posao u ovoj državi.
– imamo milijune nekretnina koje se moraju procijeniti.
– i ti novozaposleni će se zvati procjenitelji.
– i doći će kod vas doma procijeniti kakve imate ploćice, parkete, pa izbrojiti sve parkete, pa popisati sve prozore i vrata, da ne nabrajam sve ostalo.
– i tek tada možete dobiti poštenu i pravednu godišnju uplatnicu za vašu nekretninu.

– ovim potezom država će zaposliti jako puno ljudi i napuniti svoju kasicu prasicu.

– I love this game.
Pozdrav !


– to zbilja nema šansi za preživjeti, jedini spas su im kinezi koji će kupiti i LKRI kako bi se kinezi mogli uvoziti u EU.

S obzirom kako pada euro i kako stoje ekonomije pojedinih europskih zemalja mogla bi im uskuro služiti uglavnom za uvoz iz EU.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


– a nešto sam načula kako će sada vlada pokrenuti veliki val zapošljavanja.
– malo će biti 50.000 ljudi .
– sada ipak predstoji jako veliki posao u ovoj državi.
– imamo milijune nekretnina koje se moraju procijeniti.
– i ti novozaposleni će se zvati procjenitelji.
– i doći će kod vas doma procijeniti kakve imate ploćice, parkete, pa izbrojiti sve parkete, pa popisati sve prozore i vrata, da ne nabrajam sve ostalo.
– i tek tada možete dobiti poštenu i pravednu godišnju uplatnicu za vašu nekretninu.

Amerikanci su to riješili sa popisom stanovništva +415000 zaposlenih. U Hrvatskoj je popis mislim slijedeće godine, koja je gle čuda i izborna godina.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

-postojeća radna mjesta treba zadržati,a Varteks ima previše zaposlenih
-država ne mora otvarati radna mjesta,nego privreda
-država mora više trošiti i pametno ulagati.recimo model A je odličan
-treba razvijati fondove rizičnog kapitala u kojima bi država sudjelovala samo sa sredstvima/može
i sa postoječim dionicama u vlasništvu/naravno bez prava o donošenju poslovnih odluka
-najmanje smo zaduženi u Europi
_jedino nova zaduženja i povečanje duga je izlaz
-ne moraju se grditi investicije koje imaju dugi rok povrata kapitala
-imovina i dobit se mora oporezivati kao i u čitavom svijetu
-i dobit u ovom vražjem poslu treba oporezivati
-što više imaš,što više zarađuješ više te dere,normalno
Još malo pa ćeš početi pisati revolucionarne pamflete.



– a nešto sam načula kako će sada vlada pokrenuti veliki val zapošljavanja.
– malo će biti 50.000 ljudi .
– sada ipak predstoji jako veliki posao u ovoj državi.
– imamo milijune nekretnina koje se moraju procijeniti.
– i ti novozaposleni će se zvati procjenitelji.
– i doći će kod vas doma procijeniti kakve imate ploćice, parkete, pa izbrojiti sve parkete, pa popisati sve prozore i vrata, da ne nabrajam sve ostalo.
– i tek tada možete dobiti poštenu i pravednu godišnju uplatnicu za vašu nekretninu.

Amerikanci su to riješili sa popisom stanovništva +415000 zaposlenih. U Hrvatskoj je popis mislim slijedeće godine, koja je gle čuda i izborna godina.

[/quote]
Izvrsno, još par tisuća zaposlenih na državnoj sisi, al će opet mirovinci udarat po obveznicama [thumbsup]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Zlato.

– dragi investitori što mislite zašto vam ova država ne želi omogućiti da možete investirati u zlato kao investiciju ??????????
– a potiću vas primamljivim kreditima ulaganjima u skupa auta …..

– ili zašto ne bi mirovinski fondovi za novce koje izdvajate kupovali np. zlato i ostale plemenite kovine.
– i sada vi znate kako na računu mirovinskog fonda imate toliko i toliko kila zlata.

– a nedaju vam da kupujete to zlato jer nemaju pojma kako bi vam na to udarili porez.
– zbog toga trebate ulagati tamo gdje je pdv i ostali porezni nameti.
– evo kod gradnje kuće država vas opljačka s cca 50% , kod plaće isto ili još i više.
– i onda kada idete trošiti te novce opet pljačka.
– evo kada kupite auto gdje vas također opljačka, a koliko vas tek pljačka svakim tankiranjem goriva, koliki su samo tu nameti, pa godišnji tehnički gdje opet idu redovite pljačke.

– a kada bi kupili to zlato vidi vraga nema više pljački od države.
– jer oni vama idu s porezom na zlato, a vi im lijepo kažete kako ga više nemate, izgubili ga, popala ga maca, ukrali vam ga.
– stvarno nezgodno što se poreza tiće.

– ovo su samo moja razmišljanja, možda su i malo neozbiljna, ali ja to vidim tako.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close