Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ha ha ha…. odakle tebi da sam ja išta kupovao na 30kn i da uopće imam Varteks????
Ne vjeruj svemu što piše!
Sad ga čekam na 1 lipu jer ne vrijed više.

Ja sam spreman na dokup na 17.Mislim da le to dno.A vi čekajte niže.Ne kažem da neće tamo,ali
ja aktivno vrtim .Kupujem jeftino,a pokoji to put bude najjeftinije.Najčešće ne.Logično.

Informanka.

– danas nisam ništa trgovala.
– a bila sam i na kupnji i na prodaji.
– na dosta dionica je velik spread na k/p pa se je zgodno postaviti na obje strane.
– ali ni to ne ide zbog lipara, ili vam je cijeli dan buljiti u gledalicu ili liparima dobro dizati ili spuštati cijenu ovisno o k/p, što obožavam raditi.

– ali sve to ne ide jer nema prometa.
– a prometa nema jer ne želite kupovati.
– a nema ni prodaje jer je većina vas u kešu pa niti nema tko prodavati,
– top10 u na većini dionica u sitnom dokupu, a ovi što imaju dionice kao i da ih nemaju.
– nema ni rušenja tržišta s marginima, jer trenutno u tim kreditima mogu biti samo budale.

– i kako će ovo ići dalje ??????????
– 50% prometa pravimo mi mali ili trejderi pokušavajući zaraditi za burek, a drugih 50% rade fondovi ili mirovinci.
– iz nekih nelikvidnih dionica neki fondovi izlaze pa ih se može dobiti jeftino, ali to je opet smeće od dionica koje ne valja ni na ovim cijenama.
– tržište se može bez problema srušiti i dodatnih 20-30%, samo ne znam kakve koristi od toga imaju fondovi i mirovici.
– a koliko vidim i trude se na dosta dionica s sitnom kupnjom održavati ili povećavati cijene dionica.
– a tu ih opet mi koji imamo dionica ubijamo s prodajom jer se nadamo iste dionice na velikom spread-u uhvatiti još jeftinije pa im ih opet uvaliti.
– ali vidimo kako se jedna takva igrica igra bez nekog velikog prometa.
– tako i ako vam se digne cijena dionica a niste ju prodali to vam je kula od karata.
– odnosno isto je i kod pada, nema zabrinutosti dok god nema pada na velikom prometu.

– uglavnom za sada se samo čeka, ili skuplja na nekim niskim cijenama.
– do jeseni ne vidim mogućnost nekog većeg rasta, a i tada ćemo vidjeti kako će biti.
– za sada ovaj promet bez problema mogu održavati fondovi i mirovinci.

– I love this game.
Pozdrav !


Ha ha ha…. odakle tebi da sam ja išta kupovao na 30kn i da uopće imam Varteks????
Ne vjeruj svemu što piše!
Sad ga čekam na 1 lipu jer ne vrijed više.

– "ne vjeruj svemu što piše!"
– gospon Splićo tu pišete o Varteksu, ali što je s Badelom, građevinarima i na kojim sve dionicama niste pisali i davali neke svoje targete.
– činjenica je, da ako je neka budala ulagala na temelju vaših drukerskih postova danas nakon cca pola godine ima gubitak u portfelju minimum 50%.
– imate li barem malo odgovornosti za sve gluposti koje pišete.
– jer ipak se tu radi o lovi.
– a zahebati nekoga da bi vi mogli zaraditi za burek je i više nego žalosno.

– I love this game.
Pozdrav !

ja se sjećam da je split009jr ponosno izjavio da se nakrcao sa VART na 30 kn jer da će uskoro kao metak na 40 kn…koliki mu je sad gubitak nije teško izračunati [cry]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...



– više nego o.k. ste napisali sve pozitivne stvari za taj CHAG.
– a evo sada kako to izgleda iz moga kuta gledanja.

– koliko vidim tu imamo kontinuirani godišnji pad prodaje, da je to jedna godina o.k., ali nije.
– isto tako je i s dobiti, kontinuirani pad dobiti kada gledam dionicu unazad 5g.
– a kada gledam zaduženost, koja ni sada nije nešto velika, ali stalno povećavaju tu zaduženost.
– i još mi najviše tu smrdi "Čovići", najviše ih ima u vlasničkoj strukturi, i još većinski, tu postoji velika mogućnost lopovluka.
– dividenda cca 6%, za dionicu ovakvog tipa bi trebala biti 10%, jer tu ćete lako ući ali teško izići jer nekog prometa niti nema.
– i nikako nije dobro da vam jedna takva dionica čini preko 2% kapitala.
– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Već sam komentirao da se slažem sa pogledom iz vašeg aspekta na CHAG. Samo ću još nadodati da nisu te mane i nedostatci koje navodite pa ne bi ni cijena dionice bila "jeftina" već bi se tržila na većim razinama. Dakle, uzrok postoji(navedne stavke vašeg posta) ali uz nelikvidnost i nasilna prodaja OIF-a(dionički,mješoviti) je došla na ATL ili blizu njega a nominala je 500kn, BVPS oko 1770kn, redovna dividenda, 17 godina uspješno pozitivno posluje kao d.d.!
Smatram da može vrijediti bar NCAVPS koji iznosi malo više od 1000 kn a iznad NCAVPS dugotrajnu imovinu koja je amortizirana oko 90% dobiješ besplatno te trba uvećati vrijednost revalorizacijom jer su se koristile duple stope amortizacije(porezno maksimalno priznate kao rashod).

Što se tiče pada prihoda, konkurencija već 10 godina im uzima dio tržišta(BASF, SYngenta, dow iz amerike..), oko 10-etak tvrtki iz kojih još izdvajam Herbos i agrochem(bivšeg 2.dioničara chromos agra koji je rasprodao dionice i postao konkurencija) te se još dobro i održavaju sa mog aspekta.

Vidjeti ćemo kako će se druge branše i tvrtke nositi sa konkurencijom a za chromos smo vidjeli kako to izgleda te kako će izgledati.

Inače, za većinu dionica bi mogao vrijediti vaš post gdje je većinski vlasnik(ja mislim da je takva većina d.d.na ZSE) a za lopovluk nije potrebna ni većina(dkvs,badel,elektropromet,podravka..itd), premda je veća mogućnost malverzacija kod većinskog vlasnika.
Ovdje bar godinama redovno isplaćuju dividendu(većinski vlasnici) koja ipak nije zanemariva na trenutnu cijenu(6,67%), veća nego kamata na štednju, a kupuješ 100 kn imovine za 10 kn ili 100kn kapitala za 17 kn.

Subjektivno mišljenje dioničara, uzeti sa rezervom ali sa dugoročnog aspekta mislim da je ovdje sve jasno uz napomenu da je i stečaj uračunat kao mogućnost te da bi likvidacijom ili stečajem vjerojatno dobio višestruko u odnosu na cijenu na burzi.

Štednja je mudrost trošenja.



Počeo aureus invest i ovdje prodavati (BRODOMERKUR),

Brodomerkur.

– evo baš sam kliknula na tu temu i na zadnjih 2-3 stranice moji postovi, koji su i mene iznenadili.
– ali sada sam se sjetila kako je na ovu temu došao drukati lik Force ,
– i onda je dobio par odgovora i na dionicama koje je drukao.
– normalno da me je počastio s jedinicama,
– samo da je bio pametan mogao je smanjiti taj gubitak jer sam sve pogodila.
– a ovako je njega tržište kaznilo s gubitkom novca, a on mene jedinicama, samo kolko mu je to pomoglo zbilja nemam pojma.

– samo pazite se na tržištu kapitala, namojte stalno raditi iste greške i gubiti novce.
– rađe pitajte za savjet, nego na nekim glupim dionicama drukati, zahebati sebe i neke druge.

– a sada malo i o tom Brodomerkuru.
– zar stvarno mislite kako će vas neka firma iz Širokog Brijega, većinski vlasnici 92.42% tu pošteno nagraditi u toj dionici, moje je mišljenje kako će vas prije zahebati, ipak mi živimo u državi gdje nisu svi lopovi, ali kod ovih što odlućuju i koji su većinski, velika većina su lopovi.

– a tu dionicu ipak mogu podići investitori Bahovec ili Bakić samo da gledaju manji minus u svom portfelju.
– a možda ja i griješim i ta dionica bude hit na tržištu,
– ipak morate znati kako je moj kapital jako plašljiv te nastojim ulagati u što sigurnije investicije.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Ne posjedujem Brodomerkur, samo sam napisao opservaciju da aureus invest rasprodaje nelikvidne dionice ove godine te među njima i brodomerkur.
Sa dijelom posta se slažem ali ne bih govorio o lopovima i svrstavao sve jednako gdje je većinski vlasnik prisutan.

Rasprodaje i zb invest nelikvidne dionice ove godine, možda godina čišćenja portfelja uz preslagivanja fondova.

Na kraju što reći za ovu godinu u kojoj AZ OMF također prodaje dionice na ZSE a nema ih puno u portfelju i ulaže vani te u g.Šukera tj.obveznice, trezorske zapise. AZ OMF ove godine čak i HT rasprodaje gdje ima značajan udio, pogotovo nakon dividende/smanjio oko 70 000 komada)!
P.S.jedino dionice ina-r-a je kupovao AZ OMF bar što sam ja zamjetio.

Štednja je mudrost trošenja.


Što mislite o rasprodaji aureus investa u ovoj godini?
Počeo aureus invest i ovdje prodavati (BRODOMERKUR), na dosta nelikvidnih dionica izlaze ove godine te time bitno ruše cijene ……
Jamnica, HTPK, PKMI, Tekstilpromet, finvest, KODT; dovoljno sam naveo—u nekim u cijelosti izlaze a neke smanjuju poziciju.

Aureus.

– a ti su još gori (odnosno pokvareniji) od našeg Spliće, a i oni nam dolaze iz Splita, ali su nešto povezani i s Pulom.

– e kako su oni zahebali veliki broj investitora i pri tome zaradili milijune a ne kao naš Splićo za burek.

– kada su došla zlatna vremena burze i kada je svtko želio imati dionicu ili udjel u fondu oni su došli na tržište, potpuno su pogodili termin kada doći na tržište.
– tada sam i ja željela izići na fondovsko tržište, ali su moju ideju ismijali na ovom forumu.
– a danas sama vrtim jedan fond.

– nego vratimo se tom Aureusu.
– izabrali su desetak najnelikvidnijih i jeftinih dionica.
– i što stalno pišem na ovoj temi, lako je ući u bilo koju dionicu, ali iz nekih je teška misija ili nemoguće izići.
– i stvarno su bili zamijećeni svojim velikim ili najboljim prinosom u fondovskoj industriji.
– i normalno investitori kupuju tamo gdje je najveći prinos.
– i tako dolaze novi i novi investitori, fond dostiže cca 200 milijuna (odokativna cifra).
– i oni opet s tim nelikvidušama strašno dižu svoje prinose.
– i onda dolazi kriza, oni investitori koji su prvi prodali su i profitirali, ali na žalost velika većina to nije učinila jer su se nadali kako im je novac u rukama mađioničara koji će svaku godinu praviti +100%, i onda kada je sve to prešlo u minus dolazi i do otrežnjenja fanatičnih investitora.
– a nitko od tih investitora nije obraćao pažnju što taj Aureus kupuje, samo je prinos bio važan.

– i gdje sada tu leži glavi zaheb ?????????
– provizija i troškovi fonda, ulazna naknada je bila cca 3%, pa izlazna 5% (to su se super sjetili da im investitori na brzinu ne pobjegnu), pa onda provitija za vođenje fonda i što li sve ne.
– ali onako odokativnom matematikom zaradili su cca 10% ili na cca 200 milijuna zarada dvadesetak milijuna čistaka ali godišnje, pa može li bolje.
– a ni to nije sve,
– morate znati kako su se vlasnici fonda prije svake kupnje fonda najprije sami nakrcali velikim brojem dionica koje su kasnije po puno višim cijenama prodali svome fondu.
– i tako malo tu malo tamo uspjeli su oni zaraditi ili pokrasti jako puno love.

– evo nadam se kako vam je sada baram malo jasnije na koje se sve načine može krasti u ovoj zemlji lopova, gdje priznali mi to ili ne mafija vlada.
– ali sve dok me ne cenzuriraju ili uhite ja ću vas izvješćivati o svim tim lopovima.

– I love this game.
Pozdrav !

Da zaboravili smo nadzorne odbore i švedske stolove a pred narodom piju vodu. [lol]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


Ja sam spreman na dokup na 17.Mislim da le to dno.A vi čekajte niže.Ne kažem da neće tamo,ali
ja aktivno vrtim .Kupujem jeftino,a pokoji to put bude najjeftinije.Najčešće ne.Logično.

Super, dakle najbolje da ga ja zabijem s 50kom na 11kn i onda ćeš ti već "pušiti" nekih 45-50%.
Looool! Sutra ću postaviti nalog kupnje na 1 lipu, za sve slobodne dionice Varteksa, pa eto ako ima tko prodati nek prodaje po 1 lipu!
Otkupljujem sve ove bezvrijedne papire!

26.11.2010 - Dan D


– provizija i troškovi fonda, ulazna naknada je bila cca 3%, pa izlazna 5% (to su se super sjetili da im investitori na brzinu ne pobjegnu), pa onda provitija za vođenje fonda i što li sve ne.
– ali onako odokativnom matematikom zaradili su cca 10% ili na cca 200 milijuna zarada dvadesetak milijuna čistaka ali godišnje, pa može li bolje.
– a ni to nije sve,
– morate znati kako su se vlasnici fonda prije svake kupnje fonda najprije sami nakrcali velikim brojem dionica koje su kasnije po puno višim cijenama prodali svome fondu.
– i tako malo tu malo tamo uspjeli su oni zaraditi ili pokrasti jako puno love.

Nije ni čudno onda što su dotični veliki dioničari u KOEI, KODT i slično i što im je portfelj težak desetke milijuna. Sve pošteno zarađeno…
Stvarno je čudno kako se u ovoj zemlji sve zarađuje, pljačka najgore vrste, a institucije ni da okom trepnu. [angry]



Ja sam spreman na dokup na 17.Mislim da le to dno.A vi čekajte niže.Ne kažem da neće tamo,ali
ja aktivno vrtim .Kupujem jeftino,a pokoji to put bude najjeftinije.Najčešće ne.Logično.

Super, dakle najbolje da ga ja zabijem s 50kom na 11kn i onda ćeš ti već "pušiti" nekih 45-50%.
Looool! Sutra ću postaviti nalog kupnje na 1 lipu, za sve slobodne dionice Varteksa, pa eto ako ima tko prodati nek prodaje po 1 lipu!
Otkupljujem sve ove bezvrijedne papire!
[/quote]I
Varteks
Da bio sam na 17.Nabildavao sam se na kupnji.I nisam uspio kupiti.Mislim da je kupac napravio dobru stvar.Ali to je samo jadnih 275 kom.Što se nisi smilovao i spustio 1.000 kom i čekao na 11.

ELPR

Veliki kupuje 5.500 kom po 37.Ali niko neće da proda.A prije desetak dana sam vam ELPR spominjao
kao nabolju kupnju po 22,50.
Samo 64% u petnaestak dana.Ja sam to skinuo i uša maksimalno.Prosječni ulaz nešto ispod 25.A počeo sam sa ulazom
mislim na 60.Zašto je ELPR i na 50 dobra kupnja.
BV preko 400
prvih 10 povečavaju svoj udio
vlasnička struktura nije čista i ovdje će doći do preuzimanja
Ljubas je izgubio pravo glasa.
Mislio sam da ću izlaziti do 50.
Ne ,ulazim do 50 ,a izlazim na ….100 i zeru više,
Neću dozvoliti da mi pohlepa odnese 300% zarade u ovoj dionici.


kolegice Ivana,

lijepo sam rekao da treba pratiti kretanja Brutalnog Kapitala i onda cete uvijek biti u trendu.

hvala sto ste me spomenuli jer svima vec polako postaje jasno da ce se Amerika tresti kad Brutalni Kapital krene u ofenzivu na tom trzistu.

ali ne brinite, necu Vas zaboraviti – imati cete moje targete ulaza i svi cete biti bogati.
[smiley]

Tako je govorio Brutalni Kapital.

Proroci.

– nakon proroka Muhameda, evo i na ovim našim prostorima su se počeli javljati proroci.
– spomenuti ću samo neke.

– najdraži mi je bio prorok Vlad1111.
– ali on je samo znao predvidjeti ono najcrnije te široj zajednici nije zanimljiv.

– pa prorok Croman.
– svjetski čovjek, naše gore list, i još zna nešto od ovog našeg jezika.
– najbolji vidovnjak na svijetu koji može gledati cijene dionica za više godina unaprijed.
– tada sam mislila mesija se napokon javio.
– stvarno sam od tipa očekivala kako će nam tu napisati kupite tu i tu dionicu na toj i toj burzi i zaraditi ćete 100-200% za mjesec dva.
– jer na tim svjetskim burzama da svi mi mali upucamo lovu u samo jednu dionicu pa ne bi se skoro ni primjetilo.
– a prorok Croman bi mogao biti sretan jer je pomogao napaćenim hrvatskim investitorima.
– a mi u milijunima i tada nam stvarno ne bi bio problem podići veliki spomenik još za života našem proroku Cromanu.

– ali koliko sam mogla pratiti ništa od tih proroka,
– ne znam zašto ste ih svojim pisanjem potjerali s ovoga foruma.
– a i sami ti proroci su malo skrenuli jer ih je izgleda pokvarilo ono materijalno jer oboje za lovu daju svoje nesigurne prognoze.
– nisu kao ja sve besplatno ovoj izmučenoj investicijskoj zajednici.

– i sada nam je ostala još jedina šansa naš dragi prorok Tigrus s njegovim brutalnim kapitalom.
– i sva svoja proročanstva će nam potpuno besplatno napisati.
– a naše je jedino da ga pratimo u ulaganjim i skupljamo lovu koja mu ispada iz đepova.
– prvo proročanstvo je već tu BP, i još će nas točno obavijestiti kada mu se ukažu vizije.
– kad bi samo imali više takvih proroka koji će nas uputiti u carstvo brutalnog kapitala.
– ali i sa samo jednim možemo učiniti čuda u ovome svijetu kapitala.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close