Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nakon LPLH po 135 i VLDS po 15,60 logično da sam 100% u dionicama.
Lopina najkonzervative u totalnoj ofanzivi.
Jedino me VLDS pomalo ubija.
Ostalo stoji kao stimna.Jer se sa tim biserima ne trguje
Vupik,Varteks,Božjakovina stoje ,ali se s njima i ne trguje.KOES je već dobro posrnija.
Nedostaje mi desetak tisuća kn da bi mogao biti market maker u tim svojim biserima.
Jer ako ja nemam keša sve to zamire.
Ćini mi se da mi netko nasapunaje dasku i da će ovo početi padati u trokoraku.
Ali s obzirom na rezultat koji ima Ivana i da mi portfelj padne za čitavih 30% bio bih bolji od Ivane.
Ne radujem se,nego sam tužan.Kome ću prodati oe svoje bisere,ako svi gube.

Da li netko vidi u ovome perspektivu za Đakovštinu ;
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/71396/Cijene-kruha-ce-vrtoglavo-rasti.html

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Tehnička analiza.

– stvarno mi je i više nego zanimljiva ta TA,
– pa ću tehnički izanalizirati neke likove što sve ne pišu na TA.

– Inverter.
– tip koji još uvijek na svim temama, na dosta ljigavi naćin pokušava rušiti tržište,
– uočio je jedan gap.
– a kako nas TA uči svaki gap se mora i popuniti.

– tako je gospon Inverter uočio gap na HT-u, 300 – 320kn.
– i sada on potiho kupuje taj HT nadajući se kako će cijena gore.

– a evo ja odgovorno tvrdim kako zbilja nema nikakve šanse da se taj gap ove godine popuni.
– ali na tome HT-u trenutno imamo jednu zanimljivu formaciju.

– I love this game.
Pozdrav !

TA.

– a evo još zanimljivosti što se na temi TA da pročitati.
– autor je neki afrički student iz Zagreba.

– …a alati TA su nam od male pomoći….ono što slijedi čista je psihologija.

– za one koji se ne kuže u tu TA, ta analiza nas upravo uči i isčitava nam psihologiju investitora.
– zači tu nas ne zanimaju nikakvi fundamenti ili bilo kakvi pokazatelji poslovanja firme.

– i sada nakon niza promašaja tehničari nam otkrivaju kako ih je zahebala ta psihologija.

– I love this game.
Pozdrav !


TA.

– a evo još zanimljivosti što se na temi TA da pročitati.
– autor je neki afrički student iz Zagreba.

– …a alati TA su nam od male pomoći….ono što slijedi čista je psihologija.

– za one koji se ne kuže u tu TA, ta analiza nas upravo uči i isčitava nam psihologiju investitora.
– zači tu nas ne zanimaju nikakvi fundamenti ili bilo kakvi pokazatelji poslovanja firme.

– i sada nakon niza promašaja tehničari nam otkrivaju kako ih je zahebala ta psihologija.

– I love this game.
Pozdrav !


Da SLPF je prije praznika pao za 50 %.Pa se sutradan vrati nazad .U jednom trenutku rast je bio preko 100 %/32:15,15=211.I to tehnička analiza ne može predvidjeti jer ovaj pad je bio hir prodavača.
Na isti način na ELPR neki kupac koji je odlučio napumpati svoj portfelj je podigao cijenu za 46%.
Čudno da to nitko nije primjetio, jer je ovaj nalog na kupnji po 38 bio postavljen mislim oko 12 sati.Gdje su bili prodavaći koji do prije nekoliko dana nisu htjeli kupovati po 22,5.A danas nisu
prodavali po 38.To je psihologija burze.Ako na našem tržištu staviš veliki nalog na prodaju,pa i vrlo nisko,kupnja bježi umjesto da ide ususret.Razlog:psihologija.Neću kupovati ako veliki izlaze.Ali uvijek je bitan razlog izlaska.Kod ELPR veliki/fondovi/su izlazili po nalogu Hanfe pa je dionica sa 50
sklizla na 15 i onda se počela vraćati.što je i normalno.
Kod slavonca taj ispad je trajao samo jedan dan jer je pad odrađen na malom prometu,tako da tu
i nema prostora za ispunjavanje gaapa.To je gotova stvar i on se vratio na normalu.
Kod ELPR je napravljen veliki promet jer su veliki morali izlaziti,a mali špekulanti/ja sam investitor/su nerado kupovali a krcali se prvih deset/dva od njih/.Ali nešto /mislim/cca 2.500 kom
dioinica je u rukama malih koji su kupovali na 22,5 do 28 i tu bi gap trebalo popuniti.
I ova analiza je tehnička analiza,ali onako zdravorazumski.
A kao što je SLPF skliznuo sa 30 na 15 i vrati se u jednom danu,tako će i ELPR sa 15 nazad na 120
gdje je i bio prošle godine kada je crobex bio na minimumu od 1.250 bodova oko desetog ožujka.
Crobex narastao na 2000 od tada tj.80%,a ELPR pao sa 120/tadašnja cijena/na 15 ,a sada narastao na 38.Premalo iako smatram da je ova zadnja cijena izmanipulirana i prebrzo podignuta..
Ali kada dođe na 100 smatrat ću da se ELPR vratio gdje mu je početna pozicija i da bi se tek na
tim razinama trebalo početi ozbiljnije trgovati.
Nadam se da shvačate zašto je fond Lopina najkonzervative visoko profitabilan.
Ove godine plan mi je pobjediti crobex 200 do 300%.
Da se razumijemo da to ne znaći ako crobeks poskoći 10 % ,da ću ostvariti profit od 30% već je
minimalni plan 210 % dobiti.Naravno da portfelj ne smoje biti veći od 30.000 EUR.

Za sada sam u plusu preko 70%.Plan u slijedećih šest mjeseci još toliko.
1,7X1,7=2,89
Ne trebate sumnjati,da ću to ostvariti ove godine.Ozbiljno pračenje monitora počima u 11 sati
i u igri najbrži prst skidam visoke prinose.


Da li netko vidi u ovome perspektivu za Đakovštinu ;
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/71396/Cijene-kruha-ce-vrtoglavo-rasti.html

gospon Loris.

– morate shvatiti kako perspektive za Đakovštinu jednostavno nema,
– zar ne vidite kao je i gospon Lopina odustao od te Đakovštine.

– i svakako nije lijepo radovati se tuđoj nesreći.
– a ta nesteća tih jadnih poljoprivrednika će svakako dobro doći i ovoj državi jer će morati otkupiti puno manje te pšenice koju su do sada uvijek plaćali našim seljacima skuplje nego je cijena na svjetskim tržištima.
– znate već one blokade cesta s traktorima.

– a Đakovština će opstati u nekom poslovnom obliku,
– slićno Zdenci.
– samo što tada vaše dionice neće ništa vrijediti.

– stvarno je zanimljivo što sve ne piše gospon Loris za HT-u, a perspektivu vidi u dionicama u kojima ja vidim bankrot.

– I love this game.
Pozdrav !

Ako pogledamo koja je firma osim PEVEC-a propala u Hrvatskoj onda se to može izbrojiti na prste jedne ruke. Dakle moje mišljenje je i da neće ni propasti.
Pogotovo ne firme koje egzistiraju 40,50,60 i više godina.
Glede HT-a, on mi je u odnosu na sve ostale preskuop, a k tome ako pogledam unaprijed u budućnost, silne bježanije s T-mobile-a, bježanje s ADSL-a, telefonije fiksne,…..
HT će kad-tad do kraja godine smanjiti svoje cijene barem 40-50%, a tada nema više prihoda već dolaze gubici. Samo tada HT će već biti na 140kn.

26.11.2010 - Dan D


Ako pogledamo koja je firma osim PEVEC-a propala u Hrvatskoj onda se to može izbrojiti na prste jedne ruke. Dakle moje mišljenje je i da neće ni propasti.
Pogotovo ne firme koje egzistiraju 40,50,60 i više godina.

– evo pitala sam svoju babu što misli o tim firmama koje egzistiraju cca 50 godina.
– kaže mi kako je više od polovice tih firmi propalo.

– e sada netko tu nema znanje, moja baba ili splićo, prosudite sami.

– I love this game.
Pozdrav !


Tehnička analiza.

– stvarno mi je i više nego zanimljiva ta TA,
– pa ću tehnički izanalizirati neke likove što sve ne pišu na TA.

– Inverter.
– tip koji još uvijek na svim temama, na dosta ljigavi naćin pokušava rušiti tržište,
– uočio je jedan gap.
– a kako nas TA uči svaki gap se mora i popuniti.

– tako je gospon Inverter uočio gap na HT-u, 300 – 320kn.
– i sada on potiho kupuje taj HT nadajući se kako će cijena gore.

– a evo ja odgovorno tvrdim kako zbilja nema nikakve šanse da se taj gap ove godine popuni.
– ali na tome HT-u trenutno imamo jednu zanimljivu formaciju.

– I love this game.
Pozdrav !


na temi TA komentiram samo naftu i usa trziste..uglavnom se o tome zadnje vrijeme pise i crta..zse TA me trenutno ne zanima….normalno da pisem ne temama u skladu sa down trendom….sto bi trebao kao vecina kolega tjesit kako ce to sve gore da bi dobio dobre ocjene ,hebe se meni za ocjene….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

ivana7 @ u svezi gapa je bio odgovor provokatoru nosorogu koji komentira na temi usa TA

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


HT će kad-tad do kraja godine smanjiti svoje cijene barem 40-50%, a tada nema više prihoda već dolaze gubici. Samo tada HT će već biti na 140kn.

– morate znati kako osim OPTE, koja niti nema mobitele, svu tu telefoniju drže u svojim rukama stranci, a glavni kreditor toj Optimi je opet ZABA, znaći opet stranci.
– zar ste toliko naivni da možete misliti kako će svi oni na našem tržištu raditi s minusom, odnosno da će zbog nekakve međusobne konkurencije spuštati cijene da posluju negativno.

– i onako usput, da taj HT nema niti jednog jedinog korisnika koliki bi mu bili prihodi od ostalih operatera jer svi oni ipak rade preko žica toga HT-a.

– a što se tiće tih postotaka 40-50%, jedino sam primjetila kako su za toliko pale doslovno sve dionice na kojima druka gospon Splićo.

– I love this game.
Pozdrav !


ivana7 @ u svezi gapa je bio odgovor provokatoru nosorogu koji komentira na temi usa TA

sad si me razočarao.
a točkice?di su točkice?
trebalo je ovako pisati – ….gap…to je to…provokator….

Frankly my dear, I don't give a damn!

New Report

Close