Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@Ivana7

Uvazena i najsarmatnija kolegice, jeste li mozda usli konacno u nesto profitabilno kao sto je Au, GLD SPDR, SKF ili nesto slicno? Moze i Ag – investitori ga opet ne vide dok ga oni koji znaju skupljaju kao da nema sutra ali tu ce se malo jos pricekati.

Kao best buy mogucnost mozemo razmotriti i CHF ma koliko se cinio visoko. [cool]


Sve to strano smeće nam zagađuje ovu temu_pogledati naslov
[/quote]

– nemojte tako oštro gospon lopina,
– pa gospon Ivek nam je na ovoj temi ipak među prvima počeo pisati o velikoj korekciji koja je i uslijedila.

– i sada jako dobro piše, samo se tu radi o nekim stranim nazivima i skraćenicama koje mnogima na ovoj temi nisu jasne.
– ali našim rječnikom tu se radi kako trebamo skupljati bakar i bakrene žice, željezo, prazne boce i što li sve ne.

– I love this game.
Pozdrav !


Dvoznamenkastim rastom može se pohvaliti još samo Luka Ploče, koja je u ovoj godini uzletjela 11,48 posto i poskupjela 175 kuna – sa 1525 na 1700 kuna.

LKPC.

– e stvarno mi je drago ovako nešto pročitati.
– u ovoj godini mislim kako je to jedina dionica na kojoj je išao organizirani druk.
– mnogi su me na ovoj temi zbog tog drukanja spominjali.
– čak mi slali i poruke kako sam ih zahebala na toj LKPC.

– a ta LKPC u prvom navratu je išla na preko 1.800kn, i sada u drugom na preko 2.000kn.
– eto tu se novci nisu mogli izgubiti.

– I love this game.
Pozdrav !



@Ivana7

Uvazena i najsarmatnija kolegice, jeste li mozda usli konacno u nesto profitabilno kao sto je Au, GLD SPDR, SKF ili nesto slicno?

– pratim ja vaša ulaganja, barem ona o kojima pišete.
– jako mi se svidio onaj vaš nalog od 1.000 dionica na janafu.
– ali još je najbolja bila izjava, ako vam ga skinu ide drugi iste veličine.
– cjenim takve odlučne izjave.

– i tako sam se ja isto kao i vi nakrcala toga JNAFA.
– imala sam ga i otprije, ono što nisam uspijela prodati, i sada se još dodatno nakrcala kad je potonuo.

– i ovo nikako nije nagovor ili druk da i vi dragi investitori kupujete JNAF,
– jer morate znati da ja toga imam previše i već na manjem rastu cijene ja jednostavno moram pokratiti cca 50% toga JNAFA.

– I love this game.
Pozdrav !


…koliki pak tebi mora bit minus na te silne milione [bye] [bye] [bye]

– kao prvo radi se o par milijunčića, što i nije neki veliki novac.
– ali na ovoj burzi se samo od dividendi može lijepo živjeti sa tih par milijunčića.

– ali kada sam krenula trgovati na burzu bila sam kao i većina vas, bez tih milijunčića.
– činjenica je kako će rijetki od vas doći do tih milijunčića.
– jer se mnogi od vas zadovoljavaju s burek zaradom, vi ste prvi gospon inverter.

– ja nikada nisam niti ću ikada napisati jedan ljigavi post u vašem stilu.
– niti ću ikada drukati na nekoj dionici kada ju idem prodavati.
– jer to je zbilja jadno da jadnije ne može biti.

– pa vidite kako se milijunčići mogu zaraditi i bez toga ljigavog drukanja.

– I love this game.
Pozdrav !


ljigavi su ti jer ide u smjeru o kojem ja pisem….a tebi svaki dan sve veci minus….. [rolleyes]

– kod dionica +/- 10-20%, sve to je u granicama normale.
– a kako stoji moj portfelj pišem svaki vikend na ovoj temi.
– cca 85% portfelja je u više nego dobrim dionicama.

– a mene jednostavno zanima investicija i neka prosijećna cijena.
– evo sada sam 2 dana uspoređivala jednu dionicu sa svim mogućim parametrima, sektora, rizika, poslovanja, tržišta, pročitala i previše toga o toj dionici.
– trenutno imam te dionice cca 40.000kn .
– a plan mi je kupiti za cca 1.000.000kn ,
– a tog novca niti nemam, ali ga imam u drugim dionicama, o.k. imam i nešto keša kojeg kod kupnje raspoređujem barem na 3 dionice.
– sada polako moram izlaziti iz nekih pozicija i dokupljivati dionicu koja i nije previše likvidna.
– velika kupnja odmah bi digla cijenu dionice.
– ali imam plan po kojem radim.
– i ta dionica je stvarno i više nego potcijenjena.
– samo kada većina vas to i kuži cijena će biti veća za 100% .
– hoće li to biti u ovoj godini (100% sam sigurna da neće), ali za godinu dvije bi moglo.
– potencijel je sigurno puno veći nego tih 100% rasta.
– mnogi tehničari će ući u tu dionicu i skupiti burek zaradu.
– ali ako se meni posreći ući na dnu, a dosta toga je sada na dnu, ali uvijek postoji opasnost od većeg dna.
– a ova kriza kako je došla tako će i proći, samo je pitanje vremena kada.
– sada se stvaraju temelji budućih brutalnih zarada.
– samo nažalost ovo što pišem mnogima nije jasno niti će ikada biti jasno, a opet rjetki kojima je i jasno nemaju love za veliku akciju.

– I love this game.
Pozdrav !

ivana7@ zaboravi na zse vise onakve prinose…2004-2007..morat ces se zadovoljit burecima neko vrijeme…. [cool] a koliko sam si tek bureka ustedio prodajom na vrijeme ,,,npr jnaf na 3200 [yawn]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



ljigavi su ti jer ide u smjeru o kojem ja pisem….a tebi svaki dan sve veci minus….. [rolleyes]

– kod dionica +/- 10-20%, sve to je u granicama normale.
– a kako stoji moj portfelj pišem svaki vikend na ovoj temi.
– cca 85% portfelja je u više nego dobrim dionicama.

– a mene jednostavno zanima investicija i neka prosijećna cijena.
– evo sada sam 2 dana uspoređivala jednu dionicu sa svim mogućim parametrima, sektora, rizika, poslovanja, tržišta, pročitala i previše toga o toj dionici.
– trenutno imam te dionice cca 40.000kn .
– a plan mi je kupiti za cca 1.000.000kn ,
– a tog novca niti nemam, ali ga imam u drugim dionicama, o.k. imam i nešto keša kojeg kod kupnje raspoređujem barem na 3 dionice.
– sada polako moram izlaziti iz nekih pozicija i dokupljivati dionicu koja i nije previše likvidna.
– velika kupnja odmah bi digla cijenu dionice.
– ali imam plan po kojem radim.
– i ta dionica je stvarno i više nego potcijenjena.
– samo kada većina vas to i kuži cijena će biti veća za 100% .
– hoće li to biti u ovoj godini (100% sam sigurna da neće), ali za godinu dvije bi moglo.
– potencijel je sigurno puno veći nego tih 100% rasta.
– mnogi tehničari će ući u tu dionicu i skupiti burek zaradu.
– ali ako se meni posreći ući na dnu, a dosta toga je sada na dnu, ali uvijek postoji opasnost od većeg dna.
– a ova kriza kako je došla tako će i proći, samo je pitanje vremena kada.
– sada se stvaraju temelji budućih brutalnih zarada.
– samo nažalost ovo što pišem mnogima nije jasno niti će ikada biti jasno, a opet rjetki kojima je i jasno nemaju love za veliku akciju.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
svakodnevni bureci isto vesele….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


– ali našim rječnikom tu se radi kako trebamo skupljati bakar i bakrene žice, željezo, prazne boce i što li sve ne.

Pa ne bas ali doci ce i do toga…..

MY PRECIOUS!!!!

nemojte tako o jnafu ljepo je rasto sa 2600 na 3200 činimise jedva uspio prodat na vrime nisam ga imel puno ali kratko i slatko. [thumbsup]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

ZSE.

– evo zse ne valja, to je smeće a ne burza, većina postova ide u tom smjeru.

– ali ne znam je li uopće primjećujete neke stvari koje se događaju.

– svakim danom sve manje tih dionica koje ništa ne vrijede.
– evo nema nam više ZAPI, što je to propala firma ili ?????????
– pa evo skidaju nam i RIBA, daju čak 450kn, a dokupljivali je s koliko ono ??????????
– najvrerovatnije banka ide u bankrot te ju skidaju s burze.
– a onaj Duropax s jednim potezom skinuo s burze 3 dionice, možda zato jer i to ide u stečaj ???????

– isto mogu učiniti ZABA i PBZ što se vlasničke strukture tiće.
– a na još nekima se sprema slićan scenarij.
– a imate firmi koje svojom dobiti u 3 godine zarade samu sebe, ali niti to nije sigurno za ulaganje.
– a proučite malo cijena dionice i zadržane dobiti, e tu će te doći stvarno do zanimljivih podataka, samo za sve to treba i jako puno vremena i znanja.
– a vi bi te htjeli podatke ovako servirane bez truda,
– e neće ići, na ovoj temi se i dalje možemo zahebavati oko Đakovštine i HT-a, što je dobro a što nije.

– meni je dosta drukanja.
– moje investicije lijepo idu i bez drukanja.
– evo RIBA.
– pa prodala JDBA i skupila dividendu.
– pa prodala pa ponovno kupila ERNT, pa ću vam ga opet prodati.
– pa vam uvalila ATGR na najvećoj cijeni.

– ali bavimo se mi i dalje na ovoj temi Đakovštinom u stečaju.

– I love this game.
Pozdrav !

Vrlo pmetno što se tiće banaka , ko je izazvao krizu u svijetu,a neće kodnas,zaključite Zg banka htjela kupit tehničku stanicu za 7mil.kn,svaka čast Splitskoj firmi.Naj veči je problem pomeni što( oni) mogu napumpat svoje banke i radit puno toga kontra,moram na zadatak,ugodnu večer. [thumbsup]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


nemojte tako o jnafu ljepo je rasto sa 2600 na 3200 činimise jedva uspio prodat na vrime nisam ga imel puno ali kratko i slatko. [thumbsup]

– a koliko li sam tu drukala za taj JNAF.
– moja vožnja je bila još ugodnija s 1.800 – 3.600kn.
– samo tu sam imala i dosta usputnih stanica na raznoraznim cijenama, i nisu sve bile uspješne.
– ali većina 90% i više nego o.k.
– a to je ono najvažnije prosjek.

– išlo bi to još i bolje da nije bilo onog blesavog SLPF.

– a sada kod mene, ista dionica drugi red vožnje po istom scenariju.
– nemate puno dobrih dionica na zse, stoga što god vi mislili o ovom, ovo će ići gore.
– možda ga veći i malo stopiraju, ipak se trebaju ukrcati.
– a slobodnih dionica van top10 pa i nema baš puno.
– a do 3.000kn i nema nešto dionica, ali nema ih ni do 2.400kn.
– zanimljiva igrica.
– ali najvažnije je da firma radi i više nego o.k., i sva dobit u zadržanu dobit.
– evo gospođa miami se na temi JNAF buni zašto sva dobit ide u zadržanu.
– to je i više nego o.k. jer sva ta lova ide u gradnju novih rezervoara, a oni monopolisti,
– ta investicija će im u budućnosti donositi još veću dobit.
– i sve te investicije ih sada u krizi koštaju cca 50% normalne cijene.
– firma u strašno velikim investicijama, i sve se to gradi bez kredita, a koliko je ono janafu dug na kapiatal a koliki je Optimi.
– dragi investitori mišljenja sam kako vam je ipak najvažnija investicija ulagati u vaše osobno znanje, jer će vam tada puno toga biti jasnije, a ne da vam splićo ili inventer objašnjavaju stvari s burze u svojim postovima jer će vas jednostavno zahebati s svojim drukanjem u oba smjera.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close