Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I JOŠ NEŠTO VAŽNO .

Nakon izbora 2007.g. i gubitka na Zagrebačkoj banci, koji sam opisala na rubrici ZABA-R-A..
sve sam prodala i oročila. U dvanaestom mjesecu 2007.g. na ime depozita, moj prijatelj, bankar-
koji se dobro razumije u tržište..baš kao i dio Vas…. nagovorio me na novu kupnju. Tri puta sam
se zahvalila i rekla -NE. Popustila sam pod raznim obrazloženjima i uzela pozajmicu na depozit.
Tokom 2008. pozajmica je vraćena, a sebi sam obećala – NIKAD VIŠE NIKOGA SLUŠATI osim
sebe !!!!!
On je dobio novac za milijunski kredit koji je sa mnom ugovorio- a ja dionice – koje imam i sada,
uz dio prodanih / od 23- sada je 9 / Još se dobro držim i ne prodajem. Izaći ću sa minusom
kojeg ću lakše nadoknaditi- nego Vi koji ste sve prodali..i sad imate prinos od 4 %…!!!
Ako ga imate….
Dakle, metode rada su različite…
Kad skupite ono što ste imali na 31.12.2007. javite se..javno..I ja ću se javiti Vama

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


I JOŠ NEŠTO VAŽNO .

Nakon izbora 2007.g. i gubitka na Zagrebačkoj banci, koji sam opisala na rubrici ZABA-R-A..
sve sam prodala i oročila. U dvanaestom mjesecu 2007.g. na ime depozita, moj prijatelj, bankar-
koji se dobro razumije u tržište..baš kao i dio Vas…. nagovorio me na novu kupnju. Tri puta sam
se zahvalila i rekla -NE. Popustila sam pod raznim obrazloženjima i uzela pozajmicu na depozit.
Tokom 2008. pozajmica je vraćena, a sebi sam obećala – NIKAD VIŠE NIKOGA SLUŠATI osim
sebe !!!!!
On je dobio novac za milijunski kredit koji je sa mnom ugovorio- a ja dionice – koje imam i sada,
uz dio prodanih / od 23- sada je 9 / Još se dobro držim i ne prodajem. Izaći ću sa minusom
kojeg ću lakše nadoknaditi- nego Vi koji ste sve prodali..i sad imate prinos od 4 %…!!!
Ako ga imate….
Dakle, metode rada su različite…
Kad skupite ono što ste imali na 31.12.2007. javite se..javno..I ja ću se javiti Vama


pa onda se nikada necemo cuti jer ja mislim da ovo kaj sam popusio na burzi nikada necu moci vratiti
pofuk

ode zlato [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


ode zlato [bye]

pa oni to šortaju,znaš da se u americi nikad ne gubi [cool]


Djecu moraš stalno učiti da se lagati ne smije pa evo odgovora:
– prvo , Ivana7 , laže o gubicima, ali sad mi se ne daju tražiti njeni postovi iz 2008.g. gdje je
senzibilno opisala , kako bi mogla te gubitke nadoknaditi, ….

– u toj najvećoj krizi koja još traje svi mi koji se bavimo dionicama smo napravili minuse.
– gospon lopina je priznao kako je u jednom trenutku kod njega taj minus bio i 90%.
– ali kako je to portfelj agressivo, tako je sada uspio nadoknaditi taj minus.
– mnogi su bili u kreditima, prodali stanove, uložili u dionice, većina takvih više ne piše, više nisu na forumu i više ne trguju dionicama jer im se je sve ovo zgadilo za cijeli život.

– upravo ti krediti, prvenstveno margin krediti su bili najveći uzrok tog najvećeg pada burze.
– situacija ni sada nije sjajna ali ti krediti su i više nego zanemarivi.
– ali strah je vrag, i zbog tog straha još dugo nećemo rasti.

– a sada da se vratim na početak, tvrdnje gospođe miami, da ja lažem o gubitcima.
– tada su doslovno svi izgubili velike novce.
– ali imamo 2 dionice gdje se i nisu mogli izgubiti neki veliki novci.
– a to su HT i INA, a tada je najveći dio moga portfelja bio lociram u te dvije dionice, naročito u INI.
– zbog pada tržišta većina vas je tražila brzorastuće.
– znam dosta njih koji su prodali, pa kupili kad je palo, a ono opet padne, pa ponovno prodali, pa kupili i opet padne, i oni koji su takve stvari radili s margin kreditom bili su doslovno upropašteni.

– a kod te INE je zbilja u najvećem padu tržišta išla javna ponuda mađara.
– prodajom INE, koja mi je bila najveća stavka u mom portfelju, kupila sam najviše HT-a, ali nije ni to bila laka odluka jer mi je gospon Vlad stalno dojavljivao targete, tada za HT je bio 130kn, a ja sam ga kupovala na cca 190kn, pa i ispod te cijene, već tada je bila proicirana neka dividenda 30kn ili prinos cca 16%, pa je i gospon Mudrinić tada kupovao, a i ja sam tada išla na sve ili ništa, i tada mi je HT bio cca 55% portfelja.

– eto malo povijesti, o tome sam tada i dosta pisala, znate i sami kako na ovom forumu ima dosta jako dobrih istražitelja, i da nije tako već bi me odavno poklopili s izračunima o gubitku.

– ali sve to je sada najmanje važno, ja sam napravila svoj gubitak koji je tada na tako veliki gubitak tržišta ipak bio relativno mali.
– sada se ipak trebamo okrenuti budućim investicijama na kojima se nešto može i zaraditi.

– I love this game.
Pozdrav !

JNAF.

– evo više nemamo potporu zaba mirovinca na 2.550kn, skinuli su nalog.
– prva znaćajna potpora je na 2.400kn, a otpor je tu na 2.800kn.
– sada se je tu stvorila velika razlika kupnje i prodaje tako da tu prometa neće biti ili će biti jako mali.
– u slućaju pada amera ili naše burze sigurno padamo na 2.400kn .
– za sada ne vidim ni neki rast do izlaska izvješća za 2Q ili neke druge znaćajne vijesti.

– imam dionice JNAF, i dalje mi je namjera skupljati dionice na najnižim cijenama.
– trenutno sam još na kupnji 2 dionice, ali isto ne ide, možda jer želim kupiti jeftino.
– zbog toga niti nemamo prometa na burzi, nitko ne želi kupiti skupo, a prodaja se ne želi spustiti i prodati jeftino.
– dokle će biti ovakva situacija zbilja nemam pojma, ali pretpostavljam do rujna.

– I love this game.
Pozdrav !


JNAF.

– evo više nemamo potporu zaba mirovinca na 2.550kn, skinuli su nalog.
– prva znaćajna potpora je na 2.400kn, a otpor je tu na 2.800kn.
– sada se je tu stvorila velika razlika kupnje i prodaje tako da tu prometa neće biti ili će biti jako mali.
– u slućaju pada amera ili naše burze sigurno padamo na 2.400kn .
– za sada ne vidim ni neki rast do izlaska izvješća za 2Q ili neke druge znaćajne vijesti.

– imam dionice JNAF, i dalje mi je namjera skupljati dionice na najnižim cijenama.
– trenutno sam još na kupnji 2 dionice, ali isto ne ide, možda jer želim kupiti jeftino.
– zbog toga niti nemamo prometa na burzi, nitko ne želi kupiti skupo, a prodaja se ne želi spustiti i prodati jeftino.
– dokle će biti ovakva situacija zbilja nemam pojma, ali pretpostavljam do rujna.

– I love this game.
Pozdrav !


oko 2300-2400 cu ja kupiti prvu znacajniju kolicinu..

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

… ako ništa drugo ovu temu zaslađuju dvije nakostriješene damice … haha.
samo se vi cure čupajte i dalje … na radost muškog puka, uključujući moju
malenkost … pozz + pusa ;-))

///

14:00 – promet na zse oko 5m kn … smijeh na elpr – rast skoro 50% uz dvije transakcije
i promet oko 5.000 kn!? …. no comment

nema prometa, nema investicija, nema svježeg kapitala, nema kupovina niti prodaja ….
ako i je počela ljetna letargija, počela je prerano i prenaglo …

u jednom od prethodnih postova prozborih o forex-u u domaćoj radinosti tj. preko pbz
tečajnice …. glede istog jedno dobronamjerno upozorenje novacima da se drže
podalje "pravih" forex agencija, ili kako se već ne zovu! naime za imat kakve takve šanse
za zaradu na forex tržištu (devizama) treba imati značajni kapital tj. ulog koji se mjeri
stotinama tisuća dolara, ili eura … sistem je takav da dobit raste/pada iz sekunde u sekundu,
bazirano na tzv. pipsevima (oscilirajući index koji trenutno zbraja naloge/izvršenja glavnih novčanih
burzi širom svijeta) i već mala serija negativnih pipseva odnosi veliki novac – unatoč tome što
će (recimo) dnevni trend biti pozitivan (kao sad u slučaju očekivanog rasta dolara) … stoga ovdje
uspijevaju samo veliki igrači, a to su prvenstveno banke kao takve. malim ulagačima ovdje nije mjesto,
i što se mene tiče nadam se da hnb/vlada neće nikada dati dozvolu/donijeti zakon koji to omogućuje.
pitanje je sad što je s polu-ilegalnim radom forex agencija koje navlače ulagače, a osim navedenog
javna je tajna da iste prikupljen novac zapravo ulažu u dionice, nekretninska tržišta i sl.

deca – oprez!

///

… ne trgujem ništa … zaglavio se kao i većina … šteta što nisam uspio iskorititi ovaj rast dolara
na pbz tečajnici … zaglavio se u dionicama …. :-((

pozz zajednici


… ako ništa drugo ovu temu zaslađuju dvije nakostriješene damice … haha.
samo se vi cure čupajte i dalje … na radost muškog puka, uključujući moju
malenkost … pozz + pusa ;-))

///

14:00 – promet na zse oko 5m kn … smijeh na elpr – rast skoro 50% uz dvije transakcije
i promet oko 5.000 kn!? …. no comment


ELPR
Dvije transakcije u jednu sekundu.
Za redovno trgovanje potrebna prosječno dnevno jedna.Prebačaj 100%.
Promet 6.000 u jednu jedinu sekundu.
Jadroplov u tri sata trgovanja manje od Eleprometa.
Kuda ide ZSE?
Bitnije je za mene kuda ide Elektropromet, kao jedan od temelja Lopina najkonzervative.
Danas mi je portfelj poludio jer sam dosta izložen Eleprpmetu.Ipak nije vrijeme za likovanje,jer
bi ovo čudo trebalo nazad da se iscide mali koji su kupovali od 22,5 do 28.Ali to je samo 1.000 do
2.000 kom.

Informanka.

– kako sam radila ovaj tjedan i usporedba s fondovskom industrijom.

– prošli tjedan sitan plus, ovaj malo veći minus -0.70%, u ovoj godini još u plusu +3.91%.
– još koji tjedan i doći ću na nulu s prinosom u ovoj godini.
– zavraga sam buljila u ovaj kompjutor i trgovala pola godine.
– ipak je najvažnije u ovom periodu ne izgubiti novce, jer doći će vrijeme kada će sve ovo i rasti.

– a kada pogledam fondovsku industriju 11 fondova ima bolji rad od mene,
– samo ni oni nemaju neki veliki prinos, sve je to sitno.
– i svih tih 11 fondova radi na stranim tržištima.

– a kod nas se ne može pa ne može nikako zaraditi.
– evo i OTP indeksni je zaronio u minus -0.32%, boji je od crobexa kojega bi morao pratiti jer je crobex zaronio u ovoj godini u još veći minus.
– a ostala fondovska industrija koja dila na ovom podrućju je pretežno u sitnom minusu.

– evo kada pogledam tu fondovsku industriju moram biti zadovoljna s svojim radom.
– iako je sve ovo tuga, jad i bijeda.
– a što možemo kad nam je takva i država.

– I love this game.
Pozdrav !



JNAF.

– evo više nemamo potporu zaba mirovinca na 2.550kn, skinuli su nalog.
– prva znaćajna potpora je na 2.400kn, a otpor je tu na 2.800kn.
– sada se je tu stvorila velika razlika kupnje i prodaje tako da tu prometa neće biti ili će biti jako mali.
– u slućaju pada amera ili naše burze sigurno padamo na 2.400kn .
– za sada ne vidim ni neki rast do izlaska izvješća za 2Q ili neke druge znaćajne vijesti.

– imam dionice JNAF, i dalje mi je namjera skupljati dionice na najnižim cijenama.
– trenutno sam još na kupnji 2 dionice, ali isto ne ide, možda jer želim kupiti jeftino.
– zbog toga niti nemamo prometa na burzi, nitko ne želi kupiti skupo, a prodaja se ne želi spustiti i prodati jeftino.
– dokle će biti ovakva situacija zbilja nemam pojma, ali pretpostavljam do rujna.

– I love this game.
Pozdrav !


oko 2300-2400 cu ja kupiti prvu znacajniju kolicinu..
[/quote]

aha, izmjenjuju se ljubavna pisma
a ne tako davno su se spominjali nekakvi brkati Zadarski lignjuni [rolleyes]

volio bi da crobex padne do 1900 i da bude 50mil prometa pa da se vrati na 2250 sa 100mil,i tako 4 do 5 puta da se nauče trgovat i mali….. [thumbsup]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

New Report

Close