Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni se Đakovština trenutno čini kao bacanje love, ali ako izbjegne likvidaciju sigurno je bolja investicija od HT-a ili Janafa.
Sretno!

Đakovština jest propala al dionica nije na 0 ili se varam lp


Meni se Đakovština trenutno čini kao bacanje love, ali ako izbjegne likvidaciju sigurno je bolja investicija od HT-a ili Janafa.
Sretno!

Ma od tebe ne bi primio ni poljoprivredni savjet a kamoli investicijski…ajd.

I like the smell of napalm in the morning.(Swinger/Trader-Trading my way to freedom!)


Evo kako ide to trgovanje np. za JNAF.

– do 2.800kn imamo samo 43 dionice na prodaji, otpora niti ne vidim.
– potpora je na 2.400kn gdje je na kupnji preko 400 dionica.

– prošlo je par sitnih naloga na 2.500kn.
– na 2.500kn imamo 5 sitnih naloga koji se lipare.
– ali ni oni sami nisu sigurni u sebe te ne znaju je li kupuju po dobroj niskoj cijeni ili skupoj.
– čekali bi oni i na 2.400kn, ali nisu baš sigurni kako će im kupnja i proći na toj cijeni.

– a opet nema nekog velikog tko bi poklopio tu kupnju.
– i sada se čeka, svima je sve i više nego jasno.

– da ne bi ovaj post shvatili kao neku vrst drukanja nisam na kupnji JNAFA, ali imam neku sitnicu na prodaji na cca 3.000kn, ali to je rezervirano za gospodina Invertera.

– I love this game.
Pozdrav !


Mlada damo.

otpor na kupnji može vrlo brzo nestati, može ovo laganim koracima prema 2000 kn,stoga nema razloga za žurbu i treba biti strpljiv na kupnji ove dionice,već sam napomenuo u vrijeme kada je bila cjena oko 3000 kn da će doći do pada prema 2000 kn-stoga oprez.


[cool] sve ok samo bez vrijedjanja….ostalo sve moze.,…bez ljutnje….usa up up…. [smiley]

– joj kako smo osjetljivi, pa citirajte mi gdje sam vas to uvrijedila.
– to što sam napisala kako sam za vas rezervirala JNAF na 3.000kn ????????????
– ej, mjesec dana ste nas sve na forumu zahebavali s vašim i više nego ljigavim postovima.

– i što se ljutite, pa ova tema ionako služi za zahebanciju i edukaciju.
– i kada vam taj JNAF poraste na 6.000kn onda će te vi tu mene zahebavati kako ste od mene kupili taj JNAF za 3.000kn, već puno puta viđena situacija.

– ajde ohladite malo, budite bar malo optimistični, dajte mi stotku, i napišite barem jedan post koji će me nasmijati.
– jer danas sam dobro raspoložena, lijepi plus na burzi i veliki pogodak na kladionici s ulogom od 1.000 eura, kladila se na pobjedu Cibone u svim kombinacijama.
– čestitam Ciboni na više nego zasluženom prvom mjestu.

– I love this game.
Pozdrav !



[cool] sve ok samo bez vrijedjanja….ostalo sve moze.,…bez ljutnje….usa up up…. [smiley]

– joj kako smo osjetljivi, pa citirajte mi gdje sam vas to uvrijedila.
– to što sam napisala kako sam za vas rezervirala JNAF na 3.000kn ????????????
– ej, mjesec dana ste nas sve na forumu zahebavali s vašim i više nego ljigavim postovima.

– i što se ljutite, pa ova tema ionako služi za zahebanciju i edukaciju.
– i kada vam taj JNAF poraste na 6.000kn onda će te vi tu mene zahebavati kako ste od mene kupili taj JNAF za 3.000kn, već puno puta viđena situacija.

– ajde ohladite malo, budite bar malo optimistični, dajte mi stotku, i napišite barem jedan post koji će me nasmijati.
– jer danas sam dobro raspoložena, lijepi plus na burzi i veliki pogodak na kladionici s ulogom od 1.000 eura, kladila se na pobjedu Cibone u svim kombinacijama.
– čestitam Ciboni na više nego zasluženom prvom mjestu.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
ja ti ne ocjenjujem bas….hebe mi se za ocjene …zanima me samo stanje mog racuna…. [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Meni se Đakovština trenutno čini kao bacanje love, ali ako izbjegne likvidaciju sigurno je bolja investicija od HT-a ili Janafa.
Sretno!

Ma od tebe ne bi primio ni poljoprivredni savjet a kamoli investicijski…ajd.
[/quote]koji opasan momak nema sto
[yawn] [lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Meni se Đakovština trenutno čini kao bacanje love, ali ako izbjegne likvidaciju sigurno je bolja investicija od HT-a ili Janafa.
Sretno!

Ma od tebe ne bi primio ni poljoprivredni savjet a kamoli investicijski…ajd.
[/quote]

Tko je tebi dao savjet.
To o čemu ja i Loris pričamo vi ekonomisti ne možete shvatiti zato se i ne trudite.
Ulažite u ROE i ROA, i budite zadovoljni mrvicama!




Meni se Đakovština trenutno čini kao bacanje love, ali ako izbjegne likvidaciju sigurno je bolja investicija od HT-a ili Janafa.
Sretno!

Ma od tebe ne bi primio ni poljoprivredni savjet a kamoli investicijski…ajd.
[/quote]

Tko je tebi dao savjet.
To o čemu ja i Loris pričamo vi ekonomisti ne možete shvatiti zato se i ne trudite.
Ulažite u ROE i ROA, i budite zadovoljni mrvicama!
[/quote]
Da dugoročno.ROA I ROE.
Kratkoročno.
Jučer VUPIK pao 22% na meni.12% skočio na kupljene dionice u sat vremena.Ej,Antiša 12% je odličan ROE i u godinu dana,ali u jedan sat je više_važna napomena.možda sam i ja bio prodavač.

Ista stvar na HGšit.Kupio 300 kom prosječno po 20,45/blokada pala na meni/i nakon otvaranja prodao
205 kom po 20,48.Nije puno,ali čovjeka veseli.Zarada preko 500 kn na ulog od 9.000.To je već u
žepu.Ne za godinu dana,u nekoliko sati.A danas nastavak kapitalizacija dodatne dobiti.
Za burek.Kaman po kamen,zrno po zrno,burek po burek…portfelj raste.

A vi šorteri U Americi pokrenute stoplos,tj kapitalizirajte gubitke.Nemojte mi samo reći da
ste sad u nafti baš sada kada skaće.Većina je šotrala jer se očekivao susvita.Ne zahebavati se sa Amerima.Oni će vam nasapunati dasku.Mogu vas i navući,a oda će vam ga zabiti.Ameri su najveći
manipulotori na zemaljskoj kugli.Vratite se u ovu našu kaljužu.Tu teće med i mlijeko.
To se zove ekstra profit kao nagrada za aktivno pračenje burze.Danas nastavljam isto.Pun sam keša.
Nešto ispod 15%,a to nije moja šema.Težim uvijek da budem 100% u dionicama.
Važna napomena:nisam vam reka da od mene kupujete ovaj ostatak HGšita/105 kom/jer je ROA i
ROE u minusu,a tako će biti i ubuduće.Dakle,pokoji put ulazim špekulativno i brzo izlazim.

Preporuka:Ako ste aktivni nađite svoj šit i tu na brzinu skinite za burek.A to daje i likvidnost burzi.
Najbolja varijanta:špekulacija u fundamentalno zdravoj firmi.VUPIK će to biti kada Toda krene,a već je krenuo.


A vi šorteri U Americi pokrenute stoplos,tj kapitalizirajte gubitke.Nemojte mi samo reći da
ste sad u nafti baš sada kada skaće.Većina je šotrala jer se očekivao susvita.Ne zahebavati se sa Amerima.Oni će vam nasapunati dasku.Mogu vas i navući,a oda će vam ga zabiti.Ameri su najveći
manipulotori na zemaljskoj kugli.Vratite se u ovu našu kaljužu.Tu teće med i mlijeko.

Amerika, malo bih se nadovezao. Muljanje ili ne, sve stoji, ali tako je na svakoj burzi. Razlika između ZSE i USA je enromna, prvenstveno u broju investitora. Tamo trguje cijeli svijet i moraš da bi "pobijedio" biti jači, pametniji i domišljatiji. Meni osobno nije problem prepoznati nešto kao dobar ulog, meni je veći problem što sam sebe ne slušam. Zvuči čudno, ali to je tako. Mogu ja kriviti ovog ili onog ali osnovni problem je u meni.
Kod investiranja, točnije, USA je prošao sve tečajeve psihologije, zna se točno kako radi psiha i što treba činiti kako bi se ljude naviklo na nešto. Onaj rast preko 11.000 DJI i prelazak preko te točke kao da nema sutra bez puno problema, stvorilo je psihu u čovjeka može to još puno gore, neki su predvišali 11.600 pa i više, bilo je i onih koj su vidjeli DJI na 14.000 itd. Taman kada se ulagači navikli na rast, došao je debeli prst. Ulaganje, osim znanja TA i FA koje su osnov ulaganja, zahtjeva puno više, a to je emocionalna stabilnost.
Zašto se dešavaju gubici recimo tijekom 2008. godine kod onih koji imaju znanje? Zato što navike čestog ulaganja i ne pomirba da tržište može dugo padati, pa se brzim ulazima pokušava nadoknaditi taj adrenalin iako su većina svjesni da tržište je u downtrendu.
Trgovanje je adrenalin, navika. Nekada napravim transakciju samo da mirnije spavam, a to se već zove ovisnost, prokleta ovisnost. Možda je vrijeme za odvikavanje?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Best buy

Prešao sa HT na B-net…….a mobitel također prelaz……..
Pa tek sada vidim koliki su ovi HT-jovci derači………pa računi su mi za 60% manji……..
A kako vidim sve više ljudi se odlučije na bjeg……..
Pa već su sada izgubili 50 % tržišta………
A tek su počeli………
Zaista su najskuplji i najbahatiji………
Samo neznam kako će to sve skupa izgledat za 2-5 god…..
Istopit će se ova toliko opjevana dividenda…..sad je to već sigurno………
Pitanje je samo koliko?

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Prekjučer sam ušao sa 20% portfelja unutra………na zse……
Još 80% u kešu…….i nije me briga ako počme rast…..
ja sam svoj plan za ovu godinu ispunio i sad sam na zasluženom godišnjem…….

lp

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

New Report

Close