Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

– večeras sam se previše raspisala, a sutra će vam ionako biti mali promet na burzi i uobičajeni pad.
– ali to je burza i to jednostavno mora biti tako.
– jer sasvim je normalno da jedan inventer ili splićo gube novce na burzi.
– žao mi ih je, ali njima i gospon Lorisu se jednostavno pomoći ne može.

– I love this game.
Pozdrav !


– večeras sam se previše raspisala, a sutra će vam ionako biti mali promet na burzi i uobičajeni pad.
– ali to je burza i to jednostavno mora biti tako.
– jer sasvim je normalno da jedan inventer ili splićo gube novce na burzi.
– žao mi ih je, ali njima i gospon Lorisu se jednostavno pomoći ne može.

– I love this game.
Pozdrav !


promasaj….danas up [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Burza i burzovno trgovanje.

– evo prošlo 14 sati, a promet malo veći od 6M.

– a evo ja trenutno na prodaji imam preko 30 naloga.
– imam i na kupnji 6, od toga na jednoj dionici 3 naloga.
– nešto sitnog sam i uspjela prodati, ali kupnja tu se samo liparim, i to s smiješno malim nalozima.
– a crobex ni gore ni dolje, akcije jednostavno nema.

– a evo imam plan, trebam dosta toga isprodavati za 1.000.000kn pa ponovno s tim novcima kupovati nešto meni jako zanimljivo, ili iz šupljeg u prazno.
– eto kad bi mi to uspjelo samo ja bih napravila promet od 2.000.000kn ili 1/3 prometa burze.
– ali jednostavno ne ide.
– prodajem skupo i kupnja je nezainteresirana jer čeka jako nisko.
– a opet i ja sama čekam jako nisko i jednostavno ni to ne ide.
– svi mi nešto ili nekog čekamo, a ti što ih čekamo nikako da dođu.
– i onda se svi čudimo ovoj burzi.

– bar da krene jedan žestoki pad, za to smo uvjek spremni, jer nakon toga bi mogli vidjeti i neki rast, ali futuresi u plusu.
– a kako većina investitora broji minuse ne usuđuju se skupljati s prodaje jer bi sve ovo realno moglo i pasti, a strah je vrag.
– a i svojim pisanjem većina vas odvraća potencijalne investitore od burze.
– jer čitajući vaše postove tu se jedino može izgubiti velika lova.

– a stvar je sasvim obrnuta, sada se stvaraju temelji budućih brutalnih zarada.

– I love this game.
Pozdrav !

Evo kako ide to trgovanje np. za JNAF.

– do 2.800kn imamo samo 43 dionice na prodaji, otpora niti ne vidim.
– potpora je na 2.400kn gdje je na kupnji preko 400 dionica.

– prošlo je par sitnih naloga na 2.500kn.
– na 2.500kn imamo 5 sitnih naloga koji se lipare.
– ali ni oni sami nisu sigurni u sebe te ne znaju je li kupuju po dobroj niskoj cijeni ili skupoj.
– čekali bi oni i na 2.400kn, ali nisu baš sigurni kako će im kupnja i proći na toj cijeni.

– a opet nema nekog velikog tko bi poklopio tu kupnju.
– i sada se čeka, svima je sve i više nego jasno.

– da ne bi ovaj post shvatili kao neku vrst drukanja nisam na kupnji JNAFA, ali imam neku sitnicu na prodaji na cca 3.000kn, ali to je rezervirano za gospodina Invertera.

– I love this game.
Pozdrav !


Evo kako ide to trgovanje np. za JNAF.

– do 2.800kn imamo samo 43 dionice na prodaji, otpora niti ne vidim.
– potpora je na 2.400kn gdje je na kupnji preko 400 dionica.

– prošlo je par sitnih naloga na 2.500kn.
– na 2.500kn imamo 5 sitnih naloga koji se lipare.
– ali ni oni sami nisu sigurni u sebe te ne znaju je li kupuju po dobroj niskoj cijeni ili skupoj.
– čekali bi oni i na 2.400kn, ali nisu baš sigurni kako će im kupnja i proći na toj cijeni.

– a opet nema nekog velikog tko bi poklopio tu kupnju.
– i sada se čeka, svima je sve i više nego jasno.

– da ne bi ovaj post shvatili kao neku vrst drukanja nisam na kupnji JNAFA, ali imam neku sitnicu na prodaji na cca 3.000kn, ali to je rezervirano za gospodina Invertera.

– I love this game.
Pozdrav !


[cool] sve ok samo bez vrijedjanja….ostalo sve moze.,…bez ljutnje….usa up up…. [smiley]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



– večeras sam se previše raspisala, a sutra će vam ionako biti mali promet na burzi i uobičajeni pad.
– ali to je burza i to jednostavno mora biti tako.
– jer sasvim je normalno da jedan inventer ili splićo gube novce na burzi.
– žao mi ih je, ali njima i gospon Lorisu se jednostavno pomoći ne može.

– I love this game.
Pozdrav !


promasaj….danas up [cool]
[/quote]

izgleda da ivana7 i dalje forsira


ZSE.

– evo zse ne valja, to je smeće a ne burza, većina postova ide u tom smjeru.

– ali ne znam je li uopće primjećujete neke stvari koje se događaju.

– svakim danom sve manje tih dionica koje ništa ne vrijede.
– evo nema nam više ZAPI, što je to propala firma ili ?????????
– pa evo skidaju nam i RIBA, daju čak 450kn, a dokupljivali je s koliko ono ??????????
– najvrerovatnije banka ide u bankrot te ju skidaju s burze.
– a onaj Duropax s jednim potezom skinuo s burze 3 dionice, možda zato jer i to ide u stečaj ???????

– isto mogu učiniti ZABA i PBZ što se vlasničke strukture tiće.
– a na još nekima se sprema slićan scenarij.
– a imate firmi koje svojom dobiti u 3 godine zarade samu sebe, ali niti to nije sigurno za ulaganje.
– a proučite malo cijena dionice i zadržane dobiti, e tu će te doći stvarno do zanimljivih podataka, samo za sve to treba i jako puno vremena i znanja.
– a vi bi te htjeli podatke ovako servirane bez truda,
– e neće ići, na ovoj temi se i dalje možemo zahebavati oko Đakovštine i HT-a, što je dobro a što nije.

– meni je dosta drukanja.
– moje investicije lijepo idu i bez drukanja.
– evo RIBA.
– pa prodala JDBA i skupila dividendu.
– pa prodala pa ponovno kupila ERNT, pa ću vam ga opet prodati.
– pa vam uvalila ATGR na najvećoj cijeni.

– ali bavimo se mi i dalje na ovoj temi Đakovštinom u stečaju.

– I love this game.
Pozdrav !

I love this ivana7.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@ Loris

Šta će ti ona Đakovština, firma je propala, nema je više. Znam da je teško ali treba to prihvatiti.


@ Loris

Šta će ti ona Đakovština, firma je propala, nema je više. Znam da je teško ali treba to prihvatiti.

HT može propasti, INA isto, ali Đakovština ?
Zar ćemo jesti telefone i naftu ?
Promijeniti će vlasnika i to je to Antiša.

ivana7 ima popriličan uticaj na vas, ali nemoj zaboraviti jednu ;
Svaka žena može napraviti od muža milijonera, ako je on prethodno bio milijarder !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Pogledajte mudrovanje i zaključke Ivanine simpatije ;

http://www.seebiz.eu/hr/analize/mudrinic-porezi-su-vec-previsoki%2c-ne-smijemo-ih-podizati!,81147.html

mislim da govori o dividendi 2011, 2012…..

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Pogledajte mudrovanje i zaključke Ivanine simpatije ;

http://www.seebiz.eu/hr/analize/mudrinic-porezi-su-vec-previsoki%2c-ne-smijemo-ih-podizati!,81147.html

mislim da govori o dividendi 2011, 2012…..


zapeklo je ovih dana,temperatura samo raste i raste.puše jugo,nije lako,nije……



@ Loris

Šta će ti ona Đakovština, firma je propala, nema je više. Znam da je teško ali treba to prihvatiti.

HT može propasti, INA isto, ali Đakovština ?
Zar ćemo jesti telefone i naftu ?
Promijeniti će vlasnika i to je to Antiša.

ivana7 ima popriličan uticaj na vas, ali nemoj zaboraviti jednu ;
Svaka žena može napraviti od muža milijonera, ako je on prethodno bio milijarder !
[/quote]

Ok, promijenit će vlasnika ali nastavit će raditi pod drugim imenom i firmom kao Zdenka, ne vjerujem da će Đakovština ustati iz pepela kao Feniks.
Ili ti računaš na Todorića da će on to dobiti?

Jedini Ivanin utjecaj na mene je to što radim suprotno od nje, ona HT ja OPTE tj short HT.


Pogledajte mudrovanje i zaključke Ivanine simpatije ;

http://www.seebiz.eu/hr/analize/mudrinic-porezi-su-vec-previsoki%2c-ne-smijemo-ih-podizati!,81147.html

mislim da govori o dividendi 2011, 2012…..

Evo i konačno potvrde da dividende više neće biti, a službeno baš tim riječima objaviti će na jesen ( samo treba čitati između redova i u prvom i drugom postu ) ;

Cilj izmjena Zakona o porezu na dobit je preciznije uređenje kako bi se spriječio prijenos dobiti među različitim društvima istog poduzetnika kao što je to često bio slučaj do sada.

Također, taj zakon se uređuje u dijelu podmirivanja troškova za privatni život dioničara, članova društava i s njima povezanih osoba iz sredstava poslovanja kao i u dijelu korištenja određene imovine evidentirane kao trajne i to: plovila (osobito jahti i glisera), zrakoplova, apartmana i kuća za odnor u privatne svrhe dok se troškovi (benzin, osiguranje, održavanje) priznaju kao poslovni rashod društva, čime umanjuju osnovicu poreza na dobit. (t-portal.hr)
HT još samo kupuje RBA OMF, pa ne mogu sada nazad igraju na sve ili ništa.

@antiša

Opte je pametna stvar, puno pametnija od HT-a sada, ali ni oni više neće biti bog zna što odnosno telekomunikacijski divovi polako, ali sigurno gube svoju glavnu ulogu. Međutim to i je cilj normalne Vlade jer tako profitiraju svi korisnici, a mnogo više nego s ovom simboličnom dividendom . Jeftinije telekomunikacijske usluge znači ; više novaca mjesećno u džepu, jeftinija struja, voda, kruh…..

Đakovština – pa nisam ja vidovnjak, pokušavam samo prirodno razmišljati i donijeti zaključke. Za sve one koji se oko Đakovštine ne slažu samnom imaju moj nalog ( i ivanin) na kupnji i neka se rješe dionica, a ja ću nalog dopuniti, OK ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close