Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja danas skupio 1000 kom po 13,

– moje iskrene čestitke gospon Lopini, danas VLDS 14.45kn.

– I love this game.
Pozdrav !



Da li netko vidi u ovome perspektivu za Đakovštinu ;
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/71396/Cijene-kruha-ce-vrtoglavo-rasti.html

gospon Loris.

– morate shvatiti kako perspektive za Đakovštinu jednostavno nema,

[/quote]

– joj kako i ja znam pogriješiti.
– danas Đakovština u ludom plusu od +7.27% .

– veseli me što je gospon Loris pogodio i više nego dobru investiciju.
– a još kad znamo kako je trenutno 100% u dionicama, i to 100% u Đakovštini, znaći bez neke disperzije, što je od njega veoma hrabro.
– nadam se kako se je usput zadužio i podigao koji kredit da bi mogao nadokupiti što više te Đakovštine.
– jer kako znamo tu su počele ići prodaje nekretnina, znaći biti će love.
– a kada ima love mogla bi i koja izvanredna dividendica od toga stečajnog.
– ne bi bila loša jedna dividendica od barem 20kn .
– a i cjena da dođe na samo 18kn to bi bio rast od 100% .
– još jednom vam čestitam gospon Loris na više nego dobrom odabiru dionice.

– da ne bi sada ispalo kako i tu drukam,
– ja stvarno nemam niti jednu dionicu Đakovštine niti mi je namjera kupiti iti jednu dionicu.

– a za one koji prate situaciju s pšenicom evo neke male zanimljivosti koje su mi poznate.
– u ovom periodu kad je cijena pšenice bila najniža na svjetskom tržištu, netko je u ovoj zemlji izvezao ogromne količine pšenice, najvjerovatnije da se silosi mogu lijepo pomesti i očistiti.

– I love this game.
Pozdrav !


ivana7 @ u svezi …….

– koliko li ste samo u ovih mjesec dana napisali i više nego ljigavih postova.
– i onda jeste li zadovoljni s rušenjem ove burze.

– znam, u međuvremenu ste trgovali s eurima, dolarima, oročili kune na 5 godina, da zlato ne spominjem, ogromne zarade na rastu i padu američke burze, jer na toj burzi se zarađuje neovisno o smjeru kretanja burze, a tek nafta, pusti grafovi i trgovanje da bi te natankali svoje auto.

– i danas vaša spektakularna akcija,
– još neviđeno na ovoj burzi.
– gospon Invesrter je sa svih svojih 20.000,oo kn ušao u DLKV.

– evo želim i vama na toj investiciji da zaradite za punooo bureka.
– ali ipak ste trebali čekati crobex na ispod 1.000 bodova, jer bi te tada imali stvarno i više nego brutalnu zaradu, a do tada ste u miru mogli skupljati prazne boce i svakim danom uvećavati vaš kapital.
– morate znati već kad ste kupili dionicu da je to dosta rizično ulaganje.

– I love this game.
Pozdrav !



ivana7 @ u svezi …….

– koliko li ste samo u ovih mjesec dana napisali i više nego ljigavih postova.
– i onda jeste li zadovoljni s rušenjem ove burze.

– znam, u međuvremenu ste trgovali s eurima, dolarima, oročili kune na 5 godina, da zlato ne spominjem, ogromne zarade na rastu i padu američke burze, jer na toj burzi se zarađuje neovisno o smjeru kretanja burze, a tek nafta, pusti grafovi i trgovanje da bi te natankali svoje auto.

– i danas vaša spektakularna akcija,
– još neviđeno na ovoj burzi.
– gospon Invesrter je sa svih svojih 20.000,oo kn ušao u DLKV.

– evo želim i vama na toj investiciji da zaradite za punooo bureka.
– ali ipak ste trebali čekati crobex na ispod 1.000 bodova, jer bi te tada imali stvarno i više nego brutalnu zaradu, a do tada ste u miru mogli skupljati prazne boce i svakim danom uvećavati vaš kapital.
– morate znati već kad ste kupili dionicu da je to dosta rizično ulaganje.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
ljigavi su ti jer ide u smjeru o kojem ja pisem….a tebi svaki dan sve veci minus….. [rolleyes]
ako moje pisanje utjece na rasprodaju ,,ben bernake je onda za mene mala beba….koliki pak tebi mora bit minus na te silne milione [bye] [bye] [bye]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Ja danas skupio 1000 kom po 13,

– moje iskrene čestitke gospon Lopini, danas VLDS 14.45kn.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Novci su novci ,čakule su čakule.izaša na 14 jer mi je trebalo za lov bedaka u 13.
Lovio ELPR _ništa
Čekao LPLH _ništa
Lovio VUpik-čorak
Danima čulin nisko na Varteksu-u ništa
Svratio malo do INDG-uzalud
Čekao malo na TRNS_udrilo a ja se prije maka radi korištenja sredstava za kupnju bedaka u 13 h
Gura se na Tisku
Na kraju bio na INGRI
I kupio ništa.
Bio sam izuzetno aktivan.

Od stoljeća sedmog nisam imao ovolika keša.Vjerovali ili ne 15% portfelja.

Lopina najkonservative stoji kao stina,a ne tone.Dapaće raste.
Izgleda da je ulazak u bedake bio mudra odluka.
A vi kupujte zvijezde,a ja ću i dalje u zasjedi skupljati rijetku lovinu.
Kapitalce kao štp si HT,ATPL,ADRS,ERNT,JNAF prepuštam vama.

Crobex je od početka godine do kraja svibnja izgubio 0,88 posto, no 11 dionica iz tog indeksa u tom je razdoblju uspjelo ostvariti rast vrijednosti.

Dionički indeks Zagrebačke burze Crobex je u svibnju prvi put ove godine zaronio ispod 2000 bodova, a i mjesec je završio ispod te psihološke granice – na 1986,40 bodova, te vrijedi 0,88 posto manje nego na kraju prošle godine.

Od 24 dionice uključene u taj indeks rast je u prvih pet mjeseci ove godine upisalo njih 11, jednoj je cijena nepromijenjena, dvije su pale manje od Crobexa, a preostalih 10 izgubilo je više od indeksa.
Najveći dobitnik – Kraš

Najveći rast je, što je pomalo iznenađujuće, ostvario Kraš koji je od početka godine do kraja svibnja osvojio 13,22 posto i skočio sa 313,99 na 355,51 kunu.

Dvoznamenkastim rastom može se pohvaliti još samo Luka Ploče, koja je u ovoj godini uzletjela 11,48 posto i poskupjela 175 kuna – sa 1525 na 1700 kuna.

Treći ovogodišnji dobitnik Crobexa i najveći iz reda najlikvidnijih dionica je Ericsson Nikola Tesla koji je skočio ravno devet posto, dok mu je cijena uvećana sa 1339,50 na 1460 kuna.

Belišće je upisalo rast od 6,64 posto, a njemu je sigurno pridonijela i ponuda za preuzimanje te tvrtke koju je objavio austrijski Duropack. Više od šest posto – točno 6,03 posto – porasla je i Podravka, koja je ove godine uspjela premašiti 300 kuna – cijena joj je skočila sa 296,99 na 314,89 kuna.
Dalekovod jedini građevinar među dobitnicima

Jedina građevinska dionica iz Crobexa koja se ugurala među dobitnike je Dalekovod, koji je od početka godine ostvario rast od solidnih 5,84 posto te je na kraju svibnja vrijedio 342,80 kuna.

Končar elektroindustrija i INA mogu se pohvaliti skokom većim od četiri posto – Končar je od početka godine uzletio 4,67 posto, a INA 4,49 posto te joj je cijena u tom razdoblju skočila sa 1650 na 1724,01 kunu.

Rast veći od jedan posto ostvarila je još samo Atlantic grupa koja je skočila 3,08 posto i na kraju svibnja vrijedila 702 kune. Povlaštena dionica Adrisa ostvarila je rast d o,58 posto, a dobitnike zaključuje Privredna banka Zagreb čiji rast u prvih pet mjeseci zinosi 0,35 posto.

Vrijednost Atlantske plovidbe potpuno je nepromijenjena u odnosu na kraj prošle godine pa je dubrovački brodar i na kraju svibnja i na kraju prošle godine vrijedio 950 kuna.
Ingra predvodi gubitinike

Uvjerljivo najveći gubitnik dosadašnjeg ovogodišnjeg trgovanja je Ingra koja je potonula 21,37 posto i stropoštala se sa 40,47 na 31,82 kune. Više od deset posto zaronio je još jedan građevinar – Tehnika, koja je ove godine izgubila 13,79 posto i pojeftinila točno 200 kuna – sa 1450 na 1250 kuna.

Institut IGH je pak pojeftinio gotovo 150 kuna – cijena mu je tresnula sa 2589,99 na 2440 kuna, a u postotcima je zaronio 5,79 posto. Posljednja građevinska dionica koja je u Crobexu – zagrebački

Molio bi cijenjenu publiku da gore navedene dionice koje sam pokušao kupiti,ne kupuje i oni.Ja ih
ne kupujem zbog dugoročne podcijenjenosti već uglavnom zbog velikog potencijalnog pada.
A ja se ne bojim padajučih noževa.Naučio sam to amotrizitati paklene 2008 do ožujka 2009.g.

II-Dio

Viadukt-uspio je izgubiti manje od indeksa- o,41%.

Osim krize, koja je dobrano zahvatila građevinski sektor, na ovogodišnji pad tih dionica sigurno je utjecao i gubitak 2,7 milijardi eura vrijednog posla gradnje autoceste u Crnoj Gori.

Dom holding je od početka godine potonuo čak 16,06 posto, a treći najveći gubitnik bila je Zagrebačka banka, koja se stropoštala čak 15,18 posto i zaronila sa 260 na 220,52 kune.

Petrokemija se strmoglavila 9,09 posto, a tek mrvicu manji gubitak zahvatio je Ledo, koji je potonuo 8,96 posto i stropoštao se 600 kuna – sa 6700 na 6100 kuna, dok je Viro izgubio 6,39 posto.

Dok je Atlantska plovidba uspjela sačuvati vrijednost s kraja prošle godine, preostala dva brodara nisu bila te sreće pa je Uljanik plovidba izgubila 2,25, a Jadroplov 0,61 posto.

Najlikvidnija dionica Zagrebačke burze – Hrvatske telekomunikacije – u ovoj su godini pale za dva posto, a cijena im je smanjena sa 274,50 na 269 kuna.

@Ivana7

Uvazena i najsarmatnija kolegice, jeste li mozda usli konacno u nesto profitabilno kao sto je Au, GLD SPDR, SKF ili nesto slicno? Moze i Ag – investitori ga opet ne vide dok ga oni koji znaju skupljaju kao da nema sutra ali tu ce se malo jos pricekati.

Kao best buy mogucnost mozemo razmotriti i CHF ma koliko se cinio visoko. [cool]

MY PRECIOUS!!!!



@Ivana7

Uvazena i najsarmatnija kolegice, jeste li mozda usli konacno u nesto profitabilno kao sto je Au, GLD SPDR, SKF ili nesto slicno? Moze i Ag – investitori ga opet ne vide dok ga oni koji znaju skupljaju kao da nema sutra ali tu ce se malo jos pricekati.

Kao best buy mogucnost mozemo razmotriti i CHF ma koliko se cinio visoko. [cool]


Sve to strano smeće nam zagađuje ovu temu_pogledati naslov
Dok je crobex ovako nisko,a naročito nelikvidne dionice koje su pale joši više,a koje su van fokusa ulagaća će meni donijeti višestruko veću dobit nego vama vaše ulaganje u tuđini.
A i Ivana će proći bolje od vas.Ona je jako dobar investitor.Istina malo britkog jezika,ali je dobar
poznavalac ove naše bare.

Sve to strano smeće nam zagađuje ovu temu_pogledati naslov
Dok je crobex ovako nisko,a naročito nelikvidne dionice koje su pale joši više,a koje su van fokusa ulagaća će meni donijeti višestruko veću dobit nego vama vaše ulaganje u tuđini.
A i Ivana će proći bolje od vas.Ona je jako dobar investitor.Istina malo britkog jezika,ali je dobar
poznavalac ove naše bare.

Gospon Lopina, cijenim Vas i znanje uvazene kolegice. Samo nemojte smetnuti s uma da ova nasa bara ubrzano presusuje a nista manjom brzinom ne presusuju niti ove nase so called firmice. Ovdje se isplati ostati samo ljubiteljima herbarija….

P.S. Gledam temu i vidim “Best Buy” ali ne vidim da se spominje iskljucivo ZSE. Stovani kolega ako ulazete kao sto citate ne bu dobro….

MY PRECIOUS!!!!

kolege cijenim vaše mišljenje ali stičem dojam da i kol.Lopina i Ivana rade kao brokeri,možda griješim
ali ulazak u diskusiju šta ko kupuje margini strano smeče itd.otkriva u stvari vaš gubitak,kad se vodio najprljaviji rat trgovalo se,i jednostavno trgovina nema granica,nemojte biti zavidni i ako već imate škole nastojte druge usmjerit na pravi put ,zanimljivo danas je ZSE u plusu a vi ste nervozni možda je i utjecaj klime doprineo današnjem prepucavanju………..Kad me naljute zapalim ih po Đepu…. [lol]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

New Report

Close