Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ako pogledamo koja je firma osim PEVEC-a propala u Hrvatskoj onda se to može izbrojiti na prste jedne ruke. Dakle moje mišljenje je i da neće ni propasti.
Pogotovo ne firme koje egzistiraju 40,50,60 i više godina.

– evo pitala sam svoju babu što misli o tim firmama koje egzistiraju cca 50 godina.
– kaže mi kako je više od polovice tih firmi propalo.

– e sada netko tu nema znanje, moja baba ili splićo, prosudite sami.

– I love this game.
Pozdrav !

Bok ivana7,
Đakovština radi 250 godina neprekidno do ove godine, što je stime ?

HT-Optima, nije pitanje TA ili TB-a ili Marsa, problem je što EU komisija je formirale max. cijene njihovih usluga, a što znaći da cijene usluga moraju spustiti i do 50% prije ulaska u EU, pa tko kod bio vlasnik ovih ili onih.
Osim toga s ulaskom u EU svatko će moči sklopiti ugovor i s Španjolskim operatorom .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


– morate znati kako osim OPTE, koja niti nema mobitele, svu tu telefoniju drže u svojim rukama stranci, a glavni kreditor toj Optimi je opet ZABA, znaći opet stranci.
– zar ste toliko naivni da možete misliti kako će svi oni na našem tržištu raditi s minusom, odnosno da će zbog nekakve međusobne konkurencije spuštati cijene da posluju negativno.

– i onako usput, da taj HT nema niti jednog jedinog korisnika koliki bi mu bili prihodi od ostalih operatera jer svi oni ipak rade preko žica toga HT-a.
I love this game.
Pozdrav !


Zalutao sam na ovu temu slucajno, pratio sam postove postovanog kolege pofuka!
Isprike unaprijed koleginici Ivani sto sam nju citirao, ali nakon sto sam malo prelistao temu vidim
da ona cesto spominje Optimu, a posto je to jedina tvrtka cija izvjesca na ovoj burzi redovno pratim
iz cisto sebicnih razloga, naime oni mi jedini omogucavaju vezu sa svijetom preko interneta i ako oni vrisnu ja se moram seliti!( Nikad nisam imao dionice Optime,ali HT-a jesam).
Naime zasto sam citirao koleginicu, zato sto stvari nisu tu bas tako jasne kako ona predstavlja.(glede
tih zica kako ona kaze)

DTK mreza i pizdarije oko nje su jedna lijepa zajebancija, ali Optima ima svoju mrezu i dostupna je
u nekih 40 % aktivnih prikljucaka u drzavi!
Moj post nije usmjeren na to kako je ova dionica neki best buy(ili uopce na njezin polozaj na burzi) ali cisto alergican sam na velicanje monopolista, a osobito onih koje boli qurac za krajnjeg korisnika!
Srdacan pozdrav!



– morate znati kako osim OPTE, koja niti nema mobitele, svu tu telefoniju drže u svojim rukama stranci, a glavni kreditor toj Optimi je opet ZABA, znaći opet stranci.
– zar ste toliko naivni da možete misliti kako će svi oni na našem tržištu raditi s minusom, odnosno da će zbog nekakve međusobne konkurencije spuštati cijene da posluju negativno.

– i onako usput, da taj HT nema niti jednog jedinog korisnika koliki bi mu bili prihodi od ostalih operatera jer svi oni ipak rade preko žica toga HT-a.
I love this game.
Pozdrav !


Zalutao sam na ovu temu slucajno, pratio sam postove postovanog kolege pofuka!
Isprike unaprijed koleginici Ivani sto sam nju citirao, ali nakon sto sam malo prelistao temu vidim
da ona cesto spominje Optimu, a posto je to jedina tvrtka cija izvjesca na ovoj burzi redovno pratim
iz cisto sebicnih razloga, naime oni mi jedini omogucavaju vezu sa svijetom preko interneta i ako oni vrisnu ja se moram seliti!( Nikad nisam imao dionice Optime,ali HT-a jesam).
Naime zasto sam citirao koleginicu, zato sto stvari nisu tu bas tako jasne kako ona predstavlja.(glede
tih zica kako ona kaze)

DTK mreza i pizdarije oko nje su jedna lijepa zajebancija, ali Optima ima svoju mrezu i dostupna je
u nekih 40 % aktivnih prikljucaka u drzavi!
Moj post nije usmjeren na to kako je ova dionica neki best buy(ili uopce na njezin polozaj na burzi) ali cisto alergican sam na velicanje monopolista, a osobito onih koje boli qurac za krajnjeg korisnika!
Srdacan pozdrav!

[/quote]

Vidiš ti da ona ne razumije ništa.
To što Optima plaća HT, zove se interkonekcija ili međusobno povezivanje. HT- također to plaća Optimi i drugim alternativcima.
Da HT nema niti jednog korisnika nebi ništa dobio od interkonekcije.

Zamjeram Ht što smo platili mrežu 1500 DM.Moj račun za internet iznosio je prije par godina 1200kn sa dial up modemom,sad su se popravili ali ja sam na vrijeme prodao njihove dionice ,a da nepričam o daylerima ,čovijek dobio rač od 10000kn i morao platiti +pdv,stvar je tada bila u državi,dok u Njemačkoj te iste daylere nije niko platio,hvala im na zaradi na dionicama,koristim Skaypi ,Hrvatski Telekom je strana kompanija i pripada grupi Deutsche Telekom.Nisam za monopole….. [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Pozdrav Anđeliki iz Komiže………
U pravu si bila kad je kupanje u pitanju………još mi je hladno pa samo malo točam nogice za početak…..
A i imam vremena………
Ovdje sam do 1.08……….i baš me briga…….laganini………
Prodao jutros dolorese ….12%…..nije puno ali veseli……… [lol]
95 %keš………..
To je po meni best buy definitivno………
Ovo mi pada puno sporije negoli sam očekivao no dobro………ionako bacim pogled tek svako dva dana…….
Isto mi falite ……nadam se da vam nije vruće……… [kiss]

Pozdrav iz predivne Komiže………

Pametno…

Sretno…

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Jedini savjet koji sam poslušao od ivane7 i pokazao se točnim je da treba znati uživati u svojoj lovi……

Hvala ti nikad prežaljena….ljubavi……. [kiss]

A sad odoh na kirnjice……… [kiss]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Hm, vidim da je Validus pao na 13kn… Nije li to kakti bio "buy" i "odlična prilika" na 20kn? [huh]


Hm, vidim da je Validus pao na 13kn… Nije li to kakti bio "buy" i "odlična prilika" na 20kn? [huh]

za nerealna očekivanja ,da bio je,ali se nisu ugrađivali dijelovi slike koji su nedostajali i koje je neka brzina preduhitrila sa padom cjene.
Uz ovakve probleme koji im se događaju ni 10 kn nije isključeno.



Hm, vidim da je Validus pao na 13kn… Nije li to kakti bio "buy" i "odlična prilika" na 20kn? [huh]

za nerealna očekivanja ,da bio je,ali se nisu ugrađivali dijelovi slike koji su nedostajali i koje je neka brzina preduhitrila sa padom cjene.
Uz ovakve probleme koji im se događaju ni 10 kn nije isključeno.
[/quote]
Ja danas skupio 1000 kom po 13,nakon prodaje BZJK.
Na Božjakovini skinuo velikih 4% zarade i kupio Validus koji je pao za 38%.Lopina najkonzervative
ne pada,ali ćini mi se da ću uskoro lizati rane-ELPZ bi trebao na 25 do 30.
A što se tiće Validusa mislim da smo dotakli dno.
Da mislim da će niže ne bi ga kupio,tako kaže Bakić za sve svoje kupnje.Slažem se.

Svi junaci nikom ponikoše.
Svi zavukli glavu u pjesak.
A na ZSE teće med i mlijeko.
Bedaci/poseban režim/ nikada jeftiniji.
Crobex 50 % veći od crnog ožujka 2009,a bedaci još dodatno propadaju.
I to je šansa,koju"investitori"ne vide.Ono kupuju HT,ERNT,ADRS,ATPL.
Prepustite to zlato bogatima.Tu možete skinuti jadnih dvadesetak trisesetak posto.
Bolje kupovati go… /go…=nelikvidni bedaci/ po 1 kn sa šansom da to u neka bolja vremena prodate po 5 do 10.
Mislim da će ovo ljeto biti dodatno propadanja bedaka ,a ja ću biti na braniku.Posljedna obrana uz
diskont.Sve po osam, ne previše,ne nego sve po jedan.
Firme analizirati fundamentalno,da biste prepoznali potencijal.Najviše stablo naraste iz
korijena koji raste tri godine u zemlji.A tek onda ide nebu pod oblake.Tražite i naći ćete.Ovo su
idealne životne šanse.
Kupuje se kada nitko neće.

zašto si mi zabio asa?
nekome idem na jetra?
pa zar je zabranjeno napisati nešto što daje nadu?

Dobro.I dalje zabijate aseve.
Biće da ste kešoljupci pa ste jučer prodavali i niste kupovali.Krivo.Pravilna strategija je uvijek kupovati,ako nešto prodaš.Jučer sam prodao BZJK i kupio Validus i moju staru ljubav LPLH.
I ostalo mi nešto keša.U dionicama sam samo 97%.Težim uvijek biti 100% u dionicama,pored ovolikog
blaga na ZSE.

New Report

Close