Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


hvala sto ste me spomenuli jer svima vec polako postaje jasno da ce se Amerika tresti kad Brutalni Kapital krene u ofenzivu na tom trzistu.

U Goldman Sachsu večeras imali izvaredni sastanak zbog ove izjave.
Priča se da razvijaju Abakus 2 za borbu protiv Brutalnog kapitala.
[/quote]

Čuo sam da su na taj sastanak pozvali i Chuck Norrisa.
[smiley]

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.

… zse danas u 12:30 +1,06% uz promet >4,5m kn …. ???
usa/eu burze u višednevnim plusevima …
i šta sad misliti nego da se mini-trejderi pnovo ukrcavaju čekajući
prvi signal za prodaju i burek zaradu … i tako jovo-nanovo …

zaključak – dok ovdje ne vidimo bar 40m kn dnevnog prometa, možemo
se samo kiselo nasmijat na sve ovo ….

p.s.
@ lopina …. u casinima ima jedna super igra koju zovu black-jack …
matematički i teoretski je obrađena u knjigama/elaboratima dostupnim
na internetu/knjižarama … malo proučite i radije tamo pokušajte u par sati
"dignut" prosječnu hr plaću, nego ovdje napucavati/rušiti "bedaste" dionice
na prometima 1.000 kn …
u tom smislu možete mene uzeti kao vjerodostojan primjer … spreman sam
za besplatnu poduku :-))) … (posebice ako se "prijavi" ivana7, ili još bolje
Miami …. mmm … ;-))

pozz zajednici

Informanka.

– što je ovo, ništa se ne piše, nitko ništa ne druka ??????????
– a tako je to kad vas je većina u kešu i čekate potop.

– a ja sam u ovoj korekciji dosta toga zbilja jako jeftino nakupovala.
– stvarno je bilo sve to ružno gledati kada se svaki dan portfelj sve više i više topi.
– ali napokon, danas sam napravila ludi plus.
– samo iza toga plusa ne stoji i neki promet tako da je sve to na klimavim nogama.
– ali nema veze plus je plus.

– a danas sam i uspješno prodavala dvije dionice,
– jedna mi se čini dosta neperspektivna, a na drugoj napravila lijepi plus pa šteta to ne kapitalizirati.
– nalazim se i na kupnji nekih dionica,
– ali ništa mi nije uletilo, možda nudim malo love, vjerovatno je to glavni razlog.

– I love this game.
Pozdrav !


Informanka.

– što je ovo, ništa se ne piše, nitko ništa ne druka ??????????
– a tako je to kad vas je većina u kešu i čekate potop.

– a ja sam u ovoj korekciji dosta toga zbilja jako jeftino nakupovala.


Također dokup napravio sa cash-om za "crne dane", dividenda HT-a također utrošena a dividenda od Chromos agra će doći kroz naredni mjesec ili 2…
NE VOLIM DRUKATI I NAVIJATI PREMDA STE JEDNOM TO NAVELI KAD SAM SPOMENUO CHROMOS AGRO, svoju značajnu dionicu bar što se tiče mog portfelja. Možda sam subjektivan ali bar navodim argumente i dosta toga sam napisao na temi.

Ipak ću vam ispuniti želju i reći koju informaciju o Chromosu.
Grahamov rigorozni kriterij od SP<= 0,66 x NCAVPS.
Ne samo da je na cca. 1/3 NCAVPS sada (samo "malo" ispod toga), nego još ima i u bilanci (dugotrajna imovina) nekretnina tj. zemljišta u vrijednosti 2xmcap, koja se vode po vrijednosti umanjenoj za amortizaciju a zemljište je skoro kao i cijeli Mcap trenutni.
Premda se ponavljam ali eto neka ostane zapisano, od dugotrajne imovine koja se vodi u bilanci sa oko 20 mil.kn(postrojenja, oprema, nekretnine..) je amortiziran veći dio tj. skoro 180 mil.kn akumulirane amortizacije u zadnjih 15-etak godina ili negdje iznad 90% a tvrtka vrijedi prema Mcap tržišna kapitalizacija oko 36.mil kn sa tim da tvrtka posjeduje 10% vlastitih dionica, kad bi to odbili oko 32 mil.kn mcap.
Završili prošlu godinu sa EPS od 19,38 kn (korigirana, konsolidirana dobit), ove godine dividenda će se isplatiti iz zadržanih dobiti ostvarenih do 31. prosinca 2000. godine od 20,00 kn po dionici.

Trenutni EPS 40, da na kraju godine bude 0 kn zadovljstvo je prisutno jer ipak:
P/B 0,17
P/S 0,2
Dividendni prinos 6,67% – redovna dividenda –
Dug/kapital 65,14%

Štednja je mudrost trošenja.


NE VOLIM DRUKATI I NAVIJATI PREMDA STE JEDNOM TO NAVELI KAD SAM SPOMENUO CHROMOS AGRO, svoju značajnu dionicu bar što se tiče mog portfelja. Možda sam subjektivan ali bar navodim argumente i dosta toga sam napisao na temi.

– više nego o.k. ste napisali sve pozitivne stvari za taj CHAG.
– a evo sada kako to izgleda iz moga kuta gledanja.
– nije da sada želim ocrniti tu vašu investiciju što više, možda je dobro da vidite kako ja gledam na tu investiciju, jer uvijek postoji velika opasnost da se ne zaljubite u tu dionicu i tada puno toga nećete vidjeti.
– a dionica i nije tako loša kada pročitam vaš post.

– koliko vidim tu imamo kontinuirani godišnji pad prodaje, da je to jedna godina o.k., ali nije.
– isto tako je i s dobiti, kontinuirani pad dobiti kada gledam dionicu unazad 5g.
– a kada gledam zaduženost, koja ni sada nije nešto velika, ali stalno povećavaju tu zaduženost.
– i još mi najviše tu smrdi "Čovići", najviše ih ima u vlasničkoj strukturi, i još većinski, tu postoji velika mogućnost lopovluka.
– dividenda cca 6%, za dionicu ovakvog tipa bi trebala biti 10%, jer tu ćete lako ući ali teško izići jer nekog prometa niti nema.

– i puno pametnije bi bilo da ste ju prodali na 400kn, nego sada čekate dividendu cca 6%, ali vam je dionica na 300kn.

– i nikako nije dobro da vam jedna takva dionica čini preko 2% kapitala.

– eto, možda vas je moja analiza naljutila, nadam se da mi nećete udjeliti jedinicu, ali na ovoj temi ova analiza zbilja neće štetiti vašoj investiciji, a besplatno ste dobili i jedno neovisno mišljenje o vašoj investicioji.

– I love this game.
Pozdrav !

miami je u komi…..ništa me ne pitajte..nisam dobre volje…nema veze s novcima….
Svega mi je dosta…. takav prokleti dan. Pozdrav.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


OK, komentar solidan. Dao sam vam dobru ocjenu @ivana7 .
Lako je biti general nakon bitke ali gledam na taj dio portfelja kao dugoročni te kupovanje na ovim razinama je prihvatljivo sa mog aspekta. Inače, prosjek mi je manji od spomenutih 400 kn koje ste naveli kao prihvatljivi za prodaju.

Što mislite o rasprodaji aureus investa u ovoj godini?
Počeo aureus invest i ovdje prodavati (BRODOMERKUR), na dosta nelikvidnih dionica izlaze ove godine te time bitno ruše cijenu premda se spajaju sa onom slovenskom grupacijom mislim da je glavni razlog prodaje nelikvidnost portfelja.
Jamnica, HTPK, PKMI, Tekstilpromet, finvest, KODT; dovoljno sam naveo—u nekim u cijelosti izlaze a neke smanjuju poziciju.

Možda povlačenje sa ZSE?! Možda neke od njihovih rasprodaja budu best buy?!

Štednja je mudrost trošenja.

@ lopina …. u casinima ima jedna super igra koju zovu black-jack …
matematički i teoretski je obrađena u knjigama/elaboratima dostupnim
na internetu/knjižarama … malo proučite i radije tamo pokušajte u par sati
"dignut" prosječnu hr plaću, nego ovdje napucavati/rušiti "bedaste" dionice
na prometima 1.000 kn …

pozz zajednici


Mislite na ELPR.Da ja sam danas kupio 100 dionica ELPR i kao vidoviti Milan ga uskoro vidim
na 50, znaći da sam skinuo na 100 dionica 1.750 kn/50-52,50 x 100/.Ali ja ga nisam rušio,nego kupovao,a onaj koji kupuje ne ruši.
Ja mislim da je previše 1.000 kn za dizanje pojedinih dionica,ali moj PBZ investor traži minimalno
toliko.A Varteks,Vupik i niz mojih bisera se mogu spuštati i dizati 20-30% sa samo jednom dionicom/10-100 kn/.
Ali kao što vidite ja sam korektan igrač i nisam manipulator jer to ne radim sa jednom dionicom.
Minimalna transakcija respektabilnih 1.000 kn.Primjerno snazi portfelja.
Inaće ste u pravu.Ja sam market maker na niz dionica kao npr.Vupik,Varteks.
5.000 kn u dionicama i 5.000 keša i vedriš i oblačiš u dionici.
Nažalost istinito.Ovo bi bilo jako smješno.da nije tragično.
Ali ja bih vama postavio jedno pitanje.Što rade ostali dioničari u tim dionicama.Da li su digli ruke
od svojih investicija.Samo aktivan pristu donosi profit.
Nešto vam smeta moja ulagačka strategija.Vjerujte mi vrlo je unosna jer se iza svakog poteza krije
analiza ,veliki rad i poznavanje ove naše bare.
Na ZSE teće med i mlijeko,ali samo za velike radnike dobrih živaca.


Počeo aureus invest i ovdje prodavati (BRODOMERKUR),

Brodomerkur.

– evo baš sam kliknula na tu temu i na zadnjih 2-3 stranice moji postovi, koji su i mene iznenadili.
– ali sada sam se sjetila kako je na ovu temu došao drukati lik Force ,
– i onda je dobio par odgovora i na dionicama koje je drukao.
– normalno da me je počastio s jedinicama,
– samo da je bio pametan mogao je smanjiti taj gubitak jer sam sve pogodila.
– a ovako je njega tržište kaznilo s gubitkom novca, a on mene jedinicama, samo kolko mu je to pomoglo zbilja nemam pojma.

– samo pazite se na tržištu kapitala, namojte stalno raditi iste greške i gubiti novce.
– rađe pitajte za savjet, nego na nekim glupim dionicama drukati, zahebati sebe i neke druge.

– a sada malo i o tom Brodomerkuru.
– zar stvarno mislite kako će vas neka firma iz Širokog Brijega, većinski vlasnici 92.42% tu pošteno nagraditi u toj dionici, moje je mišljenje kako će vas prije zahebati, ipak mi živimo u državi gdje nisu svi lopovi, ali kod ovih što odlućuju i koji su većinski, velika većina su lopovi.

– a tu dionicu ipak mogu podići investitori Bahovec ili Bakić samo da gledaju manji minus u svom portfelju.
– a možda ja i griješim i ta dionica bude hit na tržištu,
– ipak morate znati kako je moj kapital jako plašljiv te nastojim ulagati u što sigurnije investicije.

– I love this game.
Pozdrav !

Ej kolega Lopina, kad si već market maker onda nam reci gdje kupovati i prodavati Varteks???
Lijepo je znati da imaš 5 keka za obranu i da možeš prijetiti sa 5k na prodaji.
Presmiješno kolega Lopina!
Prije bi rekao da su te navukli na 21kn da uzmeš i da već gubiš 15%.
Al to ti tako ide jer i od tebe ima veći market maker!

26.11.2010 - Dan D


Ej kolega Lopina, kad si već market maker onda nam reci gdje kupovati i prodavati Varteks???
Lijepo je znati da imaš 5 keka za obranu i da možeš prijetiti sa 5k na prodaji.
Presmiješno kolega Lopina!
Prije bi rekao da su te navukli na 21kn da uzmeš i da već gubiš 15%.
Al to ti tako ide jer i od tebe ima veći market maker!


Kupujem na donjoj blokadi,ako želim kupiti.
Nabildavam se da budem prvi ako padne više od 10%.
Prodajem sistemom daj što daš na prodaji .Nabildavam se jedino ako sam na kupnji pa gdje udre
dobro je jer je razlika najčešće preko 10%.
Moj prosjek je sigurno manji od tvoga.
Moj ulaz je 440 kom po 18,10 ,prodao 220 po 18,60 i imam još 220.
A reci ti nama koliki je tvoj prosjek ulaza.Znamo da si zagriza na 30 i da dokupljuješ radi smanjenja
prosjeka ulaza.Mislim da si u prosjeku preko 25,a kako si dugoročni investitor tu bi zarada mogla
biti dobra.Još samo da Varteks počme poslovati sa dobitkom,a to bi moglo biti tek 3012.
Pardon, mislio sam 2012.

Ha ha ha…. odakle tebi da sam ja išta kupovao na 30kn i da uopće imam Varteks????
Ne vjeruj svemu što piše!
Sad ga čekam na 1 lipu jer ne vrijed više.

26.11.2010 - Dan D

New Report

Close